zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Čtenáře, kterým není lhostejný osud vyhořelého ranče Loučka a kteří se dostali na Equichannel až nyní, upozorňujeme ještě jednou na benefiční akci na podporu opětovného vybudování ranče, která se bude konat 23. srpna 2008 od 19.30 hod...
Autor: EQCH red.
Kategorie: zajímavosti
/ 19.8.2008 1:34:24
Kamarádi kůň a pes čekají na vaše díla do 31. srpna!

Přesně 14 dní zbývá do uzávěrky pro odeslání vašich obrázků a fotografií, pokud se chcete i letos zapojit do naší charitativní soutěže na podporu hipoterapie a canisterapie s názvem Kamarádi kůň a pes. Některá díla k nám již dorazila, ale největší nápor zásilek bývá tradičně až kolem konečného termínu. Pokud tedy máte své příspěvky již nachystané, nenechávejte jejich odeslání na poslední chvíli, usnadníte nám jejich zpracování pro vyhodnocení porotci. Podrobnosti najdete pod odkazem.

Kategorie: zajímavosti
/ 17.8.2008 0:00:00

Již dva týdny můžete soutěžit s časopisem Jezdectví o 60 vstupenek k sezení na ČSOB CSIO-W4* Praha a ještě další dva týdny bude soutěž pokračovat. Vzhledem k tomu, že vyhrává po dvou vstupenkách autor každé 50. správně zodpovězené SMS (tudíž až do pořadového čísla 1500), máte pořád velmi reálnou šanci na výhru (zhruba 2/3 vstupenek jsou stále ve hře). Tak neváhejte a zapojte se! Pravidla soutěže naleznete v článku...

Kategorie: zajímavosti
/ 15.8.2008 11:24:05
V sobotu na Štvanici nechoďte!

Ještě jednou připomínáme, že koňská show The Royal Horse Gala byla přesunuta z 16. 8. 2008 na jaro 2009. Doposud nám bohužel pořadatelská agentura WTF Entertaiment s.r.o. nesdělila náhradní termín. Pokud se tedy v sobotu na Štvanici vypravíte, žádné koně tam zcela jistě nenajdete. Oficiální vyjádření k přeložení této koňské show najdete pod tímto odkazem.

Kategorie: zajímavosti
/ 15.8.2008 11:09:49
V rámci tématu měsíce srpnového Jezdectví nám PhDr. Libuše Kolářová představí další rodinu, kterou koně zcela okouzlili - Pokorné ze Sudoměřic. Podívejme se tedy i na její koňský příbeh.
Kategorie: zajímavosti
/ 10.8.2008 0:05:46
A opět se v příběhu PhDr. Libuše Kolářové vracíme k tématu srpnového Jezdectví, tedy k rodinám, které zcela propadly koním. Tentokrát to bude o rodině Mrzenových z Dobrošova u Milevska.
Kategorie: zajímavosti
/ 8.8.2008 0:39:29
Slovenské prázdniny otevřela slovenská obdoba Koně v Lysé, výstava KÔŇ v Trenčíně. Hodnocení z českého pohledu jsme přinesli v srpnovém Jezdectví, zde máte podle údajů a fotografií pořadatele možnost sami porovnat obě akce.
Kategorie: zajímavosti
/ 6.8.2008 9:02:49
Také vás to postihlo? V tématu měsíce srpnového Jezdectví zavedla PhDr. Libuše Kolářová čtenáře mezi rodiny, které zcela propadly koním. Jak jsme slíbili, přinášíme další příběhy podobně "postižených" rodin, i s fotografiemi ing. Ivo Bukače. Co říkáte, jsou to i vaše příběhy? :-)
První příběh nás zavede do rodiny Boháčových.
Kategorie: zajímavosti
/ 6.8.2008 0:25:10
Laskavý čtenář promine, ale pro nadpis dalšího příspěvku redakčního "blogu" nebylo možné použít nic jiného, než větu mého kamaráda a kamarádů jeho kamarádů, kterou se vyjadřuje, že člověk jí obdařený prostě už neni normální. A co že dovede redaktora k takovému intelektuálnímu výpotku v jednu ráno?
Kategorie: zajímavosti
/ 5.8.2008 1:15:07
Požár na Ranči Loučka
Jak vás již mohla informovat zdejší diskuse i internetové zprávy na idnes.cz, v noci v úterý zničil velký požár Ranč Loučku v Předklášteří u Tišnova na Brněnsku. Z budov zbyly jen obvodové zdi. Zvířata se podařilo zachránit, ale lidé a koně nemají kde bydlet. Prosíme proto všechny ochotné lidi o pomoc pro naše dvounohé i čtyřnohé kamarády, konkrétněji se můžete informovat přímo na webu Ranče Loučka.
Za všechny děkuje Marie Bednárová
Autor: EQCH red.
Kategorie: zajímavosti
/ 1.8.2008 0:22:32
Propadněte s námi srpnovému Jezdectví!
Srpnové Jezdectví již ťuká na dveře: vychází ve čtvrtek 31. 7. Na jeho stránkách najdete nejen několikrát slibovanou reportáž z ostravského mistrovství, jež spláchla velká voda, anebo podrobný popis průběhu Grand Prix CSIO****-W Bratislava 2008 odehrávajícího se ve stejném termínu, ale budete si moci rovněž porovnat, jak vás zasáhli koně, se zážitky několika koním propadlých rodin v tématu měsíce. Kouzlu koní neodolal ani Saša Rašilov se svou ženou Vandou Hybnerovou a svými dcerami, jak se dozvíte z rozhovoru Michaely Zachové, a velkou přitažlivost mají koně samozřejmě i pro Zdeňka Hrušku, Johanna Frischeise a Míru Šlechtu, jež jsme navštívili v jejich areálech na jihu Čech, tedy v Újezdě a v Hřebčíně Obora nedaleko Třeboně. Lásku ke koním má v genech již zakódovanou zase rodina Lópezových – ano, těch Lópezových, kteří měli do Prahy v polovině měsíce přivézt svou The Royal Horse Gala Show. Bohužel, jak jsme se právě dozvěděli, show byla odložena na jaro, přesný termín zatím neznáme. I pro nás je to pochopitelně zklamání, vás snad potěšíme alespoň článkem, jenž Lópezovy představuje. Přejeme pěkné srpnové čtení!
Kategorie: zajímavosti
/ 31.7.2008 12:00:09
POZOR! Odcizené skokové sedlo
Dne 30.7.2008 okolo poledne bylo z obchodu jezdeckých potřeb v Hořicích odcizeno nové skokové sedlo zn. Eric Thomas středně hnědé barvy s tónovanými kolenními opěrami. Na odcizení se podílela parta 4 osob s ženou blond vlasů. Pokud by Vám toto sedlo někdo nabízel, kontaktujte nás prosím na tel. 608811109 nebo 309 nebo 306. Odměna jistá. Gabriela Fassati, SCR Fassati s.r.o.
Autor: EQCH red.
Kategorie: zajímavosti
/ 31.7.2008 10:24:00
POZOR! - Royal Horse Gala se přesouvá na jaro 2009!

