sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Během uplynulého víkendu vyvrcholil ve Zduchovicích na Příbramsku seriál závodů Fitmin Junior Channel Star 2009. V kategorii A (jezdci do 16 let na pony všech kategoriích) zvítězila Petra Boháčová s Tarou 16, v kateogrii B (jezdci do 16 let na pony kat. B) se z 1. místa radovala domácí Michaela Krulichová s Mars Starem, v „céčkové“ kategorii (jezdci do 21 let, koně bez omezení) vybojovala prvenství její sestra Lucie Krulichová s Pem a v poslední kategorii D (jezdci do 21 let na koních bez omezení) nenašel přemožitele Filip Doležal s koněm Kenwood. Podrobné výsledky najdete na www.kone-zduchovice.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 8.9.2009 8:55:23

Součástí chovatelského svátku finále KMK bylo zároveň vyhodnocení nejlepší tříleté klisny plemene český teplokrevník. Tou se stala ryzka Amirka HF po otci Radegast z chovu a majetku Stanislava Hošáka mladšího a Aleše Fialy. Zajímavou novinkou bylo večerní skákání ve volnosti, kam mohli majitelé své nadějné tříleté klisny přihlásit. Z dvaceti účastnic jich v kryté hale předvádělo své schopnosti dvanáct. Nejvyšší bodové ohodnocení od Zdeňka Krpely, Aleše Opatrného a Ludvíka Jandourka získala hnědka Lanette po All My Dreams v  majetku MVDr. Tamary Lýskové. Souhrn výsledků a fotogalerii přináší Martina Kůstková...

Autor: redakce Jezdectví, Martina Kůstková
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 7.9.2009 10:30:00

Ve dnech 5. – 6. září proběhne ve Zduchovicích poslední kvalifikační kolo a následně finále seriálové soutěže Fitmin Junior Channel Star. Tento seriálový projekt JO La-Bohéme Zduchovice je určen jezdcům na pony (8 – 16 let), dětem, juniorům a mladým jezdcům do 25 let, kteří jsou rozděleni do kategorií A, B, C a D. Dvoudenním závodům bude v pátek předcházet Hobby Cup. Veškeré podrobnosti najdete na www.kone-zduchovice.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 3.9.2009 11:43:58

Ačkoliv se Středoevropský šampionát mladých koní, resp. závody Bentley Praha Parkur Cupu zařazené do 3. ročníku série Elite Tour, uskuteční až déle jak za měsíc (16. – 18. října), přinášíme již nyní především pro potencionální účastníky důležité informace o jejich průběhu. Skokový program závodů Bentley Praha Parkur Cup je rozdělen od roku 2009 do dvou kategorií. První část tvoří soutěže otevřené všem zájemcům – od úrovně ZL do úrovně ST. Druhou skupinou jsou soutěže chovatelské, do nichž nominují jednotlivé svazy chovatelů teplokrevných koní. Ze zahraničních zemí byli pozváni účastníci Slovenska, Polska, Maďarska a Rakouska. Více již v dnešním článku...

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 2.9.2009 10:33:52
Nejlepší mladí koně se sejdou v Martinicích

Kdo chce mít přehled o úrovni mladých skokových koní v České republice, jistě nebude tento víkend chybět v moderním areálu Equitana Martinice u Příbrami. Sejde se tu totiž 86 čtyř-, pěti- a šestiletých hřebců a klisen, aby při finále Kritérií mladých koní bojovali o titul šampiona svého ročníku. Současně tu proběhne celostátní přehlídka tříletých klisen s 20 účastnicemi. V pátek proběhnou zahajovací tréninky, v sobotu první a v neděli druhá kola. Naši reportéři i fotografové budou při tom, takže se můžete těšit na bezprostřední postřehy i bohatý fotomateriál jak v časopisu, tak na webu.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 2.9.2009 2:34:15

