novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

Nově poslední středu v měsíci vychází únorové Jezdectví plné novinek - posuďte sami! Zcela nové zprávy přináší Ing. Jiří Machek z Národního hřebčína - ten je vystěhovaný a začíná se s rekonstrukcí! A jaké unikáty se při vyklízení našly? A proč nebude hřebčín po rekonstrukci vypadat tak, jak ho všichni známe?  
Kategorie: zajímavosti
/ 29.1.2014 6:00:48

Lednové Jezdectví dostalo nový kabátek. Zasloužíte si ho i vy (a nebo váš kůň a nebo rovnou oba) a proto využijte exkluzivních slevových kuponů, které v něm najdete! Nejdříve se ale nechte zlákat jeho obsahem...

Kategorie: zajímavosti
/ 28.12.2013 7:00:00

Ve čtvrtek 28. listopadu vychází prosincové číslo Jezdectví. Ujít by si ho neměl nechat nikdo, kdo má styl nebo ho mít chce! Proč? Nahlédněte do obsahu, napoví vám...

Kategorie: zajímavosti
/ 26.11.2013 18:02:11

Stačí vám deset jasných, stručných a výstižných důvodů, proč byste si neměli nechat ujít listopadové číslo, které bude v prodeji od 31. 10.? 

Kategorie: zajímavosti
/ 29.10.2013 8:00:49

Český drezurní pohár vyvrcholí již tento týden! O vítězích v kategoriích pro pony, juniory i seniory se rozhodne o víkendu v Brně na Panské líše. Sjedou se sem však nejen ti, kdo se kvalifikovali do finále, ale i mnoho dalších, neboť součástí závodů jsou i otevřené soutěže. K vidění bude drezurní umění mistra republiky Fabrizia Sigismondiho, jeho největší mistrovské soupeřky Šárky Charvátové i vedoucí drezurního Pavo Poháru Jezdectví Emy Jančářové. Kromě toho se jedná o nejlépe dotovaný seriál pro drezuristy na našem území - rozděleno tu mezi umístěné bude 200 000 Kč! To vše za účasti zahraničních rozhodčích, jakými jsou velikáni jako např. Ingo Pape, s nímž vítězové pony a juniorské kategorie dokonce získají jako bonus pět jezdeckých lekcí! Aktualizace 29. 9.: Favoritky potvrdily svou roli a všechny zvítězily: Míša Pavlisová (pony), Bára Marešová (junioři), Hanka Vášáryová (Equiservis Cup) a Šárka Charvátová (Belzet Cup). Nedělní foto ZDE. 2. 10. 13 HOD: Krátké zpravodajství ČT sport.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 29.9.2013 15:00:37

No vážně, zkuste nahlédnout do jeho obsahu a záhy zjistíte, že pokud přečtete články, které jsme pro vás tentokrát připravili, budete v aktualitách jezdeckého světa natolik zběhlí, že už vás nic nepřekvapí! V prodeji od čtvrtka 26. 9.

Kategorie: zajímavosti
/ 26.9.2013 8:00:00

Jednou z posledních zastávek české drezurní reprezentace v letošní sezoně bylo CDI3* na předměstí Budapešti, ve Fótu (20.-22. 9.). Z původně pěti nahlášených českých dvojic se ze zdravotních důvodů omluvili F. Sigismondi, dále pak na startovních listinách chyběl vítěz loňského Grand Prix a Grand Prix Special, Athos. Ema Jančářová tak startovala jen s mladším Diplomatem v malé rundě spolu s Idou Jančářovou a Lancelotem. 

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 25.9.2013 23:40:05

Pokud bychom zářijové Jezdectví, které vychází ve čtvrtek 29. srpna, měli označit pouze jedním slovem, pak se jako nejvhodnější jeví slovo "mistrovské". Že jde o mistrovské číslo dokazuje obsah, který najdete v článku. 

Kategorie: zajímavosti
/ 26.8.2013 17:19:12

Ve středu 7. 8. byl oficiálně zahájen Mezinárodní drezurní a skokový festival ve Verdenu včetně dalšího ročníku MS určeného pro mladé drezurní koně. Českou republiku reprezentuje drezuristka Eva Jančaříková s koňmi Sir Boss (pětiletí) a Belissimus (šestiletí). Aktualizace 8. 8.: V prvním kvalifikačním kole pětiletých získala Eva Jančaříková 6,13 bodu. Výsledky hledejte ZDE9. 8. 16 HOD: Pětiletý Carison (Campbel) s Markem Klusem ze stáje Mustang se probojoval do nedělního šampionátového finále. Aktualizace 10. 8. Scara Boa mistryní světa pětiletých! Aktualizace 11. 8.: Sa Soeur obhájil titul z loňska a stal se mistrem šestiletých! 12. 8. 16 HOD: Carison skončil na 14. místě (7,6 b).

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 12.8.2013 16:00:37

Srpnové Jezdectví vychází ve čtvrtek, 1. srpna. A proto neváhejte a nahlédněte do jeho obsahu již nyní! Projděte si podrobný přehled článků v celém čísle...

Kategorie: zajímavosti
/ 30.7.2013 9:00:00
Kdo pojede na MS do Verdenu?

Na mistrovství světa mladých koní ve Verdenu, které proběhne druhý srpnový víkend, se chystají i čeští zástupci, lépe řečeno zástupkyně. Do výběru bylo přihlášeno čtrnáct pětiletých a šest šestiletých koní. Minulý týden byli za účasti manažerky drezurní komise, Renaty Habáskové, a holandské rozhodčí Monique Peutz–Vegter (která vybírá koně na MS v Holandsku), vybráni tyto tři koně: Sir Boss, Duke-E (pětiletí) a Belissimus (šestiletí). Tito koně mají jedno společné, a to je jezdkyně, kterou není nikdo jiný, než zkušená závodnice, několikanásobná účastnice MS, Eva Jančaříková.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 19.7.2013 8:13:01
Vyhlášení soutěže s Kristinou Sprehe

V červnovém čísle jsme v rámci rozhovoru s Kristinou Sprehe vyhlásili soutěž o 3 její autogramové kartičky. Z došlých odpovědí na otázku, kterou kategorii tato německá drezurní jezdkyně vyhrála na Bundesšampionátu s Fürst Fuggerem (šestiletí), jsme vylosovali tři výherce. Jsou to: Marek Lesák, Lenka Knotková a Johana Haušková. Gratulujeme a zasíláme poštou kartičky.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 6.7.2013 11:18:00
Soustředění s P. Hollerem proběhlo na Hradištku

Drezurní soustředění se známým německým trenérem a rozhodčím Peterem Hollerem, které bylo původně plánováno na Císařský ostrov, nakonec i díky probíhajícím povodním proběhlo (v termínu 4. - 5. 6.). Azyl drezurním jezdkyním, mezi nimiž byly napříkad sestry Jančářovy, několikanásobná mistryně ČR Kamila Kotyzová nebo Kateřina Rosická, poskytl areál manželů Půlpánových v Hradištku u Sadské.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 5.6.2013 6:30:28

Již tento čtvrtek, 30. května, budete moci zakoupit nové číslo Jezdectví! Najdete v něm mnoho novinek a zajímavostí z koňského světa. Pojďte se podívat, co všechno v červnovém čísle objevíte!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 27.5.2013 15:00:00

Tentokrát trochu nezvykle v úterý, ale květnové Jezdectví je tady a vy se nyní pojďte podívat, jaké jarní kvítí jsme pro vás tentokrát posbírali – a že výběr je opravdu pestrý! :-)

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 29.4.2013 18:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020