zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Marlon Zanotelli a Angelica Augustson, jezdci slavné Ashford Farm, se stali hrdými rodiči. Parkurový pár vstoupil 13. června minulého roku do manželského svazku a ve čtvrtek 11. února se jim narodila dcera Melissa. "Dnes ráno se nám narodila naše překrásná dcera Melissa. Cítíme se dobře a jsme nesmírně šťastní!" napsala Angelica na svůj facebookový profil.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 12.2.2016 17:00:00

Koně umějí rozlišovat mezi šťastným a rozzlobeným výrazem lidského obličeje. Ukázal to výzkum britských psychologů ze Sussexské univerzity, o němž informovala CNN. Vědci po dobu 30 vteřin ukazovali 28 koním velké barevné fotografie různých výrazů tváří a zkoumali jejich reakci. Když koně spatřili snímky rozzlobených mužů, začalo jim srdce bít podstatně rychleji. Více uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 11.2.2016 12:00:00

Americký pivovar Budweiser oslavuje narození nejnovějšího přírustku svých Clydesdalských koní – hříbě jménem Mac je první narozené v roce 2016 a narodilo se 16. ledna v 1:20 ráno ve Warm Spring Ranch v Boonville ve státě Missouri. Zde je domov 160 Clydesdalských koní, které pivovar používá pro své reklamní účely.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 8.2.2016 19:50:00

Pětiměsíční hříbě zachránila ze zabláceného příkopu koňská záchranka HorseWorld v anglickém Avonmouth. Hřebečka, který byl pojmenován Joey, nalezli lidé ve čtvrtek 4. února. Ti se pokusili hříběti z bahna pomoci, ale bylo příliš slabé, aby se mohlo postavit. Přivolaní hasiči a koňská záchranka pomohli Joeymu vstát a naložili jej do přívěsu. Podrobnosti uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 6.2.2016 19:50:00

V neděli v podvečer byli liberečtí profesionální hasiči voláni do Bílého Kostela nad Nisou k záchraně koně, který spadl do jímky. Událost byla ohlášena v 16:47 hodin. Když hasiči přijeli na místo, kůň byl celý v jímce a do půlky břicha mu sahala voda. Více o zásahu najdete uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 2.2.2016 19:00:00

Švýcarská policie musela použít vrtulník, aby dostala koně do bezpečí poté, co spadl do chladné řeky Rhône. K nehodě došlo minulý čtvrtek odpoledne, kdy jezdec údajně ztratil rovnováhu a vypadl ze sedla. Kůň uklouzl na zledovatělé cestě a spadl do řeky. Místní policie zavolala horskou záchrannou službu, aby vyzdvihli koně do bezpečí. Ani kůň ani jezdec nebyli zraněni. Obrázky ze záchranné akce byly umístěny na Facebooku policie v Cantonale du Valais.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.1.2016 19:36:45

Poslední studie ukázala, že koně mají stejné visuální vnímání jako ostatní savci. Studie probíhala na třech ponících, Ponyo, Nemo a Thomas a pro jejich visuální rozeznávací schopnosti byla použita dotyková obrazovka řízená počítačem. Všem poníkům se postupně ukazovaly různé objekty na obrazovce. Když se nozdry dotknuli „správné“ odpovědi, kterou předem vědci zvolili, obdrželi jako odměnu mrkev.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 24.1.2016 20:15:00

Letiště v Gloucestershire v Anglii ochromil v úterý odpoledne pobíhající Shetlandský pony, který utekl svému majiteli. Letištní personál a hasiči pomáhali s jeho odchytem a po celou dobu nemohla přistávat žádná letadla. „Jsme nejvytíženější letiště v regionu a tak muselo mnoho letadel vyčkávat na přistání,“ říká ředitel letiště Darren Lewington. Není však vůbec jasné, jak se poník na letiště přes bezpečnostní plot dostal. „Naši údržbáři plot zkontrolovali a nenašli vůbec žádnou díru,“ dodává Lewington.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 21.1.2016 19:30:00

