zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Česká jezdecká federace zve všechny své členy na první Diskusní fórum, které proběhne dne 4. května 2016 v Pardubicích a jehož tématem bude Vzdělávání v ČJF. Podrobnosti uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 19.4.2016 15:00:00

Britové mají první specializovaný koňský CT skener, jenž byl nainstalován v Equine Hospital v Hertfordshire. Klinika již nabízela standardní počítačovou tomografii, nový skener však dramaticky zlepší vyšetřování pacientů. Podrobnosti uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 4.4.2016 19:20:00

Dva přední hráči póla zemřeli minulý týden na následky zranění po pádu z koně. Dlouholetý americký hráč Bob Daniels spadl při hře ve Wellingtonu 23. března, o tři dny později zraněním podlehl. Ve stejný den, 26. března, zemřel i brazilský hráč Juracy Santos, jenž byl po pádu v roce 2014 v kómatu. Podrobnosti v článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 3.4.2016 19:30:00

Kvůli narůstajícím finančním nákladům Douglas Borough Council s počátkem roku ukončil provoz Douglas Bay Horse Tramway, nejstarší koněspřežné dráhy na světě fungující od roku 1876 na Ostrově Man. Pro její zachování vznikla petice organizovaná Freinds of Douglas Bay Horse Tramway, která přesáhla 4 tisíc podpisů.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 31.3.2016 19:40:00

Na své facebookové stránce oznámila parkurová jezdkyně Ellen Whitaker narození druhého syna. Frankie Thomas Marinas-Whitaker se narodil 20. března. "Máme se oba dobře, Harry je už pyšný starší bratr. Doufám, že budu brzy v sedle, ale nyní se věnuji svým dvěma klukům." Před dvěma lety se Ellen Whitaker a jejímu partnerovi, španělskému parkurovému jezdci Antonio Marinas Soto, narodil první syn Harry.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 30.3.2016 15:15:00

Ve Velké Británii zuří zimní bouře Katie, kdy rychlost větru dosahuje až 170 km/h. V pondělí silný vítr „odnesl“ z výběhu celou venkovní stáj ve městě Alderney. Stáj narazila do 50 metrů vzdáleného domu. Obyvatelka domu Sue Abel říká: „Ještě nikdy jsem tu nezažila takový silný vítr.“ Záchranné složky dorazily na místo ihned, ale kvůli silnému větru ji nemohli zatím přesunout zpět. Stáj byla naštěstí v době bouře prázdná a ani v domě se nikomu nic při incidentu nestalo.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 29.3.2016 19:45:02

Jezdci by neměli podceňovat výměnu helmy po pádu, jak ukazuje případ z Anglie. Vicky Smith se účastnila Cheshire Drag Hunt, když její kůň nechal nohu v živém plotu a i s jezdkyní přepadnul. Vicky byla po úderu hlavou do země v bezvědomí několik minut, její kůň vyváznul bez zranění. „Vůbec nic si nepamatuju, ani celý týden před pádem. Jsem si jistá, že vše mohlo dopadnout mnohem hůře, kdybych helmu neměla.“

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 24.3.2016 19:30:00

Ve středu odbavilo bruselské letiště letadlo s koňmi na Blízký východ. Na letu by nebylo nic zvláštního, kdyby se uvnitř letadla nenacházelo celkem 86 koní. Takový počet je zatím největší v celé historii letecké přepravy. V úterý prošli arabští koně poslední veterinární prohlídkou, než byli naloženi do přepravních boxů. Sedmihodinový let absolvovali v Boeingu 747-400F, jednom z největších nákladních letadel na světě.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.3.2016 19:10:01

Během jednoho týdne museli být utraceni v Coloradu v USA dva koně, kteří se zranili při skijoringu. Minulý týden se incident stal na závodech v ulicích města Leadville. Jesslyn Swirka jela na svém koni jménem Logan a táhla na lyžích domácí Duffy Counsell, když před tisíci diváky Logan špatně došlápnul a zlomil si nohu. Závody byly ihned pozastaveny. Pro 12 valacha to byla již třetí sezona ve skijoringu. Během závěrečného ceremoniálu bylo ve městě vybráno přes 2000 dolarů pro jezdkyni, která byla během pádu koně také zraněna. Podrobnosti uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 12.3.2016 19:00:00

V poslední době, i s ohledem na blížící se olympijské hry v Brazílii, se hodně mluví o viru Zika a tak vyvstávají otázky: Je tento virus nebezpečný pro koně? Jaké by byly příznaky nemoci? Více uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 7.3.2016 19:10:00

Neobvyklý případ řešila pobřežní policie v Austrálii. Pětiletý dostihový kůň Rebel Rover se během tréninku na pláži u australského města Brisbane polekal, shodil svého jezdce a odplaval na otevřené moře. Přivolaná policie a námořní dobrovolníci našli valacha až po dvou hodinách dva kilometry od pobřeží.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 3.3.2016 19:19:20

Jak informuje web Jižní Čechy Teď, celkem tři dopravní nehody dnes brzy ráno způsobili volně pobíhající koně, kteří se pohybovali na silnici nejprve u železničního přejezdu u Hněvkova a dvakrát u odbočky na Škvořetice.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 1.3.2016 12:30:00

Velké štěstí měl kůň Spencer v anglickém Hampshire, který se propadl dřevěnou podlahou přepravního kamionu. Stalo se to při nedělní cestě do Mayhill Stud. Když zastavila majitelka koně před příjezdovou bránou a podívala se na kameru, uviděla, že Spencer jakoby sedí. Ihned vystoupila, aby zjistila, co se stalo. Kůň se propadl podlahou a zadní noha mu zůstala zaklíněná v dvojmontáži zadních kol.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 29.2.2016 19:00:00

Již v osmém týdnu březosti dokázali vědci z krevní plazmy klisen předpovědět s velkou úspěšností pohlaví nenarozených hříbat. Iránský výzkumný tým z Shakrekordské univerzity vyvinul testovací metodu založenou na polymerázové řetězové reakci (PCR) pro detekci ccffDNA (mimobuněčná fetální DNA) v plazmě. Pohlaví je pak určováno identifikací genu SRY, který iniciuje vývoj mužského pohlaví.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 27.2.2016 19:30:00

V Nové Vsi na Třebíčsku se stala obrovská tragédie. Při vyjížďce se tam splašil kůň a ze sedla shodil teprve třináctiletou dívku, které noha uvízla ve třmeni a zvíře ji za sebou vláčelo stovky metrů. I přes veškerou snahu přivolaných záchranářů se Lucce už život bohužel nepodařilo zachránit. Stejně jako u nedávné tragédie v Austrálii i teď sdílí lidé svoje oblíbené fotografie, tentokrát s hashtagem #RideForLucie.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 27.2.2016 8:08:08
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2019