dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Hlavními body programu nedělního Dostihového festivalu v Auto Hase Parku Velká Chuchle byly tradiční Velké ceny pro tříleté a starší koně o 500 tisíc Kč, které kromě domácí špičky přilákaly na start také zahraniční konkurenci.

Autor: redakce Jezdectví, Jiří Zlámaný
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 20.9.2010 13:00:00

V pořadí již po 26. se otevřou brány populárního dostihové závodiště na Albertovci. Stane se tak v neděli 25. července 2010 ve 13 hodin. Ke znovu pořádání tradičních dostihových dnů došlo po změně vlastnictví hřebčína na  rodinu Hájkovu v roce 2006. Dostihový den na Albertovci je populární nejen kvalitními dostihy, ale zůstává i pokračováním slavných jezdeckých a chovatelských dnů s bohatým doprovodným programem. Více uvnitř článku...

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 24.7.2010 22:01:12

Celý červenec bude ve znamení dostihů, posuďte sami: 3. 7. Slušovice, 4. 7. Karlovy Vary, 6. 7. Lysá nad Labem, 10. 7. Most a Světlá Hora, 11. 7. Benešov, 17. 7. Brno, 18. 7. Karlovy Vary, 24. 7. Most, 25. 7. Albertovec a 31. 7. Benešov. Pro bližší info se podívejte na www.dostihy.cz.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 2.7.2010 12:54:33

Na závodišti v Pardubicích se při nadcházejícím dostihovém mítinku objeví druhá socha koně. Při Polském dnu, který se koná v sobotu 12. června od 15.00 hodin, bude slavnostně odhalena busta Mora. Bude umístěna před vstupem na tribunu A. „Jsme přesvědčeni, že slavným koním a jezdcům dosud nebyla věnována taková pozornost, jakou by si zasloužili. Chceme tímto způsobem připomínat legendy Velké pardubické. Proto při letošním jubilejním 120. ročníku budeme v tomto směru pokračovat,“ uvedl Jiří Kunát, ředitel Dostihového spolku, a.s. Více ve článku...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 9.6.2010 7:56:10

Na sobotní Ruský den zavítali do Pardubic dva členové zlatého týmu českých hokejistů z nedávného mistrovství světa - obránce Petr Čáslava (na snímku v bílém triku) a útočník Petr Koukal. Na čerstvé světové šampióny a zároveň letošní mistry republiky s pardubickým Eatonem nejprve čekaly bouřlivé ovace v Dostihovém klubu, z jehož tribuny posléze sledovali sobotní mítink. V průběhu odpoledne oba hokejisté absolvovali autogramiádu ve vestibulu Městské tribuny, při níž rozdali stovky autogramů. Po jejím skončení ještě společně se svými manželkami a dětmi vyrazili na projížďku kočárem po dostihové dráze, při níž si mohli prohlédnout většinu překážek včetně Taxisova příkopu. Více fotek najdete uvnitř článku…

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 30.5.2010 18:06:02

Minulou neděli senzačně porazili Rusko ve finále hokejového mistrovství světa a překvapivě získali zlaté medaile. A v sobotu 29. května budou hosty při Ruském dnu na Dostihovém závodišti v Pardubicích. Na nadcházející dostihový mítink zavítají čerství světoví šampioni a také letošní mistři republiky s HC Eaton Pardubice – obránce Petr Čáslava a útočník Petr Koukal. Při Ruském dnu bude možné i získat podpis obou hokejistů. V průběhu odpoledne zhruba ve 14.30 hodin se uskuteční jejich autogramiáda ve vestibulu Městské tribuny. Sobotní dostihový mítink na pardubickém závodišti začíná ve 13.00 hodin.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 26.5.2010 13:56:25

Po pádu v rovinovém dostihu v Brně – Dvorskách zemřel v neděli na rozsáhlá vnitřní zranění dvaačtyřicetiletý žokej Zdeněk Kaláb. Při neštěstí jej zalehl jeho kůň. ČTK to dnes řekl šéf tamního dostihového areálu Josef Vymazal. Nehoda se stala v rovinovém dostihu tříletých a starších koní na 1900 metrů. V poslední zatáčce před cílem ujela Kalábovu koni noha. Sesunul se přitom k zemi tak nešťastně, že svého jezdce zalehl. Šéf dostihového areálu Josef Vymazal je nešťastnou událostí otřesen. Kaláb navíc v dostihu sedlal jeho koně. Více ve zprávě ČTK (viz odkaz z nadpisu).

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 3.5.2010 11:55:08

Žokej Josef Váňa, šestinásobný vítěz Velké pardubické, dnes v Praze převzal od představitelů Českého olympijského výboru Cenu Jiřího Gutha Jarkovského, kterou výbor každoročně uděluje za nejhodnotnější sportovní výkon roku. Sedmapadesátiletá legenda dostihového sportu tak po loňském triumfu ve slavném závodě získala do své bohaté sbírky další cenu. Více přináší server Aktuálně.cz.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 21.1.2010 10:50:04

Před rokem si Dostihové závodiště v Pardubicích prožilo premiérovou „zimní sezonu“. A nyní se připravuje na další. Jakmile to sněhové podmínky dovolí, budou moci všichni zájemci opět využívat zdejší areál k běhu na lyžích. Podrobnosti přináší Dušan Korel...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 17.12.2009 4:02:55

V aktuálním čísle časopisu Jezdectví máte možnost seznámit se blíže s velmi populární disciplínou - s dostihy. Poslední dvoustranu tématu měsíce jsme věnovali českým dostihovým závodištím, avšak prostor v časopise nám dovolil zmínit se o každém pouze velice stručně, navíc jsme byli nuceni vynechat notoricky známé Pardubice a Velkou Chuchli. Nyní vám nabízíme o něco podrobnější pohled na tato dějiště českých dostihových mítinků.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 9.11.2009 10:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2019