sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Hřebčín Marbach dne 27. února potvrdil smrt tří významných plemeníků. Mezi ně patří i otec drezurního koně roku ČR 2008 Guardian Angel (Hana Vášáryová) 26letý Gardez, druhým je stejně starý Risandro a třetím 20letý arabský plnokrevník Dschehim.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 28.2.2016 15:46:30

Čtyřnásobná kanadská olympijská reprezentantka Ashley Holzer se stala občankou Spojených států. Jak potvrdila serveru dressage-news.com, nyní má dvojí občanství. Ještě se ale nerozhodla, kterou zemi bude reprezentovat. Za Spojené státy však podle pravidel FEI může startovat až příští rok. 52 letá Holzer se narodila v kanadském Torontu a vdala se za Američana Rustyho Holzera. Nyní žije v New Yorku.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 26.2.2016 16:00:00

V německém Neumünsteru probíhalo od 18. do 21. února osmé kolo západoevropské ligy Světového poháru v drezuře. Jak v sobotní Grand Prix, tak v nedělní Grand Prix Freestyle se nejvíce dařilo domácí jezdkyni Isabell Werth v sedle Weihegold OLD. Více uvnitř článku včetně videa.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 22.2.2016 7:00:00

Charlotte Dujardin a Valegro si užívají klidnou zimu. Dvojice se neúčastní závodů Světového poháru, ale místo toho se připravuje doma. Podle plánu trenéra Carla Hestera se Charlotte Dujardin v sedle Valegra zúčastní až tří závodů v dubnu jako přípravu na letní olympijské hry v Rio de Janeiru. Sám Carl Hester pojede v Riu s Nip Tuckem.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 19.2.2016 15:00:00

Poté co se zranila její olympijská naděje Pikko del Cerro HU, pokusí se Lisa Wilcox kvalifikovat do Ria s desetiletým valachem Galantem. Valach závodí na mezinárodních závodech Grand Prix méně než pět měsíců. V roce 2014 a 2015 se s ním Lisa účastnila Small Tour. V září minulého roku se již dvojice přesunula na úroveň CDI Grand Prix a ze šesti startů nebyla nikdy hodnocena pod 70 procent.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 15.2.2016 15:00:00

Rakouská drezurní jezdkyně Victoria Max-Theuer získala z Gestut Birkhof nadějného Grand Prix hřebce Lord Leopold. Devítiletý hřebec, spoluvlastněný hřebčínem a Simone Meder, trénoval a závodil s Nicole Casper. Hřebec dokončil na čtvrtém místě v roce 2012 na Bundes šampionátu ve Warendorfu jako pětiletý a jako šestý na stejném šampionátu šestiletých v roce 2013. Jako sedmiletý debutoval v úloze Prix St. Georges a nyní závodí na úrovni Intermediaite II s dobrými výsledky.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 14.2.2016 16:00:00

Kvůli zranění odchází ze sportu 13 letý hřebec Pikko del Cerro HU, který se účastnil mezinárodních závodů na úrovni Grand Prix s americkou drezurní jezdkyní Lisou Wilcox. „Bohužel jsme zjistili, že se Cerro znovu zranil, a tak jsme ho museli odhlásit ze závodů CDI3* ve Wellingtonu tento týden,“ říká majitelka Anne Sparks. Podrobnosti v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 9.2.2016 17:15:00

Německá olympijská jezdkyně Helen Langehanenberg bude nově jezdit 14 letého hanoverského hřebce Grand Prix jménem Damsey. Plemenný hřebec Damsey (po Dressage Royal x Ritual) dříve závodil a trénoval se Steffenem Frahmem pod dohledem Jonnyho Hilberatha.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 8.2.2016 15:05:00

