zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Stejně jako v loňském roce, i letos budeme v rámci projektu Kamarádi kůň a pes 2008 dražit nejlepší soutěžní práce přes internetový portál Aukro.cz. V průběhu října vám nabídneme všech 22 oceněných děl – a to celkem ve třech etapách (8.-15.10.,15.-22.10. a 22.-27.10.). Více již v našem článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 2.10.2008 0:05:19

Článek o Rolince, který dnes uveřejňujeme, je připraven již od poloviny minulého týdne. Záměrně jsme ho pozdrželi, abychom dali prostor Zuzaně Polákové a jejímu mediálnímu poradci Janu Širokému k doplnění materiálů, které měly být novinářům předány 19. 9. při tiskové konferenci, resp. další, které by konečně vnesly více jasno do celé spletité kauzy. Slíbeny jsme je měli do pátku 26. 9., ale dodnes jsme žádné nedostali. Vzhledem k tomu, že toto jistě není poslední článek k danému tématu (další bude následovat např. v listopadovém Jezdectví), rozhodli jsme se příspěvek uveřejnit tak, jak byl původně napsán. Pojďte se tedy blíže seznámit, jak to v Rolince vypadalo před zhruba deseti dny...

Kategorie: zajímavosti
/ 30.9.2008 11:59:38

Ve dnech 29.-31.8.2008 se konala na zámku Wocklum, v Balve v SRN, výstava a show arabských plnokrevníků Asil Cup International. Zveme vás na fotoreportáž z této zajímavé akce...

Kategorie: zajímavosti
/ 29.9.2008 6:50:34
Novinky z jednání Rady ČJF

Dne 17. 9. 2008 schválila Rada ČJF kalendář mezinárodních závodů a MČR pro rok 2009. Můžete si ho stáhnout ve formátu PDF pod tímto odkazem. CSI2* v Liberci 18. - 20. 12. 2009 schválila Rada podmíněně. Před přihlášením do kalendáře FEI 30. 9. 2008 proběhne jednání mezi ČJF, o.s. a Eurohorse Promotion, s.r.o. o garancích na pořádání těchto závodů. Kromě tohoto Rada schválila důležitý dokument, který se týká hostování zahraničních koní a jezdců na národních závodech v ČR, vč. závodů kategorie CN. Dokument je ke stažení zde a bude platný od 1. 10. 2008. Zápis z jednání Rady ČJF si můžete přečíst zde – mj. se z něj dozvíte, že Rada schválila nákup dvou testerů na přítomnost alkoholu v krvi. Budou používány na testování soutěžících v průběhu závodů...

Kategorie: zajímavosti
/ 26.9.2008 10:22:15
Také v letošním roce pro vás připravil časopis Jezdectví poutavý stolní kalendář s fotografiemi Christiane Slawik – Plemena koní. Jak název napovídá, najdete v něm opět více než 50 fotografií nejrůznějších plemen koní. Získat jej od nás můžete buďto zcela ZDARMA, nebo doslova za „babku“. Nevěříte? Přesvědčte se sami v článku!

 

Kategorie: zajímavosti
/ 26.9.2008 0:00:00
O víkendu na dva šampionáty

Mistrovství České republiky v jízdě spřežení probíhá 26. – 28. 9. v Nebanicích. V akci budou k vidění nejlepší naše jedno-, dvoj- a čtyřspřeží vč. kategorie pony. Detailní informace najdete na www.nebanice.com. Shodný termín republikového šampionátu má i voltižní disciplína. O mistrovské medaile budou v areálu JK PZOO Chomutov bojovat v seniorské kategorii muži, ženy i skupiny, v juniorské kategorii pak chybí pouze soutěž mužů. Podrobnosti o těchto závodech, které budou mít letos doslova „světovou“ účast, najdete na www.cjf.cz.

Kategorie: zajímavosti
/ 26.9.2008 0:00:00
Jezdecká středa na Eurosportu
Dnes máte možnost být při třetím vítězství německého týmu v řadě v Samsung Super League. Spolu s Kateřinou Hanušovou a Eurosportem se v 19.05 přeneseme na finále této týmové skokové soutěže do Barcelony. Ve 20.05 si zase z Deauville přijdou na své třeba i příznivci spřežení.
Kategorie: zajímavosti
/ 24.9.2008 1:08:16
Včera, 19. září byl slavnostně zahájen již 15. ročník Mezinárodní výstavy koní a veletrhu všeho, co ke koním patří. Do Lysé nad Labem dorazilo přes 90 koní 27 plemen, jež budou k vidění až do neděle 21. září. Ten, kdo někdy na výstavě v Lysé byl, ví, že se program na předvadišti po celé tři dny opakuje. Co se dělo na výstavišti v pátek se dozvíte z naší fotoreportáže uvnitř článku.
Kategorie: zajímavosti
/ 20.9.2008 5:09:39

