zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Všestrannostní jezdkyně Gina Ruck varuje všechny jezdce, majitele koní, ošetřovatele, aby při manipulaci s koňmi nosili helmu. Ginu kopnul kůň ve výběhu tuto středu 16. prosince. "Naštěstí jsem měla u sebe mobil, kterým jsem si zavolala pomoc a ta přišla v pravý čas. Jsem neuvěřitelně šťastná, že tady stále můžu být. Mám teď pár stehů na hlavě a velkou bouli. Prosím zvažte nošení helmy i když jdete jen s koňmi do výběhu nebo zpět. Já ji teď rozhodně nosit budu," vzkazuje Gina.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 19.12.2015 19:00:00

Shetlandský poník, který "prozařuje životy" válečných veteránů a nemocných dětí byl jmenován nadací British Horse Society (BHS) "koňskou osobností roku". Cruachan III obdržel cenu "Tarragon Trophy" ve středu 16. prosince v Redford Barracks v Edinburghu. Nyní 23 letý Cruachan strávil téměř dvě dekády ve vojenské službě. Sedmnáct let byl součástí vojenských přehlídek, objevil se také při Highland games a dalších událostech. Tarragon Trophy je cena BHS pro koňskou osobnost roku a uděluje se velkým koním a poníkům, kteří přispěli společnosti nebo překonali utrpení...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.12.2015 19:30:00

Nelson Pessoa oslavil včera své 80. narozeniny v Les Ecuries d’Ecaussinnes. Brazilská legenda si vzala volno ve svém nabitém kalendáři, aby narozeniny oslavila s přáteli. Ti připravili velké překvapení v podobě vyzdobené sedlovny a narozeninového dortu. Více uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 17.12.2015 19:00:00

Celkem sedm jednotek hasičů, řídící důstojník a ředitel územního odboru Mladá Boleslav zasahovali v pondělí 14. prosince v podvečerních hodinách u odchytu osmičlenného stáda koní blízko Staré Boleslavi. Výjezd hasičů byl vyžádán od Policie ČR krátce před 17. hodinou. Šlo o útěk stáda, které ohrožovalo železniční i silniční dopravu. Podrobnosti uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 16.12.2015 19:30:00

Dnes překročila stránka časopisu Jezdectví na Facebooku hranici 38 tisíc fanoušků! Na webové stránky si našlo v listopadu cestu více jak 36 500 uživatelů, kteří vytvořili přes 84 tisíc návštěv. Mnohokrát děkujeme všem čtenářům za přízeň! Webové stránky slouží jako doplňkové informační médium k nejprodávanějšímu jezdeckému časopisu na českém trhu. Obsah prosincového čísla si můžete prohlédnout zde. Víte, že můžete sledovat i náš Twitter a YouTube kanál?

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 14.12.2015 18:05:00

Až si na Štědrý den po večeři rozbalíte dárky, celá rodina bude šťastná a spokojená, všichni příjemně najedeni, nezapomeňte ještě na jednu vánoční tradici, a to usednout k premiérové štědrovečerní pohádce, kterou vysílá Česká televize na prvním programu od devatenácti hodin pravidelně již od roku 1993. Více se o pohádce dočtete uvnitř článku.

Autor: Tisková informace, Nela Kyselová
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 14.12.2015 7:00:00

Stříháte na zimu koně? Pak se vám může hodit následující kolekce motivů. Zašlete nám i váš motiv střihu, rádi jej zveřejníme v galerii na našem Facebooku. Zasílat můžete na e-mail web@jezdectvi.cz.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 12.12.2015 19:20:00

Hasiči Libereckého kraje absolvují v Brně školení na zacházení se záchrannou sítí pro koně, další síť bude díky sbírce předána hasičům z Brna. Veřejná sbírka stále probíhá. Podrobnosti uvnitř.

Autor: Tisková informace, MVDr. Lýdia Čačková
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 8.12.2015 17:30:00

Klisna anglického plnokrevníka Motivace zůstane natrvalo v péči Záchranné stanice živočichů – Ornitologického spolku Tachov sídlící v obci Studánka u Tachova. Do této záchranné stanice byla v únoru 2015 umístěna poté, co byla pro týrání odebrána původnímu majiteli. Ve vlastnictví státu byla klisna od července 2015 na základě rozhodnutí Městského úřadu Stříbro. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) proto hledal klisně nového majitele. Podrobnosti uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 7.12.2015 19:45:00

Brzké uzdravení bychom chtěli popřát do severomoravské Borové-Bolatic MVDr. Vítovi Holému, který po pádu z koně musel podstoupit operaci v ostravské nemocnici. Ať se domácí léčení protáhne jen na nezbytně nutnou dobu! Připomeňme, že dr. Holý se ve svém hřebčíně Amona zabývá chovem trakénských koní, byl v komisi německého trakénského svazu při posledním chovatelském svátku a také je členem prezidia Svazu chovatelů slovenského teplokrevníka v ČR. 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 4.12.2015 13:29:10

Včera se začaly prodávat vstupenky na oslavu 90. narozenin Královny Alžběty - během několika hodin byly vyprodány. Organizátoři však potvrdili, že bude ještě jedna příležitost vstupenky získat. Téměř tisíc koní se zúčastní oslav. Více informací najdete uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.11.2015 20:15:00

Úspěšný skokový pár Julia Kayser a Marc Houtzager se spolu s prvorozenou šestiletou dcerou Ninou těší z narození druhé dcery Liz. Německo-nizozemský pár to oznámil na své facebookovské stránce. Liz se narodila minulé pondělí, vážila 3,39 kilo a měřila 56 centimetrů!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.11.2015 16:30:00

I ve svých 89 letech se Královna Alžběta věnuje své největší zálibě - vyjížďce na koních. Minulý měsíc ji zachytily objektivy fotografů na vyjížďce ve svém obvyklém dlouhém plášti, rajtkách a hedvábném šátku. Často není na vyjížďkách sama. Po loukách kolem hradu Windsor v Berkshire ji doprovází vrchní ošetřovatel koní Terry Pendry (viz foto uvnitř).

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 23.11.2015 19:15:00

Lucy Procter obvykle vozí ve svém přepravníku poníky nebo závodní koně, ale minulý víkend jela zachránit Joeyho - válečného koně. Joey právě cestoval na literární festival v Sherborne Abbey, kde byl sobotní večer věnován autorovi knihy Válečný kůň, Michaelu Morpurgovi. Nákladní auto, které vozí slavnou divadelní loutku mělo však po cestě poruchu, která nešla opravit a tak se už zdálo, že se Joe na festival nestihne dostavit včas. Jak vše dopadlo?

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.11.2015 20:00:00

Německé dvojici Mylene Diederichsmeier a Carsten-Otto Nagelovi se na konci října narodil syn Liam Nagel. Připomeňme, že Carsten-Otto Nagel se v roce 2010 stal v sedle Corradiny spolu s německým týmem mistrem světa.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 6.11.2015 9:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 3/2019