novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

<<<12345>>>

Ve středu 20. 4. se konala česká územní schůze SCHČT ve Zduchovicích. Předseda schůzi předčasně ukončil, jak se později ukázalo neprávem. Ta tedy pokračovala dál, neboť přítomen byl nadpoloviční počet delegátů. / Zápis schůze / Článek Ing. Krulicha / Vyjádření předsednictva / Vyjádření 16 zvolených delegátů / Vyjádření Jaroslava Štětiny / Přidány 2 právní rozbory / Přidána žaloba bývalého předsednictva na SCHČT / Přidán návrh na předběžné opatření / Přidán názor JUDr. Čeněk Šrubař / Přidána odpověď bývalého předsednictva Dr. Šrubařovi / Přidán dopis O čem se moc nemluví aneb urvi, co můžeš - Václava Boušková / 15. 9. Přidáno další vyjádření žalobců bývalého předsednictva a vyjádření nového předsednictva / 19. 9. Přidána diskuse. 

Autor: KatkaH
Komentářů: 3
Kategorie: chov
/ 19.9.2016 11:11:11

Meredith Michaels Beerbaum vítězkou Velké ceny v kalifornském Thermalu, ukončení dlouholeté spolupráce mezi majitelem stáje La Silla, A. Romem a R.-G. Bengtssonem, Delaveau absolutním králem v Hongkongu a dortmundská senzace jménem Angelina - to jsou ve zkratce aktuální novinky ze zahraničí. Podrobněji o nich píše uvnitř článku Kateřina Hanušová.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 22.3.2013 19:15:00

Na oficiálním webu německé FN, pferd-aktuell.de dnes vyšla překvapující zpráva o ME mladých jezdců ve všestrannosti v Pardubicích. Došlo zde totiž k nepřesnosti při výpočtu skóre v rámci týmové soutěže - chyba nastala při zaokrouhlování drezurních výsledků, které neproběhlo podle pravidel FEI. Němci nepodali protest a chyby si včas nikdo nevšiml. Čtěte více... AKTUALIZACE: 19. 8. 7.50 HOD. - Tisková zpráva Dostihového spolku Pardubice

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 18.8.2010 12:15:00
Koňský týden na Eurosportu

Tento týden se fanoušci Jezdectví mohou plně nasytit sledováním Eurosportu. Dnes je na programu od 19.15 hod. dvouhodinový záznam pětihvězdového CSI v Pařízi z minulého týdne - soutěž Top-Ten a Velká cena. Poté bude následovat první přenos z londýnské Olympia Horse Show - tentokrát živý přenos Grand Prix Kür - SP v drezuře. V pátek od 22.00 hod. je na programu živý přenos londýnského skoku mohutnosti, v sobotu potom od 23.00 hod. záznam The Santa Stakes - klasické soutěže 160 cm s rozeskakováním. V neděli Vás čeká nejprve hodinový záznam rámcové skokové soutěže (od 21 hod.) a poté živý přenos soutěže Světového poháru ve skákání. V pondělí budou závody ukončeny Velkou cenou Londýna, kterou bude Eurosport vysílat v 90minutovém záznamu od 23.15 hod.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 16.12.2009 1:14:08

Takzvaný „progresivní seznam“, který byl schválen v těsném hlasování na generálním zasedání FEI v Kodani, nebude platit již od 1.1. 2010. Předsednictvo FEI odsouhlasilo jeho odsun na 5.4. 2010, což dává prostor zemím, které nesouhlasí s jeho uplatňováním, k nalezení právních prostředků, jak jeho uvedení do praxe zcela vyloučit. Více v článku.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 2.12.2009 10:25:22
Přehled GCT dnes na Eurosportu

Dnes večer od 21:15 hod chystá Eurosport přehled celoroční série GCT, čeká vás mnoho zajímavých startů ze všech etap této prestižní série. Na úvod čekejte ještě zajímavosti z jezdeckého sportu v Riders Clubu.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 2.12.2009 3:02:48
FEI se otřásá v základech – „progressive list“ vyvolal celoevropský odpor

Po rozporuplném odhlasování seznamu zakázaných látek, tzv. "progressive list", na valné hromadě FEI v Kodani postupně vypuká celoevropský odpor vůči tomuto kroku. Na seznamu totiž chybí některé dříve zakázané látky nebo jsou stanoveny jejich limity tak vysoko, že by bylo možné startovat s koněm, který není zcela zdravý. Tento seznam navíc koliduje se zákony na ochranu zvířat v mnoha evropských zemích, například Německu, Švýcarsku, Švédsku, Francii či Velké Británii. Největší pořadatelé německých závodů již oznámili, že za těchto podmínek závody pořádat nemohou, chovali by se protizákonně. Do dalšího čísla Jezdectví chystáme kromě rozhovoru s českým delegátem v Kodani Ing. J. Pecháčkem, také podrobný rozbor událostí, které proběhly a které budou navazovat v nejbližších dnech či týdnech.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 30.11.2009 1:37:14
Stuttgart na Eurosportu

