sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Devět soutěží v parkurovém skákání se během dvou víkendových dnů uskutečnilo na pískovém kolbišti dostihového závodiště v Pardubicích. Jejich vrcholem byla dvoukolová Malá cena města Pardubic. V rozeskakování si prvenství vybojovala Lenka Gladišová na koni Irras. Více se dozvíte v následujícím článku.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 12.5.2009 7:00:41

Kde mají na radnici slavného draka? Kde je kolbiště umístěno skoro ve středu města? Kam tedy směřovaly davy diváků o víkendu 2.-3.5.? No, přeci do Brna, které bylo dějištěm prvního kola VIII. ročníku ČSP 2009 na Falton VC Brna. Startovní listiny byly naplněny kvalitními jmény jezdců a koní nejen z Česka, ale i nejedna ekipa ze Slovenska si přijela prověřit svou výkonnost. Jak vše dopadlo?

Autor: jaf
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 9.5.2009 9:00:00

Pohodové, svěží a napínavé. Tak by se daly zhodnotit první mezinárodní parkurové závody na jednom z nejlepších kolbiští v České republice. Vy jste měli možnost být u toho alespoň on-line, protože  Equichannel vám přinášel čerstvé zprávy přímo z místa dění. Uzavíráme zpravodajství  fotografickým průřezem veškerým děním a krátkým  zhodnocením akce. Jako bonus slibovaný rozhovor s německým stavitelem Martinem Otto z Petersonnova týmu. Příjemnou zábavu…

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 9.5.2009 5:00:00

3.5. 22:45 - Grand Prix junioři a mladí jezdci + jezdci do 25 let
3.5. 15:03 - Grand Prix pony a dětí, další snímky z místa
3.5. 11:25 - 14. soutěž pro Strnadlovou
2.5. 23:24 - famózní výkon maďarských reprezentantů (a foto ;o)
2.5. 18:45 - komentáře a fotografie z 9., 10., 11. a 12. soutěže
2.5. 11:40 - doplněny fotografie ze včerejšího dění
2.5. 0:25 - komentáře 7. a 8. soutěže + závěr dne

1.5. 21:07 - rozhovor s Katjou Teufelbauer... a starší
V plném proudu je nejprestižnější parkurová událost roku v České republice pro kategorie pony, dětí, juniorů a mladých jezdců a jezdců do 25 let. Do Zduchovic se sjelo téměř 140 koní ze sedmi evropských států. Informace a snímky přímo z místa činu najdete uvnitř článku, sledujte aktualizace!
 

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 3.5.2009 10:45:00

První kolo Českého skokového poháru 2009 se konalo dnes v Brně Veveří. I když vítězství putovalo na Slovensko zásluhou Igora Šulka s Wavo Profitem, nejvíce bodů do průběžného hodnocení si zapsal Jiří Luža s Ronaldem-S z plzeňské Jezdecké stáje Schneider. Vítězkou závodů se však spíše stala osmnáctiletá Nathálie Crnková. Proč? Čtěte dále.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 3.5.2009 9:42:43

(Aktualizováno 4.5. 00.08 h. - doplněny nedělní výsledky) Ve dnech 2. – 3. května se na Císařském ostrově v areálu TJ Žižka Praha konal druhý ročník závodů Prima Cup. Ty se vyznačují především příkladnou organizací a bohatými dotacemi soutěží. Pořadatelé připravili pro účastníky a diváky vedle skvělého občerstvení také řadu doprovodných atrakcí. I díky krásnému počasí si jistě všichni tyto dva dny pořádně užili. Přinášíme vám výsledkový servis z těchto závodů doplněný o několik fotografií zachycující jejich atmosféru...

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 3.5.2009 9:26:21

V pátek 1. května se uskutečnila na pražském Císařském ostrově tradiční Májová Parkuriáda, která si za poslední roky získala výraznou oblibu mezi hobby jezdci. Na programu byly opět méně časté skokové soutěže jako např.: volba dráhy, paralelní skákání (soutěž s postupným vylučováním), soutěž přes kombinace a kombinovaná soutěž „kůň a čtyřkolka“. Přinášíme vám z tohoto jarního „hobby klání“ jak výsledkový servis, tak několik fotografií.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 2.5.2009 2:28:00
Skokový pohár začíná teto víkend v Brně

Přípravy na první kolo osmého ročníku Českého skokového poháru, které tentokrát ponese název „FALTON Velká cena Brna 2009“, vrcholí. První rámcové soutěže odstartují již tuto sobotu 2. května a hlavní soutěž s dotací 100.000,- Kč je naplánována na nedělní odpoledne. Na startu uvidíme přední jezdce a reprezentanty ČR, dále pak přislíbili účast jezdci ze Slovenska. Poprvé po vynucené závodní přestávce uvidíme v sedle také našeho dlouhodobě nejúspěšnějšího jezdce Aleše Opatrného. Společně s ČSP odstartuje také seriál pro juniory Dance and Jump Czech Junior Cup, který byl zahájen v loňském roce a jednotlivé soutěže jsou začleněny do sobotního a nedělního programu. Více najdete na stránkách Asociace ČSP.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 30.4.2009 7:41:58

