sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Ti z vás, kteří nebyli v Ostravě při Velké ceně v rámci Českého skokového poháru 2009 osobně a zajímá vás její průběh, připravila Česká televize její hodinový záznam. Premiéra pořadu proběhla včera na programu ČT4 Sport a od dnešního dne si jej můžete prohlédnout i na i-vysílání ČT. Přesnou adresu pořadu najdete pod odkazem.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 20.5.2009 11:03:10

Již druhý ročník zajímavě dotovaných skokových závodů pořádal JK Benátky nad Sázavou tento víkend na travnatém kolbišti v Poděbradech. I přesto, že se další závody konaly v Ostravě i v Herouticích, sešlo se početné startovní pole a celkem dobrá konkurence. V nejvyšších soutěžích bodovali hlavně mladší jezdci. Podrobnosti přinášíme v článku.

Autor: redakce Jezdectví, Zdena Motyginová
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 19.5.2009 11:00:00

(Aktualizováno - připojena fotogalerie) V neděli 17. května se uskutečnil již 45. ročník Velké ceny Ostravy, která se jela jako jednokolová soutěž ST** s finále. Bezchybně se podařilo základní i finálový parkur překonat dvěma jezdcům – Jiřímu Hruškovi s Radkem a Jiřímu Lužovi s Land Rebelem-S. První jmenovaný měl však bezmála o čtyři sekundy rychlejší čas ve finále a proto zaslouženě zvítězil. Na třetím místě skončil Ing. Petr Eim s Puerto Rico Fitmin a čtvrté místo obsadil Aleš Opatrný s Titanem R.S. Více se dozvíte v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 18.5.2009 11:01:52

Jezdecká sezóna v areálu u Primátorské hráze byla zahájena 10. května jarními jezdeckými závody. Program zahrnoval čtyři soutěže, které proběhly za účasti řady jezdců z východočeské oblasti. Vítězkou hlavní ceny se stala domácí jezdkyně Miroslava Skřivanová v sedle Mary Ann. Více v příspěvku Mirky Skřivanové.

Autor: redakce Jezdectví, Mirka Skřivanová
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 18.5.2009 11:00:00
Z pátečních rámcovek při Velké ceně Ostravy

V Ostravě odstartoval čtyřicátý pátý ročník VC Ostravy, který je součastně druhým kolem ČSP. Ve dvoufázovém skákání 115/120 cm odstartovalo sedmačtyřicet dvojic a nejlepší výkon předvedl Zdeněk Žíla s El Paso II z Mustangu Lučina.  Ve stejné soutěži  125/130 cm se představilo sedmapadesát startujících a zvítězil slovenský jezdec Peter Mackovjak  na Chelan. V S** bylo na startu devětačtyřicet soupeřů a v základním kole předvedli jednadvacet čistých výkonů, v rozeskakování sedm. Zvítězil Josef Kincl na Greay Rose z JO Horymas Horní Město. Více na www.ceskyskokovypohar.cz.

Autor: redakce Jezdectví, Jiří Gebauer
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 16.5.2009 1:01:56

Devět soutěží v parkurovém skákání se během dvou víkendových dnů uskutečnilo na pískovém kolbišti dostihového závodiště v Pardubicích. Jejich vrcholem byla dvoukolová Malá cena města Pardubic. V rozeskakování si prvenství vybojovala Lenka Gladišová na koni Irras. Více se dozvíte v následujícím článku.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 12.5.2009 7:00:41

Kde mají na radnici slavného draka? Kde je kolbiště umístěno skoro ve středu města? Kam tedy směřovaly davy diváků o víkendu 2.-3.5.? No, přeci do Brna, které bylo dějištěm prvního kola VIII. ročníku ČSP 2009 na Falton VC Brna. Startovní listiny byly naplněny kvalitními jmény jezdců a koní nejen z Česka, ale i nejedna ekipa ze Slovenska si přijela prověřit svou výkonnost. Jak vše dopadlo?

Autor: jaf
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 9.5.2009 9:00:00

Pohodové, svěží a napínavé. Tak by se daly zhodnotit první mezinárodní parkurové závody na jednom z nejlepších kolbiští v České republice. Vy jste měli možnost být u toho alespoň on-line, protože  Equichannel vám přinášel čerstvé zprávy přímo z místa dění. Uzavíráme zpravodajství  fotografickým průřezem veškerým děním a krátkým  zhodnocením akce. Jako bonus slibovaný rozhovor s německým stavitelem Martinem Otto z Petersonnova týmu. Příjemnou zábavu…

