novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

<<<145146147148>>>

V předvečer vyhlášení hereckých hvězd a předávání skleněných Českých lvů proběhlo na Slovanském ostrově vyhlašování jezdeckých hvězd, které si odvezly též cennou skleněnou trofej – Českého koně. Na Žofín si však pro svou cenu přijely i hvězdy čtyřnohé, konkrétně drezurní Chamberlain majitelky Petry Minářové a skoková Ronaldo-S Josefa Schneidera, přičemž cenu jim předal ministr zemědělství Ing. Jakub Šebesta. Přeplněný palác Žofín současně aplaudoval Jezdci roku 2009 ve skocích, kterým se stal Aleš Opatrný, v kategorii drezurní si tento titul odnesla Ema Jančářová. Podrobnosti přinášíme v aktuální tiskové informaci.

Kategorie: volný čas
/ 5.3.2010 21:00:00

První halové parkurové závody 2010 o základních výškách od 90 do 130 cm proběhnou v sobotu a v neděli 6. – 7. března v brněnské Berthall. Startovní listiny najdete pod odkazem v nadpisu.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 4.3.2010 13:54:07

Chcete prodat, nebo koupit koně? Pak máme pro vás jeden tip! V sobotu 3. dubna se v Záhorské Bystricy (Bratislava, SVK) uskuteční Prodejní den koní. Na programu bude skok ve volnosti v hale, parkur st. Z a L, resp. drezura st. Z. Začátek je naplánován na 10. hodinu. Zápisné pro koně je 30 eur. Podrobnosti vč. on-line přihlášky najdete na adrese www.rsteam.sk.

Kategorie: chov
/ 4.3.2010 9:40:14

Necelý měsíc před konáním poslední části halové série Elite Tour 2009/2010, která se uskuteční 28. března, byl na internetových stránkách www.elite-tour.cz otevřen online formulář pro přihlášení se do jednotlivých soutěží. „Věříme, že nás na konci března už více nebude trápit dlouhá zima a skutečně jarní počasí zpříjemní divákům a jezdcům celý program,“ uvedl ředitel závodů Lamborghini Parkur Praha Cup Michal Špaček. Celý závodní den bude rozdělen do 4 soutěží od úrovně stupně ZL do ST**. „Počet míst je opět z důvodu plynulého a co nejzajímavějšího průběhu akce limitován, proto doporučujeme se přihlásit co nejdříve,“ doplnil. Rozpisy závodů i celé znění tiskové zprávy najdete v příloze pod článkem.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 3.3.2010 5:47:23

V neděli 28. února se uskutečnily v hale Berthall první letošní ZZVJ. Uzavřené a ničím nerušené prostředí, které poskytla krytá hala, umožnilo a zjednodušilo všem 8 novým jezdcům a jezdkyním úspěšně zahájit budoucí možnou závodní dráhu. Úroveň a připravenost ke zkouškám, kdy mnozí plně využili v předcházejících dnech krytou halu k přípravě, byla zkoušejícími panem Trojancem, Emou Jančářovou a Ing.Vojáčkovou dobře hodnocena. Fotografie z průběhu najdete uvnitř článku… Naostro si noví „licencovaní“ jezdci budou moci odzkoušet své schopnosti v nižších soutěžích na halových závodech v Berthall 6. – 7. března.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 2.3.2010 8:58:09

Česká jezdecká federace důrazně upozorňuje na skutečnost, že jezdci a koně startující na mezinárodních závodech musí být zvlášť registrováni na FEI. Přestože na tuto povinnost již ČJF několikrát upozorňovala, stále někteří jezdci o registraci nepožádali. Každý soutěžící musí o registraci požádat písemně (např. e-mailem), protože se jedná o zpoplatněný úkon. Je nutné zaregistrovat se vždy na každý kalendářní rok. Pokud jezdec startuje na mezinárodních závodech bez registrace, FEI tuto dvojici automaticky diskvalifikuje a tento start není nikde evidován, ani ho nelze dokladovat jako kvalifikaci pro jiné závody. Podrobnosti ve článku...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 2.3.2010 7:12:51

NH Kladruby nad Labem a Slatiňany pořádají jednodenní přednášku na téma Práce a gymnastika na lonži od remonty po vzdělaného koně. Uskuteční se 20. srpna v přednáškovém sálu v Kladrubech a přednášejícím bude Arthur Kottas – Heldenberg. Ten působil celý svůj život ve vídeňské Spanische Hofreitschule, kam nastoupil jako šestnáctiletý v době, kdy dvorní jízdárnu vedl plukovník Alois Podhajsky. Stal se historicky nejmladším erste Oberbereiterem, tedy šéfjezdcem a z této pozice ze Spanische Hofreitschule v roce 2002 i odcházel, jelikož se po její privatizaci na dalším způsobu práce ve škole nechtěl podílet. Je jedním z posledních učitelů, kteří ovládají všechny detaily vzdělávání koně klasickým způsobem, podle metodiky dvorní jízdárny. Podrobnosti přinášíme v dnešním článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 25.2.2010 14:15:22

V sobotu 20. 2. se v Teplicích konal poprvé Jezdecký ples, na kterém se kromě jiného vyhlašovali nejlepší jezdci severočeské oblasti. Nelehký úkol s organizací plesu si na svá bedra vzal JK Bystřany. Celý večer moderovala Lenka Vodná z Evropy 2 a k tanci hrála skupina s tématickým názvem Black Horse. Kromě výše zmiňovaného vyhlašování těch NEJ bylo na programu samozřejmě předtančení, půlnoční překvapení a bohatá tombola. Z průběhu akce vám přinášíme reportáž Petry Svobodové s fotogalerií Lucie Zvěřinové.