V rámci výstavy Kůň v Lysé nad Labem proběhlo již posedmé slavnostní vyhlášení naší malířské a fotografické soutěže, která se letos konala pod názvem Kamarádi kůň a pes. Přestože se tento projekt, kterým účastníci zároveň podporují hipoterapii a canisterapii, stále těší z velkého zájmu veřejnosti, tentokrát se rekord v počtu došlých obrázků a fotografií nekonal. Obrázků dorazilo 70 a fotografií 38, celkem tedy čtenáři zaslali 108 děl (tedy o 48 méně než loni), z nichž každé znamená 200 korun získaných na nákup vybavení pro centrum Piafa Vyškov. Více (vč. virtuální prohlídky výstavy) najdete v článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 20.9.2008 1:20:00
Právě v tuto chvíli se v objektu Sboru dobrovolných hasičů v Křižanech koná tisková konference na téma ukončení činnosti koňského domova důchodců Rolinka o.s. Podrobnosti a vůbec oznámení o této konferenci obdrželi Equichannel.cz i časopis Jezdectví pouze jako příspěvek do veřejné diskuse, a to dokonce ne od organizátorů konference, ale od třetí osoby, paní Romany Proškové, reportérky ČT, které se o tuto kauzu již delší dobu aktivně zajímá. Pozvánku na konferenci nakonec až po vypuknutí diskuse dostali i zástupci našich redakcí, a to pouhých 19 hodin před zahájením TK! Komu pomůže takto nastavená konference, navíc vhodně zvolená do střetu s velkou tradiční podzimní koňskou akcí, výstavou v Lysé? Čtěte dále.
Autor: EQCH red.
Kategorie: zajímavosti
/ 19.9.2008 11:16:58

Tak jako každým rokem, i letos se v rámci zahajovacího dne výstavy Kůň v Lysé nad Labem konalo jmenování osobností do Dvorany slávy. Kdo a za jaké zásluhy byl tentokrát oceněn vám prozradíme v článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 19.9.2008 10:53:40

Jak jsme vás již informovali, dnes (19. 9.) se uskutečnila tisková konference, při které měl být novinářům oznámen zánik koňského domova důchodců Rolinka v Křížanech na Liberecku. Důvodem je skutečnost, že objekt bývalého kravína, který se přestavuje na stáje, nemá v tuto chvíli střechu a koně tedy nemají být kde na zimu ustájeni. Společnost STA-ZAP, která dostala zakázku na stavbu nové střechy, se však nemá ke splnění všech závazků a obě strany se dohadují, kdo komu dluží peníze. Mezi tím Krajská veterinární správa nařídila, že pokud nebudou mít koně do konce září ustájení, které by odpovídalo minimálním standardům, musí se razantně snížit počet koní v Rolince – a to z původních cca 36 na 20 kusů. Více (vč. nezkráceného záznamu tiskové konference v MP3) najdete v článku... (Aktualizováno 19.9. - 22.29 h.)

Kategorie: zajímavosti
/ 19.9.2008 6:04:20
Zmatky kolem Rolinky narůstají, redaktor Jezdectví informuje
Z tiskové konference v Křižanech, o které jsme vás dnes ráno informovali zde, se právě na výstavu v Lysé přesouvá náš redaktor, Josef Malinovský, aby pro vás v průběhu noci připravil informativní článek. V rozporu s proklamovanými katastrofickými prohlášeními tiskového mluvčího Rolinky, pana Širokého, se údajně toto zařízení zatím neruší a koně na jatka hromadně nepůjdou. Před zástupci médií proběhla ale ostrá výměna názorů mezi stranou Zuzany Polákové a zástupci stavební společnosti STA-ZAP, čemu v celé kauze už věřit je tedy skutečně po dnešním vydařeném představení  velmi nejasné. Josef Malinovský pro vás v průběhu nočních hodin na našem webu přichystá  kompletní nahrávku celé tiskové konference v mp3. Zároveň očekáváme, že o dnešní TK budou informovat i celoplošná tisková i televizní média. Sledujte zpravodajství.
Autor: EQCH red.
Kategorie: zajímavosti
/ 19.9.2008 2:15:08
Seminář o zemědělských dotacích a pastevních porostech
Všechny koňáky, kteří se zajímají o současné možnosti zemědělských dotací a o péči o pastviny a trvalé travní porosty, upozorňujeme, že 5.10.2008 se v Čestíně (okr. Kutná Hora) koná pod vedením ing. Marekéty Wimmerové seminář na téma trvalých travních porostů (zakládání, údržba, sklizeň, skladování, technika) a zemědělských dotací (SAPS, AEO, LFA, PRV). Více informaci se dozvíte na stránkách statku Dolní dvůr.
Autor: EQCH red.
Kategorie: zajímavosti
/ 18.9.2008 12:05:46
Srdečně Vás zveme na druhý ročník pouštních her s koňmi - POUŠTNÍ TEROR, který se odehraje  27.9.2008 na naší rodinné farmě v okolí Pouští u Dobříše. V plánu je terénní jízda plná dechberoucích úkolů, při nichž nezůstane žádná kost celá. Chcete se přidat? Čtěte a ohlašte se!
Autor: EQCH red.
Kategorie: zajímavosti
/ 18.9.2008 8:21:39
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020