dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

O minulém víkendu na Dostihovém závodišti v Pardubicích skončil seriál čtyř tuzemských kvalifikací na letošní 121. Velkou pardubickou České pojišťovny. Zde je statistické ohlédnutí za těmito čtyřmi dostihy, z nichž vzešli potenciální čeští účastníci říjnového překážkového vrcholu, který se poběží v neděli 9. října.

Kategorie: dostihy
/ 14.9.2011 15:50:02

Na Dostihovém závodišti v Pardubicích se v sobotu uzavřel tuzemský kvalifikační seriál pro 121. Velkou pardubickou České pojišťovny. Vrcholem Francouzského dne byla Cena společnosti France Car, která byla závěrečnou čtvrtou kvalifikací.

Kategorie: dostihy
/ 11.9.2011 9:14:17

Vrcholem letošní dostihové sezony bude 121. ročník Velké pardubické České pojišťovny, která se poběží v neděli 9. října. Právo startu v říjnovém překážkovém svátku si koně už tradičně musejí vybojovat v jedné ze čtyř kvalifikací na pardubickém závodišti v průběhu sezony, popřípadě v zahraničí. Dosud podmínky pro účast před sobotní závěrečnou pardubickou kvalifikací splnilo 23 koní z českého tréninku a pět zahraničních uchazečů.

Kategorie: dostihy
/ 9.9.2011 12:48:40

VPNa pardubickém závodišti byla v sobotu zahájena druhá polovina zdejší dostihové sezony. Odstartoval ji mítink nazvaný Slovenský den, jehož hlavním bodem byla výtečně obsazená třetí kvalifikace na letošní 121. Velkou pardubickou České pojišťovny. Běžela se jako Velká cena společnosti ELTODO a. s. přehledem ji ovládli králové posledních dvou ročníků říjnového překážkového vrcholu. Srpnovou kvalifikaci vyhrál desetiletý hnědý valach Tiumen, v jehož sedle byl žokej a zároveň trenér Josef Váňa starší. Reprezentant stáje Köi Dent svým výkonem naznačil, že je v dobré formě před říjnovou obhajobou triumfů ve Velké pardubické České pojišťovny z minulých dvou let. Aktualizace 20. 8.: Přidán odkaz na fotogalerii. Aktualizace 23. 8. 19:30 HOD: Záznam 3. kvalifikace na 121. Velkou partdubickou ČP, Velké ceny společnosti ELTODO a. s. z dílny České televize je k dispozici...

Autor: Tisková informace, Milan Tůma
Kategorie: dostihy
/ 23.8.2011 18:59:43

foto: MiKNa pardubickém závodišti se včera 2. července uzavřela první polovina zdejší dostihové sezony. Završil ji mítink nazvaný Italský den, jehož vrcholem byl osmnáctý ročník Zlatého poháru Chládek a Tintěra Pardubice a.s. na 5000 metrů s celkovou dotací 600 tisíc korun. Nejprestižnější klasická steeplechase v tuzemsku nabídla velmi dramatický doběh. O strhující souboj o vítězství se v cílové rovině postarali dva největší favorité. Úspěšnější byl nakonec Rabbit Well s Liborem Šimůnkem. Aktualizace 3. 7. 12:30 HOD: Přidán odkaz na fotogalerii.

Kategorie: dostihy
/ 3.7.2011 11:01:56

Zlatý pohár Chládek a Tintěra Pardubice, který bude vrcholem sobotního Italského dne na pardubickém závodišti, začíná psát novou kapitolu své historie. Začíná etapa po fenomenálním Royal Mouginsovi, vítězi minulých čtyř ročníků. O uvolněný trůn v nejprestižnější tuzemské klasické steeplechase bude bojovat jedenáctka koní. Mezi největší favority se řadí šestiletý hnědý valach Budapest, svěřenec trenéra Josefa Váni staršího.

Autor: Tisková informace, Milan Tůma
Kategorie: dostihy
/ 29.6.2011 22:24:00

V sobotu se na pardubickém závodišti poběží tradiční Zlatý pohár Chládek a Tintěra. Během dne se na dráze sejde velmi kvalitní konkurence, včetně posledního vítěze VP Tiumena s Josefem Váňou a nebo Amanta Grise s Markem Stromským. Více v tiskové zprávě.

 

Kategorie: dostihy
/ 29.6.2011 12:52:30

James Fry

Angličan James Fry je člověkem, který se každoročně snaží ztížit cestu českým koním k vítězství ve Velké pardubické České pojišťovny. Stará se o to, aby říjnový vrchol sezony měl mezinárodní konkurenci. Je zahraničním agentem Dostihového spolku a.s. Právě on má na starosti starty anglických, irských a francouzských koní v nejslavnějším českém překážkovém dostihu.

