novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

V rámci bavorských mistrovství v olympijském areálu v Mnichově se konala večer 16. července 9. elitní aukce bavorských hříbat. Již v pátek bylo všech 29 nabízených budoucích sportovních nadějí kupcům podrobně popsáno a představeno a v sobotu se předvedli ještě jednou. Za nejvyšší sumu byl prodán hřebeček po Fürsten-Look z matky po Ray Ban (16500 eur), ovšem hned druhou nejvyšší sumu, 16000 eur zaplatil hřebčín Sprehe za hřebečka po Canoso z matky po Caretino českého chovatele Jana Halamy.   

Kategorie: chov
/ 18.7.2016 10:15:10

Ve dnech 14. až 17. července se v Martinicích u Březnice koná mistrovství České republiky ve skocích žen, jednotlivců, mladých jezdců a družstev. Stavitelem parkurů je nově Marco Behrens. Sledujte videa na FB. Startovní listiny zde. Zpravodaj Martinický mistrák č. 1/ č. 2 / č. 3 / Družstva: Zlato pro Severní Moravu! / Program na neděli / Neděle on-line / Mladí jezdci - jediná bezchybná Francesca Kolowrat-Krakowská / Ženy - po rozeskakování pořadí Vladislava Humplíková, Iva Holíková a Barbora Tomanová / Zlato pro Aleše Opatrného, o stříbro a bronz rozeskakování

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 17.7.2016 17:10:00

V termínu od 8. do 10. července se poprvé v areálu Equine Sport Centrum Olomouc koná Mistrovství České republiky v parkurovém skákání kategorie děti a junioři. Stavitelem parkurů je Marco Behrens. / Startky a výsledky na webu ČJF / Družstva děti - 1. Středočeši, 2. Praha, 3. Severní Morava, 4. Středočeši / Družstva junioři - 1. Karlovy Vary, 2. Východní Čechy, 3. Západní Čechy, 4. Severní Morava / Děti - 1. A. L. Novak a Taveta HS, 2. T. Svobodová a Maryland, 3. J. Táboříková a Clintas / Ml. junioři - zvítězila Sofie Najmanová a Stardano / St. junioři - 1. K. de Jagerová a Candy Boy

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 10.7.2016 16:55:00

Řádná konference Svazu chovatelů českého teplokrevníka se měla konat 25. května v Humpolci ve Spolkovém domě. Jelikož nebyly pozvánky rozeslány tak, aby je delegáti obdrželi 30 dní před jejím konáním, musel být určen nový termín konference. Ta nakonec byla podle zápisu předsednictva svolána na 29. června 2016 v Humpolci. / Dr. Vítů byl 46 hlasy zvolen do funkce předsedy / Jako 9. člen předsednictva byla zvolena J. Kreidlová / Reakce na konferenci /

Kategorie: chov
/ 6.7.2016 19:30:00

Také v červencovém Jezdectví jsme pro vás ve spolupráci se společností Canvit připravili soutěž o výrobky Nutrihorse. Tentokrát můžete vyhrát některou z past Energy Booster, Endurance, Unlimited Sorts, Elektrolyt nebo Antistress. Zodpovězte správně otázku na straně 4 a když budete vylosováni, pasta bude vaše!

Kategorie: zajímavosti
/ 5.7.2016 17:53:28

Německý hřebčín Sprehe má pro chovatele novinky. Jednak prodloužil připouštěcí sezonu o 2 týdny až do 15. srpna, a jednak chovatelé připuštěných, ale nebřezích klisen zaplatí jen manipulační poplatek 100 eur (podrobné informace v článku). Podívejte se na první ročník potomstva po jediném evropském plemeníkovi-synovi slavného Hicksteada!

Kategorie: chov
Rubrika: teplokrevníci
/ 4.7.2016 10:37:58

Dne 27. června se konalo v Nitře valné shromáždění Slovenské jezdecké federace, na němž se schvalovaly změny stanov a také volili noví funkcionáři této organizace. Do předsednictva SJF byl za sportovce zvolen Marián Štangel, do funkce prezidenta byli nominováni tři kandidáti - Karol Bugár, Mária Fogašová a Mário Hoffmann. Jak volby dopadly? 

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 3.7.2016 15:02:27

...Ludvíku Jandourkovi ke čtyřicetinám! Skokový jezdec, zvukař, diskžokej v poslední době i výrobce překážek v jedné osobě jubileum oslavil již v pondělí malým hudebním festivalem ve Všeticích, kam dorazili hosté z celé republiky, dokonce i Marek Hentšel a Jan Hudeček z Baníku Ostrava a zastavil se i Josef Bartoš s manželkou! Spolu s Ludvou slavili další dva kamarádi - Roman Hanus a spolumajitel Sedlářství Libich Tomáš, ten měl čtyřicítku už 1. února. Od naší redakce obdrželi tradiční dárek, ovšem co jim nadělili třeba Kamil a Jiří Papouškové, Matěj Kotalík nebo Míra Šlechta?