Na konci minulého roku vyhlásila Asociace soukromého zemědělství ČR výsledky soutěže Farma roku. Vítězem 14. ročníku se stal Kunclův mlýn v Brzině na Sedlčansku, kde nechybí ani chov koní a na farmě je v provozu také jízdárna. Na pátém místě se pak umístil Dvůr Svržno, jeden ze čtyř původních dvorů historicky proslulého hostouňského hřebčína ležící v podhůří Českého lesa, který v letošním roce oslavil sté výročí založení. Více uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 13.1.2016 12:00:00

Rok 2015 pomalu končí. Byl plný radostných i smutných chvil. Co si budou námi oslovení jednou vybavovat, když se bude mluvit o roku 2015? Aktualizace 2. 1. 18:00 HOD: Své nejlepší a nejhorší zážitky nám pověděla dvacítka jezdců - najdete je spolu s dalšími v únorovém čísle časopisu Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 3.1.2016 15:05:00

Sever Anglie sužují od Vánoc záplavy, mnoho lidí bylo evakuováno a majitelé hledají dočasné domovy pro své koně. Na pomoc přispěchala světová drezurní jednička Charlotte Dujardin, která na svém facebookovém profilu zveřejnila výzvu s prosbou o pomoc. Není to poprvé, kdy Charlotte takovou výzvu zveřejnila. Více v článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 28.12.2015 19:35:00

Zatímco všichni slavili Vánoce na Štědrý den, anglický vojenský jezdecký pluk byl v plné pohotovosti. Dvorní kavalerie střežila vstup do královského paláce jako každý jiný den. Vojáci nemají na odpočinek čas ani během Vánoc. Ve stáji mají 123 koní, které musí nakrmit, cvičit a mistovat. Na Štědrý den však dostal každý kůň extra porci mrkve, s jejímž rozdávání přišel pomoci také velící důstojník Robert Skeggs a jeho kolegové.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 27.12.2015 20:00:00

Hříbě 'Rudolf' se zraněným okem a nohou se zotavuje poté, co bylo před Vánoci nalezeno na farmě s vánočními stromky. Hříbě bylo nalezeno na poli poblíž Great Melton v Anglii místními lidmi, kteří zavolali RSPCA (Královskou společnost na ochranu zvířat). "Je tak smutné, že někdo nechal Rudolpha takto zraněného a ještě navíc před Vánocemi," říká Ben Kirby z RSPCA a dodává, že je dobré vědět, že alespoň jeden další kůň je v bezpečí na Vánoce. Hříbě mělo štěstí na vlídné počasí posledních dní, jinak to mohl být úplně jiný příběh...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.12.2015 20:05:00

Zpěvačka Lady Gaga dostala na svoji farmu v pondělí dárek od hudebního vydavatelství. "Dnes byl k mým dveřím doručen 'Bílý anděl z nebe'," napsala Lady Gaga na svém Instagramu s vloženou fotkou koně. "Srdečné díky John Janice a Steve Berman. Budu na ní jezdit, starat se o ní a milovat ji navždy. Byla jsem tak překvapená!" Později večer Gaga vložila na Instagram další fotografii darovaného koně - jehož jméno bude zveřejněno v nejbližších dnech.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 24.12.2015 19:30:00

Všestrannostní jezdkyně Gina Ruck varuje všechny jezdce, majitele koní, ošetřovatele, aby při manipulaci s koňmi nosili helmu. Ginu kopnul kůň ve výběhu tuto středu 16. prosince. "Naštěstí jsem měla u sebe mobil, kterým jsem si zavolala pomoc a ta přišla v pravý čas. Jsem neuvěřitelně šťastná, že tady stále můžu být. Mám teď pár stehů na hlavě a velkou bouli. Prosím zvažte nošení helmy i když jdete jen s koňmi do výběhu nebo zpět. Já ji teď rozhodně nosit budu," vzkazuje Gina.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 19.12.2015 19:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019