sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Radost nám udělal dnes český jezdec Jan Zwinger (na snímku), který při juniorském CSI v Lamprechtshausenu obsadil s klisnou Sisi 5 v soutěži do 125 cm pěkné druhé místo (ze 63 start.). Ve stejné soutěži skončila Michaela Krulichová s Lorettou osmá. Pěkně dnes šel i Filip Doležal s Laramisem v soutěži mladých jezdců. Parkur dokončil bez penalizace, ovšem horší čas ho posunul až na 28. místo z 85 startujících. Čistě šla i Adéla Půlpánová s Concordem 49 v soutěži dětí – umístila se patnáctá. Více na stránkách závodů.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 29.5.2009 8:45:35

Přinášíme vám fotogalerii z Velké ceny Ptýrova, o jejíž průběhu jsme vás již podrobně informovali ve dvou aktuálních článcích. Pro bližší vystižení atmosféry závodů nám zaslali další fotografie naši spolupracovníci Kateřina Návojová a Aleš Suchánek.

/ 26.5.2009 4:00:00

O výsledcích druhého kvalifikačního kola Fitmin Junior Channel Star 2009 jsme vás ve stručnosti informovali v rámci Výsledkového hiposervisu 21. týdne. Nyní vám přinášíme fotogalerii Honzy Matušky, který pro vás svým objektivem zaznamenal průběh těchto závodů.

/ 26.5.2009 1:22:41

Dva dny na Ptýrově při Velké ceně Kolína – Ptýrova byly oproti prognózám meteorologů naštěstí slunečné, takže panovala dobrá nálada. Jezdci se sjeli také z Moravy, spousta jich také dorazila v neděli (vítěz Velké ceny Kolína na obtížnosti ST R. Fiala – Casini´s Son, vítěz Velké ceny Ostravy Jiří Hruška – Radek, prezident Asociace ČSP Jiří Skřivan – Mercedes, Rytma nebo Ing. Luboš Vondráček – Avena, Argon, Constanze) proto, aby mohla sbírat body do Českého skokového poháru... Do nižších soutěží přijeli také dva slovenští jezdci, závody tedy byly vypsané jako CSN. Více již v našem podrobnějším článku.

/ 25.5.2009 10:00:00

VV ČJF vyhlašuje výběrové řízení na provozovatele české části Sportovního centra mládeže (dále jen SCM) pro skoky. Termín uzávěrky přihlášek je 17. června, zahájení provozu v září letošního roku. Provozovatel SCM musí být registrován jako subjekt České jezdecké federace a musí mít halu minimálně 18 x 50 metrů, otevřené kolbiště a opracoviště, technické vybavení, boxové ustájení pro koně, ubytování a stravování pro trenéry a sportovce. Podrobnosti najdete ve článku, resp. na webu ČJF.

/ 25.5.2009 7:00:00

(Aktualizováno o fotografie) Vítězem Velké ceny Kolína a Ptýrova, která byla současně třetím kvalifikačním kolem Českého skokového poháru 2009, se stal Aleš Opatrný s Kristály. Jako jediný dokázal překonat základní i finálové kolo bez shození, avšak ve finále inkasoval jeden trestný bod za čas. Kromě cenného prvenství a s ním spojené finanční dotace 20 tisíc Kč si Opatrný připsal také plný počet 18 bodů do žebříčku ČSP (celkem má 42 bodů). Na průběžné prvenství to ale ještě nestačilo – o jeden bod stále vede Jiří Luža, který s Ronaldem-S obsadil ve Velké ceně Kolína pěkné páté místo. Další zajímavé informace uvádíme v aktuálním článku. Očekávejte v brzké době také fotografie z Ptýrova a těšit se můžete na podrobnější reportáž v červnovém Jezdectví, které vychází již následující čtvrtek.

/ 25.5.2009 0:43:05

80. ročník hamburského derby ovládli němečtí jezdci, kteří obsadili hned prvních šest pozic. Zvítězila dvojice Thomas Kleis – Carassina, druhý skončil Matthias Granzow s Antikem a třetí Andre Thieme s Nacorde. Na dalších místech se umístili Hendrik Sosath, Gilbert Tillmann a Christian Ahlmann. Nejlepší ze zahraničních jezdců byl Brit Michael Whitaker s Animation II. Jak jsme vás již informovali, přímo v Hamburku jsme měli naše reportéry a tak se můžete těšit na reportáž v červnovém Jezdectví.

/ 24.5.2009 9:09:49

(Aktualizováno) Čeští jezdci byli během tohoto víkendu vidět i při dekorování na CSI2* Lipica – a ne jednou! Nejprve Milan Severa obsadil v sobotní malé tour s Beldarcem čtvrté místo a posléze ho pěkně doplnil po bezchybném výkonu třetím místem Jaroslav Jindra s Canonem v soutěži Ugar Equestrian Team Challenge. V soutěži pro mladé koně se mu již tolik nedařilo a s Coconuts obsadil s výsledkem 16 tr. bodů 24. místo. Reputaci si však tato dvojice vylepšila v neděli, kdy obsadila ve finálové soutěži této tour pěkné páté místo. Další výsledky najdete na Hippoonline.de.

