zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Čtvrt století od svého založení slaví letos Česká hiporehabilitační společnost. Organizace, která sdružuje 44 hiporehabilitačních středisek a desítky jednotlivců z celé České republiky zajišťuje, nejen svým členům, vzdělání a odbornou praxi tak, aby hiporehabilitace probíhala vždy tak, jak má a aby byla bezpečná. Cílem ČHS je také uznání hiporehabilitace jako léčebné a pedagogické metody.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 4.6.2016 17:00:00

Policie v Anglii pátrá po majiteli velkého psa, který pronásledoval jezdkyni na poníkovi tři míle. Žena si vyjela 19. května poblíž řeky Tweed v Gattonside. Zřejmě rottweiler se utrhl z vodítka svému majiteli a začal dvojici pronásledovat.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 23.5.2016 19:45:00

PR TEXT Má váš koník narozeniny? Máte za sebou úspěšné závody? Posunuli jste se dál v tréninku? Dlouho jste se neviděli? Příležitostí k mimořádně odměně je přece spousta! Animal Cake pro koně je čistě přírodní dortová směs, ze které vznikne po smíchání s vroucí vodou a následném ztuhnutí chutný základní dortový korpus. SOUTĚŽ: Pošlete do 25. května na info@animalcake.cz zprávu, jakým dárkem jste někdy potěšili svého koníka na jeho narozeniny. Autoři tří nejoriginálnější odpovědí získají Animal Cake dortovou směs pro koně.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 19.5.2016 10:10:10

Tragicky skončila cesta domů ze závodů v La Baule pro Doda de Miranda. Během nehody jejich kamionu uhynul kůň AD Welcome du Petit Vivier, s nímž závodila jeho 16 letá dcera. O nehodě a ztrátě 17 letého belgického teplokrevníka informoval Doda de Miranda na svém facebookovém profilu. Více uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 17.5.2016 19:05:00

Národní hřebčín Kladruby nad Labem se v těchto dnech účastní doprovodného programu jubilejního 80.ročníku prestižních mezinárodních závodů Pfingst Turnier 2016 v německém Wiesbadenu. Celkem 12 starokladrubských koní vystupuje převážně u příležitosti slavnostní zápřeže pro zahajovací ceremoniál a při předávání cen vítězům jednotlivých disciplín. Více uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 16.5.2016 11:10:00

Nezvyklou záchrannou operaci provedli záchranáři na Novém Zélandu, kde v úterý uváznul osmiletý valach v 80 centimetrů široké a dva metry hluboké díře.  Na místo byli povoláni záchranáři z Massey University Veterinary Emergency Response Team (VERT), kteří pomáhali hasičům s vyproštěním.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 14.5.2016 19:00:00

Majitelé bílých koní vědí, jak těžké může být někdy jejich vyčištění. Kolem dvaceti dobrovolníků strávilo dva dny čištěním 53 metrů velké siluety bílého koně ve Westbury. Nejstarší bílý kůň ve Wiltshire dostal parní koupel před nadcházejícími oslavami 90. narozenin královny Alžběty.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 20.4.2016 19:55:00

Česká jezdecká federace zve všechny své členy na první Diskusní fórum, které proběhne dne 4. května 2016 v Pardubicích a jehož tématem bude Vzdělávání v ČJF. Podrobnosti uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 19.4.2016 15:00:00

Britové mají první specializovaný koňský CT skener, jenž byl nainstalován v Equine Hospital v Hertfordshire. Klinika již nabízela standardní počítačovou tomografii, nový skener však dramaticky zlepší vyšetřování pacientů. Podrobnosti uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 4.4.2016 19:20:00

Dva přední hráči póla zemřeli minulý týden na následky zranění po pádu z koně. Dlouholetý americký hráč Bob Daniels spadl při hře ve Wellingtonu 23. března, o tři dny později zraněním podlehl. Ve stejný den, 26. března, zemřel i brazilský hráč Juracy Santos, jenž byl po pádu v roce 2014 v kómatu. Podrobnosti v článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 3.4.2016 19:30:00

Kvůli narůstajícím finančním nákladům Douglas Borough Council s počátkem roku ukončil provoz Douglas Bay Horse Tramway, nejstarší koněspřežné dráhy na světě fungující od roku 1876 na Ostrově Man. Pro její zachování vznikla petice organizovaná Freinds of Douglas Bay Horse Tramway, která přesáhla 4 tisíc podpisů.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 31.3.2016 19:40:00

Na své facebookové stránce oznámila parkurová jezdkyně Ellen Whitaker narození druhého syna. Frankie Thomas Marinas-Whitaker se narodil 20. března. "Máme se oba dobře, Harry je už pyšný starší bratr. Doufám, že budu brzy v sedle, ale nyní se věnuji svým dvěma klukům." Před dvěma lety se Ellen Whitaker a jejímu partnerovi, španělskému parkurovému jezdci Antonio Marinas Soto, narodil první syn Harry.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 30.3.2016 15:15:00

Ve Velké Británii zuří zimní bouře Katie, kdy rychlost větru dosahuje až 170 km/h. V pondělí silný vítr „odnesl“ z výběhu celou venkovní stáj ve městě Alderney. Stáj narazila do 50 metrů vzdáleného domu. Obyvatelka domu Sue Abel říká: „Ještě nikdy jsem tu nezažila takový silný vítr.“ Záchranné složky dorazily na místo ihned, ale kvůli silnému větru ji nemohli zatím přesunout zpět. Stáj byla naštěstí v době bouře prázdná a ani v domě se nikomu nic při incidentu nestalo.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 29.3.2016 19:45:02

Jezdci by neměli podceňovat výměnu helmy po pádu, jak ukazuje případ z Anglie. Vicky Smith se účastnila Cheshire Drag Hunt, když její kůň nechal nohu v živém plotu a i s jezdkyní přepadnul. Vicky byla po úderu hlavou do země v bezvědomí několik minut, její kůň vyváznul bez zranění. „Vůbec nic si nepamatuju, ani celý týden před pádem. Jsem si jistá, že vše mohlo dopadnout mnohem hůře, kdybych helmu neměla.“

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 24.3.2016 19:30:00

Ve středu odbavilo bruselské letiště letadlo s koňmi na Blízký východ. Na letu by nebylo nic zvláštního, kdyby se uvnitř letadla nenacházelo celkem 86 koní. Takový počet je zatím největší v celé historii letecké přepravy. V úterý prošli arabští koně poslední veterinární prohlídkou, než byli naloženi do přepravních boxů. Sedmihodinový let absolvovali v Boeingu 747-400F, jednom z největších nákladních letadel na světě.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.3.2016 19:10:01
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2019 ročník: 67