sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Důležitá informace dnes dorazila z Asociace ČSP, resp. ze Stáje Václav Kolín, která je tradičním pořadatelem jednoho z květnových kol Českého skokového poháru. „Vzhledem k dlouhodobým sporům s majitelem pozemků v sousedství našeho jezdeckého oddílu, jsem nucen přesunout konání III. kola ČSP 2009 na jiné kolbiště,“ uvedl Václav Drbal z pořádajícího klubu. Závody se uskuteční v původním termínu, tj. ve dnech 23. - 24. května, v prostorách areálu JK Ptýrov. „Děkuji tímto JK Ptýrov a především a Ing. Bednářovi, že nám nastalou situaci pomohli vyřešit a III. kolo ČSP 2009 proběhne na jejich kolbišti,“ doplnil. Pro mnohé se tak toto pohárové kolo může stát generálkou na Mistrovství České republiky pořádané rovněž v tomto areálu. Více v článku...

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 23.4.2009 11:20:02

Hlavní skoková sezóna se pomalu ale jistě blíží ke svému závěru a vystřídá ji sezóna halová. Tradičně ji otevírají oblíbené halové závody v Hradištku u Sadské – Bentley Praha Parkur Cup. Soutěže se pro tento rok rozšířily i na páteční program, pro závodníky je tedy od 3. do 5. října  přichystáno 11 otevřených závodů od úrovně ZL do úrovně ST. A co čeká návštěvníky a jak se ještě přihlásit jako jezdec?

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 23.9.2008 3:21:04
Skoková extraliga po devátém kole

Vítězem ČSOB Velké ceny Hradce Králové se stal ing. Petr Eim s Cassiliusem, který inkasoval pouze 1 trestný bod ve finálové části parkuru st. T**. Za ním skončili dva polští reprezentanti G. Psiuk a G. Kubiak. Ti sice v základní části jednou chybovali, ve finále však absolvovali všechny skoky bez zaváhání. Po devátém kole ČSP je stále ve vedení Zdeněk Žíla před J. Lužou, J. Jindrou a A. Opatrným. Kompletní výsledkový servis najdete na www.ceskyskokovypohar.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 13.8.2007 12:00:49
Na CSIO****W Praha ze 13 států

V termínu uzávěrky nominativních přihlášek na CSIO****W Praha, které se uskuteční na Císařském ostrově již za necelý měsíc, obdržela ČJF seznamy nominovaných jezdců z následujících zemí: IRA, GBR, SVK, SWE, AUT, GER, ITA, NOR, POL, HUN, CZE, SUI - pouze jednotlivci, USA - pouze jednotlivci. Těšit se tak můžeme na jezdce ze 13 států, z nichž 11 vysílá družstvo do Poháru národů. Více na www.csio.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 10.8.2007 12:08:38
164 koní na CSI* Ptýrov

Na jedny z pouhých čtyř mezinárodních parkurových závodů konaných v České republice (17. – 19. srpna, areál PCT Ptýrov u Mnichova Hradiště) je zatím přihlášeno 164 koní z pěti sousedních států, kteří budou se svými jezdci bojovat o celkovou dotaci 30 000 eur. Pořadatel nabízí všem zájemcům zdarma výsledky formou SMS okamžitě po skončení poslední soutěže. Česká televize připravuje z těchto závodů televizní záznam pro svůj sportovní kanál. Děti se s rodiči určitě nudit nebudou – i ti nejmenší z nich si mohou na Ptýrově za sladké odměny malovat, hrát, soutěžit či sportovat, jejich díla s jezdeckou tematikou potěší děti v motolské nemocnici. Více informací, vč. seznamu startujících najdete na www.csi-ptyrov.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 10.8.2007 11:00:27
Na pohár do Hradce

Český skokový pohár pokračuje během následujícího víkendu v Hradci Králové. V sobotu budou na programu soutěže L**, stup. obtížnost do 130 cm a ST**, v neděli se můžete těšit na soutěž se stup. obtížností do 120 cm, dvoufázové skákání 130/135 cm a vrcholem bude ČSOB Velká cena Hradce Králové. Podrobnosti na www.ceskyskokovypohar.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 9.8.2007 3:43:15
Nepřekonatelný Opatrný

Další významné vítězství si připsal Aleš Opatrný, který o víkendu nenašel s Market Tinka´s Boyem přemožitele v ČSOB Velké ceně Strakonic. Odvezl si tak po roce ze Strakonic jako hlavní výhru osobní automobil značky Hyundai. Druhý skončil Zdeněk Žíla s Carlosem s.v. a třetí místo obsadila Kateřina Bardonová s Vikomtem. Na body vede v ČSP Zdeněk Žíla před Jaroslavem Jindrou, Jiřím Lužou a Alešem Opatrným. Podrobnosti najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 6.8.2007 9:47:11
Příští on-line rozhovor opět ve středu!

Další z naší řady on-line rozhovorů proběhne ve středu 8. srpna od 11 hodin. Ptát se na co chcete budete mít možnost manažera skokové komise Václava Drbala. Prostor pro zadání dotazů opět otevíráme vhledem k termínům dovolených s předstihem již nyní. Před významnými skokovými událostmi jako jsou ME v Mannheimu či naše CSIO-W Praha se bude jistě na co ptát...

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 2.8.2007 11:23:21
Pozor! Změna termínu semifinále KMK v Opavě!

