dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

S trochu jinou koncepcí dostihové sezony 2015 přichází Dostihový spolek a.s. Plánuje sice tradičních deset dostihových mítinků, některé však nabídnou novou strukturu jednotlivých dostihů. Největší změnou bude pravděpodobně výměna rovinových dostihů za překážkové o „velkopardubickém“ víkendu.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 2.1.2015 13:00:00

Jak informuje dostihovy-svet.cz, Václav Janáček je potřetí v řadě španělským šampionem. Český žokej se titulu dočkal poté, co je dnes už jasné, že  plánované prosincové dostihy na závodišti Dos Hermanas u Sevilly  se pro cvalové koně neuskuteční a jeho náskok před druhým v pořadí, Jose Luisem Martínezem, už tak je rozhodující. Janáček tak může slavit třetí španělský titul v situaci, kdy jej čeká operace ramene, která jeho kariéru o několik týdnů zřejmě pozdrží. Už jste hlasovali pro nejlepší dostihové jezdce v anketě (zde)?

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 22.12.2014 10:35:00

Jak informuje dostihovy-svet.cz, Josef Bartoš slaví svůj první italský titul. Ať už momentálně odložené diskvalifikační řízení v Miláně dopadne jakkoli, po včerejším úspěchu v sedle Barnaba v posledním testu italské překážkové sezóny už český žokej nemusí na nic čekat. Léta vlády Raffaela Romana jsou  pryč, a poté, co čeští hosté už podruhé v řadě Italům sebrali úspěch v jejich největší steeeplechase, se tentokrát dočkal Čech i v rámci šampionátu. A samotný Bartoš přiznává, že si svého úspěchu z drah na jihu Evropy skutečně velmi cení…

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 19.12.2014 10:35:00

Turnikety prošlo téměř 30 tisíc návštěvníků, mnohem více, než loni. Jednoznačně nejnavštěvovanějším dostihovém dnem na pardubickém závodišti byla v uplynulé sezóně říjnová neděle se 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Turnikety prošlo včetně neplatících důchodců nad 65 let a dětí do 140 centimetrů téměř třicet tisíc diváků, tedy o sedm tisíc více, než v roce předchozím.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 16.12.2014 12:20:00

Dostihový spolek, a. s. Pardubice (DS), který zajišťuje provoz pardubického závodiště, nechce být spojován s případem dvou členů bývalého vedení firmy, kteří stanuli před soudem za údajnou zpronevěru a jeden i za zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění. 

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 11.12.2014 10:20:00

Kilword a jeho tým - tak to byli hlavní hrdinové XVII. galavečera slovenského turfu. Kůň roku 2014, reprezentant stáje Autoopravna Strnisko, vyhrál nejen celkové hlasování, ale byl oceněn i jako nejlepší mílař a tříletý hřebec, jeho trenér P. Hlavenka se stal trenérem roku. Kilword (IRE) pod vedením ž. Jaroslava Línka zvítězil např. ve Slovenském St. Legeru Charvát. Nejlepším starším hřebcem se stal Autor české stáje Meridian. Další výsledky ankety zde

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 7.12.2014 11:20:31

Již pozítří, v pátek 5. prosince, to bude přesně sto a jeden rok od chvíle, kdy se narodila jedna z legend Velké pardubické. Major Miloš Svoboda byl jedním z mála Východočechů, kterým se podařilo tento dostih vyhrát. A jediným, jehož jméno nese jedna ze čtyř kvalifikací Velké pardubické.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 3.12.2014 8:55:00

V pondělí 1. prosince bude zahájen předprodej voucherů na permanentky pro sezonu 2015. Pro milovníky dostihů to může být zajímavá inspirace na vánoční dárek. Tyto dárkové certifikáty bude možné v příštím roce vyměnit za vstupenky, jejichž prodej bude zahájen společně s dostihovou sezonou. 

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 27.11.2014 16:40:00

Trojnásobný vítěz Velké pardubické Tiumen v tomto týdnu definitivně opustil místa, odkud vyrážel za slávou. Z tréninkové centrály Josefa Váni se přesunul na svůj dostihový „vejminek“, kde se připojil k dalšímu někdejšímu úspěšnému účastníkovi Velké pardubické, Retrieverovi. Právě v jeho sedle Josef Váňa poprvé absolvoval Velkou pardubickou v dresu, v němž pak v sedle Tiumena zaznamenal svá tři zatím poslední jezdecká vítězství.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 5.11.2014 18:05:00

Velká pardubická, Reaper a Očekávání – to jsou názvy tří vítězných fotografií, které vybrali návštěvníci webových stránek ve fotosoutěži pardubického závodiště O nezapomenutelný zážitek. Autorkami všech tří snímků jsou ženy, to zlatou je Iva Drašnarová. 

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 13.9.2014 8:30:00

S novým školním rokem nabízí Dostihový spolek a.s. novou službu. Děti z mateřských škol a prvního stupně základních škol si mohou prohlédnout dostihové závodiště s průvodcem a ještě si užít mnoho zábavy.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 30.8.2014 13:00:00

„Celá sezóna je velmi vrtkavá. Mohou se povést předchozí dostihy a nepovede se Velká, která je nejvíc ekonomicky zajímavá, tak to pokazí celkový efekt," říká v půlce termínovky, když hodnotí úspěchy či neúspěchy Dostihového spolku (DS), který je provozovatelem pardubického závodiště, jeho ředitel Michael Skalický.

Autor: Tisková informace, Dostihový spolek a.s.
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 1.8.2014 17:27:16

Chcete levnější vstupenku na dostihy? Pak přijeďte vlakem. České dráhy a.s. se totiž staly novým partnerem pardubického závodiště a s tímto partnerstvím přichází i nová nabídka pro návštěvníky. Po předložení platné jízdenky získají slevu na vstupném.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 23.7.2014 8:30:00

Prohlédnout si překážky zblízka a ještě se dozvědět něco o historii Velké pardubické, to vše nabízí dostihové závodiště v Pardubicích. Komentované prohlídky se konají nejen během dostihových dnů, ale také ve všední dny. Stačí se na závodišti včas objednat.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 5.6.2014 15:00:00

Basketbaloví a dostihoví koně letos spojují své síly a těžit z toho mohou všichni fanoušci. Dostihový spolek a.s. se totiž dohodl s BK Pardubice na spolupráci a výsledkem jsou vstupenky na zahajovací dostihy zdarma!

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 30.4.2014 8:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020