sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Vánoční Parkuriáda se blíží!

Jezdecký areál na Císařském ostrově naši jezdeckou scénu v předvánočním čase doslova rozzáří. První akcí, která se tam v tento měsíc uskuteční, je v sobotu 9. prosince druhý ročník vánoční Parkuriády. Startovat budete moci v soutěžích do 80 cm - volba dráhy a soutěž s postupným vylučováním (paralelní skákání), v mini-maxi a v kostýmovém skákání. Podrobnosti najdete na adrese www.milavitek.cz/parkuriada.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 4.12.2006 0:00:00
CSIO-W Praha 2007 = veřejné tajemství

Ano, doslova veřejným tajemstvím byla v posledních  dnech informace, že se české CSIO****-W uskuteční v příštím roce nikoliv v Poděbradech, ale v nově zrekonstruovaném pražském areálu TJ Žižka. Aby oficialitám bylo učiněno za dost, vše ještě projedná Rada ČJF a posléze bude změna místa konání nahlášena na FEI. Co vedlo společnost Golem s.r.o. k přesunu do Prahy jsme se zeptali jejího ředitele Luďka Novotného. Jeho odpověď najdete v prosincovém Jezdectví (na str. 18), které je od dnešního dne v prodeji.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 30.11.2006 0:00:00
Pony liga po pátém kole
Na stránkách www.ponyliga.cz najdete aktuální pořadí všech kategorií po pátém kole. V seriálu se objevila nová jména a také letošní první odvážná jezdkyně z mladší věkové kategorie, která s jedním ze svých koní bodovala v otevřené extralize na obtížnosti STPB. Je to teprve desetiletá Lucie Přikrylová z Handicap clubu Pamír. Připomínáme, že poslední kvalifikace a finále se konají již tento víkend!
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 21.11.2006 1:56:06
Úspěšně na CSI* v Lešnu

Během uplynulého víkendu se početná ekipa našich skokových jezdců zúčastnila CSI* v Lešnu, kde vybojovali nejedno prvenství a další lichotivá umístění. Jaká to byla, to zjistíte buďto na koňském webu Voltahorse, popř. v nejbližším čísle Jezdectví.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 20.11.2006 2:38:01
Jezdci bojovali o auto

Uplynulou sobotu vyvrcholila v jezdecké hale na Císařském ostrově Volvo Auto Hase Tour. Její finále začalo díky obrovskému počtu startujících až ve 21 hodin a nejvíce se v něm dařilo Petře Hrnčířové z PJK Gabrielka. Jezdci však bojovali nejen o prvenství v závěrečné soutěži tohoto třídílného seriálu, ale také o dvě prémie – automobil a letecký zájezd. Úkolem bylo absolvovat parkur přesně ve stanoveném čase (mezi 60 – 80 sec.), který byl zapečetěn uvnitř vystaveného automobilu, event. se mu co nejvíce přiblížit. Času 67,47 se však nikomu nepodařilo dosáhnout a novým autem tak nikdo neodjel. Nejvíce se mu přiblížila Zuzana Líkařová, která získala alespoň druhou prémii a podívá se díky tomu v těchto chladných měsících do teplých krajin.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 13.11.2006 9:04:58
Svatomartinský pohár

V sobotu 11. listopadu, kdy se na náměstí ve Frenštátě p. R. koná tradiční jarmark s příjezdem Svatého Martina na bílém koni, se uskuteční v hale TJ Slovan Frenštát skokové závody pod názvem Svatomartinský pohár. Na programu budou soutěže stupňovaná obtížnost do 100 cm, ZL a Mini-maxi se zajímavou finanční dotací. Všichni Martinové budou mít slevu na startovném. Podrobnosti najdete pod odkazem.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 2.11.2006 0:00:00
Zkušební novinka
zkouška II
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 13.10.2006 12:37:25
Zkušební novinka
Zkouška
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 13.10.2006 12:31:18
Listopadové Všetice zrušeny!