Česká jezdecká federace dává na vědomí, že při včerejším jednání chov. svazů s pořadateli KMK byl dojednán posun termínu semifinále KMK v Opavě z 11. - 12. srpna na nový termín 9. - 10. srpna – tzn. proběhne místo víkendových dnů ve čtvrtek a v pátek, aby termínově nekolidovalo s dalšími významnými sportovními akcemi.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 2.8.2007 11:00:19
Skokový pohár míří do Strakonic

VIII. kolo ČSOB Českého skokového poháru proběhne ve dnech 3. – 5. 8. ve Strakonicích. Kromě klasického sportovního programu je na neděli připravena již tradiční programová vložka „kůň a kajak“. Hlavní cenou ve Velké ceně společnosti Schaumann je osobní automobil v hodnotě 270 tis. Kč. Rozpis najdete na www.ceskyskokovypohar.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 1.8.2007 0:00:00
ME juniorů a mladých jezdců ve skákání - Auvers
Do Francie vyjeli Českou republiku reprezentovat Natálie Crnková - LICORI, Filip Doležal - NELSON, Jana Perníčková - CARDIFF a mladá jezdkyně Nikola Bieliková - ALF. Bohužel nikdo z nich se neprezentoval ve finále pro 30 nejlepších jezdců. ALF a CARDIFF se museli vyrovnávat se zdravotními obtížemi. Výborného výsledku dosáhla N. Crnková s famózním LICORI, která skončila těsně za branami finále na skvělém 31. místě - finále jí uteklo o jediný bod. Junioři se rovněž poprvé v hostorii prezentovali v soutěži družstev na ME. Velké díky patří panu Šebestovi za perfektní reprezentační výbavu našich jezdců. Podrobné výsledky najdete pod odkazem.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 30.7.2007 8:44:28
V sobotu opět do Martinic

Letos již potřetí zve Jezdecká společnost Equitana na skokové závody do Martinic. V sobotu od 9.00 hodin začínají v tomto luxusním areálu soutěže stupněm Z - S**. Na posledních závodech se na kolbišti sešla velká konkurence v čele s Alešem Opatrným, přesto v nejtěžší soutěži zvítězila mladičká K. Hnetilová s Veneurem Jiřího Pecháčka. Jak dopadne sportovní klání tentokrát se přijeďte sami přesvědčit i s celou rodinou – pro děti je v areálu k dispozici také skvěle vybavený dětský koutek. Další informace na www.equitana.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 24.7.2007 2:22:48
MČR skoky bleskově

Aktuálně vám přinášíme nejdůležitější výsledky ze skokového MČR v Karlových Varech. Mistrem seniorů se již popáté stal Aleš Opatrný (Cartouche), mezi ženami vybojovala titul Natálie Roučková (EUphorie-BOY) a z mladých jezdců byla nejúspěšnější Klára Stružinská (Lipka Uniren). V soutěži družstev skončili na prvním místě Západočeši ve složení: Jaroslav Jindra – Kreace, Vít Rédl – Pyra, Jan Štětina – Corregio-K a Jiří Luža – Scherlock Holmes. Kompletní výsledkový servis najdete na URL: http://www.cjf.cz/mcr_karlovy_vary.aspx, 50ti minutový záznam ze šampionátu pořídila Česká televize pro program ČT4 Sport. V premiéře jej vysílá v úterý od 17.45 hod. a dále v reprízách: 25.7. 14:15, 25.7. 22:50, 26.7. 08:55 a 27.7. 10:05. Rozsáhlou reportáž jsme pro vás bleskově připravili do srpnového Jezdectví, které vychází již tento čtvrtek!

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 22.7.2007 11:01:12
Přijeďte fandit budoucím mistrům!

Česká skoková špička bude ode dneška do neděle bojovat o mistrovské tituly. Přijeďte i vy povzbudit své favority do impozantního prostředí karlovarského závodiště. Tříkolové soutěže (v případě družstev pouze dvoukolové) začínají dnes, tj. v pátek od 15,30 hod. v pořadí mladí jezdci, ženy, jednotlivci. V sobotu proběhne navíc první kolo družstev (10,00 hod), poté od 13,30 hod budou opět následovat druhá kola mladých jezdců, žen a jednotlivců. Sobotní odpolední soutěže se jedou zároveň jako samostatné, takže se v nich bude o vítězství a finanční ceny rozeskakovat. Nedělní program začíná druhým kolem družstev (10,00 hod) a vrcholí ve 12,30 (ml. jezdci), 14,00 (ženy) a  15,30 (jednotlivci).

Dle informací pořadatelů budou výsledky zveřejňovány vždy večer na webu ČJF (www.cjf.cz), podrobnou reportáž připravujeme v srpnovém čísle časopisu Jezdectví, které vychází již ve čtvrtek, 26. července.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 20.7.2007 9:04:08
CSI Ptýrov uzavírá přihlášky
Jak jsme vás již informovali, proběhnou ve dnech 17.-19. srpna 2007 na farmě PCT Ptýrov u Mnichova Hradiště jedny ze čtyř mezinárodních skokových závodů konaných letos v ČR - CSI Ptýrov. Stavitelem parkurů bude Chorvat Eduard Petrovič, který na WEG Aachen 2006 získal v soutěži course designerů druhé nejvyšší ocenění za kurs Grand Prix. Na třídenní klání je pozvána vetšina světových jezdeckých velmocí, jejichž jezdci budou bojovat o celkovou dotaci 30 000 eur. Upozorňujeme, že uzávěrka nominativních přihlášek je již v pondělí 30.7.2007 !! Zasílejte je na mail Info@csi-ptyrov.cz nebo faxem na č. +420 272 650 069. Rozpis i v české verzi najdete na stránkách www.csi-ptyrov.cz.
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 20.7.2007 1:37:03
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020