sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Třetím kvalifikačním kolem pokračoval během uplynulého víkendu Český šampionát mladých koní v Hradištku u Sadské. Ve čtyřletých se dařilo nejvíce Josefu Pařenicovi s Aquito, v pětiletých nenašla přemožitele dvojice Jan Buben – Zamzam Interkonix a v soutěži pro šesti a sedmileté koně vybojoval prvenství Jiří Luža s Tangelo S. Prinášíme vám výsledkový hiposervis z těchto závodů společně s několika fotografiemi.

Autor: redakce Jezdectví, A. Pokrovskij
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 15.6.2009 8:20:52

Na víkendové závody konané v areálu Karpatie Bratislava letos zavítalo mnoho českých jezdců a jak je z výsledků patrné, byli i velmi úspěšní. V Grand Prix však slavily úspěch dvě ideálně namixované česko-slovenské dvojice, které se rozeskakovaly o vítězství.

/ 14.6.2009 10:31:25

Nový mistr Německa pochází opět z jezdeckého areálu Ludgera Beerbauma v Riesenbecku, není jím však tento několikanásobný olympijský vítěz. Ten se o účast v rozeskakování o titul připravil jedním cvalovým skokem - místo čtyřech totiž udělal s Couleur Rubinem v distanci pět krátkých a chybovali na zadní bariéře širokého oxeru. Kdo tedy získal zlato?

/ 14.6.2009 5:32:55
Jezdecký sport v sobotu na Eurosportu

Také dnes se příznivci jezdeckého sportu sejdou u obrazovek stanice Eurosport, aby mohli sledovat další kolo Global Champions Tour. Přenos z Cannes začíná ve 20.30 a opět  ho komentuje externí spolupracovnice Jezdectví Kateřina Hanušová. Na startu budou i někteří účastníci právě probíhajícího mistrovství Německa v Balve, kteří přeletěli letadlem, mezi nimi i obhájkyně zlata Meredith Michaels-Beerbaum nebo zatím vedoucí Ludger Beerbaum. Kateřina Hanušová se jistě zmíní také o všech "mistrovských" novinkách i o ošklivém pádu Ludgera Beerbauma v pátečním Balve.

/ 13.6.2009 5:16:33

Již dnes začínají mezinárodní skokové závody v bratislavské Karpatii, kterých se účastní celá řada českých jezdců. Ve velké tour bychom např. dnes měli vidět Natálii Roučkovou, kterou jsme vám aktuálně představili ve včerejším Profilu jezdce, dále Zuzanu Zelinkovou, Ludvíka Jandourka, Barboru Tomanovou, Aleše Opatrného, Petra Eima, Jaroslava Jindru, Václava Studničku, Tomáše Bajnara, Marka Hentšela, Sergeje Motygina či Filipa Doležala. Čtyřdenní program vyvrcholí v neděli Grand Prix R.S. Team (150 cm). Startovní a následně i výsledkové listiny najdete pod odkazem.

/ 11.6.2009 10:00:00

V těchto dnech byla odeslána nominativní přihláška na skokové mistrovství Evropy juniorů a mladých jezdců. To letos proběhne již 1. – 5. července v  Hoofddorpu. Vloni měli naši dorostenci možnost předvést se před domácím publikem na Císařském ostrově, letos tedy reprezentace nastoupí v Holandsku, jedné z nejvyspělejších jezdeckých zemí světa. A kdo by měl za Českou republiku startovat? To vám prozradíme v dnešním článku.

/ 10.6.2009 8:32:03

V úterý 9. června proběhlo v Trojanovicích páté kolo MŠMK. Ideální a teplé počasí bylo zárukou pohody a dobrých výkonů všech soutěžících. V kategorii „Z“ pro čtyřleté koně se představilo šestadvacet soutěžících z nichž patnáct předvedlo bezchybné výkony. Mezi pětiletými v ZL bylo na startu čtyřiadvacet dvojic a nejlepší byl Zdeněk Žíla s Lacaro (na snímku) ze Stáje Mustang. Šestiletých v L* odstartovalo jednadvacet dvojic a zvítězil Rostislav Hlaušek s Kelly 6 z JK Šilheřovice. Průběh závodů vám přiblíží Jiří Gebauer prostřednictvím fotogalerie.

/ 10.6.2009 5:30:00
Jezdecká středa na Eurosportu

Televizní diváci sportovního kanálu Eurosport budou moci dnes (ve středu) od 20.55 hodin sledovat třetí kolo Meydan FEI Nations Cupu ze švýcarského St. Gallen. Domácí jezdci byli po druhém kole ve vedení a nastoupili tak na domácí kolbiště v rolí favoritů, ale cestu na stupínek vítězů jim přijelo ztížit vítězné družstvo USA z CSIO Řím. Nesmí se zapomenout na konkurenci z Německa (M. Ehning, C. O. Nagel, Ph. Weishaupt, F. Sloothaak), která se bude také snažit obstát co nejlépe. Udrží tedy švýcarské družstvo vedení? To a spoustu dalších informací se dozvíte dnes večer. U mikrofonu bude opět externí spolupracovnice Jezdectví Kateřina Hanušová.

