zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

„Vnímej svého koně... Vnímej pohyblivost vlastních zad, vnímej své nohy, jsou volné, nebo v napětí, vnímej své paže, jsou volné, nebo v napětí?" Tak přesně tato slova uslyšíte na kurzu centered riding. Druhé soustředění zájemců o tento způsob výuky jízdy na koni se uskutečnilo v říjnu na Pecínově a časopis Jezdectví byl při tom... Více v listopadovém čísle!

Kategorie: zajímavosti
/ 29.10.2017 7:00:00

V posledních pár měsících se Karibikem a částí Spojených států prohnaly ničivé hurikány a jejich jména byla skloňována napříč médii i sociálními sítěmi. Irma, José, Maria a Harvey, to jsou jména těch posledních, kvůli nimž přišel velký počet obyvatelů USA v lepším případě „jen” o střechu nad hlavou. Ale přírodní katastrofy nemají ničivý dopad jen na lidi, postižena jsou také zvířata, která jsou často ponechána napospas svému osudu, nebo se v panice zaběhnou daleko od domova, kde zůstanou uvězněna. A mezi nimi jsou samozřejmě i koně... Více v listopadovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 28.10.2017 7:00:00

Josef Váňa má v posledních letech peníze, „oko“, „cit“, trpělivost i štěstí. A navíc má to štěstí, že z těchto pěti ingrediencí dokáže namíchat koktejl. A to takový, kterým si připíjí vítězní trenéři ve Velké pardubické steeplechase. Ohlédnutí za proběhlou Velkou pardubickou najdete v listopadovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 27.10.2017 6:00:00

Již jen dva dny zbývají do expedice listopadového čísla, což znamená, že číslo říjnové je k dostání pouze DO STŘEDY! Už jste přečetli všechny články nebo jste neměli čas? Zde malý přehled...

Kategorie: zajímavosti
/ 23.10.2017 12:02:39

Zařazení kavalet do tréninku může být přínosem jak pro drezurní, tak pro parkurovou přípravu, ať už mladých, nebo zkušenějších koní. V říjnovém Jezdectví přinášíme návod na tři cvičení...

Kategorie: zajímavosti
/ 20.10.2017 6:00:00

Otevřená poranění kopyt se u koní objevují poměrně často a v závislosti na příčině a lokalizaci mají rozdílný charakter a závažnost. Hluboká bodná nebo sečná zranění mohou poškozením životně důležitých struktur ovlivňovat budoucí pracovní využití koně a ohrožovat jeho život... Více v říjnovém Jezdectví, pokračování pak najdete v listopadovém čísle!

Kategorie: zajímavosti
/ 19.10.2017 17:00:00

Každoročně se v září roztrhne pytel s módními trendy na nastávající podzim a zimu. Časopisy a internet doslova a do písmene chrlí články věnované módě – co je třeba si koupit, abychom byli cool, in a trendy! Když jen trochu zabřednete pod povrch, zjistíte, že se nosí všechno, což je dobrá zpráva. Ale i přes toto zjištění je možné vysledovat několik základních trendů... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 14.10.2017 7:00:00

Najít maličkou vesničku Hyršov je celkem umění. Má jen stovku obyvatel, leží na severozápadním okraji Šumavy u Všerubského průsmyku, nejznámějším městem je 15 kilometrů vzdálené Nýrsko a cestička k ní se vine téměř divokou přírodou. Ovšem právě v Hyršově se před 15 lety na původně zkrachovalém statku začali věnovat nejen chovu skotu, ale i koní. Zdevastovaný statek tak nachází nové uplatnění... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 13.10.2017 6:00:00

Přestože měl koně odmalička doma, zpočátku ho do stáje nic netáhlo. Všechen svůj volný čas trávil hraním fotbalu, tenisu, plaváním, lyžováním – a ve všem se mu dařilo. Když Luděk Smaha (41) začal, hlavně kvůli tatínkovi, trošku jezdit, na rozdíl od ostatních sportů mu to moc nešlo... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 7.10.2017 7:00:00

V historii mne okouzlovali rytíři svou statečností, bojovým duchem a samozřejmě schopností komunikovat s koněm. Každý rytíř měl svého koně, kterého si vycvičil a byl pro něho spolehlivým společníkem – no, jeďte do boje na nevycválaném oři... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 1.10.2017 7:00:00

Možná si někteří z vás pamatují na dobu, kdy byli koně po dosažení deseti, někdy dokonce i pouhých osmi let, považováni za staré. Ty časy jsou naštěstí dávno pryč a nyní si každý rozumný jezdec těchto starších koní naopak považuje za jejich zkušenosti a vyrovnanost.Přesto však není od věci zvážit to, jak budete s koněm, který už má ve svém věku dvojciferné číslo, pracovat a udržovat ho v kondici, abyste si s ním mohli užít ještě spoustu let na závodních kolbištích nebo jen každodenních radostí. .. Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 30.9.2017 7:00:00

Krmení koní si bez ovsa nebo ječmene neumíme představit a bereme je jako samozřejmost. Lidé obiloviny jako zdroj energie koním zkrmují cca 4 000 let. Měli bychom však počítat s tím, že pro koně, jehož vývoj trval miliony let, to není krmivo přirozené... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 29.9.2017 6:00:00

Elektroléčba byla využívána již v dávných dobách. Římští lékaři léčili dnu přikládáním živého elektrického úhoře na postiženou končetinu. Prvotní pokusy použití mechanických vibrací na optimalizaci svalové aktivity započaly již v 70. letech pod názvem biomechanické stimulace (BMS)... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 28.9.2017 6:00:00

Jezdectví vydává u příležitosti 127. ročníku Velké pardubické publikaci Fenomén Velká pardubická. Speciální vydání časopisu Jezdectví má 48 stran a je přiložené nejen k říjnovému číslu (vychází 27. 9. 2017), ale je k dostání i na závodištích v Praze - Velké Chuchli, Pardubicích, na výstavišti v Lysé nad Labem či v jezdeckém areálu Opatrný Hořovice. Tuto publikaci si však také můžete stáhnout do svých počítačů! 

Kategorie: zajímavosti
/ 27.9.2017 7:07:07

Nejen Svatého Václava si můžete zpříjemnit společností čerstvého čísla Jezdectví, které vychází ve středu 27. září! A kromě plakátu a dětské přílohy Koníček v něm najdete přílohu Fenomén Velká pardubická, dárek redakce časopisu všem milovníkům tohoto famózního dostihu! Co najdete v obsahu? Také jednoho Václava - Václava Chaloupku v Korokově sedle!

Kategorie: zajímavosti
/ 26.9.2017 13:13:13
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2019