sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Asociace Český skokový pohár uveřejnila na svých stránkách předběžné termíny jednotlivých Velkých cen zařazených do ČSP 2010. VC Brna by se měla uskutečnit 8. – 9. 5., VC Ostravy 22. – 23. 5., VC Kolína 29. – 30. 5., VC Litomyšle 12. – 13. 6., VC Opavy 26. – 27. 6., VC Frenštátu p. R. 2. – 4. 7., VC Jemčiny 20. – 22. 8. a VC Plzně 27. – 29. 8. Otazníkem tak zatím stále zůstávají termíny pražského, všemilského a strakonického kola. Podrobnosti k nedávno ukončenému letošnímu ročníku, vč. výsledků ankety mezi dvacítkou nejlepších jezdců ČSP 2009 s hodnocením jednotlivých kol, najdete v listopadovém čísle časopisu Jezdectví, který vychází ve čtvrtek 29. října.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 22.10.2009 8:27:45

Jak jsme vás již informovali, v termínu od 2. – 4. 10. proběhl na kolbišti v Martinicích velký finálový víkend. Konala se tam finále Mercedes Benz Jump Tour 2009, Wienerberger Jump Tour Porotherm 2009, cena Red Mills 2009 a Velká cena Feild Force. Těmito závody byla oficiálně v Martinicích ukončena letošní jezdecká závodní sezona 2009. V té následující nás čeká na tamním kolbišti rozšířený počet závodních dnů a hlavně – pro rok 2010 jsou martiničtí pořadateli skokového šampionátu seniorů a mladých jezdců! Termíny závodů najdete ve článku...

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 19.10.2009 11:48:29

Jak jsme vás již podrobně informovali, ve dnech 16. – 18. 10. v Hradištku u Sadské probíhal Středoevropský šampionát mladých koní a Bentley Praha Parkur Cup. Ve Středoevropském šampionátu mladých koní se mezi čtyřletými dařilo nejvíce Corálii s Terezou Veselou. V soutěži pětiletých nenašel přemožitele Starnato s Kamilem Papouškem a stejný jezdec se radoval z vítězství v soutěži 6 a 7letých koní v sedle Baxtera. V hlavní soutěži třídenních závodů CSN – Bentley Praha Parkur Cup (ST*) vybojoval prvenství v napínavém rozeskakování Aleš Opatrný s Carusem 279. Podrobné výsledky najdete v článku...  Aktualizace neděle 18. 10., 20.15 hod. - doplněny nedělní výsledky, pondělí 18.10., 9.15 hod - doplněn rozhovor s K. Papouškem a záznam vítězné jízdy A. Opatrného  ...

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 19.10.2009 9:15:41

Představujeme Vám novou značku „BERT-HALL“, se kterou bude spojeno rozšíření aktivní zimní jezdecké sezony v České republice. Jedná se o první mobilní halu určenou výhradně k závodní činnosti v zimním období a dalším aktivitám pro širokou veřejnost, které v jezdeckém sportu v tomto období chybí. Autorem projektu je Robert Smékal, který se svými přáteli a partnery připravuje široký program využití haly ve snaze vytvořit podmínky k prodloužení závodní sezony, poskytnutí tréninkových podmínek a další celoroční jezdecké činnosti směřující ke zvýšení úrovně našeho sportu. Podrobnosti se dozvíte v dnešním článku...

Autor: redakce Jezdectví, tisková informace
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 12.10.2009 9:03:37
Pražské skokové derby opět pro Tomáše Kociána

V sobotu 10. října se na kolbišti Pražského jezdeckého klubu Gabrielka konal již třetí ročník Pražského skokového derby. Na parkuru této soutěže s výškou skoků do 120 cm byly postaveny také terénní překážky (do 110 cm), s jejichž překonáním měla řada jezdců nemalé problémy. Celkem bylo na trati dlouhé 1000 metrů patnáct překážek, a to vč. kombinací. Vítězem se stal, stejně jako v loňském roce, Tomáš Kocián s Dar Chury (na snímku).

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 11.10.2009 8:48:55

Dávno je pryč doba, v níž začátkem října utichla všechna kolbiště, závodní vybavení se uložilo do skříní a koně s jezdci měli půlroční závodní pauzu. I u nás již vznikly areály, které splňují požadavky na pořádání halových závodů – dvě haly, z nichž jedna je dostatečně prostorná pro to, aby se zde pořádaly parkury nejvyšších stupňů obtížností. Říjnem tedy nic nekončí, ale naopak začíná – jako je tomu v případě Elite Tour. Projekt čtyř halových závodů od podzimu do jara slibuje, že ani přes zimu se nebudeme o víkendech nudit. Podrobnosti přinášíme v dnešním článku...

