dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Než se veškerá pozornost začne upírat k derby-odpoledni (21. června), uskuteční se první červnovou neděli v Conseq Parku Velká Chuchle jubilejní desátý dostihový den letošní sezóny s atraktivním doprovodným programem v řeckém stylu. Řadu návštěvníků jistě naladí na dovolenkovou vlnu, což bude jedině správně, protože celý den se odehraje pod taktovkou cestovní kanceláře Venus Trade and Tours, tradičního partnera pražských dostihů. Sportovním vrcholem je 12. Červnový pohár 25 let výročí CK VTT (1800 m, 100 tis. Kč) s devíti aktéry, celkem se uskuteční osm dostihů, v nichž se představí 73 koní a 31 jezdců. Start úvodního dostihu je ve 14 hodin, začátek doprovodného programu již v 11 hodin.

Kategorie: dostihy
/ 6.6.2015 11:30:00

Jarní klasické zkoušky jsou definitivně minulostí a dostihová sezóna pádí rychlým tempem ke svému nejprestižnějšímu vrcholu, kterým bude za tři týdny Mercedes-Benz České derby. Jak by letošní „modrá stuha“ mohla vypadat, o tom hodně napoví vrchol nadcházejícího nedělního odpoledne v Conseq Parku Velká Chuchle, jímž je samozřejmě nejdůležitější předzkouška Derby, 63. Velká červnová cena (I. k., 2200 m, 135 tis. Kč) s plně obsazenými startovními boxy. Celkem se uskuteční osm dostihů, v nichž startuje 77 koní a 30 jezdců, začátek programu je ve 14 hodin.

Kategorie: dostihy
/ 29.5.2015 14:00:00

Hlavním dostihem osmého pokračování letošní sezóny v Conseq Park Velká Chuchle byla „dámská“ Cena Tuchler – 12. Cena Nory Jeane (1600 m, 100 tis. Kč), v níž se představilo jedenáct tříletých a starších klisen.

Kategorie: dostihy
/ 25.5.2015 8:00:00

Vrcholem sedmého pokračování aktuální sezóny v Conseq Parku Velká Chuchle byla 66. Velká květnová cena VW WACHAL (1600 m, 135 tis. Kč), tradiční a důležitá mílařská zkouška starších ročníků, kterou letos vybojovala šestice aktérů.

Kategorie: dostihy
/ 18.5.2015 17:30:00

První část letošní dostihové sezóny vyvrcholila v Conseq Parku Velká Chuchle úvodním z trojice dílů tzv. Klasické trojkoruny, 94. Velkou jarní cenou Holdingu Rabbit CZ (listed, 1600 m, 700 tis. Kč), do níž nastoupil maximální možný počet šestnácti tříletých hřebců a valachů, tvořících nejen početně, ale i kvalitou velice silné startovní pole.

Kategorie: dostihy
/ 11.5.2015 8:25:00

První květnovou neděli v Conseq Parku Velká Chuchle pokračovala metropolitní sezóna již pátou kapitolou a zároveň odstartovala klasická část letošní termínové listiny, jelikož vrcholem programu byla 67. Jarní cena klisen ALAVIS (listed kategorie, 1600 m, 550 tis. Kč) s patnácti aktérkami.

Kategorie: dostihy
/ 4.5.2015 9:00:00

Před početnou návštěvou a za ideálního dostihového počasí se poslední dubnovou neděli uskutečnil Dostihový den štik českého byznysu – 14. British Racing Green Day, čtvrtá kapitola letošní sezóny v Conseq Parku Velká Chuchle. Hlavním bodem programu byl jubilejní desátý ročník Memoriálu Jaroslava Maška – Velká cena štiky českého byznysu (1400 m, 100 tis. Kč) s devíti aktéry.

Kategorie: dostihy
/ 27.4.2015 7:00:00

Dámy ve slavnostních šatech a elegantních kloboucích. Páni v decentních fracích a cylindrech. Bujará konverzace se skleničkou v ruce a nevázaná zábava. Zajímavá přehlídka rozmanitých kloboukových ozdob dámských hlav a populární dostih pánů šlechticů (letos i s jednou odvážnou dámou) na dřevěných koních. V takovém duchu a v jedinečné atmosféře slavných tradičních anglických dostihů v Ascotu se nesl úvodní mítink letošní sezóny na karlovarském závodišti. Evropské setkání aristokracie pořádané pod záštitou Otto von Habsburka mělo své osmé pokračování.

