novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

Připomínáme: v neděli se tento web rozdělí na dva

V redakci časopisu Jezdectví i v redakci zpravodajského webu Equichannel.cz se v těchto dnech a hodinách intenzivně pracuje na oddělení obou webů do dvou samostatných jednotek. Naši registrovaní čtenáři nemusí mít strach, že by rozdělením obou webů o něco přišli - na obou webech zůstávají identická data (identická od dubna 2005) a všechny uživatelské profily. Bližší informace k celému průběhu i k tomu, co vás čeká, přineseme ještě dnes v samostatném článku..

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 15.5.2009 12:52:05
Rudolfův pohár - CAI-A 1, 2, 4, 2P 2009 v naší Galerii

Ještě jednou si připomeneme letošní Rudolfův pohár, a to prostřednictvím 27 fotografií naší externí  fotografky, Běly Fialové. Určitě vaší pozornosti tyto obrázky doporučujeme - některé zachycují vozatajský sport opravdu netradičně... Zpravodajství, kterým jsme akci doprovázeli, naleznete zde v archivu.

Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
/ 8.5.2009 11:58:32
V pátek a o víkendu na 8. výstavu koní na \"Trojáku\"

Sezóna běží a tak opět tento víkend proběhne celá řada koňských akcí. Pro obyvatele Prahy je nejblíž sportovně-výstavní kombinace tradiční jarní výstavy koní na Císařském ostrově, kterou na venkovních kolbištích doplňuje první kolo nového "Českého šampionátu mladých koní" a parkurové závody. Bližší informace najdete v kalendáři akcí.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 23.4.2009 4:45:33

Pro milovníky chlaďasů máme dnes jednu speciální novinku:  první pidivýstava fotografií pracovních koní, působících v Čechách, je na světě :o) U příležitosti otevření nových expozic skanzenu v polském Chorzówě (u Katowic) jsem dostala příležitost doplnit výstavu polních a hospodářských prací  záběry z českého prostředí. Svou premiéru si výstava odbyla již 29. března u příležitosti oslav Velké noci a za přítomnosti polské televize, oficiální otevření však proběhne 1. května spolu se zahájením sezóny. V článku najdete více...

Kategorie: chov
/ 15.4.2009 8:20:20
Fotografie z víkendové všestrannosti...

...pro vás do naší Galerie dovezla a připravila Zuzka Šedá, dostanete se na ně tradičně klikem na odkaz GALERIE, později v podsložce Všestrannost. Reportáže z této, jakož i z ostatních soutěží všestranné způsobilosti, najdete vždy pod články v rubrice "Všestrannost".

Kategorie: sport
/ 15.4.2009 5:05:03
Redakční upozornění - novinky, e-maily

Vzhledem k tomu, že nám někteří inzerenti zasílají finance na reklamu bez předchozí domluvy (což nás samozřejmě sice velmi těší a vážíme si toho, ale maličko nám to komplikuje následné kroky :o)), prosíme velmi všechny, kdo mají zájem se v libovolné výši a níži propagovat na Equichannelu, aby nám vždy nejprve napsali e-mail se svou představou. Prosíme také o vaši trpělivost při vyřizování e-mailů, kterých je denně již přes 500 a ani ve třech lidech se nedají příliš rychle zvládat. Zároveň doporučujeme, abyste denně rolovali naší titulní stránkou až dolů, aby vám žádné změny neunikly. V sezóně jich opět bude několik denně :o) Děkujeme za vaši přízeň a pochopení.

Kategorie: zajímavosti
/ 14.4.2009 11:11:11
Od 20 hodin se ptejte na vše k dražbě koní

Ještě jednou připomínáme jedinečnou příležitost, po které volaly vaše otázky v diskuzních fórech. Dnes od osmé hodiny večerní máte šanci se zeptat přímo pořadatele blízké pardubické dražby koní, Tomáše Jandy, na cokoliv, co vás jako potenciální prodejce, kupce či diváky zajímá. Na diskuzi se dostanete tudy.

Kategorie: zajímavosti
/ 7.4.2009 7:56:51
Přihlášky na aukci až do 10. dubna - pořadatel ON-LINE právě zde!

Aktuální informace pořadatele zní jasně: šanci přihlásit své koně máte ještě do tohoto pátku, 10.4. Na kolik vás účast vyjde a jak vlastně celá akce probíhá se dočtete v tomto článku, nebo přes banner nad naším webem na stránkách pořadatele, případně se můžete na vše detailně a přímo zeptat pořadatele dražby, ing. Tomáše Jandy, v ON-LINE ROZHOVORU zítra, 7.4. od 20 hodin. Link na diskuzi je připraven zde.

