zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Během jednoho týdne museli být utraceni v Coloradu v USA dva koně, kteří se zranili při skijoringu. Minulý týden se incident stal na závodech v ulicích města Leadville. Jesslyn Swirka jela na svém koni jménem Logan a táhla na lyžích domácí Duffy Counsell, když před tisíci diváky Logan špatně došlápnul a zlomil si nohu. Závody byly ihned pozastaveny. Pro 12 valacha to byla již třetí sezona ve skijoringu. Během závěrečného ceremoniálu bylo ve městě vybráno přes 2000 dolarů pro jezdkyni, která byla během pádu koně také zraněna. Podrobnosti uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 12.3.2016 19:00:00

V poslední době, i s ohledem na blížící se olympijské hry v Brazílii, se hodně mluví o viru Zika a tak vyvstávají otázky: Je tento virus nebezpečný pro koně? Jaké by byly příznaky nemoci? Více uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 7.3.2016 19:10:00

Neobvyklý případ řešila pobřežní policie v Austrálii. Pětiletý dostihový kůň Rebel Rover se během tréninku na pláži u australského města Brisbane polekal, shodil svého jezdce a odplaval na otevřené moře. Přivolaná policie a námořní dobrovolníci našli valacha až po dvou hodinách dva kilometry od pobřeží.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 3.3.2016 19:19:20

Jak informuje web Jižní Čechy Teď, celkem tři dopravní nehody dnes brzy ráno způsobili volně pobíhající koně, kteří se pohybovali na silnici nejprve u železničního přejezdu u Hněvkova a dvakrát u odbočky na Škvořetice.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 1.3.2016 12:30:00

Velké štěstí měl kůň Spencer v anglickém Hampshire, který se propadl dřevěnou podlahou přepravního kamionu. Stalo se to při nedělní cestě do Mayhill Stud. Když zastavila majitelka koně před příjezdovou bránou a podívala se na kameru, uviděla, že Spencer jakoby sedí. Ihned vystoupila, aby zjistila, co se stalo. Kůň se propadl podlahou a zadní noha mu zůstala zaklíněná v dvojmontáži zadních kol.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 29.2.2016 19:00:00

Již v osmém týdnu březosti dokázali vědci z krevní plazmy klisen předpovědět s velkou úspěšností pohlaví nenarozených hříbat. Iránský výzkumný tým z Shakrekordské univerzity vyvinul testovací metodu založenou na polymerázové řetězové reakci (PCR) pro detekci ccffDNA (mimobuněčná fetální DNA) v plazmě. Pohlaví je pak určováno identifikací genu SRY, který iniciuje vývoj mužského pohlaví.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 27.2.2016 19:30:00

V Nové Vsi na Třebíčsku se stala obrovská tragédie. Při vyjížďce se tam splašil kůň a ze sedla shodil teprve třináctiletou dívku, které noha uvízla ve třmeni a zvíře ji za sebou vláčelo stovky metrů. I přes veškerou snahu přivolaných záchranářů se Lucce už život bohužel nepodařilo zachránit. Stejně jako u nedávné tragédie v Austrálii i teď sdílí lidé svoje oblíbené fotografie, tentokrát s hashtagem #RideForLucie.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 27.2.2016 8:08:08

Jezdci v Anglii sdílí své oblíbené fotografie na sociálních sítích s hashtagem #BlueForBonnie na památku Bonamie (Bonnie) Armitage. Devítiletá dívka utrpěla smrtelná zranění o víkendovém honu v Gloucestershire. Co se stalo?

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 27.2.2016 7:07:07

Policie v Sonoma County v Kalifornii vyšetřuje úmyslnou otravu dvou koní a psa v jižním Sebastopolu. Na základě pitvy zvířat veterináři potvrdili otravu oleandrem. Ten byl později nalezen v domácích pamlscích na pastvině. Oleandr je vysoce jedovatý pro zvířata, jako jsou psi, kočky a koně. Podrobnosti uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 24.2.2016 19:25:00

Soud snížil trest Ryanu T. Finlinsonovi, kterého v prosinci poslal do vazby na 28 měsíců, když zastřelil koně své přítelkyně, která s ním ukončila vztah. V rozsudku také zazněla její slova, pro kterou byl kůň tím nejcennějším a nejbližším přítelem, kterého milovala nejvíc na světě. Podrobnosti o případu najdete uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 22.2.2016 19:15:00

Na Den svatého Valentýna bylo v Kalifornii zachráněno hříbě. Hřebeček byl nalezen na dně rokle se zlomenou pánví. Podle záchranářů zde musel být minimálně dva dny. „Pánev byla zlomená velmi blízko hlavní tepny, stačil jeden špatný pohyb a zvíře by vykrvácelo,“ říká důstojník policie ve Fremontu. Více včetně videa najdete uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.2.2016 19:30:00

Společnost ZOOPLUS AG, provozující internetový obchod ZOOHIT.cz, a Nadace na ochranu zvířat pořádají od února 2015 charitativní kampaň „ZOOLOVE pomáhá!“ Na český trh byla zavedena charitativní značka ZOOLOVE, díky níž má každý z nás možnost pomoci zvířatům v nouzi a přispět na ochranu zvířat. Pod značkou ZOOLOVE je nabízeno prémiové krmivo, pamlsky i kvalitní doplňky pro psy a kočky. Z každého nákupu produktů značky ZOOLOVE je 10 % z prodejní ceny věnováno Nadaci na ochranu zvířat. Nabídka produktů značky ZOOLOVE se stále rozšiřuje.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.2.2016 10:00:00

Koňský útulek v Norwich se stal v pátek v noci terčem útoku žhářů. Během požáru stáje shořelo vybavení za 20 tisíc liber, nově postavená stáj pro osly a traktor. „Stáj byla zapálena v době, kdy v ní byli osli,“ říká majitelka útulku Julie Bassett. „Poté šli žháři do výběhu a sebrali všem poníkům deky. Nezbylo nám vůbec nic.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 16.2.2016 19:35:00

Muž ze Skotska dostal od Jedburgh Sheriff Court pokutu 1200 liber poté, co byl uznán vinným z neposkytnutí veterinární péče pro svého zraněného koně. Devatenáctiletý hřebec Silver měl vážné zranění zadní nohy. Podrobnosti uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 15.2.2016 19:00:00

Veterinář a lidé z Wiltshire Fire and Rescue Service pomáhali zaklíněnému koni z dřevěné brány. „Bylo velmi větrno, tak jsem šla koně dát do stáje,“ říká majitelka koně Netia Walker. „Můj kůň Henry ale nechtěl jít a bláznivě běhal po výběhu. Náhle skočil přes plot. Při skoku ale podklouznul a zadní nohou uváznul v dřevěném plotu."

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 13.2.2016 19:10:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 3/2019