volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Že bude galavečer jezdeckého sportu Koně na Žofíně uvádět také moderátorka, herečka a zpěvačka Iva Pazderková, již všichni víte. Jak jste si mohli přečíst v Jezdectví, také Iva koně miluje, ovšem zatím neměla moc příležitostí k bližšímu kontaktu (ani toho trojského se u svého lap-ťopu nedočkala...). Uvidíme, jak se srovná s jejich přítomností právě na Slovanském ostrově. A kdo nezná její stand-up humor z pořadu Na stojáka, pro lepší náladu najdete v článku pár odkazů. A děvčata - pozor - běhat bez pásu, to je krutý - ta krajina vás úplně míjí, že najednou nevíte, kde jste:-)...

Kategorie: volný čas
/ 31.1.2014 19:00:23

Téměř každý chovatel nebo majitel koní se ve svém životě musel potýkat s faktem, kdy opakovaně připouštěl klisnu a kýžený výsledek se nedostavil, popřípadě bylo nutno vyvinout značné úsilí a nemalé finanční částky, aby klisna finálně zabřezla, donosila a porodila životaschopné hříbě. Tyto situace bývají pro chovatele psychicky velice frustrující a vzhledem k současnému stavu ekonomiky mnoha chovů i finančně neúnosné. Pojďme si tedy spolu s dr. G. Macečkovou a loňským únorovým Jezdectvím přiblížit nejčastější příčiny subfertility (snížené plodnosti) u klisen a následné terapeutické možnosti.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 25.1.2014 6:00:32

Čtenáři Jezdectví si již zvykli, že jim radí ti nejpovolanější z povolaných. Pojďme se vrátit do březnového čísla roku 2011, v němž Jiří Pecháček radil, jak na správné opracování a skokovou gymnastiku. "Klíčem k úspěchu při práci s koněm je umět si ho pro práci připravit. Aby mohl kůň podávat odpovídající výkony, musí být dostatečně uvolněný, prostupný a ochotný spolupracovat. Hlavním problémem je, že si jezdci pletou opracování a opohybování koně, což je zásadní rozdíl..."

 

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 11.1.2014 10:04:17
Kdo vyhrál vánoční soutěž s Pavem?

Až do 22. 12. 2013 probíhala vánoční soutěž s Pavem. Kdo vyhrál hlavní cenu, tedy účast na soustředění s Jaroslavem Jindrou v Martinicích? Slosování proběhlo v pondělí 23. 12. přímo v Martinicích a o den později, na Štědrý den, byla na webu vyhlašovatele soutěže zveřejněna jména výherců. První místo vyhrála Michaela Dřevová z Tábora. Další vylosované najdete zde, blahopřejeme!

Kategorie: volný čas
/ 6.1.2014 13:00:47

Od 5. do 15. prosince trvala soutěž s Litexem, v níž jste mohli vyhrát jezdecké triko z kolekce LITEX For Riders. Z téměř stovky správných odpovědí jsme vylosovali osm výherců, jejichž jména najdete v článku. A kdo že je tváří této značky?

Kategorie: volný čas
/ 18.12.2013 10:00:25

V sobotu 14. prosince se v Plzni konal galavečer Západočeské oblasti. V rámci programu byli vyhodnoceni také nejlepší sportovci kraje. Mezi seniory zvítězil Jan Štětina, mladými jezdci Sabina Šůchová, juniory Antonia Sabathilová a dětmi Michaela Rodová. Nejlepší kůň pochází ze stáje Schneider a je jím Land Rebel-S, nejlepším jezdcem na pony Petr Dajbych. Další výsledky najdete na stránkách oblasti včetně fotografií.

Kategorie: volný čas
/ 17.12.2013 11:00:15

Velká vánoční soutěž se společností Equiservis zná svoje výherce!

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 15.12.2013 18:06:27

V pátek 29. 12. 2013 se ve městečku, které je známé díky selské jízdě či sousednímu Hrádku u Nechanic, konalo vyhodnocení jezdecké sezóny východočeské oblasti ČJF. Účastníci se sešli opravdu ve velkém počtu, slovem provázel Aleš Suchánek, zpěvem Jana Kociánová. Mezi oceněnými byli i mistři ČR - paradrezuristka Anastasja Vištalová, drezuristka Martina Kučerová, nebo jezdkyně na pony Šárka Votavová a Eliška Orctová.

Autor: redakce Jezdectví, Lenka Gotthardová
Kategorie: volný čas
/ 5.12.2013 15:00:08

Rok se s rokem sešel a my vám i letos přinášíme kalendář Hubertových jízd. Pokud jste zde nenašli zrovna tu, kterou pořádáte vy či někdo ve vašem okolí, pošlete nám podrobnější informace na e-mail web@jezdectvi.cz a my ji uveřejníme. Zašlete nám také fotogalerii! Aktualizace 31. 10. 18:00 HOD: Přidána Hubertova jízda v Jezdeckém oddílu Dubicko a Hubertova kroková jízda pořádaná JK Pegas Děpoltovice. Aktualizace 1. 11. 12:20 HOD: Přidána Hubertova jízda v areálu Stáje Newport v Dolních Domaslavicích.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 1.11.2013 12:20:00

V sobotu 7. 12. se v kryté hale v Ostrově u Chlumce nad Cidlinou uskuteční adventní akce s názvem "Agility na Ostrově". Součástí sobotního programu budou agility závody pro začátečníky a pokročilé, voříškiáda pro křížence i pejsky poznatelných plemen (mohou mít průkaz původu), charitativní akce pro pejsky bez domova (charitativní sbírka + představení pejsků, kteří hledají nový domov), adventní jarmark, doprovodný program.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 23.10.2013 1:13:28

Do redakce se nám sešlo množství fotografií vs námětem Objev svého koně! Posílali jste fotky děti objevujících fascinující svět koní v nejrůznějších podobách, avšak jednoznačně převážily fotky zvýdavých batolat a jejich velkých čtyřnohých kamarádů. Podívejte se s námi na Vaše fotografie!

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 27.9.2013 19:46:46

Holky a kluci, zajímá nás, co by jste si rády v Koníčku přečetli. A také, co se vám naopak příliš v časopise nelíbí. Přejete si více článků, kvízů, zábavy nebo se vám časopis líbí, tak jak je? Přivítáme, když se do tvorby časopisu aktivně zapojíte. Napište nám, co by vás zajímalo, podělte se o tipy na zajímavé akce, posílejte nám fotky, obrázky, názory, sledujte naše soutěže a to jak v časopise, tak na webu. Kontaktní adresa je konicek@jezdectvi.cz, do předmětu zprávy napište heslo Koníček. Děkujeme.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 12.8.2013 10:08:11
Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 23.7.2013 8:29:04

Soutěže v orientačním ježdění podle pravidel FITE jsou založeny na technikách putování na koňském hřbetě, orientaci v terénu, práci s kompasem a mapou a plnění úkolů souvisejících s jezdeckým umem, zručností a poslušností koně. Aktualizace 21. 7. 12:30 HOD: Do článku bylo vloženo video a několik fotografií ze závodů dne 16. 7. v rakouském Altenbergu nedaleko Lince.

Kategorie: volný čas
/ 21.7.2013 12:30:00

Holky a kluci, procvičtě si svůj postřeh ve zbrusu nové osmisměrce. Stáhněte, vytiskněte  a hned se pusťte do řešení. Tajenkou je praktická, ale trochu magická věc neodmyslitelně spojená s koňmi.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 15.7.2013 21:52:56
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020