zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Jezdci v Anglii sdílí své oblíbené fotografie na sociálních sítích s hashtagem #BlueForBonnie na památku Bonamie (Bonnie) Armitage. Devítiletá dívka utrpěla smrtelná zranění o víkendovém honu v Gloucestershire. Co se stalo?

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 27.2.2016 7:07:07

Policie v Sonoma County v Kalifornii vyšetřuje úmyslnou otravu dvou koní a psa v jižním Sebastopolu. Na základě pitvy zvířat veterináři potvrdili otravu oleandrem. Ten byl později nalezen v domácích pamlscích na pastvině. Oleandr je vysoce jedovatý pro zvířata, jako jsou psi, kočky a koně. Podrobnosti uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 24.2.2016 19:25:00

Soud snížil trest Ryanu T. Finlinsonovi, kterého v prosinci poslal do vazby na 28 měsíců, když zastřelil koně své přítelkyně, která s ním ukončila vztah. V rozsudku také zazněla její slova, pro kterou byl kůň tím nejcennějším a nejbližším přítelem, kterého milovala nejvíc na světě. Podrobnosti o případu najdete uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 22.2.2016 19:15:00

Na Den svatého Valentýna bylo v Kalifornii zachráněno hříbě. Hřebeček byl nalezen na dně rokle se zlomenou pánví. Podle záchranářů zde musel být minimálně dva dny. „Pánev byla zlomená velmi blízko hlavní tepny, stačil jeden špatný pohyb a zvíře by vykrvácelo,“ říká důstojník policie ve Fremontu. Více včetně videa najdete uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.2.2016 19:30:00

Společnost ZOOPLUS AG, provozující internetový obchod ZOOHIT.cz, a Nadace na ochranu zvířat pořádají od února 2015 charitativní kampaň „ZOOLOVE pomáhá!“ Na český trh byla zavedena charitativní značka ZOOLOVE, díky níž má každý z nás možnost pomoci zvířatům v nouzi a přispět na ochranu zvířat. Pod značkou ZOOLOVE je nabízeno prémiové krmivo, pamlsky i kvalitní doplňky pro psy a kočky. Z každého nákupu produktů značky ZOOLOVE je 10 % z prodejní ceny věnováno Nadaci na ochranu zvířat. Nabídka produktů značky ZOOLOVE se stále rozšiřuje.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.2.2016 10:00:00

Koňský útulek v Norwich se stal v pátek v noci terčem útoku žhářů. Během požáru stáje shořelo vybavení za 20 tisíc liber, nově postavená stáj pro osly a traktor. „Stáj byla zapálena v době, kdy v ní byli osli,“ říká majitelka útulku Julie Bassett. „Poté šli žháři do výběhu a sebrali všem poníkům deky. Nezbylo nám vůbec nic.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 16.2.2016 19:35:00

Muž ze Skotska dostal od Jedburgh Sheriff Court pokutu 1200 liber poté, co byl uznán vinným z neposkytnutí veterinární péče pro svého zraněného koně. Devatenáctiletý hřebec Silver měl vážné zranění zadní nohy. Podrobnosti uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 15.2.2016 19:00:00

Veterinář a lidé z Wiltshire Fire and Rescue Service pomáhali zaklíněnému koni z dřevěné brány. „Bylo velmi větrno, tak jsem šla koně dát do stáje,“ říká majitelka koně Netia Walker. „Můj kůň Henry ale nechtěl jít a bláznivě běhal po výběhu. Náhle skočil přes plot. Při skoku ale podklouznul a zadní nohou uváznul v dřevěném plotu."

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 13.2.2016 19:10:00

Na konci prosince byl soudce Wallace Taylor z Estill County v americkém státě Kentucky a Estill County Animal Control upozorněni na farmu s koňmi Gregoryho McAfee. Když dorazili na místo, uviděli ze silnice ležet v ohradě mrtvého koně. „Poté co jsme došli blíž, zjistili jsme, že kůň dýchá,“ vypráví Taylor.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 12.2.2016 19:10:00

Marlon Zanotelli a Angelica Augustson, jezdci slavné Ashford Farm, se stali hrdými rodiči. Parkurový pár vstoupil 13. června minulého roku do manželského svazku a ve čtvrtek 11. února se jim narodila dcera Melissa. "Dnes ráno se nám narodila naše překrásná dcera Melissa. Cítíme se dobře a jsme nesmírně šťastní!" napsala Angelica na svůj facebookový profil.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 12.2.2016 17:00:00

Koně umějí rozlišovat mezi šťastným a rozzlobeným výrazem lidského obličeje. Ukázal to výzkum britských psychologů ze Sussexské univerzity, o němž informovala CNN. Vědci po dobu 30 vteřin ukazovali 28 koním velké barevné fotografie různých výrazů tváří a zkoumali jejich reakci. Když koně spatřili snímky rozzlobených mužů, začalo jim srdce bít podstatně rychleji. Více uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 11.2.2016 12:00:00

Americký pivovar Budweiser oslavuje narození nejnovějšího přírustku svých Clydesdalských koní – hříbě jménem Mac je první narozené v roce 2016 a narodilo se 16. ledna v 1:20 ráno ve Warm Spring Ranch v Boonville ve státě Missouri. Zde je domov 160 Clydesdalských koní, které pivovar používá pro své reklamní účely.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 8.2.2016 19:50:00

Pětiměsíční hříbě zachránila ze zabláceného příkopu koňská záchranka HorseWorld v anglickém Avonmouth. Hřebečka, který byl pojmenován Joey, nalezli lidé ve čtvrtek 4. února. Ti se pokusili hříběti z bahna pomoci, ale bylo příliš slabé, aby se mohlo postavit. Přivolaní hasiči a koňská záchranka pomohli Joeymu vstát a naložili jej do přívěsu. Podrobnosti uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 6.2.2016 19:50:00

V neděli v podvečer byli liberečtí profesionální hasiči voláni do Bílého Kostela nad Nisou k záchraně koně, který spadl do jímky. Událost byla ohlášena v 16:47 hodin. Když hasiči přijeli na místo, kůň byl celý v jímce a do půlky břicha mu sahala voda. Více o zásahu najdete uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 2.2.2016 19:00:00

Švýcarská policie musela použít vrtulník, aby dostala koně do bezpečí poté, co spadl do chladné řeky Rhône. K nehodě došlo minulý čtvrtek odpoledne, kdy jezdec údajně ztratil rovnováhu a vypadl ze sedla. Kůň uklouzl na zledovatělé cestě a spadl do řeky. Místní policie zavolala horskou záchrannou službu, aby vyzdvihli koně do bezpečí. Ani kůň ani jezdec nebyli zraněni. Obrázky ze záchranné akce byly umístěny na Facebooku policie v Cantonale du Valais.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.1.2016 19:36:45
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2019