novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

<<<12345>>>

Hiporehabilitační středisko OS Svítání vás srdečně zve na den plný her, hudby a zábavy, který se bude ku příležitosti 10. výročí založení konat dne 23. května 2009 od 10. do 17. hodiny na jízdárně JK Sever v Liberci. Podívejte se s námi, jaká zábava čeká na všechny návštěvníky.

Autor: EQCH red.
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: hipoterapie
/ 14.5.2009 12:00:00

První květnový víkend bylo v Brně z čeho vybírat. Velice zajímavou akcí byla  vůbec historicky první všestrannost na Panské líše (informovali jsme vás zde). Za slunečného počasí si premiéru nenechaly ujít početné zástupy diváků a dorazila také Česká televize a zástupci tisku. Veliký byl  i zájem startujících, mimo jiné ze sousedního Slovenska a Rakouska. Krátkou zprávu přináší Šárka Charvátová.

Autor: EQCH red.
Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 9.5.2009 4:25:00

/Milan Kovář/  Není to tak dávno, co jsem se setkal a učil od legendárního horsemana Ray Hunta. Bohužel možnost dalšího setkání již není. Všem milovníkům horsemanshipu v České republice bych tímto chtěl oznámit, že dne 12.3.2009 zemřel velký horseman - učitel RAY HUNT...

Autor: EQCH red.
Kategorie: volný čas
/ 7.5.2009 9:47:47

V průběhu května čeká redakce časopisu Jezdectví a Equichannelu další životní změna. Po čtyřletém fungování společného webu se opět adresy www.jezdectvi.cz a www.equichannel.cz oddělí a budou mít každá svůj vlastní obsah...

Autor: EQCH red.
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 4.5.2009 5:00:00

Gypsy horse, Vanner, Tinker, Irský tinker, irský cob. Všechna tato slova evokují typ koně s bohatou hřívou, rousy zakrývajícími kopyta a převážně strakatého zbarvení. Původně určeni a chováni pro tahání obytných karavanů, jsou nyní Irští cobové používáni v různých dalších jezdeckých disciplínách a především jako rodinní koně. A jak k tomu přišli, že mají tolik jmen? Je mezi nimi vůbec nějaký rozdíl?

Autor: EQCH red.
Kategorie: chov
/ 24.4.2009 6:00:00

V Brně na Panské líše se letos rozbíhá sportovní sezóna 25. dubna drezurními  závody. Tradičně bohatá startovní pole až do úrovně T a soutěže probíhající na dvou obdélnících nás čekají v tomto brněnském areálu s velkou drezurní tradicí ale nejen drezurou bude Lícha letos živa. Zcela poprvé na Panské líše budeme mít možnost týden po drezuristech, tedy 2. května, vidět v akci jezdce všestrannosti...

Autor: EQCH red.
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 23.4.2009 9:33:24
Výstavní sezóna welsh pony a cob začíná - uzávěrka dnes!

Již tuto sobotu 25.4.2009 se mohou všichni příznivci velšských plemen zúčastnit startovací výstavy letošní výstavní sezony pro velšská plemena pony a cob a welsh part-bred na Řitce - III. Jarní medailové výstavy CBWBC Řitka 2009. V roce 2007 při 1.ročníku vystavovatelé předvedli více než stovku koní a počet zatím došlých letošních přihlášek dává tušit, že opět bude hojná účast! Pro děti jsou připraveny velmi atraktivní speciální výstavní třídy Lead Rein (poník na vodítku), First Ridden (bez vodítka) a Young Handler (mladý vystavovatel). Více info na www.welshclub.cz a www.cbwbc.cz. Uzávěrka přihlášek je již dnes, 21.4. na adresu hřebčína Stonecastle.

Autor: EQCH red.
Kategorie: chov
/ 21.4.2009 6:05:57
Seminář s Karolom Hollým v Častej (SK) se nekoná!!!

Upozorňujeme všechny zájemce, že seminář s MUDr. Karolom Hollým "Mýty naše jazdecké", který se měl konat 26. dubna 2009 v Častej (Slovensko), se bohužel pro vážnou nemoc přednášejícího nekoná. Prosíme, abyste na tuto změnu upozornili i ty zájemce, kteří na Equichannel nechodí. Prozatím se seminář přesouvá na podzim - všichni pevně doufáme, že v tu dobu se už pan Hollý bude těšit dobrému zdraví a držíme mu palce!

