zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Kamarádi kůň a pes – v pondělí poslední termín!

V pondělí máte poslední termín pro odeslání (rozhoduje razítko pošty) vašich výtvarných a fotografických prací do charitativní soutěže Kamarádi kůň a pes 2008. Máte tedy poslední víkend na to, abyste popřípadě „něco spáchali“ a podpořili tak svojí účastí centrum Piafa ve Vyškově, které provozuje hipoterapii a canisterapii. Podrobnosti najdete v článku, který se řadí sledovaností mezi ty rekordní (otevřen byl již více než 40tisíckrát). Počet obrázků v redakci však zatím zdaleka rekordní není, tak pevně věříme, že svá díla ještě zašlete...

Kategorie: zajímavosti
/ 30.8.2008 0:00:00

Letošního Memoriálu generála G. A. Custera se zúčastnilo celkem 186 koní a přihlíželo mu několik tisícovek diváků. Naše redaktorka Kateřina Svatoňová pro vás připravuje z této akce do říjnového Jezdectví zajímavou reportáž, již nyní vám však přinášíme ochutnávku v podobě několika záběrů Renáty Kolářové. V diskuzi pod článkem uvítáme vaše ohlasy, jak se vám letošní ročník líbil a jaké jste si z něj odvezli zážitky...

Kategorie: zajímavosti
/ 30.8.2008 0:00:00

Protože jsem zjistila, že většina lidí netuší, co je koloidní stříbro, rozhodla jsem se, že „všechny potřebné“ seznámím s možností, jak lze případně také řešit některé zdravotní problémy své i zvířecí.

Autor: V.C.
Kategorie: zajímavosti
/ 29.8.2008 0:12:01
Již několik let běží v zimní sezóně (a poslední dva roky i v létě) na farmě Heroutice nedaleko Benešova dvoudenní semináře pro majitele, ošetřovatele, jezdce a všechny milovníky koní s veterinární tématikou. Na přání „východních“ zástupců koňařské veřejnosti se letošní podzim/zimu budou podobné semináře konat i v Brně.
Autor: jaja
Kategorie: zajímavosti
/ 26.8.2008 1:26:33
Zářijové Jezdectví můžeme skutečně směle nazvat olympijským – vrcholná sportovní událost tohoto roku nám ani jinou možnost nedala. A tak našim čtenářům přinášíme oproti obvyklému počtu 16 stran navíc, věnovaných dění v hongkongském jezdeckém svatostánku. Poněkud ve stínu OH zůstalo brněnské mistrovství světa ve voltiži – přitom právě Petru Eimovi se podařil historický úspěch, když skvělým výkonem získal titul nejvyšší... Více v článku.
Kategorie: zajímavosti
/ 25.8.2008 0:12:21
Rušný víkend plný sportu, síly i zábavy

Mistrovství ČR v drezuře, a to ve všech kategoriích od dětských po seniorské, se odehrává ve dnech 22. – 24. 8. v areálu TJ Žižka Praha na Císařském ostrově pod záštitou primátora hl. m. Prahy Pavla Béma. Jeho součástí jsou i kvalifikační soutěže Českého drezurního poháru Chance a.s. Rozpis a další informace na www.tjzizka.wz.cz. V sobotu se uskuteční v jezdeckém areálu Pod Hradem ve Strakonicích XVI. Národní přehlídka koní plemene Shagya-arab (www.fanklubshagya.cz) a v neposlední řadě také osmý ročník Memoriálu generála G. A. Custera. Místem konání budou tradičně rozlehlé louky kolem Hněvšína (www.hnevsin.cz). Ani chladnokrevníci nepřijdou zkrátka a v sobotu od  9 hodin je čeká další z kvalifikací na národní finále a ME - Rousínov. Další tipy na víkend najdete v našem kalendáři akcí.