(Aktualizováno 31. 8. 11.45 hod. - nedělní reportáž) Vítězem Velké ceny Plzně 2009 se stal Jiří Luža s Ronaldem-S. Druhé místo obsadila Barbora Tomanová s Careful Franz Josefem a třetí příčka patřila Alešovi Opatrnému s Luka´s Ninjou. Tento jezdec je také v průběžném vedení Českého skokového poháru s celkovými 83 body. Do finálové čtyřky by se vešli ještě Jiří Luža (77 b.), Petr Eim (64 b.) a Ludvík Jandourek (62 b.). V Dance and Jump Czech Junior Cupu se v Plzni nejvíce dařilo Barboře Tomanové (56 b.), která současně vede průběžné pořadí této seriálové soutěže. V článku najdete kompletní výsledky Velké ceny, podrobné pořadí v uvedených žebříčcích a reportáž Martiny Kůstkové.

Autor: Josef Malinovský, Martina Kůstková
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 31.8.2009 11:45:25

Napětí až do poslední chvíle a minimální bodové rozdíly mezi nastupujícími jezdci – to vše zajistilo divákům dvoukolového finále jednotlivců ve skocích zážitek, na který se bude dlouho vzpomínat. Velmi náročný parkur prvního kola dokázalo nakonec absolvovat 12 z 25 dvojic čistě a stavitel parkuru Bob Ellis s uznáním konstatoval, že jezdci opravdu skvěle jezdili. Z prvních dvou příček vinou 2 chyb bohužel spadli domácí Ben Maher na Robin Hood i překvapení windsorského mistrovství – Ital Natale Chiaudani se SNAI Seldanou. Vedení se tak ujal Albert Zoer na Oki Dokim (Jodokus) se 2,24 bodu náskoku před Kevinem Stautem na Kraque Boom*Bois Margot (Olisco), za nímž o 22 setin zaostával třetí Carsten-Otto Nagel s Corradinou (Corrado I). Druhý i třetí nastupovali do prvního kola ze šesté resp. sedmé příčky, ale náročný kurz pořadím hodně zamíchal. Více v článku.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 31.8.2009 10:48:07

(Aktualizace 30. 8. - 14.10 hod. - doplnili jsme sobotní fotogalerii) Také v sobotu pokračoval v Plzni velmi nabitý program, který vyvrcholil skokem stupně ST**. V něm s přehledem zvítězil Aleš Opatrný s Quorem. Další zpravodajství přináší naše externí dopisovatelka Martina Kůstková.

Autor: Zdena Motyginová, Martina Kůstková
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 30.8.2009 11:35:22

Velký zájem startujících při Ceně Plzně v JK Slavia VŠ donutil v minulých letech Jana Stronera k rozšíření počtu závodních dní na tři. V letošním roce je přihlášených dokonce 235 koní. Hlavní rozhodčí ing. Eva Mentlíková proto musela posunout dnešní začátek první soutěže na desátou hodinu. Mezi 86 dvojicemi v úvodním dvoufázovém skákání 110/120 cm, které se jelo jako Cena JK Slavia VŠ, získal bezchybný výsledek a nejrychlejší čas ing. Milan Pěchouček s klisnou Destiny po otci Calvados reprezentující JK Tachov (viz foto). O pět vteřin pomalejší Jiří Luža s Elise S vybojoval druhé místo. Třetí dekorovaný skončil Roman Drahota a Coolio CTJ. Druhá dnešní soutěž, parkur L ** má 106 startujících , vrcholí právě nyní. Po ní bude následovat ještě dvoufázové skákání 130/140cm. Přinášíme vám aktuální fotogalerii Martiny Kůstkové.