Nepříjemná zpráva nás zastihla těsně před expedicí srpnového čísla Jezdectví: „WTF Entertainment s.r.o., pořadatel akce The Royal Horse Gala, oznamuje přeložení této jezdecké show z 16. 8. 2008 na jaro příštího roku. Konkrétní datum bude oznámeno v průběhu příštího týdne. Akce se přesouvá z organizačních důvodů a příští rok se můžou návštěvníci těšit na přidaná další představení v Ostravě a Bratislavě. Vstupenky lze vracet v místě nákupu, v případě ponechání platí na jarní termín. Omlouváme se za způsobené komplikace a těšíme se na jaře. Za WTF Entertaiment s.r.o. Barbora Vokatá.“ Promo akcí v našem časopisu by se tato situace neměla dotknout a tak se budete moci zapojit jak do SMS soutěže o vstupenky, tak se můžete těšit na slevu z ceny vstupenek. Děkujeme za pochopení!

Kategorie: zajímavosti
/ 30.7.2008 3:35:52
Zajímá vás jak správně založit pastvinu nebo louku? Jak porost správně udržovat a sklízet? Jakou použít techniku? Víte o možnostech čerpání zemědělských dotací v souvislosti s TTP? Co nabízí chovatelům koní Program rozvoje venkova? Jak a kde o dotace žádat? Pokud se o dané problematice chcete dozvědět více, dovolujeme si Vás pozvat na seminář LOUKY, PASTVINY a DOTACE…
Autor: EQCH red.
Kategorie: zajímavosti
/ 29.7.2008 10:42:34
V pondělí odpoledne poslouchejte Český rozhlas Brno

Pondělní odpoledne na vlnách Českého rozhlasu Brno bude z velké části věnováno koním. Mezi 14. a 15. hodinou budou hosty pořadu Rendez-vous Josef Malinovský z redakce Jezdectví (resp. Equichannelu) a Jana Podrápská ze sdružení Piafa Vyškov, aby posluchače podrobněji seznámili s letošním ročníkem dobročinné soutěže Kamarádi pes a kůň, hipoterapií a canisterapií. Po 16. hodině pak Radovana Pastrňáková a Petra Cinerová budou povídat o nadcházejícím mistrovství světa ve voltiži. Neváhejte tedy a nalaďte i vy tuto nejposlouchanější regionální stanici jižní Moravy – třeba přes internet.

Kategorie: zajímavosti
/ 28.7.2008 8:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2019 ročník: 67