Pořadatelé z Jezdeckého klubu Všetice oznamují, že vzhledem ke stavebním pracem probíhajícím v areálu jsou nuceni zrušit halové závody ohlášené na 4. listopadu.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 13.10.2006 3:42:30
Hobby podzim na ostrově

JS Císařský ostrov připravila pro hobby jezdce sérii tří neoficiálních skokových závodů, které vtipně označila jako: vítězné říjnové (21.10.), porevoluční (18.11.) a předvánoční (16.12.). Účastníci budou moci soutěžit na dvoufázových parkurech 50/60 cm, 60/70 cm, ve štafetovém skákání do 70 cm dvoučlenných družstev, dále v soutěžích do 80 cm na limitovaný čas a se stupňovanou obtížností do 100 cm. Přihlásit se můžete na e-mailu: info@in-expo-group.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 12.10.2006 12:16:50
Finále ČSP se po dvou letech vrátí do Plzně

Dodatečně uvádíme odkaz na internetové stránky Českého skokového poháru, kde jsou již pár dní vyvěšeny oficiální termíny příštího ročníku. Seriál tradičně zahájí Velkou cenou Prahy a skončí stejně jako v loňském roce v Plzni.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 10.10.2006 8:49:05

V sobotu 7. října se v PJK Gabrielka uskutečnil první ročník Pražského skokového derby. Mezi patnácti jezdci se nejvíce dařilo poslednímu startujícímu Jiřímu Ciprovi, který nezapřel své zkušenosti ze soutěží ve všestranné způsobilosti a dokázal s přehledem v sedle Dar Chury zvítězit. Pořadatelé i samotní účastníci byli s průběhem soutěže spokojeni a tak to vypadá, že stojíme na prahu nové tradice. Pro přiblížení atmosféry vám přinášíme několik fotografií.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 9.10.2006 1:07:42
Víkendové skokové výsledky

Podrobné výsledky s fotogalerií z podzimních jezdeckých závodů konaných v Opavě-Kateřinkách najdete na moravskoslezských stránkách a výsledky z Malé ceny posledního vítěze konané ve stáji „Václav Kolín“ najdete na webu jezdectvi.info.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 8.10.2006 10:40:35
Memoriál Ericha Režnara

O víkendu 30.9.-1.10. se uskutečnil v areálu JK Opava Kateřinky již desátý ročník Memoriálu Ericha Režnara. Tento závod byl zároveň posledním kolem Oblastního mistrovství mužů a žen Moravskoslezského kraje. V kategorii žen bylo rozhodnuto již před tímto kolem, a tak se jen potvrdilo konečné pořadí. V OM žen zvítězila Dominika Durčáková JK Besky Nábytek, před Petrou Hrůzkovou Toratex Ostrava a třetí Petrou Látalovou JK Sana Olomouc. V mužích zvítězil Jiří Hruška JK Opava Kateřinky. Hlavní sobotní soutěží bylo ST* ve které zvítězil Stanislav Hošák s hřebcem Federweiser (JO ŠZP Nový Jičín) před Petrem Eimem s Geniusem Lysák a Jiřím Hruškou s Crystalem. V neděli ve skoku stupně ST** znovu potvrdil své sobotní vítěztví Stanislav Hošák a Federweuser před Zoltánem Tothem s Esej. Podrobné výsledky a fotogalerii Jiřího Gebauera najdete pod odkazem.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 1.10.2006 9:54:10
Pražské skokové derby na Gabrielce

Od letošního roku se PJK Gabrielka rozhodl vytvořit novou tradici a vždy den před Velkou pardubickou vyhlašovat Pražské skokové derby. Tato soutěž bude obsahovat kromě klasických parkurových skoků také terénní skoky se shoditelnými prvky. Výška překážek bude u klasických skoků max. 120 cm a u terénních skoků dle charakteru terénu a samotné překážky nejvýše 105 cm. Dotace soutěže bude oproti původnímu rozpisu navýšena na 12 tisíc korun. Více se dozvíte na adrese www.gabrielka.unas.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 29.9.2006 8:56:05
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2019