zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Do posledního místa zaplněné haly v Jezdeckém centru Reitanlage Münchenhofe na kraji Berlína vstupuje charismatický muž v modré košili s červeným šátkem a zlatou sponou, kterého koňácké veřejnosti není třeba představovat. Ten, který naslouchá koním... Více v lednovém Jezdectví! 

Kategorie: zajímavosti
/ 19.1.2018 6:00:00

Zranění či jiná onemocnění pohybového aparátu jsou běžnými příčinami předčasného vyřazení koňských atletů z aktivní činnosti, omezení jejich využití či snížené výkonnosti. Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 14.1.2018 7:00:00

Dvě sestry se tak zamilovaly do koní, že začaly nejenom samy jezdit, ale založily také jezdecký klub, kde přenášejí lásku ke koním na další nadšence, a před pěti lety mu našly samostatný domov na statku v Doudlebech. Vítejte v Jezdeckém klubu Falea u Hanky a Miki Civišových... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 13.1.2018 7:00:00

Dvaadvacet koní, temně modré desetitisícovky a dlouhé hodiny zábavy. Populární desková hra Ladislava Mareše Dostihy a sázky je tu pro nás už od roku 1984. Některá jména koní se zdála být povědomá, jiná legrační a pár jich zůstávalo záhadou i pro znalce. Taky jste si lámali hlavu, jestli Fantome, Gavora, Lady Anne, Pasek, Koran, Neklan, Portlancl, Japan, Kostrava, Lukava, Melák, Grifel, Mohyla, Metál, Tara, Furioso, Genius, Shagga, Dahoman, Gira, Narcius a Napoli skutečně existovali a čím si svou herní slávu zasloužili? Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 12.1.2018 6:00:00

Dánská jezdecká federace přichystala pro své sportovní koně novoroční dárek. Na základě cílených výzkumů prohlásila, že nehodlá akceptovat jezdeckou výstroj, která způsobuje léze v koňských hubách. Od 1. ledna 2018 vyžaduje při sportovních akcích mezi nánosníkem a nosní kostí vzdálenost alespoň 1,5 cm. Proč? Pojďme si po čase téma nepřiměřeně utahovaných nánosníků osvěžit... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 6.1.2018 18:00:00

Známe to všichni, nízko na nebi se objeví šedé husté mraky – a pak začne pršet. Neprší moc, člověk si toho venku skoro ani nevšimne, ale prší vytrvale. Studená země a litry vody vytvoří ze světa jednu velkou blátivou louži. Když přidáte ještě kopyta koní, změní se louže v nekonečný blátivý oceán! Pár tipů, jak zařídit, aby zimní bláto bylo alespoň trochu snesitelné najdete v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 5.1.2018 6:00:00

Zvyšující se počty koní, zvyšující se počty členů všech organizací, budování areálů – to vše hovoří pro pozitivní náhled na rok 2018 a jasnou budoucnost chovu koní a jezdeckého sportu, i když samozřejmě vše není zcela ideální a problémy třeba vznikají u menších pořadatelů závodů nebo v náhledu na fungování různých spolků a organizací... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 1.1.2018 7:00:00

V minulém čísle se náš článek mapující situaci v SCHČT nazýval „Čekání na dotace a na zapsání předsedy“, a zatímco to druhé se opravdu stalo, pohroma pro chovatele přišla v podobě nepřiznání dotací na rok 2017. Jedná se přibližně o částku 10 milionů, za KMK, za zkoušky atd... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 31.12.2017 7:00:00

Od ledna začíná registrační období České jezdecké federace pro rok 2018. A to znamená, že většina členů zasedne k počítači a začne pracovat s Jezdeckým informačním systémem na adrese www.jezdectvi.org. Pojďme si o tomto programu popovídat s Martinem Blažkem, který je spolu s Martinem Hladíkem jeho duchovním otcem... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 30.12.2017 7:00:00

Zima v našich podmínkách není vždycky jako z kreseb pana Josefa Lady, místo mrazu a sněhu si užíváme deště a bláta, a to není pro trénink ani vyjížďky nic příjemného. Pevný podklad s měkkým sněhem často bývá jen vysněnou kombinací... Koně však potřebují naši péči v každých podmínkách a krmení v zimě, tedy v době podstatně snížené pracovní zátěže, má svá pravidla... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 29.12.2017 6:00:00

Skvěle naplánované letos máme vánoční svátky! Zatímco Vánoce můžete prožít s pohádkami, s dárky od Ježíška a čtením prosincového čísla, předsilvestrovské přípravy nebo lyžovačku, Silvestra, Nový rok a pak ještě celý leden můžete strávitlednovým číslem, prvním z téměř ďábelského ročníku 66! Máte už přečtené to prosincové? Výměna nastane ve středu 27. 12. 2017!

Kategorie: zajímavosti
/ 23.12.2017 7:07:07

Pečujete dobře o svého koně? Nedávné statistiky naznačují, že to tak nemusí být. Zatímco si jezdci obvykle uvědomují důležitost čistění a péče o koně vůbec, realita je trochu jiná. Francouzští vědečtí pracovníci zjistili, že jezdci často čistí své koně způsobem, který je koni nepříjemný nebo dokonce i jezdci nebezpečný... Více v prosincovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 22.12.2017 6:00:00

Položíte-li jakémukoliv profesionálnímu jezdci otázku, jaký typ koně má rád, většina jich shodně odpoví, že preferuje temperamentní a dopředné koně. Jak se vyrovnat s tím, že pod sebou máte daleko živější zvíře, než jste při jeho koupi předpokládali? S tím vám poradí úspěšný drezurní jezdec Michael Eilberg. Více v prosincovém Jezdectví!  

Kategorie: zajímavosti
/ 15.12.2017 6:00:00

V České jezdecké federaci, spolku s více než 18 000 členy a ročním rozpočtem kolem 35 milionů, to opět vře. Před dvěma a půl lety se při volbách po mnoha letech změnilo vedení této organizace – byl zvolen nový prezident, tedy spíše prezidentka a pětičlenný výkonný výbor. Od nástupu nových tváří si většina jezdecké veřejnosti slibovala pozitivní změnu... Více v prosincovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 9.12.2017 7:00:00

V prosincovém Jezdectví najdete několik stran tipů na vánoční dárky nejen pro jezdce!

Kategorie: zajímavosti
/ 8.12.2017 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 2/2020