Autor: redakce Jezdectví, tisková informace
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 9.10.2009 9:00:11
Před námi je bohatý skokový víkend

Zatímco minulý víkend proběhlo české poslední venkovní T, o tomto víkendu probíhají poslední venkovní ST. Skokového sportu chtivá veřejnost může navštívit Hořovice a Zduchovice, kde se bude "stočtyřicítka" konat v neděli. Kdo chtěl v neděli navštívit tuto soutěž v Židovicích, musí vzít zavděk pouze sobotou (neděle byla zrušena), přičemž vrchol dne je stupeň S. Ovšem sobota bude také zajímavá: Židovičtí totiž vypsali soutěž st. ZL (110 cm) o celkovou dotaci 40 000 (!) Kč. Nuda nebude ani na Moravě - v Opavě se koná oblíbený Prostata Cup. Aby byl náš přehled skokového víkendu kompletní, připomeňme, že Aleš Opatrný opět vyrazil na zahraniční halové závody - tentokrát na skvěle obsazené CSI**** Salzburg, a že mladí talentovaní jezdci se pod vedením Jiřího Pecháčka poprvé sejdou ve Sportovním centru mládeže na ranči El Paso ve Svojeticích.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 8.10.2009 11:48:15

Tři dny se závodilo v areálu Equitana Martinice, kde se kromě finálových soutěží dvou seriálů konalo také poslední letošní T na otevřených kolbištích. Zatímco sobotní první finále (L) dopadlo nejlépe pro severomoravskou Lenku Gladišovou s Irrasem, druhé (S) zcela bezkonkurenčním časem opanoval Kamil Papoušek s Baxterem. Jeho bratr Jiří (Stakkata) zase zvítězil v další soutěži, ST. Jirka se navíc druhý den do finále hlavní soutěže T sice spolu s dalšími devíti jezdci kvalifikoval, při nájezdu na překážku číslo dvě si však poranil kotník a vzdal. Vítězství nakonec putovalo do plzeňské stáje Schneider zásluhou Jiřího Luži s Ronaldem-S, který jako jediný absolvoval základní kolo i finále bezchyby. Malý (roz)hovor s vítězem za opravdu větrného počasí, jež Martinice provázelo hlavně v pátek a v neděli, naleznete zde.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 4.10.2009 8:32:52
Češi ode dneška v rakouské hale

Halová sezona začíná pro některé české skokové jezdce již tento víkend, kdy trojice N. Roučková, A. Opatrný a Z. Zelinková startují na CSI*** ve Wiener Neustadtu. Můžete spolu s námi sledovat, jak se jim v konkurenci 15 národů bude dařit, výsledky naleznete zde.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 1.10.2009 9:16:24

Tuto sobotu se v areálu JS Equitana v Martinicích (Příbram) konají velká finále seriálových soutěží Mercedes-Benz Jump Tour a Wienerberger Jump Tour Porotherm. Poslední šancí, jak získat kvalifikaci pro obě výborně dotované soutěže (50 000 a 60 000 Kč), je ještě páteční start v soutěžích st. L** a S**. Páteční program je však tak nabitý, že bude začínat o hodinu dříve, než bylo uvedeno v rozpisu, což znamená v 8.30 hodin. Přinášíme také seznam startujících v sobotním ST** a nedělním T**. Přijeďte se však sami podívat do areálu, který bude příští rok v červenci hostit mistrovství republiky seniorů!

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 30.9.2009 10:06:50

Konečně také Čechy mají své finále Šampionátu mladých koní úspěšně za sebou. Během druhého kola i následných rozeskakování nebylo nouze o napětí a my vám teď přinášíme celkové výsledky. Stručný přehled najdete v článku, kompletní výsledky pod ním.

Dnes přidány fotky!

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 27.9.2009 7:45:00

Napínavý průběh mělo finále Českého skokového poháru, které se dnes uskutečnilo na kolbišti JS Císařský ostrov. Nakonec však zvítězil Aleš Opatrný, přestože druhý umístěný Ludvík Jandourek měl shodně 4 trestné body. Jejich celkový výsledek po čtyřech kolech se lišil pouze v časovém součtu o sedm sekund. Třetí místo obsadil s 12 tr. body Jiří Luža a na čtvrtém skončil Petr Eim, který již do závěrečného kola ani nemusel nastoupit, jelikož by jeho výkon na výsledcích nic nezměnil. Další podrobnosti přinášíme ve článku...Poslední aktualizace 19.30 hod přidán komentář 2. v DCJC Filipa Doležala. Dále přidán komentář Petra Eima

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 27.9.2009 6:45:01

Tento týden byl Radou ČJF schválen kalendář mezinárodních závodů a mistrovství pro rok 2010. Dozvíte se z něj, že seniorské skokové MČR bylo přiděleno do Martinic, CSIO se bude konat v Poděbradech a třeba MČR v drezuře v Hradištku u Sadské. Podívejte se však na celý rozpis.  

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 26.9.2009 10:14:22
ČSP 2009: Rozloučení Rudolfa Fialy

I když to chvilku vypadalo, že ve finále ČSP uvidíme i Rudolfa Fialu s Cassini´s Sonem-T, nakonec se tak nestane. Dnešní vítěz Velké ceny Prahy se sice umístil v celkovém hodnocení ČSP třetí, majitelka Libuše Barková se však rozhodla koně nenechat startovat (a na postupovou příčku tedy nastoupil Ludvík Jandourek). Proto jsme s Rudolfem Fialou připravili malé rozloučení formou krátkého (roz)hovoru.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 26.9.2009 9:02:07
ČSP 2009: Ludvík Jandourek a první dojmy

Pátý po posledním kole se v ČSP umístil Ludvík Jandourek. Znamenalo to, že když všichni 4 předchozí jezdci budou chtít startovat, ve finále se Ludvík neobjeví. Tak to také několik minut po vyhlášení Velká ceny Prahy dnes vypadalo. Ovšem nakonec se majitelka koně Cassini´s Son-T Libuše Barková rozhodla, že tento kůň startovat nebude. My jsme však ještě před tímto rozhodnutím natočili s Ludvíkem krátký (roz)hovor.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 26.9.2009 8:52:53
Aktuální číslo
Obsah čísla 12/2019