/ 24.5.2009 8:40:46

První den ptýrovských závodů pořádaných v rámci 3. kola Českého skokového poháru 2009 vyvrcholil soutěží stupně S**, v níž se dařilo nejvíce Lucii Polákové s Carosem. Jen o pár desetin sekundy horší čas a taktéž bezchybný výkon v základní i ve finálové části parkuru měla Zuzana Zelinková s Cigalle-B Z. Třetí umístěný Jiří Papoušek se Stakkatou sice dosáhl nejrychlejšího finálového času, ovšem jednou chyboval. V předcházejících rámcových soutěžích zvítězili Jiřina Pružinová s Kaskadérem (110/120 cm) a Jiří Luža s Tangelem S (L**). Nedělní program zahrnuje tři soutěže – S**, ST** a T**. Startovní listiny a v průběhu dne také on-line výsledky najdete na www.ceskyskokovypohar.cz.

/ 23.5.2009 11:43:48

Česká republika zaznamenala v rámci závodů při 80. hamburském skokovém derby a GCT další úspěch. Postarala se o něj v dnešní soutěži malé tour (do 115 cm) Šárka Čapková (Arezzo), která nenašla mezi třemi desítkami jezdců přemožitele a zvítězila. V soutěži do 140 cm hájila české barvy také Emma Augier de Moussac s Agropoint Chicago. S 8 tr. body však obsadila až 62 pozici. V hamburském Global Champions Tour zvítězil Brazilec Bernardo Alves s Chupa Chup, který také po třech kolech vede průběžné bodování s 36 body, před dvojicí jezdců - Michel Robert (FRA) a Rolf-Göran Bengtsson (SWE) – s 33 body. Kompletní výsledky na hippoonline.de.

/ 23.5.2009 5:44:00

V těchto dnech probíhá v německém Hamburku již 80. skokové derby a zároveň třetí závody letošní série Global Champions Tour. Soutěž v rámci GCT začne v sobotu od 13.30 hodin a Hamburské derby je naplánováno na nedělní 14. hodinu a 10 minutu. On-line výsledkový servis můžete sledovat pod tímto odkazem. Živě závody vysílá také internetová televize ClipMyHorse. V Hamburku má redakce Jezdectví svoji externí redaktorku Kateřinu Hanušovou a fotoreportéra Tomáše Holcbechera, a tak se můžete těšit na aktuální reportáž s exkluzivními fotografiemi, která vyjde již příští čtvrtek v červnovém čísle Jezdectví. V amatérské tour zaznamenala v Hamburku úspěch i Česká republika – a to díky Janě Holubové s koněm Unicum, která dnes zvítězila v soutěži do 135 cm.

/ 22.5.2009 2:06:06

Naši dva jezdci Jaroslav Jindra a Milan Severa startují v těchto dnech na mezinárodních skokových závodech CSI2* v Lipici. Jak se jim daří, můžete společně s námi sledovat on-line na následujícím odkazu. V úvodní soutěži malé tour se umístila dvojice Milan Severa – Beldarco na 6. místě. V páteční soutěži pro mladé koně obsadil Jaroslav Jindra s Coconuts 13. pozici. Více již na serveru hippoonline.de.

/ 22.5.2009 2:00:00

Jak jsme vás již informovali, třetí kolo Českého skokového poháru, které se uskuteční ve dnech 23. – 24. 5., muselo být přesunuto z organizačních důvodů z Kolína do Ptýrova. Během těchto dvou dní uvidí diváci skokové soutěže od úrovně 110/120 cm až po T**. Hlavní soutěž je započítávána do ČSP 2009 a celkem čtyři soutěže jsou kvalifikacemi pro Dance and Jump Czech Junior Cup. Podrobnosti přinášíme v článku.

/ 21.5.2009 3:30:00
Jezdecká středa na Eurosportu

Další sezona nejvyšší kategorie Poháru národů začíná i letos tradičně ve francouzském La Baule, poprvé však podle nového modelu - 10 týmů, z nichž 8 postupuje do druhého kola. Přenos z Francie vysílá Eurosport od 21.10 hodin, u mikrofonu české verze bude opět Kateřina Hanušová.

/ 20.5.2009 12:30:00

Ti z vás, kteří nebyli v Ostravě při Velké ceně v rámci Českého skokového poháru 2009 osobně a zajímá vás její průběh, připravila Česká televize její hodinový záznam. Premiéra pořadu proběhla včera na programu ČT4 Sport a od dnešního dne si jej můžete prohlédnout i na i-vysílání ČT. Přesnou adresu pořadu najdete pod odkazem.