Autor: Tisková informace, Marcela Klingorová
Kategorie: dostihy
/ 26.4.2015 12:20:00

V sobotu se karlovarští dostihoví fanoušci dočkají nové sezony. Do areálu se po roce vrátí dámy ve slušivých róbách i v nejroztodivnějších kloboucích a páni ve fracích a cylindrech. Sportovně-společenská událost, součást karlovarského setkání evropské šlechty, je především u veřejnosti populární a hojně navštěvovaná. Na diváky opět čeká kromě tradičního dostihu šlechticů na dřevěných koních také soutěž o nejkrásnější dámský klobouk. Originální cenu pro vítězku, skleněný klobouk, vyrobil Lukáš Jabůrek, designer a umělecký ředitel ze sklárny Moser.

Autor: Tisková informace, Marcela Klingorová
Kategorie: dostihy
/ 22.4.2015 14:00:00

Třetí kapitola letošní sezóny v Conseq Parku Velká Chuchle nabídla divákům kvalitní podívanou s dvěma dostihy nejvyšší kategorie. Skvěle obsazenou 58. Velkou dubnovou cenou Erste Factoring (1800 m, 135 tis. Kč, 4+) a tradiční předzkouškou klasické Velké jarní ceny, 26. Memoriálem profesora Václava Michala (1400 m, 135 tis. Kč, 3l. hř. + val.).

Kategorie: dostihy
/ 20.4.2015 8:00:00

Jak informuje dostihovy-svet.czVelká národní steeplechase zná definitivní výčet účastníků, kteří se dnes postaví na start jediné světové steeplechase, dotované milion liber. Mezi startujícími nedošlo k žádným velkým překvapením a tak se vyvrcholení britské překážkové zimy může odehrát se všemi hvězdami, které původně na start směřovaly. 19 HOD: Many Clouds doběhl do cíle jako první, v jeho sedle byl Leighton Aspell, který vyhrál již vloni. Favorit doběhl až pátý (2. Saint Are, 3. Monbeg Dude, 4. Alvarado).

Kategorie: dostihy
/ 11.4.2015 19:00:00

Jak informuje server fitmin.dostihy.cz, jako generálního sponzora českého dostihového sportu v letošním roce představil na páteční tiskové konferenci v hotelu Paříž v Praze prezident Jockey Clubu ČR JUDr. Jiří Charvát firmu Mercedes-Benz, která bude partnerem čtyř dostihových dnů a významných dostihů na čtyřech závodištích. "Naše společnost dlouhodobě podporuje jezdecký sport, a to celosvětově. Poslední tři roky jsme partnerem Českého skokového poháru, takže logickým krokem pro nás bylo stát se i partnerem Jockey Clubu," řekl generální ředitel Mercedes-Benz Ronald Ballhaus. Celý článek zde.

Kategorie: dostihy
/ 11.4.2015 12:54:07

Jak informuje dostihovy-svet.czVáclav Janáček má za sebou trojitý start na švýcarském závodišti v Avenches, kde byly cvalové dostihy doplňkem převážně klusáckého mítinku. Na úřadujícícm španělském šampionovi nebyla nijak vidět absence startů z poslední doby a z tří jízd zaznamenal jedno vítězství a jedno třetí místo. Triumf si Václav Janáček zapsal v Prix de Longchamp, mílový dostih na konci programu ovládl v sedle Sea Cloud trenérky Karin Suterové. 

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
/ 8.4.2015 11:30:00

Začátkem ledna odstartoval v Dubaji každoroční dostihový karneval, který vyvrcholí v sobotu 28. března závodem Dubai World Cup. A tak máte zase o důvod víc vyrazit do slunné Dubaje zažít jedinečnou atmosféru tohoto dostihu a zároveň si vychutnat opalování na nádherných plážích nebo nákupy v jednom z více než 50 nákupních center.

Kategorie: dostihy
/ 26.1.2015 8:00:00

Jak informuje dostihovy-svet.cz, šesté místo obsadil v neděli 30. listopadu ve zřejmě největším dostihu své kariéry žokej Filip Minařík. Japan Cup dokončil s německým Ivanhowem na šesté pozici poté, co měli v 2400 m dlouhém testu prakticky ideální průběh dostihu a německý outsider předvedl výkon na hranici svých možností. Vítězný návrat do Japonska slaví Belgičan Christophe Soumillon, jenž vedl vítze loňského japonského St Leger Epiphanea. Tragicky skončil dostih pro dalšího evropského účastníka, Trading Leather po fraktuře nohy dosti nakonec nepřežil.

Autor: Tisková informace, P. Guth
Kategorie: dostihy
/ 3.12.2014 14:15:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2019