Kategorie: zajímavosti
/ 22.8.2008 0:05:00
Čtenáře, kterým není lhostejný osud vyhořelého ranče Loučka a kteří se dostali na Equichannel až nyní, upozorňujeme ještě jednou na benefiční akci na podporu opětovného vybudování ranče, která se bude konat 23. srpna 2008 od 19.30 hod...
Autor: EQCH red.
Kategorie: zajímavosti
/ 19.8.2008 1:34:24
Kamarádi kůň a pes čekají na vaše díla do 31. srpna!

Přesně 14 dní zbývá do uzávěrky pro odeslání vašich obrázků a fotografií, pokud se chcete i letos zapojit do naší charitativní soutěže na podporu hipoterapie a canisterapie s názvem Kamarádi kůň a pes. Některá díla k nám již dorazila, ale největší nápor zásilek bývá tradičně až kolem konečného termínu. Pokud tedy máte své příspěvky již nachystané, nenechávejte jejich odeslání na poslední chvíli, usnadníte nám jejich zpracování pro vyhodnocení porotci. Podrobnosti najdete pod odkazem.

Kategorie: zajímavosti
/ 17.8.2008 0:00:00

Již dva týdny můžete soutěžit s časopisem Jezdectví o 60 vstupenek k sezení na ČSOB CSIO-W4* Praha a ještě další dva týdny bude soutěž pokračovat. Vzhledem k tomu, že vyhrává po dvou vstupenkách autor každé 50. správně zodpovězené SMS (tudíž až do pořadového čísla 1500), máte pořád velmi reálnou šanci na výhru (zhruba 2/3 vstupenek jsou stále ve hře). Tak neváhejte a zapojte se! Pravidla soutěže naleznete v článku...

Kategorie: zajímavosti
/ 15.8.2008 11:24:05
V sobotu na Štvanici nechoďte!

Ještě jednou připomínáme, že koňská show The Royal Horse Gala byla přesunuta z 16. 8. 2008 na jaro 2009. Doposud nám bohužel pořadatelská agentura WTF Entertaiment s.r.o. nesdělila náhradní termín. Pokud se tedy v sobotu na Štvanici vypravíte, žádné koně tam zcela jistě nenajdete. Oficiální vyjádření k přeložení této koňské show najdete pod tímto odkazem.

Kategorie: zajímavosti
/ 15.8.2008 11:09:49
V rámci tématu měsíce srpnového Jezdectví nám PhDr. Libuše Kolářová představí další rodinu, kterou koně zcela okouzlili - Pokorné ze Sudoměřic. Podívejme se tedy i na její koňský příbeh.
Kategorie: zajímavosti
/ 10.8.2008 0:05:46
A opět se v příběhu PhDr. Libuše Kolářové vracíme k tématu srpnového Jezdectví, tedy k rodinám, které zcela propadly koním. Tentokrát to bude o rodině Mrzenových z Dobrošova u Milevska.
Kategorie: zajímavosti
/ 8.8.2008 0:39:29
Slovenské prázdniny otevřela slovenská obdoba Koně v Lysé, výstava KÔŇ v Trenčíně. Hodnocení z českého pohledu jsme přinesli v srpnovém Jezdectví, zde máte podle údajů a fotografií pořadatele možnost sami porovnat obě akce.
Kategorie: zajímavosti
/ 6.8.2008 9:02:49
Také vás to postihlo? V tématu měsíce srpnového Jezdectví zavedla PhDr. Libuše Kolářová čtenáře mezi rodiny, které zcela propadly koním. Jak jsme slíbili, přinášíme další příběhy podobně "postižených" rodin, i s fotografiemi ing. Ivo Bukače. Co říkáte, jsou to i vaše příběhy? :-)
První příběh nás zavede do rodiny Boháčových.
Kategorie: zajímavosti
/ 6.8.2008 0:25:10
Laskavý čtenář promine, ale pro nadpis dalšího příspěvku redakčního "blogu" nebylo možné použít nic jiného, než větu mého kamaráda a kamarádů jeho kamarádů, kterou se vyjadřuje, že člověk jí obdařený prostě už neni normální. A co že dovede redaktora k takovému intelektuálnímu výpotku v jednu ráno?
Kategorie: zajímavosti
/ 5.8.2008 1:15:07
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020