zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Poslední studie ukázala, že koně mají stejné visuální vnímání jako ostatní savci. Studie probíhala na třech ponících, Ponyo, Nemo a Thomas a pro jejich visuální rozeznávací schopnosti byla použita dotyková obrazovka řízená počítačem. Všem poníkům se postupně ukazovaly různé objekty na obrazovce. Když se nozdry dotknuli „správné“ odpovědi, kterou předem vědci zvolili, obdrželi jako odměnu mrkev.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 24.1.2016 20:15:00

Letiště v Gloucestershire v Anglii ochromil v úterý odpoledne pobíhající Shetlandský pony, který utekl svému majiteli. Letištní personál a hasiči pomáhali s jeho odchytem a po celou dobu nemohla přistávat žádná letadla. „Jsme nejvytíženější letiště v regionu a tak muselo mnoho letadel vyčkávat na přistání,“ říká ředitel letiště Darren Lewington. Není však vůbec jasné, jak se poník na letiště přes bezpečnostní plot dostal. „Naši údržbáři plot zkontrolovali a nenašli vůbec žádnou díru,“ dodává Lewington.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 21.1.2016 19:30:00

Na konci minulého roku vyhlásila Asociace soukromého zemědělství ČR výsledky soutěže Farma roku. Vítězem 14. ročníku se stal Kunclův mlýn v Brzině na Sedlčansku, kde nechybí ani chov koní a na farmě je v provozu také jízdárna. Na pátém místě se pak umístil Dvůr Svržno, jeden ze čtyř původních dvorů historicky proslulého hostouňského hřebčína ležící v podhůří Českého lesa, který v letošním roce oslavil sté výročí založení. Více uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 13.1.2016 12:00:00

Rok 2015 pomalu končí. Byl plný radostných i smutných chvil. Co si budou námi oslovení jednou vybavovat, když se bude mluvit o roku 2015? Aktualizace 2. 1. 18:00 HOD: Své nejlepší a nejhorší zážitky nám pověděla dvacítka jezdců - najdete je spolu s dalšími v únorovém čísle časopisu Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 3.1.2016 15:05:00

Sever Anglie sužují od Vánoc záplavy, mnoho lidí bylo evakuováno a majitelé hledají dočasné domovy pro své koně. Na pomoc přispěchala světová drezurní jednička Charlotte Dujardin, která na svém facebookovém profilu zveřejnila výzvu s prosbou o pomoc. Není to poprvé, kdy Charlotte takovou výzvu zveřejnila. Více v článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 28.12.2015 19:35:00

Zatímco všichni slavili Vánoce na Štědrý den, anglický vojenský jezdecký pluk byl v plné pohotovosti. Dvorní kavalerie střežila vstup do královského paláce jako každý jiný den. Vojáci nemají na odpočinek čas ani během Vánoc. Ve stáji mají 123 koní, které musí nakrmit, cvičit a mistovat. Na Štědrý den však dostal každý kůň extra porci mrkve, s jejímž rozdávání přišel pomoci také velící důstojník Robert Skeggs a jeho kolegové.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 27.12.2015 20:00:00

Hříbě 'Rudolf' se zraněným okem a nohou se zotavuje poté, co bylo před Vánoci nalezeno na farmě s vánočními stromky. Hříbě bylo nalezeno na poli poblíž Great Melton v Anglii místními lidmi, kteří zavolali RSPCA (Královskou společnost na ochranu zvířat). "Je tak smutné, že někdo nechal Rudolpha takto zraněného a ještě navíc před Vánocemi," říká Ben Kirby z RSPCA a dodává, že je dobré vědět, že alespoň jeden další kůň je v bezpečí na Vánoce. Hříbě mělo štěstí na vlídné počasí posledních dní, jinak to mohl být úplně jiný příběh...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.12.2015 20:05:00

