sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

V pátek 1. května se uskutečnila na pražském Císařském ostrově tradiční Májová Parkuriáda, která si za poslední roky získala výraznou oblibu mezi hobby jezdci. Na programu byly opět méně časté skokové soutěže jako např.: volba dráhy, paralelní skákání (soutěž s postupným vylučováním), soutěž přes kombinace a kombinovaná soutěž „kůň a čtyřkolka“. Přinášíme vám z tohoto jarního „hobby klání“ jak výsledkový servis, tak několik fotografií.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 2.5.2009 2:28:00
Skokový pohár začíná teto víkend v Brně

Přípravy na první kolo osmého ročníku Českého skokového poháru, které tentokrát ponese název „FALTON Velká cena Brna 2009“, vrcholí. První rámcové soutěže odstartují již tuto sobotu 2. května a hlavní soutěž s dotací 100.000,- Kč je naplánována na nedělní odpoledne. Na startu uvidíme přední jezdce a reprezentanty ČR, dále pak přislíbili účast jezdci ze Slovenska. Poprvé po vynucené závodní přestávce uvidíme v sedle také našeho dlouhodobě nejúspěšnějšího jezdce Aleše Opatrného. Společně s ČSP odstartuje také seriál pro juniory Dance and Jump Czech Junior Cup, který byl zahájen v loňském roce a jednotlivé soutěže jsou začleněny do sobotního a nedělního programu. Více najdete na stránkách Asociace ČSP.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 30.4.2009 7:41:58

O tom se může rozhodnout právě ve Zduchovicích na CSI Saint Norbert. Již tento čtvrtek, 30. dubna, zde odstartují mezinárodní jezdecké závody pro pony, děti, juniory,  mladé jezdce a jezdce do 25ti let. Poměřit síly s cca 120 koňmi pod 38 jezdci z ČR přijede zhruba 20 reprezentantů Maďarska, pět ze Slovenska a několik dalších zahraničních jezdců. Jejich zápolení bude samozřejmě EQCH sledovat - a to aktuálně přímo z místa dění. Co nás čeká a nemine a mnoho dalších informací hledejte uvnitř článku.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 27.4.2009 8:25:00

(Aktualizace 4.5. - oprava soutěže č. 6) Od pátku do neděle se vedle 8. jarní výstavy koní a všeho, co ke koním patří konaly na pražském Císařském ostrově skokové závody. Pátek byl věnován Českému šampionátu mladých koní, v sobotu a v neděli se konaly klasické skokové závody od L až do T. Přinášíme vám aktuální výsledkový servis ze všech tří dní doplněný několika fotografiemi. (Aktualizováno - opraveny výsledky soutěže č. 6)

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 26.4.2009 8:45:21

Důležitá informace dnes dorazila z Asociace ČSP, resp. ze Stáje Václav Kolín, která je tradičním pořadatelem jednoho z květnových kol Českého skokového poháru. „Vzhledem k dlouhodobým sporům s majitelem pozemků v sousedství našeho jezdeckého oddílu, jsem nucen přesunout konání III. kola ČSP 2009 na jiné kolbiště,“ uvedl Václav Drbal z pořádajícího klubu. Závody se uskuteční v původním termínu, tj. ve dnech 23. - 24. května, v prostorách areálu JK Ptýrov. „Děkuji tímto JK Ptýrov a především a Ing. Bednářovi, že nám nastalou situaci pomohli vyřešit a III. kolo ČSP 2009 proběhne na jejich kolbišti,“ doplnil. Pro mnohé se tak toto pohárové kolo může stát generálkou na Mistrovství České republiky pořádané rovněž v tomto areálu. Více v článku...

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 23.4.2009 11:20:02

Hlavní skoková sezóna se pomalu ale jistě blíží ke svému závěru a vystřídá ji sezóna halová. Tradičně ji otevírají oblíbené halové závody v Hradištku u Sadské – Bentley Praha Parkur Cup. Soutěže se pro tento rok rozšířily i na páteční program, pro závodníky je tedy od 3. do 5. října  přichystáno 11 otevřených závodů od úrovně ZL do úrovně ST. A co čeká návštěvníky a jak se ještě přihlásit jako jezdec?

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 23.9.2008 3:21:04
Skoková extraliga po devátém kole

Vítězem ČSOB Velké ceny Hradce Králové se stal ing. Petr Eim s Cassiliusem, který inkasoval pouze 1 trestný bod ve finálové části parkuru st. T**. Za ním skončili dva polští reprezentanti G. Psiuk a G. Kubiak. Ti sice v základní části jednou chybovali, ve finále však absolvovali všechny skoky bez zaváhání. Po devátém kole ČSP je stále ve vedení Zdeněk Žíla před J. Lužou, J. Jindrou a A. Opatrným. Kompletní výsledkový servis najdete na www.ceskyskokovypohar.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 13.8.2007 12:00:49
Na CSIO****W Praha ze 13 států

