dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Už jste si přečetli květnové Jezdectví? Už víte, že ředitel jednoho odboru na MZeČR ve volných chvílích filmuje jezdecké scény? Nebo že parforsní hony se jezdí i na jaře? Potvrdili jste si, že partnership se se sportem nevylučuje? Podivili jste se, jaké majetkové spory vznikly kolem For Pleasure? Vidíte také černě letošní CSIO? Souhlasíte s tím, aby se zpřísnila pravidla pro výběr plemenných koní - a nejenom haflingů? To je jen výčet několika málo zajímavostí, které květnové číslo obsahuje. A samozřejmě se do něj opět spousta věcí nevešla. Dnes doplníme fotografiemi článek o otci a synovi s příjmením Holčák. Ing. S. Hošák v něm popsal nejenom odlišnou kuchařku těchto dvou dostihových osobností, ale snažil se odhalit také příčinu jejich úspěchu.

Kategorie: dostihy
/ 15.5.2011 12:36:15

logo VP121. Velká pardubická České pojišťovny už zná první uchazeče o start. Slavný překážkový dostih, který se poběží v neděli 9. října 2011 a opět bude součástí mezinárodního krosového poháru Crystal Cupu 2011, měl dnes v poledne první uzávěrku přihlášek. Na seznamu přihlášených se objevilo 48 koní - 42 z tuzemska a 6 ze zahraničí (4 z Irska, 1 z Francie a 1 ze Švýcarska).

Kategorie: dostihy
/ 14.5.2011 10:08:28

Na pardubickém závodišti byla v sobotu zahájena letošní dostihová sezona. Zahajovací mítink nabídl devět překážkových dostihů a jeho vrcholem byla Cena Alfredo Catering – úvodní cross country. Dokonale ji ovládli svěřenci Josefa Váni. Souboj o vítězství se odehrál v jejich režii a vybojovali první dvě místa.

Kategorie: dostihy
/ 8.5.2011 12:00:00

První květnovou sobotu bude v tradičním termínu zahájena letošní pardubická dostihová sezóna překážkovým mítinkem. Hlavním bodem devítidílného programu bude Cena Alfredo Catering - Úvodní cross country, dostih pro pětileté a starší koně na 4500 metrů. Ve třináctihlavém poli startujících jsou všichni zkušenými překážkáři, dostih má zajímavé obsazení, velká jména zatím „spí“, ale i tak uvidíme několik velice dobrých koní.

AKTUALIZACE 6. 5. 6:00 HOD:  Historie jarních pardubických dostihů

Autor: Tisková informace, Milan Tůma
Kategorie: dostihy
/ 6.5.2011 6:00:20

Druhý ročník mezinárodního seriálu překážkových cross country dostihů Crystal Cup 2011 – European Cross Country Challenge pokračoval ve francouzském Fontainebleau. Druhým z deseti pohárových dílů, mezi nimiž ani letos nebude chybět říjnová 121. Velká pardubická České pojišťovny, byla Grand Steeple-Chase Cross-Country de Fontainebleau.

Autor: Tisková informace, Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 10.4.2011 11:34:38

Na jednom z nejstarších francouzských závodišť bude pokračovat druhý ročník mezinárodního seriálu překážkových cross country dostihů Crystal Cup 2011 – European Cross Country Challenge, jehož součástí bude i říjnová 121. Velká pardubická České pojišťovny. Letošním druhým dílem této soutěže bude Grand Steeple-Chase Cross Country De Fontainebleau. Koná se v pátek 8. dubna na Hippodrome de la Solle ve Fontainebleau nedaleko Paříže.

Autor: Tisková informace, Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 6.4.2011 15:10:53

Na hipodromu San Rossore v italské Pise se v rámci nedělního mítinku už tradičně běžel dostih Premio Pardubice neboli Cena Pardubic. Dominovali mu čeští žokejové v sedlech italských koní. Zvítězil devítiletý valach Manacerace s Jaroslavem Myškou před šestiletým Meem s Janem Faltejskem.

Autor: Tisková informace, Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 21.3.2011 12:14:13

Na italském hipodromu Roma Capannelle se v sobotu běžel dostih Premio Ippodromo Pardubice – Cena závodiště Pardubice. Stejně jako v loňském roce ho ovládli koně nejlepšího italského trenéra Paola Favera a v sedle vítěze byl znovu český žokej. „Pardubický dostih“ na Apeninském poloostrově vyhrál pětiletý hřebec Ercules s Janem Faltejskem.

