dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Chantal Sutherlandová ohlásila konec své kariéry

Chantal Sutherlandová je nejpopulárnější dostihovou jezdkyní současné Ameriky a její parketou je také modeling. V loňském roce skončila těsně druhá v sedle koně Game on Dude v Breeder's Cupu Classic a na svém kontě má více než 900 vyhraných dostihů. Server dostihovy-svet.cz prozradil, že se právě tato žena rozhodla ukončit svou kariéru. Celý článek najdete zde.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 24.10.2012 14:45:10
Paddock Revue od nynějška pouze na internetu

Na stránkách časopisu o dostihovém sportu Paddock Revue bylo zveřejněno následující oznámení: Vzhledem k celkové ekonomické situaci na trhu tištěných periodik jsme se rozhodli ukončit vydávání tištěné verze měsíčníku Paddock Revue. Současně ovšem v nejbližších týdnech dojde k rozšíření webové verze časopisu o některé osvědčené populární rubriky a rovněž tak bude na četné žádosti čtenářů zpřístupněn archiv článků publikovaných v časopise. Celá informace zde.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 25.9.2012 15:30:00
Kubinová má na kontě přes 100 vítězství

Do konce roku zbývají ještě čtyři měsíce a úspěšná Eliška Kubinová nasbírala za letošek již více než sto vítězství. Na jejím dotačním kontě je aktuálně částka 730 tisíc vydělaných dolarů. Další informace získáte v článku na webu dostihovy-svet.cz.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 26.8.2012 16:19:13
Zemřel Karel Havelka

V neděli 5. srpna zemřel vítěz Československé derby z roku 1955, mnohonásobný žokej-šampion na rovinách i překážkách, legenda českého a československého dostihového sportu Karel Havelka. Letos v květnu oslavil své 94. narozeniny. Čest jeho památce.

Autor: redakce Jezdectví, www.dostihovy-svet.cz
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 7.8.2012 16:08:14
K. Hlubučková se po hrozivém pádu již cítí poměrně dobře

Velmi nebezpečný pád má za sebou žákovská jezdkyně Kateřina Hlubučková během nedělního dostihového dne na Albertovci. Přestože ještě před třemi dny nevypadala situace vůbec dobře a ke zraněné osmnáctileté jezdkyni musel být přivolán záchranný vrtulník, aktuálně již informuje server dostihovy-svet.cz, že se Kateřina po probuzení z umělého spánku cítí poměrně dobře. Dnes by měla opustit nemocnici a odejít do domácího ošetřování.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 2.8.2012 9:21:05

Karlovarští dostihoví fanoušci si ušlechtilých plnokrevníků ani sportovního napětí prozatím moc neužili. V neděli si veškeré příkoří, a to především zásluhou neobyčejného osobního nasazení Ivana Janatky, plně vynahradí. Mítinkem, který bude v letošním kalendáři druhého nejstaršího tuzemského závodiště naprostým vrcholem sezony. Díky skvěle udržované dráze a příjemnému prostředí není nikterak překvapující, že jsou jednotlivé dostihy opět dobře obsazené.

Autor: redakce Jezdectví, Marcela Klingorová
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 1.8.2012 16:00:00
Požár ve Světlé Hoře znemožnil pořádání červencových dostihů

Světlá Hora se musí definitivně rozloučit s letošními červencovými dostihy. Trenér Čestmír Olehla pro server www.dostihovy-svet.cz uvedl: „Shořela nám hala, v současné době se zde dostihy konat nedají.“ Štěstím v neštěstí je alespoň fakt, že se oheň vyhnul stájím a obytným budovám.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 22.6.2012 18:00:00

Karlovy Vary dobývá Ameriku. Tímto titulkem, oslavujícím triumf tříleté klisny zajímavého jména v grupovém dostihu na dráze v Keenlandu, se v dubnu pyšnil časopis Paddock Revue. Pro některé to byla zpráva oživující národní hrdost. Americké čtyřnohé Karlovy Vary Ameriku dobyly. Ty neživotné české ovšem prožívají smutné Waterloo.

Autor: redakce Jezdectví, Marcela Klingorová
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 10.6.2012 12:00:00
Josef Váňa st. je zraněn!

Jak uvádí server iDnes.cz, žokej Josef Váňa spadl při běžné vyjížďce a na místě musela zasahovat záchranka i hasiči, jelikož k pádu došlo na těžko přístupném terénu. Podle předběžných zpráv je pravděpodobné, že u něj došlo ke zlomenině stehenní kosti. Aktualizace 27. 4. 11:30 HOD: Josef Váňa je po úspěšné operaci, v plzeňské nemocnici mu stehenní kost sešroubovali a již v tuto chvíli plánuje svůj návrat do sedla.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 27.4.2012 11:30:00

Spolupráce Dostihového klubu a Dostihového spolku je v letošní sezoně na velmi dobré úrovni. Ujistili se o tom prezident klubu Jiří Skalický a předseda představenstva Dostihového spolku Vladimír Tlučhoř, když se o víkendu sešli na pardubickém závodišti na závodech všestrannosti, tzv. military.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 17.4.2012 14:00:00

Poslední březnový den, v sobotu 31. března, se na pardubickém závodišti uskuteční již 7. ročník turnaje v extrémním golfu Ve stopách Velké pardubické. Turnaj je zároveň 4. mezinárodním mistrovstvím České republiky v extrémním golku dvojic „Texas Scramble“. Přímo na dostihové dráze bude vytyčeno osmnáctijamkové hřiště kopírující trať Velké pardubické.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 30.3.2012 13:00:00
Josef Váňa v pořadu Nikdo není dokonalý

Máte rádi Josefa Váňu? Pak byste si neměli nechat ujít jeho vystoupení v pořadu Nikdo není dokonalý, který odvysílá televizní stanice Prima Family dnes ve 20 hodin. Dalším hostem Josefa Krampola bude kromě slavného žokeje další milovník zvířat, Zdeněk Srstka.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 20.3.2012 9:35:18

Web Dostihového závodiště Pardubice informuje o dalším dění: Akcionáři Dostihového spolku Pardubice na mimořádném jednání valné hromady schválili navýšení základního jmění společnosti o přibližně tři miliony korun formou úpisu nových akcií. Pro tento návrh hlasovalo 74,5 % přítomných.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 8.3.2012 10:40:18
Dostihový spolek v insolvenčním řízení

Dostihový spolek a. s. je nyní v insolvenčním řízení. Jak uvádí server Novinky.cz, návrh podal bývalý člen vedení Dostihového spolku Karel Šimána, kterému spolek dluží 191 484 korun. Na stránkách závodiště se následně objevilo toto prohlášení: Dostihový spolek a. s. Pardubice předal celou záležitost své právní kanceláři a až do vyřešení této záležitosti se nebude k situaci nadále vyjadřovat.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 7.3.2012 9:20:39

Představenstvu Dostihového spolku, a. s. byly doručeny následující protinávrhy k návrhům představenstva k programu a usnesení valné hromady, která se bude konat dne 7. 3. Jejich autory jsou Dr. Med. Martin Vokál a Ing. Arch. Miroslav Petráň. Oba dokumenty si můžete stáhnout v příloze pod článkem.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 5.3.2012 10:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 12/2019