zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Otevřená poranění kopyt se u koní objevují poměrně často a v závislosti na příčině a lokalizaci mají rozdílný charakter a závažnost. Hluboká bodná nebo sečná zranění mohou poškozením životně důležitých struktur ovlivňovat budoucí pracovní využití koně a ohrožovat jeho život... Více v říjnovém Jezdectví, pokračování pak najdete v listopadovém čísle!

Kategorie: zajímavosti
/ 19.10.2017 17:00:00

Každoročně se v září roztrhne pytel s módními trendy na nastávající podzim a zimu. Časopisy a internet doslova a do písmene chrlí články věnované módě – co je třeba si koupit, abychom byli cool, in a trendy! Když jen trochu zabřednete pod povrch, zjistíte, že se nosí všechno, což je dobrá zpráva. Ale i přes toto zjištění je možné vysledovat několik základních trendů... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 14.10.2017 7:00:00

Najít maličkou vesničku Hyršov je celkem umění. Má jen stovku obyvatel, leží na severozápadním okraji Šumavy u Všerubského průsmyku, nejznámějším městem je 15 kilometrů vzdálené Nýrsko a cestička k ní se vine téměř divokou přírodou. Ovšem právě v Hyršově se před 15 lety na původně zkrachovalém statku začali věnovat nejen chovu skotu, ale i koní. Zdevastovaný statek tak nachází nové uplatnění... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 13.10.2017 6:00:00

Přestože měl koně odmalička doma, zpočátku ho do stáje nic netáhlo. Všechen svůj volný čas trávil hraním fotbalu, tenisu, plaváním, lyžováním – a ve všem se mu dařilo. Když Luděk Smaha (41) začal, hlavně kvůli tatínkovi, trošku jezdit, na rozdíl od ostatních sportů mu to moc nešlo... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 7.10.2017 7:00:00

V historii mne okouzlovali rytíři svou statečností, bojovým duchem a samozřejmě schopností komunikovat s koněm. Každý rytíř měl svého koně, kterého si vycvičil a byl pro něho spolehlivým společníkem – no, jeďte do boje na nevycválaném oři... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 1.10.2017 7:00:00

Možná si někteří z vás pamatují na dobu, kdy byli koně po dosažení deseti, někdy dokonce i pouhých osmi let, považováni za staré. Ty časy jsou naštěstí dávno pryč a nyní si každý rozumný jezdec těchto starších koní naopak považuje za jejich zkušenosti a vyrovnanost.Přesto však není od věci zvážit to, jak budete s koněm, který už má ve svém věku dvojciferné číslo, pracovat a udržovat ho v kondici, abyste si s ním mohli užít ještě spoustu let na závodních kolbištích nebo jen každodenních radostí. .. Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 30.9.2017 7:00:00

Krmení koní si bez ovsa nebo ječmene neumíme představit a bereme je jako samozřejmost. Lidé obiloviny jako zdroj energie koním zkrmují cca 4 000 let. Měli bychom však počítat s tím, že pro koně, jehož vývoj trval miliony let, to není krmivo přirozené... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 29.9.2017 6:00:00

Elektroléčba byla využívána již v dávných dobách. Římští lékaři léčili dnu přikládáním živého elektrického úhoře na postiženou končetinu. Prvotní pokusy použití mechanických vibrací na optimalizaci svalové aktivity započaly již v 70. letech pod názvem biomechanické stimulace (BMS)... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 28.9.2017 6:00:00

Jezdectví vydává u příležitosti 127. ročníku Velké pardubické publikaci Fenomén Velká pardubická. Speciální vydání časopisu Jezdectví má 48 stran a je přiložené nejen k říjnovému číslu (vychází 27. 9. 2017), ale je k dostání i na závodištích v Praze - Velké Chuchli, Pardubicích, na výstavišti v Lysé nad Labem či v jezdeckém areálu Opatrný Hořovice. Tuto publikaci si však také můžete stáhnout do svých počítačů! 

Kategorie: zajímavosti
/ 27.9.2017 7:07:07

Nejen Svatého Václava si můžete zpříjemnit společností čerstvého čísla Jezdectví, které vychází ve středu 27. září! A kromě plakátu a dětské přílohy Koníček v něm najdete přílohu Fenomén Velká pardubická, dárek redakce časopisu všem milovníkům tohoto famózního dostihu! Co najdete v obsahu? Také jednoho Václava - Václava Chaloupku v Korokově sedle!

Kategorie: zajímavosti
/ 26.9.2017 13:13:13

Equestrians rozvířil poklidné vody českého jezdeckého rybníku – za prvé výsledky skokové jezdkyně Valentýny Kukové v kategorii dětí, za druhé nákupem a zprovozněním nového sportovního areálu v Obořišti u Dobříše a za třetí otevřením exkluzivního jezdeckého obchodu v Praze. A to už stojí za to, abychom vám vše blíže představili... Více v zářijovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 22.9.2017 6:00:00

Zítra odstartuje již předposlední kolo světové skokové série Global Champions Tour 2017. V zářijovém Jezdectví si můžete připomenout dění na závodech v Berlíně, Valkenswaardu a Londýně.

Kategorie: zajímavosti
/ 20.9.2017 15:35:00

Za úspěšně zvládnutým parkurem je mnohem víc než jen čisté překonání jednotlivých skoků. Důležitou částí je také to, jak se dostanete od jedné překážky k druhé, a právě v tom hraje často roli i dobře zvládnutý letmý přeskok. Trenérka a bývalá mezinárodní jezdkyně Tracey Dillon se svěřila se svými tipy, jak naučit koně letmou změnu cvalu... Více v zářijovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 19.9.2017 16:35:00

Lenka Zdráhalová je několikanásobnou mistryní Evropy i České republiky. Na zkušenou vyrazila do Rakouska i do USA, získané poznatky pak využila ve své práci s koňmi a bohatě zúročila na závodech... Více v zářijovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 15.9.2017 6:00:00

Poprvé letos přinášíme také "menšího a mladšího bratříčka" žebříčku Pavo Pohár Jezdectví. Upozorňujeme, že do něj se musí jezdci sami přihlásit. Pravidla byla mírně upravena, oproti loňsku počítáme jen 20 nejlepších výsledků (bylo 30), a začínáme od L*, tedy od 115 cm (bylo od 110). Stejně jako starší bratr (a třeba i mistrovství ČR) je určen pro jezdce české národnosti. Jsou zahrnuty pouze bezchybné klasické soutěže uveřejněné na jezdectvi.org a fei.org, jako vždy v tuto dobu ještě nemáme národní závody v zahraničí... Více v zářijovém Jezdectví.

Kategorie: zajímavosti
/ 13.9.2017 12:30:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 2/2020