Dnes je od 20.10 hod. na Eurosportu připraven záznam nedělního Světového poháru FEI ve skákání. Na startu byla řada známých jmen včetně světové jedničky Marcuse Ehninga, úřadujícího mistra Evropy Kevina Stauta či nedávného vítěze z Doha Michela Roberta, takže se můžete těšit na skvělou podívanou.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 25.11.2009 11:00:52
Finále Global Champions Tour Live

Letošní finále série Global Champions Tour probíhá v katarském Doha a Eurosport přinese dnes večer (12.11.) ve 23.00 hod. záznam prvního kola, probíhajícího v tuto chvíli. V sobotu se vysílá živý přenos druhého, závěrečného kola s rozeskakováním nejlepších dvojic - pozor, oproti původnímu plánu již od 18.00 hod. středoevropského času.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 12.11.2009 7:18:14
Bohatý program Eurosportu

Tento týden, přesněji ve středu 11.11. od 20.45 hod., chystá Eurosport pestrý program pro fanoušky jezdectví. Nejprve záznam nedělní soutěže Světového poháru z italské Verony a poté záznam těžké soutěže military ve francouzském Pau. Chybět samozřejmě nebudou ani novinky v Riders Clubu.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
/ 10.11.2009 9:29:11
Světový pohár z Lyonu na Eurosportu

Ve středu 4.11. připravuje Eurosport čerstvý záznam z nedělní soutěže Světového poháru ve francouzském Lyonu, kde se konala premiéra soutěží tohoto seriálu. Na startu byla díky vysokým dotacím kompletní světová špička včetně olympijského vítěze E. Lamaze, mistra Evropy K. Stauta a mistra světa Jose Lansinka. Záznam poběží od 21:05, po něm je připraven ještě Riders Club.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 3.11.2009 11:48:20
ME Fontainebleau na Eurosportu

Dnes od 22:00 hodin bude Eurosport vysílat záznam z mistrovství Evropy ve všestrannosti, z francouzského Fontainebleau. Nenechte si ujít příležitost vidět náročný kros, ve kterém selhala řada favoritů, ale který dokázal absolvovat český reprezentant Petr Veselovský s Monarchou!

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 7.10.2009 12:10:41
CCI4* Burghley na Eurosportu

Přinášíme vám jeden aktuální televizní TIP. Eurosport dnes od 18.55 hodin vysílá záznam jedné z nejtěžších soutěží všestrannosti – čtyřhvězdového CCI v britském Burghley, které proběhlo minulý týden. Vřele doporučujeme ke shlédnutí!

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 16.9.2009 12:11:25

Napětí až do poslední chvíle a minimální bodové rozdíly mezi nastupujícími jezdci – to vše zajistilo divákům dvoukolového finále jednotlivců ve skocích zážitek, na který se bude dlouho vzpomínat. Velmi náročný parkur prvního kola dokázalo nakonec absolvovat 12 z 25 dvojic čistě a stavitel parkuru Bob Ellis s uznáním konstatoval, že jezdci opravdu skvěle jezdili. Z prvních dvou příček vinou 2 chyb bohužel spadli domácí Ben Maher na Robin Hood i překvapení windsorského mistrovství – Ital Natale Chiaudani se SNAI Seldanou. Vedení se tak ujal Albert Zoer na Oki Dokim (Jodokus) se 2,24 bodu náskoku před Kevinem Stautem na Kraque Boom*Bois Margot (Olisco), za nímž o 22 setin zaostával třetí Carsten-Otto Nagel s Corradinou (Corrado I). Druhý i třetí nastupovali do prvního kola ze šesté resp. sedmé příčky, ale náročný kurz pořadím hodně zamíchal. Více v článku.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 31.8.2009 10:48:07

Neuvěřitelné drezurní finále proběhlo v sobotu večer ve Windsoru. Poslední pětice startujících, nejlepších z Grand Prix Special si vylosovala pořadí Laura Bechtolsheimer, Adelinde Cornelissen, Edward Gal, Anky van Grunsven, Victoria Max-Theurer. Ve chvíli, kdy nastupovala domácí Laura Bechtolsheimer do obdélníku, vedl Matthias Alexander Rath se Sterntalerem Unicef s vysokým hodnocením 77,85 % za dynamicky provedenou sestavu, v níž byly nedostatkem pouze slabší piafy. Více čtěte v článku.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 31.8.2009 9:49:01
<<<12345>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019