sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Česká republika má medaili z Mistrovství Evropy!
Obrovský úspěch vybojovala Michaela Hažmuková s GRAF CONNY v Istanbulu na Mistrovství Evropy dětí. S celkově jedním trestným bodem za čas z prvního kola se rozeskakovala o druhé a třetí místo a do Čech přiváží bronzovou medaili! Do finále postupovalo 30 nejlepších ze dvou kvalifikací. Míše se tak úročí soustavná příprava v zahraničí a velké možnosti, které se jí tím otevřely. Gratulujeme!
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 15.7.2007 5:47:19
Mistrovství Evropy dětí v Istanbulu
Aktualizace 14.7. 12:40 - po třech čistých parkurech se Míša probojovala do finále mezi 30 nejlepších. S celkovou nulou je 7 účastníků.
Za účasti 16 států bylo středečním slavnostním ceremoniálem zahájeno Mistrovství Evropy dětí v tureckém Istanbulu. ČR reprezentuje členka DJ Teamu Michaela Hažmuková s Graf Conny a německým trenérem Sebastianem Holtgrave. Ve středu bylo na programu zahajovací skákání 110 cm (0 trestných bodů a 16. místo), ve čtvrtek 1. kvalifikační kolo 120 cm, které naše dvojice absolvovala opět bez penalizace. Páteční program sčítá 2 kvalifikační kola. Nedělní finále je pro 30 nejlepších dvojic a je rovněž 120 cm vysoké.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 14.7.2007 12:38:47
WebTip: Fotogalerie CSIPJY Heroutice
Na stránkách závodů je uveřejněno množství fotografií.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 13.7.2007 8:25:04
Seriál Pony liga se přesouvá na Moravu

Seriál Pony liga se ve svém jubilejním pátém ročníku poprvé rozšiřuje i na východní část naší republiky. Jeho čtvrté kvalifikační kolo se koná 21. července v Rudné pod Pradědem. Na programu jsou soutěže pro pony ZLP až SPB, pro velké koně Z až L. O seriálové body mohou jezdci do 12 let na pony bojovat v soutěži LP (kategorie Pony liga), jezdci do 16 let v kategorii Pony extraliga v soutěži SPB. Kategorie Teenager pro jezdce do 21 let na velkých koních má svou kvalifikaci v rámci soutěže ZL. Průběžné pořadí seriálu je velmi vyrovnané. Připomínáme, že se bojuje o účast v listopadovém finále a o velmi hodnotné ceny. Veškeré podrobnosti najdete v kalendáři akcí nebo na www.ponyliga.cz.

Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 12.7.2007 1:59:04
Velká cena Frenštátu

Během uplynulého víkendu probíhaly ve Frenštátu pod Radhoštěm závody zařazené do ČSOB Českého skokového poháru, jejichž vrcholem byla tradiční Velká cena. Prvenství v ní vybojoval Zdeněk Žíla s Carlosem s.v., druhé místo obsadila Kateřina Bardonová s Vikomtem a třetí skončil ing. Petr Eim s Puerto Rico Fitmin. Podrobné výsledky všech soutěží najdete na www.ceskyskokovypohar.cz. Vy, co jste ve Frenštátu nebyli osobně, se můžete podívat již dnes od 18.00 a od 22.55 hodin na hodinový televizní záznam vysílaný na programu ČT4 Sport. Další reprízy jsou naplánovány na stejném kanálu v tyto termíny: 10.7. od 12.15 hod., 12.7. od 22.55 hod. a 13.7. od 8.00 hod.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 9.7.2007 2:09:42
CSIPJY Heroutice - výsledky
Na stránkách mezinárodních skokových závodů pro juniory, mladé jezdce a jezdce na pony najdete kompletní výsledky. KOOPERATIVA GRAND PRIX pro jezdce do 21 let (140 cm) vyhrála Klára Stružinská - LIPKA UNIREN, EQUISERVIS GRAND PRIX PONY Lucie Strnadlová - MARIO 2. V sobotním Memoriálu Dr. Miroslava Krůty - mezinárodní soutěži družstev bylo nejlepší složené družstvo Ukrajina - Česko ve složení Konstyantin Pisarenko (SANCHO PANSO), Valentyn Makarenko (KISS COOL), Klára Stružinská (LIPKA UNIREN) a Barbora Hudcová (VIKYTA). Soutěž byla velmi vyrovnaná, po dvou kolech 130 cm se tři družstva rozeskakovala.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 8.7.2007 10:57:02
Na Radegasta do Frenštátu

Během následujícího prodlouženého víkendu (od pátku do neděle) proběhne ve Frenštátu pod Radhoštěm další kolo ČSOB ČSP 2007. Sobotní program vyvrcholí tradiční Cenou Radegasta (ST**) sponzorovanou stájí Mustang a v neděli se můžete těšit na ČSOB Velkou cenu Frenštátu p. R. (T**). Jako programovou vložku pořadatelé připravili soutěž zvanou „Kůň a motokára“. Podrobnosti na stránkách Asociace ČSP.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 3.7.2007 8:57:24