Kategorie: chov
/ 6.4.2009 11:07:17
Ustavující meeting The Welsh Breeders´Clubu

Aktuální týden je velmi bohatý na pozvánky všeho druhu, doufáme, že sledujete celou titul stránku našeho serveru :o)  Zajímavá akce proběhne tuto neděli také na usedlosti Veselka v Řitce u Prahy. Na ustavující schůzi chovatelského sdružení se sejdou nejen chovatelé, ale i příznivci velšských plemen pony a cob či welsh part-bred. Více o klubu i této akci najdete na www.cbwbc.cz/onas.html.

Kategorie: chov
/ 2.4.2009 0:00:00
Dlouhodobá speciální příprava pracovníků v hiporehabilitaci...

.. je v Česku politováníhodně nedostatečná, proto bychom rádi upozornili na vyjímečný kurz, který proběhne od října 2009 do června 2010. Organizátorem je NCO NZO v Brně, vedoucím kurzu Bc. Vanda Casková a školí lektoři ČHS. Kurz je určen pouze pro fyzioterapeuty a ergoterapeuty, kteří mají nejméně 2 roky výkonu povolání a k závěrečné zkoušce je nutné zvládnout základy jízdy na koni. Více informací získáte v našem Kalendáři akcí zde.

Kategorie: zajímavosti
/ 31.3.2009 0:00:00
Nový ředitel NH Kladruby n.L. hovořil ve Studiu 6

Pokud jste neviděli včerejší ranní vysílání ČT - Studia 6, upozorňujeme na archivní záznam rozhovoru s novým ředitelem národního hřebčína, MVDr. Jaroslavem Dražanem. Dr. Dražan zde hovoří o svých představách o úloze národního hřebčína, významu starokladrubského koně i o svých plánech do budoucna. Video je uloženo zde.

Kategorie: chov
/ 20.3.2009 12:21:42
Equitana 2009: výstava, denní program a Show Hřebci v Galerii

Po včerejších úvodních obrázcích ze světové výstavy a veletrhu Equitana, na kterých je zachycena noční Hop Top Show Viamondo, vám jejich autorka, Magda Straková, nabízí ještě jeden pohled na celou akci. Dalších 30 snímků, připravených v naší Galerii, vám představí samotný výstavní prostor, denní program a show "Hřebci". Užijte si je :o)

Kategorie: zajímavosti
/ 19.3.2009 5:21:51
Exkluzivní snímky z Equitany 2009 pro vás v naší Galerii

Equichannel.cz poprvé v historii svého působení poslal svého zástupce na oficiální  "zahraniční misi", a to hned na světovou koňskou výstavu a show Equitana, která se koná pouze jednou za dva roky. Prostřednictvím prvních 30 snímků, které máte nyní možnost vidět v naší výběrové fotogalerii, vítáme v našich řadách novou kolegyni, jejíž jméno pro vás ovšem neznámé nebude - Magdu Strakovou. Magda je profesionálka každým coulem, a tak splnila svůj první úkol na jedničku a dovezla nejen překrásné snímky, ale i další texty, kterými vám v nejbližší době celou akci blíže představí. A my doufáme, že i vám se bude její práce líbit  a přinese vám do budoucna radost i poučení... (Pozn. přihlášení uživatelé vždy klikem na jméno autora uvidí kontaktní  ad. údaje dotyčného.)

Kategorie: zajímavosti
/ 18.3.2009 9:31:31
První obrázky a videa z Equitany...

...přinesl včera v noci Martin Blažek na svých stránkách Equimarket.eu. Zájemci mohou shlédnout první repoobrázky a videa (ovšem pouze s nainstalovaným Adobe Flash Playerem) ze včerejšího dne.

Kategorie: zajímavosti
/ 17.3.2009 10:00:34

Chovatelům a příznivcům úžasných "minikoní" plemene MINI HORSE nastává nová éra chovu v ČR. Po poměrně zdlouhavých jednáních se  jim 2.3.2009 splnilo velké přání -  Ministerstvo zemědělství  schválilo samostatnou plemennou knihu, jejich chov a šlechtění se tedy nyní bude řídit řádem plemenné knihy a souvisejícími dokumenty, které vám přinášíme ke stažení v článku.

Kategorie: chov
/ 17.3.2009 5:30:34
Aktuální číslo
Obsah čísla 3/2020