O tom se může rozhodnout právě ve Zduchovicích na CSI Saint Norbert. Již tento čtvrtek, 30. dubna, zde odstartují mezinárodní jezdecké závody pro pony, děti, juniory,  mladé jezdce a jezdce do 25ti let. Poměřit síly s cca 120 koňmi pod 38 jezdci z ČR přijede zhruba 20 reprezentantů Maďarska, pět ze Slovenska a několik dalších zahraničních jezdců. Jejich zápolení bude samozřejmě EQCH sledovat - a to aktuálně přímo z místa dění. Co nás čeká a nemine a mnoho dalších informací hledejte uvnitř článku.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 27.4.2009 8:25:00

(Aktualizace 4.5. - oprava soutěže č. 6) Od pátku do neděle se vedle 8. jarní výstavy koní a všeho, co ke koním patří konaly na pražském Císařském ostrově skokové závody. Pátek byl věnován Českému šampionátu mladých koní, v sobotu a v neděli se konaly klasické skokové závody od L až do T. Přinášíme vám aktuální výsledkový servis ze všech tří dní doplněný několika fotografiemi. (Aktualizováno - opraveny výsledky soutěže č. 6)

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 26.4.2009 8:45:21

Důležitá informace dnes dorazila z Asociace ČSP, resp. ze Stáje Václav Kolín, která je tradičním pořadatelem jednoho z květnových kol Českého skokového poháru. „Vzhledem k dlouhodobým sporům s majitelem pozemků v sousedství našeho jezdeckého oddílu, jsem nucen přesunout konání III. kola ČSP 2009 na jiné kolbiště,“ uvedl Václav Drbal z pořádajícího klubu. Závody se uskuteční v původním termínu, tj. ve dnech 23. - 24. května, v prostorách areálu JK Ptýrov. „Děkuji tímto JK Ptýrov a především a Ing. Bednářovi, že nám nastalou situaci pomohli vyřešit a III. kolo ČSP 2009 proběhne na jejich kolbišti,“ doplnil. Pro mnohé se tak toto pohárové kolo může stát generálkou na Mistrovství České republiky pořádané rovněž v tomto areálu. Více v článku...

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 23.4.2009 11:20:02

Hlavní skoková sezóna se pomalu ale jistě blíží ke svému závěru a vystřídá ji sezóna halová. Tradičně ji otevírají oblíbené halové závody v Hradištku u Sadské – Bentley Praha Parkur Cup. Soutěže se pro tento rok rozšířily i na páteční program, pro závodníky je tedy od 3. do 5. října  přichystáno 11 otevřených závodů od úrovně ZL do úrovně ST. A co čeká návštěvníky a jak se ještě přihlásit jako jezdec?

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 23.9.2008 3:21:04
Skoková extraliga po devátém kole

Vítězem ČSOB Velké ceny Hradce Králové se stal ing. Petr Eim s Cassiliusem, který inkasoval pouze 1 trestný bod ve finálové části parkuru st. T**. Za ním skončili dva polští reprezentanti G. Psiuk a G. Kubiak. Ti sice v základní části jednou chybovali, ve finále však absolvovali všechny skoky bez zaváhání. Po devátém kole ČSP je stále ve vedení Zdeněk Žíla před J. Lužou, J. Jindrou a A. Opatrným. Kompletní výsledkový servis najdete na www.ceskyskokovypohar.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 13.8.2007 12:00:49
Na CSIO****W Praha ze 13 států

V termínu uzávěrky nominativních přihlášek na CSIO****W Praha, které se uskuteční na Císařském ostrově již za necelý měsíc, obdržela ČJF seznamy nominovaných jezdců z následujících zemí: IRA, GBR, SVK, SWE, AUT, GER, ITA, NOR, POL, HUN, CZE, SUI - pouze jednotlivci, USA - pouze jednotlivci. Těšit se tak můžeme na jezdce ze 13 států, z nichž 11 vysílá družstvo do Poháru národů. Více na www.csio.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 10.8.2007 12:08:38
164 koní na CSI* Ptýrov

Na jedny z pouhých čtyř mezinárodních parkurových závodů konaných v České republice (17. – 19. srpna, areál PCT Ptýrov u Mnichova Hradiště) je zatím přihlášeno 164 koní z pěti sousedních států, kteří budou se svými jezdci bojovat o celkovou dotaci 30 000 eur. Pořadatel nabízí všem zájemcům zdarma výsledky formou SMS okamžitě po skončení poslední soutěže. Česká televize připravuje z těchto závodů televizní záznam pro svůj sportovní kanál. Děti se s rodiči určitě nudit nebudou – i ti nejmenší z nich si mohou na Ptýrově za sladké odměny malovat, hrát, soutěžit či sportovat, jejich díla s jezdeckou tematikou potěší děti v motolské nemocnici. Více informací, vč. seznamu startujících najdete na www.csi-ptyrov.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 10.8.2007 11:00:27
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019