dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Desátý dostihový den letošní sezóny v CONSEQ PARKU Velká Chuchle má, jako jediné ze všech metropolitních odpolední, vrchol v podobě překážkového dostihu. Do 7. ročníku Zlatého poháru Elektrizace železnic Praha, a. s. (I. k., 4200 m, 400 tis. Kč), nejdelšího a nejvíce dotovaného testu přes proutěné překážky v ČR, míří osm kvalitních uchazečů. Připraveno je tentokrát devět dostihů, jichž se zúčastní celkem 91 koní a 28 jezdců, zahajuje se tradičně ve 14 hodin.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 4.9.2013 15:56:00

Sobotní dostihový mítink, mimochodem jeden z naprostých vrcholů letošní mostecké sezóny, se vydařil koním v tréninku manželů Váňových. Na rovinách i nad překážkami.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 2.9.2013 10:40:57

První dostihový mítink se díky pořadatelům, a především zásluhou organizací dostihů pověřeného Ivana Janatky (bez něhož by se neobešel žádný z karlovarských mítinků) nejen atraktivitou zařadil mezi naprosté vrcholy letošního roku. Divákům nabídl za účasti známých tváří filmového a sportovního světa (svým favoritům fandil Dominik Hašek) příjemnou zábavu a hodnotnou sportovní podívanou. Fotografie naleznete v příloze článku.

Autor: Tisková informace, Marcela Klingorová
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 1.7.2013 19:09:57

Karlovarská dostihová scéna se sice v důsledku červnových povodní rozjíždí s mírným zpožděním, ale s o to větší razancí. Pořadatelé, a především přípravou a zajištěním jednotlivých dostihů pověřený Ivan Janatka, na neděli 30. června připravili jeden z nejzajímavějších mítinků letošní sezóny. Bude mít dva vrcholy. Jeden rovinový, jeden překážkový.

Autor: Tisková informace, Marcela Klingorová
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 28.6.2013 13:51:29

Zhruba měsíc bude chybět jméno Jaroslava Myšky ve startovních listinách. Jeden z nejlepších tuzemských překážkových žokejů se neobjeví ani při sobotní druhé kvalifikaci na Velkou pardubickou. Má za sebou operaci tříštivé zlomeniny loketní kosti v Pardubické krajské nemocnici po pádu a následné kolizi při nedělních dostizích v italském Meranu.

Autor: Tereza Šrámková, D. Korel
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 20.6.2013 17:00:00
Za anabolické steroidy osmiletý trest

Server dostihovy-svet.cz píše o aktuálním skandálu stáje Godolphin kvůli použití anabolických steroidů. Na základě toho je nyní patnáct koní vyloučeno na šest měsíců z dostihového provozu a trenér Al Zarooni si odpyká osmiletý trest odnětí trenérské licence. Celý článek zde.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 27.4.2013 14:00:00
Valná hromada Dostihového spolku zvolila nové vedení

Pardubický deník informuje na svých webových stránkách o tom, že Valná hromada pardubického Dostihového spolku jmenovala novým šéfem představenstva Richarda Benýška, ředitelem pak Michaela Skalického. Celý článek si můžete přečíst na tomto odkazu.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 12.2.2013 21:40:00

Pouhé dva dny poté, co se konala tisková konference informující o změně názvu pardubického závodiště na Synthesia Park, oznámil Dostihový spolek výběrové řízení na nového ředitele. Jeho znění najdete v článku. Aktualizace 22. 1. 11:20 HOD: Včera skončila lhůta pro podání přihlášek.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 22.1.2013 11:20:35

Právě dnes se v Pardubicích uskutečnila tisková konference, během níž zástupci Dostihového spolku a. s. představili nové partnerství spojené se změnou názvu závodiště na Synthesia Park. Aktualizace 9. 1. 13:30 HOD: Do článku jsme vložili tiskovou zprávu a fotografie z tiskové konference.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 9.1.2013 13:30:00
S Ing. Václavem Lukou o krizi v českém turfu

Zajímavý rozhovor zveřejnil na svých nových stránkách TURF Magazín a to s prezidentem Jockey Clubu Ing. Václavem Lukou. Již před rokem pro tento časopis uvedl: "Myslím, že nyní nastanou pro dostihy nejhorší léta." A na jeho slova skutečně došlo. Celý rozhovor najdete zde a na tomto odkazu navíc můžete nahlédout do ekonomiky Jockey Clubu v roce 2011.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 7.1.2013 21:30:00

Více než obvykle se dění nesoustředilo na Meydan, ale na okolní závodiště. Moderní svatostánek dubajského turfu ovšem nabídl pěknou podívanou v podobě vítězství osmiletého Barbecue Eddie, svěřence trenéra D. Watsona, trojnásobného šampióna z let 2006, 2008 a 2009. Valach hájící modro-bílé barvy šejka Hamdana loni ze zdravotních důvodů zmeškal Godolphin Mile, tentokrát se do hry vrátil a vyhrál.

Autor: redakce Jezdectví, Marcela Klingorová
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 6.1.2013 12:15:00

Nové internetové stránky Fitmin & TURF Magazín je společný projekt firmy Dibaq a jejího výživového programu Fitmin a dostihového časopisu TURF Magazín, který vycházel v tištěné podobě v letech 1997-2012. Od roku 1999 jste na těchto stránkách mohli pravidelně číst aktuální zprávy z našeho turfu, přinášené společností Fitmin, nyní máte před sebou stránky nové. Ty budou pokračovat v dosavadní činnosti, ale obohatí je o články, které jste dříve nacházeli v časopise TURF Magazín.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 4.1.2013 18:00:00

Dostihový spolek čeká účetní uzávěrka roku 2012 včetně auditu, který má potvrdit transparentnost účetních knih a především ověřit příznivé hospodářské výsledky letošního roku. Ty s největší pravděpodobností skončí významným ziskem.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 17.12.2012 16:15:00
Bartoše vystřídá ve stáji Josefa Váni jeho syn

Se zajímavou zprávou příchází server www.dostihovy-svet.cz. Informuje o tom, že žokej Josef Bartoš se po dlouhodobém působení ve stáji Josefa Váni stěhuje do sedel koní italského trenéra Paola Favera, kde vystřídá Josefa Váňu mladšího. Ten se zase stěhuje do stáje svého otce. Celý článek zde.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 22.11.2012 11:33:33
Zemřel dostihový trenér Jiří Chaloupka

Jak informuje Jockey Club ČR, ve středu 7. listopadu ve večerních hodinách tragicky po automobilové nehodě zahynul trenér Ing. Jiří Chaloupka. Jiří Chaloupka st. byl v minulosti také úspěšným překážkovým žokejem a v roce 1979 zvítězil s klisnou Legendou ve Velké pardubické steeplechase. Bratr čtyřnásobného vítěze Velké Václava Chaloupky a otec současného špičkového rovinového žokeje, mj. vítěze letošního Českého derby Jiřího Chaloupky patřil mezi nejzkušenější české dostihové trenéry současnosti, příští úterý by se dožil 61 let.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 8.11.2012 16:45:34
Aktuální číslo
Obsah čísla 12/2019