/ 10.6.2009 3:16:56

Pořadatel letošního skokového mistrovství mladých jezdců a seniorů v Ptýrově si na přípravách dává záležet a tak již před pár dny spustil zcela nové internetové stránky na adrese www.mcr-ptyrov.cz. V současné době na nich najdete zatím rozpis závodů, informace o ubytování, cestě do místa konání, úvodní fotogalerii a samozřejmě kontaktní údaje. Postupně budou přibývat další zajímavosti, jako např. seznam účastníků, podrobnosti o jednotlivých soutěžích, doprovodném programu apod. Již dnes však můžeme stránky doporučit k návštěvě.

/ 9.6.2009 9:29:18

Do redakce nám dorazilo důležité upozornění pro účastníky mezinárodních závodů pořádané následující víkend v areálu bratislavského RS Teamu: „Súťaž č.1 vo štvrtok začína 7.00hod., súťaž č. 6 bude zaradená ako posledná v piatok, súťaž č. 10 je preložená na nedeľu. Bude ako prvá a jej začiatok dube upresnený v sobotu počas pretekov. Každý kôň môže štartovať denne iba jednu súťaž. Toto obmedzenie sa nevzťahuje na sobotu, kedy juniori budú môcť štartovať v súťažiach 11 aj 12.“ Více informací o těchto závodech najdete na www.rsteam.sk.

/ 8.6.2009 3:51:02

Kdo sledoval dnešní přímý přenos Velké ceny Litomyšle na internetu, který skončil krátce po půl páté odpoledne, tak již jistě ví, že vítězem této soutěže st. T** se stal Zdeněk Žíla s Pinotem Grigio, který jako jediný dokázal překonat základní i finálové kolo bez penalizace. Na druhém místě skončil Rudolf Fiala s Cassini´s Son-T, z třetího místa se radoval Ing. Petr Eim s Puerto Rico Fitminem a ze čtvrtého Ludvík Jandourek s Casio Karsitem, který chyboval až na posledním skoku finálového parkuru. Nejlepší ženou VC byla pátá Zuzana Zelinková s Quito 1. V průběžném vedení ČSP 2009 je po čtvrtém kole Aleš Opatrný. Podrobnosti najdete v aktuálním článku.

/ 7.6.2009 4:47:50
Estéčko v Litomyšli pro Papouška

Vítězem sobotní soutěže st. ST** v Litomyšli, která byla vrcholem druhého dne závodů pořádaných v rámci 4. kola Českého skokového poháru 2009 se stal Jiří Papoušek se Stakkatou (na snímku), který stejně jako dalších pět jezdců dokázal překonat bez penalizace základní kolo i rozeskakování. Druhý skončil Jiří Luža se Sherlock Holmsem-S a třetí Zuzana Zelinková s Quito 1. Této vrcholné soutěži dne předcházel ještě parkur st. L**, v němž zvítězila Kristina Stonjeková s Vidinou 1, a st. S**, jehož vítězem se stal Vladimír Malák s Kashmir/Casandro. V pátečních soutěžích nenašly přemožitele dvojice: Radek Šídlo – Valois (110/120 cm), Lenka Gladišová – Irras (120/130 cm) a Josef Kincl ml. – Laurea (130/140 cm). Připomínáme, že nedělní program závodů v Litomyšli můžete sledovat on-line na www.horsetv.cz, další podrobnosti najdete na www.ceskyskokovypohar.cz.

/ 6.6.2009 8:53:36

Od pátku do neděle (5. – 7. června) se v areálu u Primátorské hráze v Litomyšli koná již 13. ročník Velké ceny města Litomyšle v parkurovém skákání. Na programu třídenních závodů je devět soutěží od 120 cm až po nedělní extraligovou soutěž  Velkou  cenu Litomyšle 2009, která se jede jako 4. kolo Českého skokového poháru 2009. Můžete se těšit na jedinečnou atmosféru, špičkové výkony nejlepších českých jezdců a koní, show program a mnoho dalšího. Podrobnosti přinášíme v článku.

/ 4.6.2009 8:00:00

Ve dnech 30. – 31. května se uskutečnila v areálu Tělovýchovné jednoty Start Domažlice tradiční Cena Chodska (ST*). Její průběh naprosto ovládl Kamil Papoušek (JO Srnín), který obsadil hned první tři příčky. Na prvním místě skončil s Great Staar, druhé místo vybojoval s Clasic Way a třetí s Cuwaitem. Fotoreportáž Martiny Kůstkové z těchto závodů doplňujeme kompletními výsledky.

/ 3.6.2009 8:00:00

Během  víkendu 16. - 17. května závodníky v Herouticích čekaly kromě novinky – Světového seriálu mládeže – dva dny nabité soutěžemi od těch nejnižších až po hlavní soutěž Cena Ankary – tentokrát konané na stupni S**. V neděli dále proběhly soutěže 4. kvalifikačního kola seriálu PONY LIGA 2009. Článek o průběhu závodů nám zaslala Jana Perníčková.