volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Již po páté pořádala Sportovní stáj Teplice-Úpořiny, o.s. a Severočeský oblastní výbor ČJF Galavečer jezdeckého sportu, a to v sobotu 22.února 2014 od 19h v restauraci U Pramene v Teplicích. Fotogalerii najdete zde.

Kategorie: volný čas
/ 23.2.2014 17:10:00
Ahoj holky a kluci, velká jarní soutěž o pěkné věcné ceny z prodejny Jana Horse z Karlových Varů je u konce. V článku najdete jména výherců.
V příštím, dubnovém, čísle jsme pro Vás připravili soutěže hned dvě!
 
Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 20.2.2014 10:11:56

Tradiční vyhodnocení uplynulé sezony pony se uskutečnilo 8. února 2014 v kulturním domě v Kamýku nad Vltavou. Pořadatelem celého večera a velký dík patří Resortu Zduchovice. Fotogalerii Jana Matušky najdete zde.

Kategorie: volný čas
/ 9.2.2014 18:59:34

Kdo si převezme 1. března na Žofíně trofeje pro nejlepší skokové a drezurní jezdce roku? Kteří koně na Žofín dorazí? A kdo se o to zasloužil? Přinášíme jak jména nominovaných, tak jména těch, kteří ty nejlepší vybrali. A nezapomeňte, že pro nejlepší můžete formou sms hlasovat i vy, vítězové sms hlasování budou zveřejněni v březnovém časopisu Jezdectví. Aktualizace 9. 2. 12 HOD: Zítra, tedy 10. 2. končí sms hlasování!

Kategorie: volný čas
/ 9.2.2014 12:00:54

Chladno v zimě není jenom nám, lidem, ale i koním. Ti se chrání před mrazem dlouhou zimní srstí. Ale co dělat v případě, když jim z jakéhokoliv důvodu zimní srst vadí? 

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 8.2.2014 6:00:00

V sobotu 1. února udílela Česká jezdecká federace v pražském Radiopaláci výroční ceny za rok 2013. Zcela zaplněný sál příznivců jezdeckého sportu aplaudoval nejen Sportovcům ČJF roku 2013, kterými se stali členové vozatajského týmu z mistrovství světa dvojspřeží v Topolčiankách.

 

 

Kategorie: volný čas
/ 3.2.2014 7:00:42

Doba lednová - doba ledová. Třpytící se sníh a pára stoupající z nozder koní je sice romantická, ale někdy je i té romantiky příliš....Přísloví "lednová zima i na peci je znát" pro jeden z nejchladnějších měsíců v roce platí bezezbytku - a když je znát na peci, co teprve v sedle koně? Ne všichni jezdci mají možnost využít dobrodiní kryté jezdecké haly a na rozmary počasí musí vyzrát vlastními silami.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 1.2.2014 7:20:38

Že bude galavečer jezdeckého sportu Koně na Žofíně uvádět také moderátorka, herečka a zpěvačka Iva Pazderková, již všichni víte. Jak jste si mohli přečíst v Jezdectví, také Iva koně miluje, ovšem zatím neměla moc příležitostí k bližšímu kontaktu (ani toho trojského se u svého lap-ťopu nedočkala...). Uvidíme, jak se srovná s jejich přítomností právě na Slovanském ostrově. A kdo nezná její stand-up humor z pořadu Na stojáka, pro lepší náladu najdete v článku pár odkazů. A děvčata - pozor - běhat bez pásu, to je krutý - ta krajina vás úplně míjí, že najednou nevíte, kde jste:-)...

Kategorie: volný čas
/ 31.1.2014 19:00:23

Téměř každý chovatel nebo majitel koní se ve svém životě musel potýkat s faktem, kdy opakovaně připouštěl klisnu a kýžený výsledek se nedostavil, popřípadě bylo nutno vyvinout značné úsilí a nemalé finanční částky, aby klisna finálně zabřezla, donosila a porodila životaschopné hříbě. Tyto situace bývají pro chovatele psychicky velice frustrující a vzhledem k současnému stavu ekonomiky mnoha chovů i finančně neúnosné. Pojďme si tedy spolu s dr. G. Macečkovou a loňským únorovým Jezdectvím přiblížit nejčastější příčiny subfertility (snížené plodnosti) u klisen a následné terapeutické možnosti.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 25.1.2014 6:00:32

Čtenáři Jezdectví si již zvykli, že jim radí ti nejpovolanější z povolaných. Pojďme se vrátit do březnového čísla roku 2011, v němž Jiří Pecháček radil, jak na správné opracování a skokovou gymnastiku. "Klíčem k úspěchu při práci s koněm je umět si ho pro práci připravit. Aby mohl kůň podávat odpovídající výkony, musí být dostatečně uvolněný, prostupný a ochotný spolupracovat. Hlavním problémem je, že si jezdci pletou opracování a opohybování koně, což je zásadní rozdíl..."

 

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 11.1.2014 10:04:17
Kdo vyhrál vánoční soutěž s Pavem?

Až do 22. 12. 2013 probíhala vánoční soutěž s Pavem. Kdo vyhrál hlavní cenu, tedy účast na soustředění s Jaroslavem Jindrou v Martinicích? Slosování proběhlo v pondělí 23. 12. přímo v Martinicích a o den později, na Štědrý den, byla na webu vyhlašovatele soutěže zveřejněna jména výherců. První místo vyhrála Michaela Dřevová z Tábora. Další vylosované najdete zde, blahopřejeme!

Kategorie: volný čas
/ 6.1.2014 13:00:47

Od 5. do 15. prosince trvala soutěž s Litexem, v níž jste mohli vyhrát jezdecké triko z kolekce LITEX For Riders. Z téměř stovky správných odpovědí jsme vylosovali osm výherců, jejichž jména najdete v článku. A kdo že je tváří této značky?

Kategorie: volný čas
/ 18.12.2013 10:00:25

V sobotu 14. prosince se v Plzni konal galavečer Západočeské oblasti. V rámci programu byli vyhodnoceni také nejlepší sportovci kraje. Mezi seniory zvítězil Jan Štětina, mladými jezdci Sabina Šůchová, juniory Antonia Sabathilová a dětmi Michaela Rodová. Nejlepší kůň pochází ze stáje Schneider a je jím Land Rebel-S, nejlepším jezdcem na pony Petr Dajbych. Další výsledky najdete na stránkách oblasti včetně fotografií.

Kategorie: volný čas
/ 17.12.2013 11:00:15

Velká vánoční soutěž se společností Equiservis zná svoje výherce!

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 15.12.2013 18:06:27

V pátek 29. 12. 2013 se ve městečku, které je známé díky selské jízdě či sousednímu Hrádku u Nechanic, konalo vyhodnocení jezdecké sezóny východočeské oblasti ČJF. Účastníci se sešli opravdu ve velkém počtu, slovem provázel Aleš Suchánek, zpěvem Jana Kociánová. Mezi oceněnými byli i mistři ČR - paradrezuristka Anastasja Vištalová, drezuristka Martina Kučerová, nebo jezdkyně na pony Šárka Votavová a Eliška Orctová.

Autor: redakce Jezdectví, Lenka Gotthardová
Kategorie: volný čas
/ 5.12.2013 15:00:08
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2019 ročník: 67