chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

PR text / Včera, v úterý 10. února, dorazila do hřebčince Tlumačov velká posila pro český chov - oldenburský hřebec Lord Weingard. Svazu chovatelů českého teplokrevníka se podařilo tohoto hřebce získat pro své členy, po náročných jednáních díky osobní podpoře Alberta Sprehe, který tak opět projevil podporu českému chovu. Lord Weingard je hřebec nejen velmi zajímavého původu, ale prokázal svou kvalitu na nejvyšších mezinárodních parkurech, taktéž i jeho potomstvo. A takových u nás mnoho nemáme.

Autor: redakce Jezdectví, Karel Lacina
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 11.2.2015 9:00:00

Podmínky Státní veterinární správy ČR pro přesuny koní na svody (tedy i závody) pro rok 2015 najdete na webu ČJF v sekci Dokumenty/Veterinární. Dokument v PDF formě (ZDE) je bez úprav stažen z webu Státní veterinární správy, která jej pro rok 2015 vydala – vše najdete také pod tímto odkazem.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 8.2.2015 9:00:00

Ve dnech 8. - 10. ledna proběhla v holandském městě Leeuwarden vrcholná událost ve světě fríských koní – Centrální svod fríských plemenných hřebců a výběr nových hřebců do plemenitby. Tato akce se již stala tradičním místem setkání lidí, kteří propadli kouzlu fríského plemene.

Autor: Tisková informace, Zuzana Řehořová
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 18.1.2015 16:20:00

Z webu SCHČT: Vážení chovatelé, dovolte nám reagovat touto formou na vaše dotazy ohledně PK on-line. Stará verze vykazovala značné chyby v zastaralé databázi (neaktualizovaná, nešlo vyhledat valachy a potomstvo klisen a koně s diakritikou ve jméně, atd.). Zvolili jsme následující postup: stará verze stažena z webu ČT, příprava nové databáze (kompletní výroba nového systému), která bude rozsáhlejšího obsahu s frekvencí jednodenní aktualizace dat. 

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 16.1.2015 9:00:00

Renomovaný westfálský chovatel Günther Dieckmann-Grosshundorf zemřel ve věku 87 let. Günther byl čestným předsedou Westfálské chovatelské společnosti a odchoval čtyři státní prémiové klisny a dva licencované hřebce - Paradiesvogela (Parademarsch I) a Pelikana (Perlkönig I).

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 9.1.2015 10:50:00

Připravili jsme pro vás souhrnný článek s přehlídkami, svody a dalšími akcemi hřebců. Zasílejte nám vámi pořádané akce na web@jezdectvi.cz a my je zveřejníme. První událostí v našem kalendáři je prezentace a svod hřebců westernových plemen, která proběhne v Krakovanech. 

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 6.1.2015 13:40:00

Svaz chovatelů českého teplokrevníka spustil nový portál, který vytvořil ve spolupráci s firmou WEB4CE. Součástí webu bude nová forma PK on-line a spuštění její startovací verze je plánované na leden 2015. Webová adresa zůstává shodná s původní. Prohlédněte si nový vzhled na www.schct.cz.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 23.12.2014 15:50:00

Asociace soukromého zemědělství každoročně vyhlašuje soutěž Farmu roku. V roce 2014 skvělé druhé místo obsadila Farma Hrnčíř, která se specializuje na chov a výcvik koní v Proseči pod Křemešníkem. Gratulujeme a právě tato farma bude druhým pokračováním nové rubriky časopisu Jezdectví Jak žijí čeští chovatelé.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 20.12.2014 11:19:53

Svaz chovatelů českého teplokrevníka koncem roku tradičně uděluje finanční odměnu českým koním za úspěšnou propagaci svazu na zahraničních i domácích kolbištích. Motivační prémii 10 tisíc Kč obdrželi: valach Landar (voltiž), hřebec Cascar (skoky), hřebec Qentino Donth-M (skoky), valach Perry (skoky), hřebec Quimero-M (skoky), hřebec Trevis Jospo (drezura), valach Diplomat (drezura), hřebec Lasing (všestrannost), valach Dallas (všestrannost) a hřebec Quimero-M. Celý bulletin zde.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 19.12.2014 12:45:00

Gestüt Peterhof představuje nového nádherného hřebce D’avie, který je ve spoluvlastnictví Anderase Helgstranda, jednoho z nejlepších jezdců světa. Impozantní hannoverský ryzák (Don Juan de Hus x Londonderry) zastínil ostatní hřebce při licencování ve Verdenu. Od naprosto perfektního korektního exteriéru vyvíjí D’avie optimální dynamiku pohybu ve všech třech chodech. "Jsme šťastni, že jsme schopni nabídnout našim chovatelům hřebce jako je D’avie. Je naprosto přesvědčivý a vyvolal tolik nadšení při licentaci," řekli Arlette Jasper-Kohl a její manžel Edwin-Kohl. Profil hřebce na stránkách insteminační stanice zde.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 18.12.2014 18:55:00

Minulý týden se přední světoví chovatelé shromáždili v obchodě Jaeger LeCoultre v Ženevě, kde Světová chovatelská federace sportovních koní (WBFSH) pořádala každoroční slavnostní předávání cen. Z chovatelů parkurových koní byl oceněn Belgičan Willy Taets, chovatel dvanáctiletého valacha Hello Sanctose, který se v sedle se Scottem Brashem účastnil letošních Světových jezdeckých her v Normandii a má na svém kontě mnoho předních míst. Těšte se na profil tohoto koně na stránkách časopisu Jezdectví.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 17.12.2014 13:25:00

Quintero (Quantum x Chamonix) byl prodán do Normandie společnosti Stallion Company (Ken Rehill) a stane se sousedem hřebců, jako jsou např. Namelus R und Kannan. Quinterovi je 16 let a spolu s Rolfem-Göranem Bengtssonem docílil mnoha úspěchů. Stallion Company si navíc pronajala i dvanáctiletého hnědáka Corminta (Calido I x Carthago). 

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 18.11.2014 8:55:00

Do funkce ředitele Zemského hřebčince Tlumačov s. p. byl výběrovou komisí vybrán pan MVDr. Jaroslav Dražan. Do výběrového řízení se bylo možné hlásit v období od 22. května 2014 do 5. června 2014, což učinilo 10 uchazečů a k výběrovému pohovoru jich bylo pozváno celkem 6.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 14.8.2014 11:15:59

Svod fríských koní je nejdůležitější akcí roku pro chovatele a majitele fríských koní a jako každý rok ho pro Vás organizuje CSFHO o.s. ve spolupráci s mateřskou plemennou knihou KFPS. Akce se koná 27. září v Jezdecké škole Equus Kinsky v Hradištku u Sadské. K vidění budou hříbata, ročci a dvouletky, klisny i hřebci. Připraveno je občerstvení, nejedno vystoupení a příjemná atmosféra.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 8.8.2014 8:30:00
Registrace oldenburských klisen a hříbat

V dnech 11. - 13. srpna proběhne registrace oldenburských klisen a hříbat. Zájemci o registraci se obracejte na Johanu Lea Floersch (+49 4441 935554, johanna.floersch@oldenburger-pferde.com) nebo Karela Lacinu (728 436 100, lacina.horses@gmail.com).

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 5.8.2014 8:35:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020