sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Čtvrtý říjnový víkend bude pokračovat západoevropská liga Světového poháru skokovými závody ve Veroně. Další skokové závody se uskuteční v Calgary, Washingtonu, Tryonu, St Lo, Olivě, Michalowicích, Opglabbeek, Montpellier a dalších areálech. Drezurní jezdci budou závodit v Exloo a Zakrzowě, všestrannostní pak na čtyřhvězdových závodech ve francouzském Pau nebo italském Montelibretti. Kompletní přehled uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 25.10.2018 6:00:00

Přehled závodů v termínu od 19. do 21. října. Sledujte změny v rozpisech, startovní a výsledkové listiny v Kolesách, Suché u Litomyšle, Brně - Veveří, Vyškově, Opřeticích a Židovicích.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 22.10.2018 13:50:00

Od ledna 2017 vychází pravidelný interní měsíční Zpravodaj ČJF, který je stručným přehledem nejdůležitějších novinek a akcí, které se odehrály v rámci ČJF za daný měsíc. V zářijovém čísle 2018 se dočtete o galavečeru ČJF, dobrovolnících pro olympijské hry Tokio 2020 nebo finálovém Pony-Games. Vyšel také Mistrovský speciál, který se věnuje MČR v jednotlivých disciplínách. Zářijové číslo si můžete přečíst zde, mistrovský speciál pak zde.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 20.10.2018 16:00:00

Světová chovatelská organizace WBFSH vydala své finální žebříčky. Nejlepším skokovým koněm se stal 14letý valach KWPN Zinius, který sbírá úspěchy se světovou jedničkou Harrie Smoldersem. V drezurním žebříčku se na prvním místě umístil valach Verdades jezdkyně Laury Graves a mezi všestrannostními koňmi pak první místo obsadil valach Z. Mezi plemennými knihami nejvíce bodů nasbírala jak v drezuře, tak skocích a všestrannosti kniha KWPN. Kompletní žebříčky uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 20.10.2018 10:00:00

Třetí říjnový víkend bude v Helsinkách pokračovat Světový pohár západoevropské ligy a ve francouzském Le Lion d'Angers proběhne mistrovství světa mladých všestrannostních koní. Další skokové závody proběhnou ve Vilamoura, Harrisburgu, Tryonu, Herningu, Machalowicích, Kronenbergu. Drezurní závody se budou také konat v Helsinkách a Herningu, dále pak v Le Mans nebo Boneu. Všestrannostní jezdci budou závodit v Lexingtonu, Bictonu, vytrvalostní pak v Rio Friu, Middelburgu, Travagliatu... Kompletní přehled uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 18.10.2018 6:00:00

Výkonný výbor České jezdecké federace schválil 9. října všechny pořadatele a termíny Mistrovství České republiky. Ihned po zadání MČR a mezinárodních závodů byl kalendář JIS otevřen všem pořadatelům k plánování jejich závodů. Do kalendáře si závody vkládají sami pořadatelé, stejně jako v loňském roce do 30. listopadu. 

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 16.10.2018 14:50:00

Přehled závodů v termínu od 12. do 14. října. Sledujte změny v rozpisech, startovní a výsledkové listiny v Olomouci, Martinicích, Gabrielce, Děčíně, Nových Zámcích, Tachově a Stráni Gabrielce?

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 15.10.2018 9:25:00

Druhý říjnový víkend startuje v Oslu nový ročník Světového poháru. Další skokové závody proběhnou ve Vilamoura, Tryonu, Olivě, Rabatu, Nevers, Opglabbeeku a dalších areálech. Všestrannostní jezdci budou závodit ve Strzegomi, Boekelu, Chateaubriant nebo Pallare. Vytrvalostní jezdci vyjedou do Punta del Este, Buchu nebo Le Petre. Kompletní přehled uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 11.10.2018 10:50:00

První říjnový víkend proběhne v Barceloně finále série Poháru národů. Další skokové závody se uskuteční ve Vilamoure, Olivě, Birminghamu, Sacramentu, Columbusu, Tryonu, Pekingu, Wiener Neustadtu, Opglabbeeku a dalších areálech. Drezurní jezdci budou závodit v Nice, St. Petersburgu a Tallinnu. Jezdci všestrannosti vyjedou do Lignieres nebo Bad Segebergu, vytrvalostní jezdci pak do Medlamu, Madine, Rambouillet... Kompletní přehled uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 4.10.2018 6:00:00

Přehled závodů v termínu od 26. do 30. září. Sledujte změny v rozpisech, startovní a výsledkové listiny ve Zduchovicích, Opavě, Děpoltovicích, Humpolci, Brně-Veveří, Přední Kopanině, Nymburku, Svržně, Sobotce, Kravařích, Dubenci, Těšánkách, Čakovičkách, Čísovicích, Děčíně a Kolesách.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 1.10.2018 16:15:00

Aktuální i již proběhlé výjezdy českých jezdců na zahraniční závody v září 2018 sledujte s námi v tomto článku. Poslední víkend se čeští jezdci účastnili závodů v Gorla Minore, Budapešti a Baborowku

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 1.10.2018 11:20:00

Poslední zářijový víkend se uskuteční skokové závody v New Yorku, Sacramentu, Waregemu, Sao Paulu, Gorla Minore, Bonheidenu, Canteleu a dalších areálech. Drezurní závody se budou konat v Lisabonu, Budapešti nebo Flyinge, všestrannostní pak v Osbertonu, Varseeveldu, Baborowku. Kompletní přehled uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 27.9.2018 6:00:00

V online hlasování byli zvoleni noví členové Sportovní komise FEI. Mezi nimi jsou tři olympionici a jeden paraolympionik. Voleb se účastnilo 52 jezdců z 26 zemí světa. Členové této komise jsou voleni na čtyři roky a slouží také jako technická komise pro své disciplíny a hlas jezdecké komunity v rozhodovacích procesech FEI.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 26.9.2018 11:30:00

Poslední zářijový víkend bude areál Hřebčína Ostrov hostit dvoudenní finálový mítink letošního prvního ročníku Seriálu Pivovaru Záhora, v rámci něhož sbírají jezdecké dvojice po celý rok body z drezurních i skokových soutěží. V sobotu se účastníci předvedou na drezurním obdélníku, v neděli se pak jezdecká hala promění ve skokové kolbiště, kde budou mít jezdci poslední šanci nasbírat cenné body do žebříčků Hobby, Malé i Velké túry. Aktuální stav žebříčků uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 25.9.2018 16:50:00

Přehled závodů v termínu od 21. do 23. září. Sledujte změny v rozpisech, startovní a výsledkové listiny ve Zduchovicích, Kolíně, Čakovičkách, Mostu, Jiříně, Suché u Litomyšle, Našiměřicích, Vyškově, Humpolci, Polkovicích, Ústí nad Labem a Královicích. Více uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 25.9.2018 10:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020