dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Dostihová sezona v Pardubicích nabídne v roce 2014 celkem deset mítinků, jejichž tradičním vrcholem bude říjnová 124. Velká pardubická s Českou pojišťovnou. Poprvé se dostihoví fanoušci do pardubického Agrofert Parku sjedou na počátku měsíce května.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 8.2.2014 8:12:47

Jak informuje server dostihovy-svet.cz, do čela Jockey Clubu České republiky byl ve čtvrtek 16. 1. zvolen Aleša Jakub. Ten střídá Ing. Václava Luku. Aleša Jakub byl nominantem ČSCHPMDK a jediným kandidátem na tuto funkci, minulý týden se stal členem vedení ČSCHPMDK a byl zvolen do čela Jockey Clubu deseti ze čtrnácti přítomných hlasujících členů rady Jockey Clubu. Pod tímto odkazem najdete tiskové prohlášení V. Vandy z 15. 1. 2014 pod názvem Diskutabilní jednání prezidia ČSCHPMDK.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 17.1.2014 11:35:26

Mika, tak se jmenuje nová stáj na české dostihové scéně. Jejím majitelem je dvojnásobný mistr světa ve Formuli 1, Mika Pauli Häkkinen, přezdívaný „Létající Fin“. Bílý dres s oranžovým klínem bude reprezentovat osmiletá plnokrevná ryzka Folie d´Ocean v tréninku Martiny Růžičkové.

Autor: Tereza Šrámková, J. Křepelka
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 4.9.2013 21:25:38

Desátý dostihový den letošní sezóny v CONSEQ PARKU Velká Chuchle má, jako jediné ze všech metropolitních odpolední, vrchol v podobě překážkového dostihu. Do 7. ročníku Zlatého poháru Elektrizace železnic Praha, a. s. (I. k., 4200 m, 400 tis. Kč), nejdelšího a nejvíce dotovaného testu přes proutěné překážky v ČR, míří osm kvalitních uchazečů. Připraveno je tentokrát devět dostihů, jichž se zúčastní celkem 91 koní a 28 jezdců, zahajuje se tradičně ve 14 hodin.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 4.9.2013 15:56:00

Sobotní dostihový mítink, mimochodem jeden z naprostých vrcholů letošní mostecké sezóny, se vydařil koním v tréninku manželů Váňových. Na rovinách i nad překážkami.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 2.9.2013 10:40:57

První dostihový mítink se díky pořadatelům, a především zásluhou organizací dostihů pověřeného Ivana Janatky (bez něhož by se neobešel žádný z karlovarských mítinků) nejen atraktivitou zařadil mezi naprosté vrcholy letošního roku. Divákům nabídl za účasti známých tváří filmového a sportovního světa (svým favoritům fandil Dominik Hašek) příjemnou zábavu a hodnotnou sportovní podívanou. Fotografie naleznete v příloze článku.

Autor: Tisková informace, Marcela Klingorová
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 1.7.2013 19:09:57

Karlovarská dostihová scéna se sice v důsledku červnových povodní rozjíždí s mírným zpožděním, ale s o to větší razancí. Pořadatelé, a především přípravou a zajištěním jednotlivých dostihů pověřený Ivan Janatka, na neděli 30. června připravili jeden z nejzajímavějších mítinků letošní sezóny. Bude mít dva vrcholy. Jeden rovinový, jeden překážkový.

Autor: Tisková informace, Marcela Klingorová
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 28.6.2013 13:51:29

Zhruba měsíc bude chybět jméno Jaroslava Myšky ve startovních listinách. Jeden z nejlepších tuzemských překážkových žokejů se neobjeví ani při sobotní druhé kvalifikaci na Velkou pardubickou. Má za sebou operaci tříštivé zlomeniny loketní kosti v Pardubické krajské nemocnici po pádu a následné kolizi při nedělních dostizích v italském Meranu.

Autor: Tereza Šrámková, D. Korel
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 20.6.2013 17:00:00
Za anabolické steroidy osmiletý trest

Server dostihovy-svet.cz píše o aktuálním skandálu stáje Godolphin kvůli použití anabolických steroidů. Na základě toho je nyní patnáct koní vyloučeno na šest měsíců z dostihového provozu a trenér Al Zarooni si odpyká osmiletý trest odnětí trenérské licence. Celý článek zde.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 27.4.2013 14:00:00
Valná hromada Dostihového spolku zvolila nové vedení

Pardubický deník informuje na svých webových stránkách o tom, že Valná hromada pardubického Dostihového spolku jmenovala novým šéfem představenstva Richarda Benýška, ředitelem pak Michaela Skalického. Celý článek si můžete přečíst na tomto odkazu.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 12.2.2013 21:40:00

Pouhé dva dny poté, co se konala tisková konference informující o změně názvu pardubického závodiště na Synthesia Park, oznámil Dostihový spolek výběrové řízení na nového ředitele. Jeho znění najdete v článku. Aktualizace 22. 1. 11:20 HOD: Včera skončila lhůta pro podání přihlášek.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 22.1.2013 11:20:35

Právě dnes se v Pardubicích uskutečnila tisková konference, během níž zástupci Dostihového spolku a. s. představili nové partnerství spojené se změnou názvu závodiště na Synthesia Park. Aktualizace 9. 1. 13:30 HOD: Do článku jsme vložili tiskovou zprávu a fotografie z tiskové konference.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 9.1.2013 13:30:00
S Ing. Václavem Lukou o krizi v českém turfu

Zajímavý rozhovor zveřejnil na svých nových stránkách TURF Magazín a to s prezidentem Jockey Clubu Ing. Václavem Lukou. Již před rokem pro tento časopis uvedl: "Myslím, že nyní nastanou pro dostihy nejhorší léta." A na jeho slova skutečně došlo. Celý rozhovor najdete zde a na tomto odkazu navíc můžete nahlédout do ekonomiky Jockey Clubu v roce 2011.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 7.1.2013 21:30:00

Více než obvykle se dění nesoustředilo na Meydan, ale na okolní závodiště. Moderní svatostánek dubajského turfu ovšem nabídl pěknou podívanou v podobě vítězství osmiletého Barbecue Eddie, svěřence trenéra D. Watsona, trojnásobného šampióna z let 2006, 2008 a 2009. Valach hájící modro-bílé barvy šejka Hamdana loni ze zdravotních důvodů zmeškal Godolphin Mile, tentokrát se do hry vrátil a vyhrál.

Autor: redakce Jezdectví, Marcela Klingorová
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 6.1.2013 12:15:00

Nové internetové stránky Fitmin & TURF Magazín je společný projekt firmy Dibaq a jejího výživového programu Fitmin a dostihového časopisu TURF Magazín, který vycházel v tištěné podobě v letech 1997-2012. Od roku 1999 jste na těchto stránkách mohli pravidelně číst aktuální zprávy z našeho turfu, přinášené společností Fitmin, nyní máte před sebou stránky nové. Ty budou pokračovat v dosavadní činnosti, ale obohatí je o články, které jste dříve nacházeli v časopise TURF Magazín.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 4.1.2013 18:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020