sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Nejúspěšnější japonská drezurní jezdkyně, Mieko Yagi, prohrála svůj boj s rakovinou plic a v 65 letech zemřela. Svoji kariéru na mezinárodních závodech odstartovala v sedle Apolla v roce 1995 na mistrovství Evropy v Mondorf-Les-Bains. Yagi byla vůbec první Japonkou, která se zúčastnila finále Světového poháru. V sedle Taiso Ramon soutěžila v roce 1998 na finále Světového poháru v Gogthenburgu a ve stejném roce také na Světových jezdeckých hrách v Římě. Více uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 4.12.2015 19:55:00

K 30. listopadu vyšel také aktualizovaný světový drezurní žebříček. Pořadí na prvních třech místech zůstává stále neměnné. Vede Charlotte Dujardin s Valegrem před K. Bröring Sprehe s Desperadosem a E. Galem s Glock's Undercoverem. Žebříčkem stále stoupá španělská jezdkyně B. Ferrer-Salat s Delgadem, které nyní patří díky vítězství ve Stuttgartu 5. místo. Nejlepší česká dvojice Fabrizio Sigismondi a Trevis oproti minulému měsici klesla na 312. místo. Kompletní žebříčky naleznete uvnitř článku.

/ 4.12.2015 15:00:00

O víkendu 28. - 29. listopadu proběhlo další kolo Světového poháru v drezuře západoevropské ligy. Jak sobotní Grand Prix tak nedělní Grand Prix Freestyle vyhrál nizozemský jezdec Hans Peter Minderhoud v sedle Glock's Flirt. Více v článku.

/ 29.11.2015 18:20:00

Nizozemská drezurní jezdkyně Imke Schellekens-Bartels a její manžel Joep Schellekens čekají první miminko, osmatřicetiletá Imke je ve třetím měsíci. Jezdkyně patří už mnoho let k šampionátovému týmu Nizozemska a kromě jiného je držitelkou stříbrné olympijské medaile z Hongkongu a zlata z ME ve Windsoru a WEG Kentucky.

/ 28.11.2015 17:30:00

V roce 2015 začala Damona Hilla za velké pozornosti celé jezdecké veřejnosti jezdit dcera jeho majitelky Jil-Marielle Becks. Osmnáctiletá jezdkyně týmového mistra světa z Normandie v sedle s Helen Langehanenberg s ním byla ihned povolána do reprezentačního kádru německých mladých jezdců.  V květnu s ním vyhrála "Preis der Besten", jednu z nejdůležitějších soutěží pro mladé jezdce. Poté však následovala dlouhá pauza kvůli zranění Damon Hilla.

/ 27.11.2015 17:10:00

Drezurní vítěz westfálského körungu z Münsteru, vraník po Don Juan de Hus byl prodán za sumu 620 000 eur a stal se tak nejdražším koněm následné aukce. Více o akci včetně videa v článku. Víte, že v prosincovém Jezdectví najdete zajímavé informace ze čtyř německých a dvou českých körungů?

/ 27.11.2015 12:05:00

Německá top-jezdkyně Ingrid Klimke oznámila 22. listopadu smutnou zprávu – její Dresden Mann už nebude sportovat. Alfi, jak se jedenáctiletému wesfálskému valachovi přezdívá, se ze zdravotních důvodů na obdélník už nevrátí. „Během jeho výcviku jsme se od něj mnoho naučili a on nás stavěl před různé výzvy,“ píše Ingrid na svém facebooku. Dresden Mann nyní bude mít delší pauzu ve výběhu a potom se pro něj budou hledat nové úkoly. Více uvnitř.

/ 26.11.2015 18:00:00

V jednom z přechozích čísel Jezdectví jsme čtenáře informovali o mezinárodním projektu s názvem „Masters du Cheval Ibérique“ (MCI), jehož součástí se v roce 2015 poprvé v historii stala i Česká republika. Jak dopadlo finále?

Autor: Tisková informace, JUDr. Kateřina Říhová
/ 21.11.2015 9:00:00

Dvojnásobná olympijská šampionka Charlotte Dujardin potvrdila, že Valegro po Olympijských hrách v Rio de Janeiru v roce 2016 odejde do důchodu. Charlotte s Valegrem vyhráli zlatou medaili mezi jednotlivci i týmy na olympijských hrách v Londýně v roce 2012. Od té doby vyhráli také světový a evropský titul. Více v článku.

/ 17.11.2015 20:20:00

Hannoverský plemenný hřebec a olympijský kůň Emmy Hindle, Wie Weltmeyer, byl 12. listopadu v 25 letech kvůli rychle se zhoršujícímu zdraví uspán. Narodil se v roce 1990 a odchován byl Volkerem Bachmannem. V roce 1993 vyhrál výkonnostní zkoušky hřebců v Medingenu. Jako mladý kůň měl všestrannou kariéru. Vyhrával skokové závody do úrovně L a drezurní úlohy M.

/ 16.11.2015 19:55:00

Nizozemí ztratilo jednoho z nejtalentovanějších mladých drezurních koní. V noci z pátku na sobotu zemřel na koliku šestiletý hřebec Estoril (Zhivago x Gribaldi), úspěšný účastník mistrovství světa ve Verdenu s Emmelie Scholtens. V pěti letech vyhrál finále B, když obdržel známky 8,77 (klus), 7,6 (krok), 9,4 (cval), jezditelnost a celkový dojem 8,6, ve finále pak skončil jedenáctý. Letos skončil jako pátý. Připomínáme, že každoročně se rozboru MS mladých drezurních koní věnujeme i v časopisu Jezdectví.

/ 9.11.2015 19:30:00

K 31. říjnu vyšel aktualizovaný světový drezurní žebříček. Pořadí na prvních třech místech zůstává stále neměnné. Vede Charlotte Dujardin s Valegrem před K. Bröring Sprehe s Desperadosem a E. Galem s Glock's Undercoverem. Na čtvrté místo se posunula Isabella Werth. Do první desítky poskočila z 13. místa vítězka z Lyonu B. Ferrer-Salat s Delgadem. Nejlepší česká dvojice Fabrizio Sigismondi a Trevis oproti minulému měsici klesla na 304. místo. Kompletní žebříčky naleznete uvnitř článku.

/ 3.11.2015 15:00:00

Osminásobný nositel titulu mistr Evropy, šestnáctiletý pony Deinhard B, bohužel prohrál svůj boj o život a 28. října zemřel. Německá jezdecká veřejnost jeho boj sledovala již tři dny na webových stránkách rodiny Rothenberger. Podrobnosti uvnitř článku.

/ 29.10.2015 19:35:00

V dánském Odense odstartoval o víkendu Světový pohár v drezuře. První vítězství v novém ročníku 2015/2016 západoevropské ligy v Grand Prix Freestyle si připsal Edward Gal s koněm Glock's Voice. Nebylo to však snadné vítězství. Během drezury hřebec předvedl pár nepřesvědčivých pohybů. "Dnes se kůň cítil lépe, ale stále byl trochu nervózní," sdělil Gal po závodech. Jaké je pořadí poháru?

/ 19.10.2015 16:15:00

Drezurní jednička, Valegro, v sedle s Charlotte Dujardin se nezúčastní letošního Světového drezurního poháru a nebudou tak usilovat o třetí titul v řadě. Jak řekl pro server dresssage-news.com trenér a spolumajitel Carl Hester, čtrnáctiletý valach dostane přes zimu volno. Jaké má Charlotte další plány na zimu?