K 31. lednu vyšel aktualizovaný světový drezurní žebříček. Po více než dvou letech se změnilo pořadí na prvním místě. Světovou jedničkou se nově stala Kristina Bröring-Sprehe s Desperadosem. Charlotte Dujardin s Valegrem se tak posunula na druhé místo. Na třetím místě zůstává Isabell Werth s Don Johnson. Nejlepším českým jezdcem je Fabrizio Sigismondi s Trevisem na 321. místě. Kompletní žebříčky naleznete uvnitř článku.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 4.2.2016 16:30:00

Švýcarská drezurní jednička Marcela Krinke-Susmelj oznámila, že její Grand Prix kůň Smeyers Lazander již nebude závodit na nejvyšší úrovni. Na jaře 2015 utrpěl 15 letý valach zlomeninu korunkové kosti, ze které se nezotavil natolik, aby se mohl vrátit zpět na mezinárodní drezurní závody. „Lazander nemůže dělat pohyby čistě,“ vysvětluje Krinke. Mezi největší úspěchy Lazanderovi kariéry patří 14. místo na finále Světového poháru v roce 2014 v Lyonu, druhé a čtvrté místo při závodech CDI Frankfurt a vítězství v roce 2013 při CDI ve Wroclawi.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 2.2.2016 16:30:00

Poté, co oba své Grand Prix koně Tiesta a Rostropowitsche odevzdal do Japonska, byl Christoph Koschel poprvé bez koně. Nyní však jednoho nakoupil v Portugalsku. Je to lusitánský hřebec Favorito a dříve bělouše jezdil portugalský GP-jezdec Antonio do Vale. Koschel je tak prvním německým šampionátovým jezdcem, který si pořídil koně takového koně.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 25.1.2016 19:26:42

Další případ pozitivního testu na zakázané a kontrolované látky se objevil opět ve Švýcarsku. V případě mistryně drezurních jezdců do 25 let Estelle Wettstein se opět jednalo o stejné látky, jako u "Případu Guerdat", tedy o kodein, oripavin a morfin. Steve Guerdat však v jeho případu koní Nino de Buissonets a Nasa prokázal, že šlo o kontaminaci z krmiva, takže byl zcela zproštěn obvinění. Ovšem Estellin tým tuto kontaminaci nemohl prokázat. 25. 1. 13:15 HOD: Podrobnosti přinášíme v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 25.1.2016 13:15:58

Jednička francouzského drezurního týmu, kůň Robinson de Lafont musel být kvůli kolice začátkem ledna operován. Jedenáctiletý hřebec reprezentoval Francii s Arnaudem Serre v sedle na Světových jezdeckých hrách v Caen. Dvojice byla rovněž vybrána do týmu pro mistrovství Evropy 2015. Podle francouzské jezdecké federace snáší hřebec léčení dobře a momentálně rehabilituje. Nezúčastní se však lednového soustředění A-týmu.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 22.1.2016 16:00:00

Jak na svém webu informuje Drezurní stáj Pelikán, na pozici pracovního jezdce zde bude nově působit Denisa Valentová. Dlouholetá svěřenkyně Karolíny Žižkové je aktuálním mistrem Slovenské republiky v drezuře. V DS Pelikán bude tato talentovaná jezdkyně pomáhat při výcviku všech koní a samozřejmě bude nadále závodit a to nejen na jejích vlastních koních.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 20.1.2016 15:00:00

Nicoletta a Khamel Ghribi z GK Horses získali jedenáctiletého oldenburského valacha Darius Rubin jako budoucí Grand Prix naději pro amerického drezurního jezdce Cesara Parru. Kůň byl přejmenován na Dancing Rubies. Původně byl Darius Rubin vlastněn svoji chovatelkou, rakouskou právničkou Astrid Anna Artner, a soutěžil dva roky s Caroline Kottas-Heldenberg. První CDI4* dvojice absolvovala v červnu minulého roku v Achletenu. Společně vyhráli Small Tour v CDI Nice v srpnu 2014 s hodnocením 70 procent.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 19.1.2016 16:40:20
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020