Autor: EQCH red.
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 14.4.2009 10:00:00

Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci nabízí možnost studia v doktorandském studijním programu v oboru kinantropologie. Případní zájemci se mohou blíže informovat v tomto článku, první kontakt ovšem musíte učinit do 15. května!

Autor: EQCH red.
Kategorie: zajímavosti
/ 14.4.2009 0:00:00

Česká hiporehabilitační společnost (ČHS) se rozvíjí dynamickým tempem, a proto výbor svolává na 25. 4. 2009 schůzi, kde chce všechny zájemce seznámit s nastalými změnami. Součástí schůze, která se bude konat v areálu Psychiatrické léčebny Bohnice v Divadle za Plotem, je odborný seminář Biologie chování koní s lektorkou ing. Jitkou Bartošovou, Ph.D. Bližší informace nejen pro členy ČHS najdete v tomto článku.

Autor: EQCH red.
Kategorie: zajímavosti
/ 9.4.2009 9:00:39
Pozvánka na výroční schůzi slovenského teplokrevníka

Svaz chovatelů slovenského teplokrevníka v ČR zve všechny zájemce na výroční členskou schůzi, která se koná v sobotu 18. dubna ve 13.00 hodin na závodišti v Pardubicích. Na programu je kromě zprávy o činnosti svazu také zpráva revizní komise, návrh rozpočtu na letošní rok a informace k českomoravskému šampionátu mladých koní. Kontaktní informace: tel.: 603 525 377, www.studbookcs.cz, E-mail: schcs@studbookcs.cz.

Autor: EQCH red.
Kategorie: chov
/ 9.4.2009 2:30:00

V českých aukčních síních se v posledních měsících lámou rekordy. Zatímco prodeje obrazů Františka Kupky a Toyen se postaraly o palcové titulky svými mnohamilionovými cenami, loňská dražba koní v Pardubicích se mohla pochlubit rekordní sumou zaplacenou v Česku za dostihového koně. Vydražení roční klisny Siran za 620 000 korun se stalo velkou událostí podzimu a pořadatelé Dostihový spolek a.s. a Janda Bloodstock na ni chtějí navázat. Další ročník Středoevropské dražby anglického plnokrevníka se bude na nejslavnějším českém závodišti konat opět v pátek před Velkou pardubickou, poprvé však dražební kladívko bouchne už na jaře. 9. května, kdy se uskuteční První aukce všech plemen a kategorií koní v České republice...

Autor: EQCH red.
Kategorie: zajímavosti
/ 1.4.2009 10:41:42

Jistě si ještě vzpomínáte na nedávnou vánoční soutěž o knihu slovenské autorky PhDr. Daniely Dvořákové "Koň a človek v stredoveku". Nejednou nás napadla otázka, jak byli výherci spokojení se svým skoro novoročním dárkem. Přečetli ji vůbec? Byla zajímavá? Rozuměli slovenštině? A už je tady krátká recenze Michaely Burdové, autorky jednoho z vítězných fejenotů a poměrně novopečené majitelky tohoto ojedinělého literárního díla.

Autor: EQCH red.
Kategorie: volný čas
/ 13.3.2009 0:00:18

JK Panská lícha zve všechny příznivce jezdectví na večer s Gulou Dallosem, maďarským jezdcem a mezinárodním trenérem, na téma klasická cesta tréninku, výcviková stupnice. Přednáška, spojená s videoukázkami, se uskuteční v rámci drezurního soustředění, konaného za podpory ČJF v sobotu, 14.3. 2009 od 17.30 v jezdeckém areálu Panská lícha v Brně  /více.../

Autor: EQCH red.
Kategorie: sport
/ 9.3.2009 10:45:00
Další smutná zpráva, odešel pan Vladimír Kubr

Dne 4.3.2009 náhle zemřel pan Vladimír Kubr, dlouholetý člen jezdeckého klubu Sokola Kladno a známá osoba kladenské jízdárny. Dříve působil jako aktivní jezdec a cvičitel, do současnosti byl ošetřovatelem koní v kladenském jezdeckém areálu. Smuteční obřad se koná 12.3.2009  v 10,00 hod v síni pohřební služby na kladenských hřbitovech. Za přátele a kolegy se smutkem, Pavlína Bůžková, TJ Sokol Kladno - jezdectví.

Autor: EQCH red.
Kategorie: sport
/ 8.3.2009 7:03:52
<<<12345>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019