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 3.7.2016 11:36:01

Také v červencovém Jezdectví najdete Sportovní speciál - celých 26 stran jen o sportu z domova i ze světa! Reportáže, fotografie, rozhovory, názory, zajímavosti, vítěze závodů, zkrátka velmi přehledně jako na dlani průřez toho nejzajímavějšího, co se za poslední měsíc událo ve všech jezdeckých disciplínách, v dostizích i westernu nejen v Čechách, ale také na Slovensku (kde máme další čtenáře), a upozornění na to, co důležitého se v blízké době bude dít! A samozřejmě jsme nemohli vynechat ani blížící se olympijské a paralympijské hry nebo exkluzivní návštěvu závodů pořádaných Athinou Onassisovou!    

Kategorie: zajímavosti
/ 2.7.2016 11:11:11

Spolu s prázdninami a dovolenými přichází také červencové Jezdectví - je v prodeji již od středy 29. června a bude určitě ideálním společníkem pro dny volna! Zavedeme vás v něm za koňmi na slavnou pláž Pampelonne na Azurovém pobřeží, dozvíte se, proč v létě dekovat, co s křivostí koně, jak správně provést kruh, a nezapomněli jsme ani na rady hobby jezdcům či přehledný Sportovní speciál... Nahlédněte do obsahu - doufáme, že červencové číslo pro vás bude SPRÁVNÁ VOLBA!

Kategorie: zajímavosti
/ 29.6.2016 0:01:01

Dne 14. června proběhlo další zasedání Výkonného výboru ČJF. O čem se jednalo? Do komise pro rozvoj pony sportu byly schváleny Jana Rosická a Ria Hoffmeisterová, vedoucím ekipy do Falsterba a Dublinu byl jmenován B. Rejnek, bylo upozorněno na nesoulad sazebníku ČJF a FEI, bylo schváleno výběrové řízení na pořádání MČR skoky pro víceleté období, schválen seriál stylšampionát pony Strom John Deere Cup, o možnostech změny pronajatých prostor sekretariátu ČJF nebo o osvětové činnosti IT komise. Další body jednání v zápisu zde.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 27.6.2016 15:00:01

Poslední červnovou neděli, 26. 6. 2016 připravil Národní hřebčín Kladruby nad Labem slavnostní program pro veřejnost na závodišti hřebčína v Kladrubech nad Labem, kterého se zúčastnilo na 150 koní. Po čtyřleté pauze, během které v kladrubském hřebčíně probíhala rozsáhlá rekonstrukce, se Národní hřebčín vrátil k původní tradici pořádání jedné z nejžádanějších akcí roku, jejíž první ročník se uskutečnil přesně před 70 lety.

Kategorie: chov
/ 27.6.2016 12:00:00

Již jen dva dny si můžete na stáncích zakoupit červnové Jezdectví, protože už ve středu 29. června bude na trhu nové, červencové číslo. Kdo si tedy nestihl zatím zakoupit to "staré", má čas pouze do zítřka! Určitě to stojí za to - vždyť takové rady, jak správně padat, jak mýt koně, co dělat, když prší nebo pomoc s výcvikem koní a jezdců se hodí pro každého z vás (nás)! A kdybyste si ho chtěli předplatit, ještě stále na vás čeká várka vitamínů jako dárek!

Kategorie: zajímavosti
/ 27.6.2016 8:33:33

Sportovní a společenská událost České derby se odehraje netradičně ve čtvrtek 23. června v Conseq Parku Velká Chuchle, přičemž samotné derby je na programu od 19:30 hodin. Přinášíme startovní listinu. Jaké jsou sázkové kurzy a další dostihový program? 23. 6. Výsledky dostihů: 1. Zock a Eduardo Pedroza, 2. Nine ou Four a Jan Rája, 3. Arif a Václav Janáček, 4. Diredawa a Jan Verner, 5. Autor a Pierantonio Convertino, 6. DERBY PRO GONTCHARA A MURZABAJEVA, 7. Master of Gold a Jaroslav Línek, 8. J´en reve deja a Jaromír Šafář.

Kategorie: dostihy
/ 23.6.2016 21:10:00

Německá společnost MennrathS - zemědělské a koňské aukce pořádá 24. června v Püsselbürenu (Münster) dobrovolnou veřejnou dražbu téměř 30 koní, cca 40 kočárů a veškerého vybavení areálu jako jsou boxy, přívěsy na koně Böckmann, nákladní automobil na koně Kleinsmann Horsetrucks, kolotoč, pás, překážky atd. V katalogu je zatím přes 130 položek, těsně před aukcí vyjde ještě druhý katalog. Více informací v článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 20.6.2016 20:10:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020