Autor: Tisková informace, Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 21.2.2011 14:27:56

Druhý ročník mezinárodního seriálu překážkových cross country dostihů Crystal Cup 2011 European Cross Country Challenge byl v neděli zahájen ve francouzském Pau. Úvodním z deseti letošních dílů, mezi něž bude patřit rovněž říjnová 121. Velká pardubická České pojišťovny jako nejvýznamnější součást soutěže, byla Prix Gaston de Bataille pro šestileté a starší koně na 6200 metrů s celkovou dotací 65 tisíc eur. Zahajovací dostih měl stejného vítěze jako při loňské premiéře Crystal Cupu. Znovu vyhrál favorizovaný osmiletý valach Malberaux. Jeho trenérem je Philippe Cottin, který ho připravuje pro majitele Michela Pigauta.

Autor: redakce Jezdectví, Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 8.2.2011 15:29:45

Závěrečný díl premiérového ročníku mezinárodního seriálu překážkových cross country dostihů Crystal Cup 2010 – European Cross Country Challenge se nekoná. Glenfarclas Cross Country Chase v anglickém Cheltenhamu, který se měl běžet dnes, byl zrušen. Důvodem k tomuto kroku bylo nepříznivé počasí. „Krosová trať je bohužel stále zmrzlá, proto jsme byli nuceni tento dostih zrušit,“ uvedl ředitel závodu Simon Claisse s tím, že se další dostihy programu pátečního mítinku v Cheltenhamu budou konat. Více najdete v tiskové zprávě...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 10.12.2010 16:27:10

Na závodišti v anglickém Cheltenhamu v pátek 10. prosince vyvrcholí premiérový ročník mezinárodního seriálu překážkových cross country dostihů Crystal Cup 2010 – European Cross Country Challenge. Finálovým podnikem desetidílné soutěže, jejíž součástí byla i říjnová 120. Velká pardubická České pojišťovny, bude Glenfarclas Cross Country Steeple Chase na 6200 metrů pro pětileté a starší koně s celkovou dotací 25 tisíc eur. Více najdete v článku...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 9.12.2010 23:07:05

Předposledním devátým dílem pokračoval premiérový ročník mezinárodního seriálu překážkových cross country dostihů Crystal Cup 2010 – European Cross Country Challenge, jehož součástí byla i nedávná 120. Velká pardubická České pojišťovny. V pátek ho hostil hipodrom v Compiègne, který byl závěrečnou z pěti letošních zastávek této soutěže ve Francii. Grand Steeple Chase-Cross-Country de Compiègne ovládli domácí koně, vítězem se stal šestiletý valach Quézac de la Roque s Davidem Cottinem. Více uvnitř článku...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 22.11.2010 12:21:04

V sobotu skončila letošní dostihová sezona na závodišti v Pardubicích. Završil ji mítink nazvaný Závěrečné dostihy ČASCH, jejichž vrcholem byla Cena Tiumena – Závěrečná steeplechase cross country sezony 2010. Steeplechase cross country II. kategorie na 4200 metrů s celkovou dotací 100 tisíc korun už tradičně pojmenovanou po aktuálním vítězi Velké pardubické České pojišťovny, ovládl největší favorit, osmiletý tmavý hnědý valach Baggio ze stáje Wrbna Racing. V sedle svěřence trenéra Čestmíra Olehly, jehož o start v letošní 120. ročníku překážkového vrcholu připravila horečka den před dostihem, byl žokej Jaroslav Myška. Více uvnitř článku...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 24.10.2010 23:27:14

Desátým dostihovým dnem bude v sobotu 23. října zakončena letošní pardubická dostihová sezóna. Program překážkového odpoledne nabízí sedm dostihů, hlavním je Cena Tiumena - Závěrečná steeplechase sezóny 2010, steeplechase cross country II. kategorie na 4200 metrů pro pětileté a starší koně.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 20.10.2010 8:48:28

120. Velká pardubická České pojišťovny měla rekordní diváckou návštěvu ve své novodobé historii. Jubilejní ročník nejtěžšího překážkového dostihu evropského kontinentu, v němž žokej Josef Váňa starší v sedle Tiumena vybojoval své sedmé vítězství, na Dostihovém závodišti v Pardubicích sledovalo bezmála 45 tisíc lidí. Zajímá vás, kolik lidí sledovalo televizní přenos? Čtěte dále...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 15.10.2010 14:56:48
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020