Zpěvačka Lady Gaga dostala na svoji farmu v pondělí dárek od hudebního vydavatelství. "Dnes byl k mým dveřím doručen 'Bílý anděl z nebe'," napsala Lady Gaga na svém Instagramu s vloženou fotkou koně. "Srdečné díky John Janice a Steve Berman. Budu na ní jezdit, starat se o ní a milovat ji navždy. Byla jsem tak překvapená!" Později večer Gaga vložila na Instagram další fotografii darovaného koně - jehož jméno bude zveřejněno v nejbližších dnech.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 24.12.2015 19:30:00

Všestrannostní jezdkyně Gina Ruck varuje všechny jezdce, majitele koní, ošetřovatele, aby při manipulaci s koňmi nosili helmu. Ginu kopnul kůň ve výběhu tuto středu 16. prosince. "Naštěstí jsem měla u sebe mobil, kterým jsem si zavolala pomoc a ta přišla v pravý čas. Jsem neuvěřitelně šťastná, že tady stále můžu být. Mám teď pár stehů na hlavě a velkou bouli. Prosím zvažte nošení helmy i když jdete jen s koňmi do výběhu nebo zpět. Já ji teď rozhodně nosit budu," vzkazuje Gina.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 19.12.2015 19:00:00

Shetlandský poník, který "prozařuje životy" válečných veteránů a nemocných dětí byl jmenován nadací British Horse Society (BHS) "koňskou osobností roku". Cruachan III obdržel cenu "Tarragon Trophy" ve středu 16. prosince v Redford Barracks v Edinburghu. Nyní 23 letý Cruachan strávil téměř dvě dekády ve vojenské službě. Sedmnáct let byl součástí vojenských přehlídek, objevil se také při Highland games a dalších událostech. Tarragon Trophy je cena BHS pro koňskou osobnost roku a uděluje se velkým koním a poníkům, kteří přispěli společnosti nebo překonali utrpení...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.12.2015 19:30:00

Nelson Pessoa oslavil včera své 80. narozeniny v Les Ecuries d’Ecaussinnes. Brazilská legenda si vzala volno ve svém nabitém kalendáři, aby narozeniny oslavila s přáteli. Ti připravili velké překvapení v podobě vyzdobené sedlovny a narozeninového dortu. Více uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 17.12.2015 19:00:00

Celkem sedm jednotek hasičů, řídící důstojník a ředitel územního odboru Mladá Boleslav zasahovali v pondělí 14. prosince v podvečerních hodinách u odchytu osmičlenného stáda koní blízko Staré Boleslavi. Výjezd hasičů byl vyžádán od Policie ČR krátce před 17. hodinou. Šlo o útěk stáda, které ohrožovalo železniční i silniční dopravu. Podrobnosti uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 16.12.2015 19:30:00

Dnes překročila stránka časopisu Jezdectví na Facebooku hranici 38 tisíc fanoušků! Na webové stránky si našlo v listopadu cestu více jak 36 500 uživatelů, kteří vytvořili přes 84 tisíc návštěv. Mnohokrát děkujeme všem čtenářům za přízeň! Webové stránky slouží jako doplňkové informační médium k nejprodávanějšímu jezdeckému časopisu na českém trhu. Obsah prosincového čísla si můžete prohlédnout zde. Víte, že můžete sledovat i náš Twitter a YouTube kanál?

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 14.12.2015 18:05:00

Až si na Štědrý den po večeři rozbalíte dárky, celá rodina bude šťastná a spokojená, všichni příjemně najedeni, nezapomeňte ještě na jednu vánoční tradici, a to usednout k premiérové štědrovečerní pohádce, kterou vysílá Česká televize na prvním programu od devatenácti hodin pravidelně již od roku 1993. Více se o pohádce dočtete uvnitř článku.

Autor: Tisková informace, Nela Kyselová
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 14.12.2015 7:00:00

Stříháte na zimu koně? Pak se vám může hodit následující kolekce motivů. Zašlete nám i váš motiv střihu, rádi jej zveřejníme v galerii na našem Facebooku. Zasílat můžete na e-mail web@jezdectvi.cz.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 12.12.2015 19:20:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2019