sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Johanka Žižáková závodí od 14 let. Věnuje se parkuru, protože je to kombinace preciznosti a akce. Z jezdeckého sportu uznává hlavně Aleše Opatrného a Dana Voksu. Na koních má nejradši, když je na nich poznat, že je práce baví. Johanka o sobě říká, že je přátelská, usměvavá a paličatá. Kromě ježdění na koních se věnuje také sportovnímu lyžování.

Kategorie: sport
/ 16.12.2015 6:00:00

Anglický jezdec všestrannosti William Fox-Pitt se narodil v roce 1969 a jezdil již jako malý kluk. Od patnácti let začal závodit ve všestrannosti, ve které ho podporovali oba rodiče, také jezdci – oba se účastnili závodů v Badmintonu a Burghley.

Kategorie: sport
/ 15.12.2015 6:00:00

Klisnu Valentine jezdí od roku 2013 Sára Kosmáková. Valča, jak jí doma říkají zatím svoji jezdkyni nikdy nevypekla. Jak Sára říká, klisna je sebevědomá a jde do všeho. Největším jejím úspěchem je první S parkur a hned čistě. Mezi její oblíbený pamlsek patří mrkvička. Když má volno ráda odpočívá v boxe nebo ve výběhu.

Kategorie: sport
/ 13.12.2015 6:00:00

Marie Dvořáková je v kontaktu s koňmi už od narození. Věnuje se hlavně závodům všestrannosti, kvůli adrenalinu a nádhernému pocitu z dokončeného crossu. Kdyby měla jmenovat jednoho životního koně, byl by to poník Chock, který ji hodně naučil. Cení si všech umístění na MČR nebo finále Zlaté podkovy. Kromě koní ji také baví auta a motorky a jejím mottem je: Věř, běž, dokážeš. Nic není nemožné.

Kategorie: sport
/ 9.12.2015 6:00:00

Dánský drezurní jezdec Anders Dahl se narodil ve městě Haderslev v roce 1976. V deseti letech začal chodit do místní jezdecké školy, kde strávil šest měsíců na ponících a rychle přešel na velké koně. Prvních sedm let se věnoval pouze parkuru až do výšky 150 cm. V 17 letech začal v Haderslev Berider program, kde se první čtyři roky věnoval pouze skákání s Jorgenem Christensenem. Po dokončení první části programu se přesunul do stájí Hasse Hoffmanse, kde začal drezurní trénink.

Kategorie: sport
/ 8.12.2015 6:00:00

Valacha Alonsa koupil Lukáš Kohout v listopadu roku 2014 a od té doby na něm jezdí. Závodí zatím první sezonu, ale už má na svém kontě 3. místo z oblastního mistrovství Vysočiny ve všestrannosti a 4. místo z finále Zlaté podkovy v soutěži nadějí. Lukáš o Alonsovi říká, že je silný, houževnatý, svéhlavý a taky obrovský mazel.

Kategorie: sport
/ 6.12.2015 6:00:00

Lukáš Kohout se věnuje všestrannostním závodům a parkuru. Začal jezdit na doporučení doktorky kvůli zádům. Jeho životním koněm je asi Amonar. Nejvíce si cení třetího místa v oblastním mistrovství Vysočiny ve všestrannosti, které bylo prvním L pro jeho nového koně Alonsa. Z dalších úspěchů si pak hodně cení třetího místa na MČR ve všestrannosti družstev. Kromě koní se také Lukáš věnuje motorsportu.

Kategorie: sport
/ 2.12.2015 6:00:00

Americká parkurová jezdkyně Audrey Coulter začala jezdit ve třech letech v San Francisku. "Moje rodina žila na předměstí a naši sousedé měli koně. Sestra a já jsme začaly trávit čas u koní a jezdily jsme. Začaly jsme brát jezdectví vážně a už nikdy nepřestaly."

Kategorie: sport
/ 1.12.2015 6:00:00

Lolu jezdí Sára Kosmáková od roku 2013. Jezdkyně za největší úspěchy považuje stabilní parkury S**. Nejvíce ji Lola vypekla na mistrovství ČR, když se zadívala do lidí a nevnímala skok před sebou. V parkuru se vždy jezdkyni snaží pomoct, ale je to takový strašpytel. Nejradši má ráda mrkvičku a chození do výběhu.

Kategorie: sport
/ 29.11.2015 6:00:00

Veronika Strnadová začala docházet do jezdeckého kroužku v sedmi letech. Ve dvanácti pak začala jezdit závodně. Věnuje se parkuru a všestrannosti o které říká, že se jí líbí proto, protože koně i lidé musí umět všechny disciplíny. Nejvíce si cení umístění a výher v KMK-C a letošního vítězství na MČR ve všestrannosti družstev. Kromě koní ji baví její rodina a doufá, že ježdění bude bavit i dceru.

Kategorie: sport
/ 25.11.2015 6:00:00

Švédský drezurní jezdec Patrik Kittel začal jezdit na poníkovi u kamaráda. Ve svých jedenácti letech si uvědomil, že koně budou jeho život. Tehdy se zrodil i jeho sen o účasti na Olympijských hrách. Několikrát se účastnil švédského mistrovství juniorů a mladých jezdců. Později začal trénovat s bronzovou olympijskou medailistkou z roku 1984, Ingou-May Bylund.

Kategorie: sport
/ 24.11.2015 6:00:00

Contera zakoupila Renata Valášková jako 4 letého hřebce a od začátku ho jezdí. Nejvíce si cení všech vyhraných parkurů s ním. Jezdkyně o něm říká, že je to úžasný kůň, blázen a nikdy nechce udělat chyby na parkuru. Mezi jeho nejoblíbenější činnosti patří koukání z okna, co však nemá rád jsou nové věci jakéhokoliv typu.

Kategorie: sport
/ 22.11.2015 6:00:00

Martina Váňová, nová sekretářka Oblasti Vysočina, začala jezdit závodně v 16 letech. Má ráda jak parkur, drezuru tak všestrannost pro určitý způsob adrenalinu. U koní tráví čas neustále, protože je to její práce i koníček. Jejími životními koňmi jsou Lamenta a Tolerance. Nejvíce si cení účasti na CCI** v Kruthu či mistrovství Evropy mladých jezdců v Bialym Bóru. Kromě koní se věnuje také své skvělé rodině.

Kategorie: sport
/ 18.11.2015 6:00:00

Irská jezdkyně všestrannosti Aoife Clark začala závodit v jedenácti letech. Od šesti let snila o účasti na olympijských hrách. Tento sen se jí splnil v roce 2012, kdy se účastnila Olympijských her v Londýně. S koněm Master Crusoe se umístila na sedmém místě.

Kategorie: sport
/ 17.11.2015 6:00:00

Libriho jezdí Marie Kovářová od léta roku 2011. Největším úspěchem pro dvojici jsou parkury stupně ST a starty na mezinárodních závodech. Jezdkyně o Librim říká, že je to kůň s obrovským potenciálem, klidnou povahou, je vnímavý, ochotný a pracovitý. Mezi jeho oblíbené pamlsky patří jablka a mrkve. Když má volno, jde do výběhu s parťákem a pak si užívá klid ve stáji a padoku.

Kategorie: sport
/ 15.11.2015 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020