novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

Naši jezdci ve složení: F. Sigismondi (Chamberlain), E. Jančářová (Athos), A. Zeusová (Corrado), K. Kotyzová (Alice), S. Brodová (Lissandro) vyrazili o víkendu na závody do maďarského Kaposváru, kde sbírali pěkná umístění. Za zmínku stojí 2. místo v IM1 kür (Sigismondi), 5. místo v IM1 kür (Jančářová), 4. místo v JU (Kotyzová) a 5. místo v juniorském küru (Brodová) . Chcete-li vidět kompletní výsledky, navštivte http://www.lovasakademia.hu/english/index.php?option=com_content&task=view&id=72&Itemid=40

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 11.10.2010 10:21:22

V dnešním profilu se seznámíte s hřebcem jménem Montek, kterého můžete vídat na drezurních obdélnících se Zdenkou Skripovou. Letos byl mimo jiné členem vítězného družstva na MČR v drezuře. Proč mu doma přezdívají Vojtíšek, proč byl vybrán zrovna na drezuru a co považuje za své největší úspěchy? To už vám prozradí jeho profil.

Kategorie: sport
/ 6.10.2010 11:00:33

Přinášíme fotografie z přepravy a z místa dění - koně (např. Totilas nebo Warum Nicht) už jsou na místě a vy se můžete podívat na to, jak cestovali a jak vypadají jejich boxy. Navíc se dozvíte, proč se světových her neúčastní rakouská Victoria Max-Theurer. Více v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 23.9.2010 16:29:51

Dvacetiletá drezurní jezdkyně Lucie Soustružníková má na kontě dvě vyhraná MČR v drezuře s Laliquem, cení si však i každého dobrého umístění s klisnou Fieelou. Svého životního koně možná zatím nepotkala, ale nejvíce ji určitě naučil impozantní bělouš Lalique. Chutná jí každé dobré jídlo a v životě se řídí mottem: ...prozradí vám dnešní profil.

Kategorie: sport
/ 22.9.2010 11:00:25

Dnes máte příležitost se seznámit se sedmiletým skokovým valachem, kterému doma říkají Grafík - jeho pravé jméno je Graf Livio. S Terezou Veselou v sedle zvítězili například při letošním CSI ve Zduchovicích. Co má tenhle silný, avšak velmi mazlivý koník rád, se dozvíte z našeho profilu.

Kategorie: sport
/ 15.9.2010 14:00:00

Drezurní jezdkyně Miloslava Šlamborová sbírá největší úspěchy v sedle impozantního Pampaliniho. Letos spolu zvítězili například na Císařském ostrově v "esku", cenné je pro ně ale každé pěkné umístění. Miloslavu můžete blíže poznat v dnešním profilu!

Kategorie: sport
/ 8.9.2010 11:00:44

O víkendu se v Hradištku u Sadské sešli vybraní drezurní jezdci, aby na tzv. FEI Dressage Challenge předvedli své dovednosti před zraky dvou mezinárodních rozhodčí - Rolfa Beutler-Batha (Německo) a Sharon Rhode Walshové (Jihoafricá republika). Přinášíme kompletní výsledky všech soutěží.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 5.9.2010 23:41:17

Kvalitní italské víno nebo talentovaný skokový kůň? Příznivcům jezdectví se jistě při vyslovení jména "Pinot Grigio" vybaví druhá varianta - patnáctiletý hannoverský hřebec má na kontě nejeden úspěch! Zavděčíte se mu suchým rohlíkem nebo pastvou, naopak ho nepotěšíte dotahováním podbřišníku. Seznamte se v dnešním profilu!