Autor: redakce Jezdectví, Martina Kůstková
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 28.8.2009 4:28:11

Ve dnech 28. – 30. srpna bude pokračovat dalším kolem Český skokový pohár 2009. Jeho devátá zastávka bude na kolbišti JK Slavia VŠ Plzeň (České údolí). V pátek se zahajuje dvoufázovým skákáním 110/120 cm, dále program pokračuje soutěží L** a další dvoufázovou soutěží – tentokrát na výškách 130/140 cm. V sobotu se můžete těšit na soutěže L**, S** a sponzorskou soutěž tříčlenných družstev, přičemž každý člen týmu bude soutěžit pouze v jednom ze tří kol (1. kolo L*, 2. kolo S*, 3. kolo ST*). Na neděli pořadatelé naplánovali soutěže L**, dvoukolovou soutěž S** (2. kolo 8 překážek do 140 cm) a Velkou cenu Plzně (T**). Program začíná v pátek a v sobotu od 10.00 a v neděli od 9.00 hodin. Více na www.ceskyskokovypohar.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 27.8.2009 12:00:00

77 dvojic, tvořených celkem sedmnácti (s jedinou výjimkou čtyřčlennými) týmy, a deseti jednotlivci, to byla náplň včerejší první kvalifikace družstev i jednotlivců na ME ve Windsoru. Napínavé honební skákání ukázalo radostnou skutečnost, jak velký počet dvojic z různých zemí se nachází na nejvyšší konkurence schopné úrovni. Parkur hodnocený podle tabulky C stavěl Robert Ellis ve spolupráci s Jonem Doneym a skýtal řadu možností zkrátit, obsahoval celkem 13 překážek, 16 skoků a dosahoval výšky 150 cm. Více čtěte v článku.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 27.8.2009 10:00:46

Tradiční všetický vrchol sezony, dvoudenní skokové závody do stupně ST, musel být letos zkrácen na jeden den. V neděli se totiž kvůli souběhu několika velmi dobře dotovaných závodů nepřihlásil dostatečný počet startujících do vyšších soutěží, proběhly tak pouze sobotní soutěže na nižším stupni obtížnosti. I přes nepřízeň počasí však vládla mezi přítomnými dobrá nálada. A jak závody nakonec dopadly? Více v krátkém textu a na fotografiích Václava Růžičky.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 26.8.2009 1:39:15

Vítězem Velké ceny Jemčiny se stal Ludvík Jandourek s Casio Karsit, který stejně jako další tři dvojice dokázal překonat základní i finálové kolo parkuru ST** bez penalizace. Na dalších místech skončili Jiří Skřivan s Rytmou CAC Leasing, Martin Šoupal s Cornadou-K a Rudolf Fiala s Cassini´s Son-T. Podrobné výsledky najdete na www.ceskyskokovypohar.cz. I těmto závodům se aktuálně budeme věnovat v zářijovém Jezdectví...

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 23.8.2009 9:37:44

Ve dnech 14. – 16. srpna se uskutečnilo ve Zduchovicích skokové mistrovství dětí a juniorů, z jehož průběhu jsme vám přinášeli podrobné zpravodajství doprovázené fotografiemi Honzy Matušky. Jako malé ohlédnutí za touto akcí z minulého týdne přinášíme ještě několik záběrů našeho dalšího spolupracovníka Jiřího Gebauera (viz odkaz z nadpisu).

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 22.8.2009 12:00:00

Ve středu 19. srpna se konalo poslední „předfinálové“ kolo KMK v Opřeticích. Mezi 4letými klisnami se vedlo nejvíce Asie 2 v sedle s Janem Studničkou, ze 4letých hřebců dokončil nejlépe Piccaso s Jiřím Papouškem, z 5letých klisen zvítězila Venela 1 s Janem Bubnem a v soutěži pro 5leté hřebce nenašel přemožitele Cassini-T s Jiřím Papouškem. Kategorie šestiletých byla spojená a nejlepšího výsledku dosáhla dvojice Ondřej Pospíšil s Cromwell. Kompletní výsledky najdete ve článku, z něhož se dostanete také do podrobné fotogalerie Honzy Matušky. Finále KMK proběhne 5. – 6. září v Martinicích (rozpis najdete též v příloze pod článkem).

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 21.8.2009 11:30:30
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2019