V termínu uzávěrky nominativních přihlášek na CSIO****W Praha, které se uskuteční na Císařském ostrově již za necelý měsíc, obdržela ČJF seznamy nominovaných jezdců z následujících zemí: IRA, GBR, SVK, SWE, AUT, GER, ITA, NOR, POL, HUN, CZE, SUI - pouze jednotlivci, USA - pouze jednotlivci. Těšit se tak můžeme na jezdce ze 13 států, z nichž 11 vysílá družstvo do Poháru národů. Více na www.csio.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 10.8.2007 12:08:38
164 koní na CSI* Ptýrov

Na jedny z pouhých čtyř mezinárodních parkurových závodů konaných v České republice (17. – 19. srpna, areál PCT Ptýrov u Mnichova Hradiště) je zatím přihlášeno 164 koní z pěti sousedních států, kteří budou se svými jezdci bojovat o celkovou dotaci 30 000 eur. Pořadatel nabízí všem zájemcům zdarma výsledky formou SMS okamžitě po skončení poslední soutěže. Česká televize připravuje z těchto závodů televizní záznam pro svůj sportovní kanál. Děti se s rodiči určitě nudit nebudou – i ti nejmenší z nich si mohou na Ptýrově za sladké odměny malovat, hrát, soutěžit či sportovat, jejich díla s jezdeckou tematikou potěší děti v motolské nemocnici. Více informací, vč. seznamu startujících najdete na www.csi-ptyrov.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 10.8.2007 11:00:27
Na pohár do Hradce

Český skokový pohár pokračuje během následujícího víkendu v Hradci Králové. V sobotu budou na programu soutěže L**, stup. obtížnost do 130 cm a ST**, v neděli se můžete těšit na soutěž se stup. obtížností do 120 cm, dvoufázové skákání 130/135 cm a vrcholem bude ČSOB Velká cena Hradce Králové. Podrobnosti na www.ceskyskokovypohar.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 9.8.2007 3:43:15
Nepřekonatelný Opatrný

Další významné vítězství si připsal Aleš Opatrný, který o víkendu nenašel s Market Tinka´s Boyem přemožitele v ČSOB Velké ceně Strakonic. Odvezl si tak po roce ze Strakonic jako hlavní výhru osobní automobil značky Hyundai. Druhý skončil Zdeněk Žíla s Carlosem s.v. a třetí místo obsadila Kateřina Bardonová s Vikomtem. Na body vede v ČSP Zdeněk Žíla před Jaroslavem Jindrou, Jiřím Lužou a Alešem Opatrným. Podrobnosti najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 6.8.2007 9:47:11
Příští on-line rozhovor opět ve středu!

Další z naší řady on-line rozhovorů proběhne ve středu 8. srpna od 11 hodin. Ptát se na co chcete budete mít možnost manažera skokové komise Václava Drbala. Prostor pro zadání dotazů opět otevíráme vhledem k termínům dovolených s předstihem již nyní. Před významnými skokovými událostmi jako jsou ME v Mannheimu či naše CSIO-W Praha se bude jistě na co ptát...

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 2.8.2007 11:23:21
Pozor! Změna termínu semifinále KMK v Opavě!

Česká jezdecká federace dává na vědomí, že při včerejším jednání chov. svazů s pořadateli KMK byl dojednán posun termínu semifinále KMK v Opavě z 11. - 12. srpna na nový termín 9. - 10. srpna – tzn. proběhne místo víkendových dnů ve čtvrtek a v pátek, aby termínově nekolidovalo s dalšími významnými sportovními akcemi.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 2.8.2007 11:00:19
Skokový pohár míří do Strakonic

VIII. kolo ČSOB Českého skokového poháru proběhne ve dnech 3. – 5. 8. ve Strakonicích. Kromě klasického sportovního programu je na neděli připravena již tradiční programová vložka „kůň a kajak“. Hlavní cenou ve Velké ceně společnosti Schaumann je osobní automobil v hodnotě 270 tis. Kč. Rozpis najdete na www.ceskyskokovypohar.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 1.8.2007 0:00:00
ME juniorů a mladých jezdců ve skákání - Auvers
Do Francie vyjeli Českou republiku reprezentovat Natálie Crnková - LICORI, Filip Doležal - NELSON, Jana Perníčková - CARDIFF a mladá jezdkyně Nikola Bieliková - ALF. Bohužel nikdo z nich se neprezentoval ve finále pro 30 nejlepších jezdců. ALF a CARDIFF se museli vyrovnávat se zdravotními obtížemi. Výborného výsledku dosáhla N. Crnková s famózním LICORI, která skončila těsně za branami finále na skvělém 31. místě - finále jí uteklo o jediný bod. Junioři se rovněž poprvé v hostorii prezentovali v soutěži družstev na ME. Velké díky patří panu Šebestovi za perfektní reprezentační výbavu našich jezdců. Podrobné výsledky najdete pod odkazem.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 30.7.2007 8:44:28
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020