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 9.5.2009 5:00:00

3.5. 22:45 - Grand Prix junioři a mladí jezdci + jezdci do 25 let
3.5. 15:03 - Grand Prix pony a dětí, další snímky z místa
3.5. 11:25 - 14. soutěž pro Strnadlovou
2.5. 23:24 - famózní výkon maďarských reprezentantů (a foto ;o)
2.5. 18:45 - komentáře a fotografie z 9., 10., 11. a 12. soutěže
2.5. 11:40 - doplněny fotografie ze včerejšího dění
2.5. 0:25 - komentáře 7. a 8. soutěže + závěr dne

1.5. 21:07 - rozhovor s Katjou Teufelbauer... a starší
V plném proudu je nejprestižnější parkurová událost roku v České republice pro kategorie pony, dětí, juniorů a mladých jezdců a jezdců do 25 let. Do Zduchovic se sjelo téměř 140 koní ze sedmi evropských států. Informace a snímky přímo z místa činu najdete uvnitř článku, sledujte aktualizace!
 

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 3.5.2009 10:45:00

První kolo Českého skokového poháru 2009 se konalo dnes v Brně Veveří. I když vítězství putovalo na Slovensko zásluhou Igora Šulka s Wavo Profitem, nejvíce bodů do průběžného hodnocení si zapsal Jiří Luža s Ronaldem-S z plzeňské Jezdecké stáje Schneider. Vítězkou závodů se však spíše stala osmnáctiletá Nathálie Crnková. Proč? Čtěte dále.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 3.5.2009 9:42:43

(Aktualizováno 4.5. 00.08 h. - doplněny nedělní výsledky) Ve dnech 2. – 3. května se na Císařském ostrově v areálu TJ Žižka Praha konal druhý ročník závodů Prima Cup. Ty se vyznačují především příkladnou organizací a bohatými dotacemi soutěží. Pořadatelé připravili pro účastníky a diváky vedle skvělého občerstvení také řadu doprovodných atrakcí. I díky krásnému počasí si jistě všichni tyto dva dny pořádně užili. Přinášíme vám výsledkový servis z těchto závodů doplněný o několik fotografií zachycující jejich atmosféru...

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 3.5.2009 9:26:21

V pátek 1. května se uskutečnila na pražském Císařském ostrově tradiční Májová Parkuriáda, která si za poslední roky získala výraznou oblibu mezi hobby jezdci. Na programu byly opět méně časté skokové soutěže jako např.: volba dráhy, paralelní skákání (soutěž s postupným vylučováním), soutěž přes kombinace a kombinovaná soutěž „kůň a čtyřkolka“. Přinášíme vám z tohoto jarního „hobby klání“ jak výsledkový servis, tak několik fotografií.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 2.5.2009 2:28:00
Skokový pohár začíná teto víkend v Brně

Přípravy na první kolo osmého ročníku Českého skokového poháru, které tentokrát ponese název „FALTON Velká cena Brna 2009“, vrcholí. První rámcové soutěže odstartují již tuto sobotu 2. května a hlavní soutěž s dotací 100.000,- Kč je naplánována na nedělní odpoledne. Na startu uvidíme přední jezdce a reprezentanty ČR, dále pak přislíbili účast jezdci ze Slovenska. Poprvé po vynucené závodní přestávce uvidíme v sedle také našeho dlouhodobě nejúspěšnějšího jezdce Aleše Opatrného. Společně s ČSP odstartuje také seriál pro juniory Dance and Jump Czech Junior Cup, který byl zahájen v loňském roce a jednotlivé soutěže jsou začleněny do sobotního a nedělního programu. Více najdete na stránkách Asociace ČSP.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 30.4.2009 7:41:58

O tom se může rozhodnout právě ve Zduchovicích na CSI Saint Norbert. Již tento čtvrtek, 30. dubna, zde odstartují mezinárodní jezdecké závody pro pony, děti, juniory,  mladé jezdce a jezdce do 25ti let. Poměřit síly s cca 120 koňmi pod 38 jezdci z ČR přijede zhruba 20 reprezentantů Maďarska, pět ze Slovenska a několik dalších zahraničních jezdců. Jejich zápolení bude samozřejmě EQCH sledovat - a to aktuálně přímo z místa dění. Co nás čeká a nemine a mnoho dalších informací hledejte uvnitř článku.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 27.4.2009 8:25:00

(Aktualizace 4.5. - oprava soutěže č. 6) Od pátku do neděle se vedle 8. jarní výstavy koní a všeho, co ke koním patří konaly na pražském Císařském ostrově skokové závody. Pátek byl věnován Českému šampionátu mladých koní, v sobotu a v neděli se konaly klasické skokové závody od L až do T. Přinášíme vám aktuální výsledkový servis ze všech tří dní doplněný několika fotografiemi. (Aktualizováno - opraveny výsledky soutěže č. 6)

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 26.4.2009 8:45:21
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020