Autor: Tisková informace, Mgr. Petra Svobodová
Kategorie: volný čas
/ 24.2.2010 11:00:00

Doplňujeme další podrobnosti ze včerejšího dění v NHK. Po dvou letech intenzivní veterinární činnosti na základě trvání mimořádných veterinárních opatření v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem kvůli výskytu nakažlivé metritidy koní totiž mohla Krajská veterinární správa pro Pardubický kraj tato opatření ukončit. Více přinášíme v tiskové zprávě Státní veterinární správy ze včerejšího dne.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 19.2.2010 9:11:09

V sobotu 20. února od 9.00 hodin se bude konat v klubovně jízdárny ve Frenštátě pod Radhoštěm voltižní seminář. Účelem semináře je si společně zopakovat a procvičit praxi v rozhodování před letošní závodní sezonou, předat si vzájemně nové poznatky a informace. Podrobný program najdete v příloze pod článekm. Účast je nutné potvrdit do čtvrtka 18. února na mail: michaelaguzna­rr@seznam.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 17.2.2010 9:40:13

Ve středu 10. února se v Best Western Premier Hotelu International Brno (Husova 16) uskuteční česká zastávka vzdělávacího turné Alltech European Lecture Tour 2010. Na programu budou přednášky např. na téma: Detekce, rozpoznání a vysledovatelnost odvětví výroby krmiv, dále Výživa moderních genotipů zvířat pro dosažení optimální užitkovosti a efektivity a Vzdělávací programy v Alltechu. Podrobný program najdete v příloze pod článkem.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 4.2.2010 16:10:21
Slavnostní otevření haly v Chotěbuzi

V sobotu 6. února se od 10.00 hodin bude konat v areálu Stáje u Luka v Chotěbuzi (Zpupná Lhota) slavnostní otevření nové jezdecké haly. Při této příležitosti budou k vidění ukázky drezury, voltiže či parkurového skákání. Nebude chybět ani masopustní pohoštění. Sportovní oddíl JK Chotěbuz se může za dobu svého působení pochlubit spoustou menších i větších úspěchů. Ve spolupráci se Stájí u Luka pořádá každoročně veřejné tréninky, Jarní jezdecký den i „Chotěbuzskou podkovu“ (oficiální závody). Tamní jezdci a koně se zúčastňují parkurových a vozatajských závodů. K chloubě jezdeckého oddílu patří určitě i voltižní družstvo. Pokud tedy ještě nemáte program na víkend, vyrazte do Chotěbuzi. Určitě se bude na co dívat.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 4.2.2010 5:30:47

(Aktualizace 3.2. 15.25 hod. - nové fotky) V sobotu 30. ledna probíhalo v Trojanovicích 2. kolo 1.ročníku Moravského halového vozatajského poháru. Brzy ráno se pořadatelé pěkně zapotili s vyhrnováním příjezdové cesty po nočních sněhových přívalech, ale dopoledne vše jako mávnutím proutku ustalo, vykouklo sluníčko a začali přijíždět první závodníci. Na startu se sešlo v naleštěných postrojích 5 jednospřeží a 7, resp. 6 závodníků s dvojspřežími, čtyřspřeží mimo soutěž předvedl kočí Jaroslav Juráň a bylo se na co dívat. Na průběh soutěží dohlížel přísnýma očima MVDr. Živníček. Více najdete ve článku...

Autor: Tisková informace, Iveta Biolková
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
/ 3.2.2010 11:55:46

Po dvouměsíční pauze se do Zlína opět sjíždí seriálový štáb České televize a pokračuje se v natáčení seriálu Znamení koně. Začne se tuto sobotu 30. 1. a bude se točit do poloviny února. Za těchto čtrnáct dní filmaři pořídí záběry do zimních dílů. Po několikatýdenní „jarní pauze“ se se seriálem do Zlína vrátí začátkem dubna. Pokud vše půjde, jak má, Znamení koně bude dokončeno před letními prázdninami. Podrobnosti se dozvíte v dnešním článku...

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 29.1.2010 11:00:00

Národní hřebčín Kladruby pořádá v pátek 12. února od 20 hodin tradiční jezdecký ples. K tanci a poslechu hraje skupina Čeros. Součástí večera bude bohatá tombola. Vstupné 100 Kč. Vstupenky a rezervace na tel.: 466 933 832, fax: 466 932 374, resp. e-mailu: chovkoni@nhkladruby.cz. Podrobnosti najdete v příloze pod článkem.

Kategorie: volný čas
/ 28.1.2010 8:46:43
<<<145146147148>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2019