Autor: Tisková informace, Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 24.6.2011 14:01:54

Na pardubickém závodišti se včera uskutečnil letošní čtvrtý dostihový mítink. Vrcholem Polského dne, který nabídl devět překážkových dostihů, byla druhá kvalifikace na říjnovou 121. Velkou pardubickou České pojišťovny. Velkou cenu PPF Banky – Memoriál majora Miloše Svobody s přehledem vyhrál osmiletý tmavě hnědý valach Caland, v jehož sedle byl žokej Dušan Andrés. Reprezentant stáje Javor, kterého připravuje trenér Josef Váňa starší, zvítězil lehce o dvě a půl délky. Druhý skončil největší favorit Chenonceau s žokejem Markem Stromským. O dalších sedmnáct délek zpět se jako třetí umístil Flambion s Josefem Sovkou.

Kategorie: dostihy
/ 12.6.2011 10:21:09

Nadějný Chenonceau bude favoritem druhé kvalifikace na 121. Velkou pardubickou ČPVelkou cenou PPF Banky - Memoriálem majora Miloše Svobody bude v sobotu 11. června v rámci „Polského dne“ uzavřena jarní část tuzemských kvalifikačních dostihů. Většina „velkých jmen“ se představila v prvním květnovém kvalifikačním dostihu, nyní uvidíme další uchazeče o start v podzimní 121. Velké pardubické České pojišťovny.

Autor: Tisková informace, Milan Tůma
Kategorie: dostihy
/ 8.6.2011 14:51:54

Rabbit Well a Libor Šimůnek. foto: MiKNa pardubickém závodišti se v sobotu 28. května konal třetí letošní dostihový mítink nazvaný Ruský den. Jeho dominantní postavou byl žokej Josef Bartoš. V průběhu odpoledne dokázal vyhrát čtyři dostihy a upevnil si pozici lídra šampionátu překážkových jezdců.

Kategorie: dostihy
/ 29.5.2011 9:29:59

logo Ruský denTřetí dostihový den na pardubické dráze má přívlastek „Ruský“ a bude se konat v sobotu 28. května mimořádně už od 12.00 hodin. Hlavním bodem programu bude Cena Správy a údržby silnic Pardubického kraje, klasická steeplechase I. kategorie na 3900 metrů, která by měla být přípravou na Zlatý pohár. Na startovní listině dostihu je sedm koní. O vítězství by měla bojovat čtveřice Far Plan (Benš), Rabbit Well(Šimůnek), Silver Regent (ž.Bartoš) a slovenský Palm Island (ž.Brečka).

Autor: Tisková informace, Milan Tůma
Kategorie: dostihy
/ 25.5.2011 12:50:00

První kvalifikaci na Velkou pardubickou ČP vyhrál BaggioNa Dostihovém závodišti v Pardubicích byl v sobotu zahájen tuzemský kvalifikační seriál na letošní 121. Velkou pardubickou ČP. Úvodní ze čtyř kvalifikací, která se běžela jako 19. ročník Velké ceny města Pardubice – Memoriál Dicka Francise, byla vrcholem dostihového mítinku nazvaného Britský den. Steeplechase cross country na 5800 metrů suverénně ovládl devítiletý tmavě hnědý valach Baggio s žokejem Jaroslavem Myškou. Svěřenec trenéra Čestmíra Olehly, který hájí barvy stáje Wrbna Racing, vyhrál zadrženě o jedenáct délek. Druhý skončil Valldemoso s žokejem Dušanem Andrésem. O dalších deset délek zpět se jako třetí umístil Aspirant s žokejem Dušanem Kouskem.

Kategorie: dostihy
/ 22.5.2011 21:00:00

121. ročník Velké pardubické České pojišťovny, který bude vrcholem letošní sezony na Dostihovém závodišti v Pardubicích, bude stejně jako v minulých letech vysílán v přímém přenosu na ČT1. V České televizi se budou v přímých přenosech či záznamech vysílat i další dostihové mítinky z Pardubic. Oproti minulému roku se podařilo navýšit jejich počet, takže televizně bude pokryta celá sezona.

Kategorie: dostihy
/ 21.5.2011 12:22:08

Britský den

Na Dostihovém závodišti v Pardubicích se v sobotu 21. května od 13.00 hodin koná druhý letošní dostihový mítink.Britský den nabídne devět překážkových dostihů, jejichž vrcholem bude 19. ročník Velké ceny města PardubicMemoriál Dicka Francise. Zahájí tak čtyřdílný seriál kvalifikačních dostihů konanýach na území ČR pro podzimní 121. ročník Velké pardubické České pojišťovny. Dostih má atraktivní obsazení, z absolutní špičky chybí snad pouze dva nejlepší z loňské Velké pardubické, Tiumen a Amant Gris. Kromě dostihů na návštěvníky Britského dne čeká rozmanitý doprovodný program.  Aktualizace 19. 5. 21:30 HOD: Přidán rozhovor - Bude to pěkný dostih, tvrdí žokej Myška.

Autor: Tisková informace, Milan Tůma
Kategorie: dostihy
/ 19.5.2011 21:30:53
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020