Opět se nám do Jezdectví nevešlo vše, co bychom tam chtěli vtěsnat, a tak již tradičně u některých článků přichází na řadu internet. Dnes vám přinášíme mj. novinky ze závodů Balve Optimum, které vždy patřily a stále patří k nejlépe obsazeným červnovým závodům. Na startu se sešli čtyři z první světové pětky (M. Fuchs, M. M.-Beerbaum, Ch. Ahlmann i pátá J. Kürten) a ředitel závodů, hrabě Dieter Landsberg-Velen se mohl jen radovat, protože se mu přihlásily i drezurní stars v čele s Nadine Capellmann a Hubertusem Schmidtem. Článek připravila Kateřina Hanušová.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 30.6.2007 9:29:23
CSIPJY Heroutice - seznam startujících
Na webových stránkách mezinárodních skokových závodů juniorů, mladých jezdců a jezdců na pony najdete aktuální seznam startujících. Přihlášena je téměř stovka dvojic ze sedmi států Evropy.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 29.6.2007 5:31:59
Novinky o CSIO4*-W Praha

Na internetových stránkách www.csio.cz přibylo v posledních dnech několik novinek týkajících se těchto největších skokových závodů v České republice. Dozvíte se např. podrobnosti o zkoušce tří různých typů povrchu písku s umělými vlákny, aby byla zajištěna jeho maximální kvalita, event. které nové firmy se staly partnery letošního ročníku.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 26.6.2007 4:48:07
Uzávěrka přihlášek CSIPJY Heroutice
Dnes ve 12.00 končí uzávěrka jmenovitých přihlášek na mezinárodní skokové závody pro juniory, mladé jezdce a jezdce na pony. Více o závodech v článku.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 25.6.2007 8:08:07
Ve VC Opavy zvítězil Žíla

VI. kolem pokračoval v Opavě o uplynulém víkendu ČSOB Český skokový pohár 2007. Vítězem hlavní soutěže st. T** se stal Zdeněk Žíla s Le Patronem, který jako jediný absolvoval základní i finálové kolo bez penalizace. Za ním skončil Jiří Luža s Ronaldem-S a třetí místo vybojoval opět Zdeněk Žíla, tentokrát s Carlosem s.v. Ve vedení průběžného pořadí ČSP se stále drží Jaroslav Jindra (68 b.), následovaný Jiřím Lužou, Zdeňkem Žílou a Alešem Opatrným. Více na www.ceskyskokovypohar.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 25.6.2007 1:36:33

Ve dnech 9. - 10.června se Jezdecký areál La-Bohéme stal potřetí pořadatelem Ceny Svatého Norberta, zřejmě nejlépe dotované soutěže pro pony v České republice. Soutěž se skládá ze dvou samostatných soutěží - SP, která se jezdí tradičně jako hlavní pony soutěže sobotního programu a hlavní nedělní STPB. Loňské vítězství tentokrát se svým druhým koněm Pamelou obhájila Alena Homolová (JS Bost B.) před sestrami Míšou a Luckou Krulichovými s koňmi Mars Star a Destiny La-Bohéme (JO La-Bohéme Zduchovice). /Dále v článku./

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 20.6.2007 5:27:14
Jezdecká společnost Equitana poprvé

V sobotu 23. června proběhnou historicky první závody v parkurovém skákání ve zcela novém jezdeckém areálu Jezdecké společnosti Equitana. Vypsány jsou soutěže Z až S s dotací 55 tis. Kč. Parkur bude postaven na kolbišti se směsným  povrchem (bílý písek – geotextilie).  V rámci dne je zajištěn kompletní servis nejen pro jezdce, ale i pro doprovod a další návštěvníky. Další informace najdete na stránkách pořadatele.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 18.6.2007 0:00:00
Veronika Krajníková vyhrála finále velké tůry při CSIJY Neubeeren v Německu
Mladá jezdkyně Veronika Krajníková si s klisnou Cikáda v neděli 17.6. poradila na překážkách 140 cm s ostatními patnácti soupěři kvalifikovanými do finále velké tůry a zvítězila po čistém rozeskakování o vteřinu rychlejším časem než druhá Anna Jürgens, rovněž s nulou i v rozeskakování. Na těchto obtížných mezinárodních závodech pro juniory a mladé jezdce reprezantovaly ČR i Natálie Crnková a Jana Perníčková. Ta byla např. s Cardiff po čistém výkonu šestá v soutěži 135 cm, s La Zarras-T Biofaktory byla ve finále malé tůry (140 cm) "na place" se 4 tr. body. Natálie Crnková chodila soutěže 135 - 140 cm s koňmi La Gabana a Alechandra většinou za 8 tr. bodů, finále malé rundy dokončila jen s jednou chybou, ale na umístění to bohužel nestačilo. Drezúrní části závodů (CDJY) se úspěšně účatnila Libuše Půlpánová a dvakrát se umístila na dekorovaném osmém místě.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 17.6.2007 8:39:45
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020