Kategorie: sport
/ 1.9.2010 11:01:23

Do polské Wroclawi se tento víkend vypravili se svými koňmi Ema Jančářová (Athos 7), Fabrizio Sigismondi (Chamberlain), Alena Zeusová (Corrado AZ), Kamila Kotyzová (Alice 3, Little Joe). Již v páteční soutěži se našim reprezentantům podařilo vybojovat pěkná umístění. Čtěte dále... AKTUALIZACE 28. 8. Kamila Kotyzová zvítězila v dnešní juniorské úloze! AKTUALIZCE 29. 8. Doplněny nedělní výsledky.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 29.8.2010 18:20:27

Helena Dubová je sama nejen aktivní jezdkyní (se svými koňmi se účastní drezurních soutěží stupně T, vloni jsme ji mohli vidět i při drezurních KMK s klisnou Welttinou H), ale koně jsou i jejím povoláním - je vedoucí jezdecké stáje na Zmrzlíku. Ve volném čase se věnuje svým teriérům a nejraději vzpomíná na koně Aladina... Více v profilu!

Kategorie: sport
/ 18.8.2010 11:00:00

Jak na koně? Rozhodně ne jako na psa, dozvěděli jste se v květnovém čísle našeho časopisu. Protože mnoho čtenářů zareagovalo na rady Sultána a Carmen s nadšením, požádali jsme známou dvojku o další zkušenosti načerpané léty praxe. Chcete se dozvědět o něco víc? Pak pro vás máme v srpnovém čísle Jezdectví podrobný popis metody 3N a také popis výcvikové metody PRST. Malou ochutnávku najdete tradičně v příloze pod článkem...

Kategorie: zajímavosti
/ 17.8.2010 11:53:56

Jméno? Sapiens-K. Pohlaví? Hřebec. Plemeno? Český teplokrevník. Disciplína? Drezura. Jezdkyně? Michaela Habásková. A tak dále... Sapiense jistě znáte, ale věděli jste, že mu říkají Sape či Sapíku (když zlobí, pak jedině Sapouchu :o))? Má rád meloun a taky se moc rád válí - bez ohledu na místo - klidně i na opracovišti na závodech... Více se dozvíte z dnešního koňoprofilu!

Kategorie: sport
/ 11.8.2010 11:00:37

AKTUALIZACE 5. 8. Máme pro všechny drezurní příznivce opravdu skvělou novinku - Evě Jančaříkové s Ferrym se podařilo uspět v nejtvrdší světové konkurenci! Ve Verdenu české barvy reprezentoval i Kamil Papoušek a Hana Vášáryová. Přinášíme výsledky a fotografie přímo z místa dění. AKTUALIZACE 6. 8. Eva Jančaříková skončila 6. v malém finále! AKTUALIZACE 7. 8. Již jsou známi vítězové finále pětiletých drezurních koní, šestiletí mají za sebou malé finále. AKTUALIZACE 8. 8.  Šestiletí již znají svého vítěze! Kamilovi Papouškovi se dnes v sedle Starnata dařilo skvěle. Kdo zvítězil v GP a GP Special? Dozvíte se v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 8.8.2010 17:30:00

David Fialka je sice parkurový jezdec, ale závodně se věnoval i voltiži. A jeho nejhorší pád? Nebyl ani na parkuru, ani na voltiži, ale na Hubertovi, když spadl z... Ne, nebyl to teplokrevník, ale slezský norik. A kterého koně považuje David za svého "životního"? Prozradí vám dnešní profil.

Kategorie: sport
/ 28.7.2010 11:00:00

Seznamte se. Jmenuje se Bond, James Bond. Ano, máme tady čtyřnohého agenta! Jeho tajnou zbraní je pohybové nadání a drezurní talent. Jak se sluší a patří - má vytříbený vkus, nepohrdne hroznovým vínem ani melounovou slupkou... Letos šestiletý Bond se sice občas bojí, což se úplně neshoduje s jeho jménem, ale zato zcela jistě dělá radost své jezdkyni Tereze Hábové...

Kategorie: sport
/ 21.7.2010 11:01:07
Aktuální číslo
Obsah čísla 4/2020