zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Hasiči Libereckého kraje absolvují v Brně školení na zacházení se záchrannou sítí pro koně, další síť bude díky sbírce předána hasičům z Brna. Veřejná sbírka stále probíhá. Podrobnosti uvnitř.

Autor: Tisková informace, MVDr. Lýdia Čačková
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 8.12.2015 17:30:00

Klisna anglického plnokrevníka Motivace zůstane natrvalo v péči Záchranné stanice živočichů – Ornitologického spolku Tachov sídlící v obci Studánka u Tachova. Do této záchranné stanice byla v únoru 2015 umístěna poté, co byla pro týrání odebrána původnímu majiteli. Ve vlastnictví státu byla klisna od července 2015 na základě rozhodnutí Městského úřadu Stříbro. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) proto hledal klisně nového majitele. Podrobnosti uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 7.12.2015 19:45:00

Brzké uzdravení bychom chtěli popřát do severomoravské Borové-Bolatic MVDr. Vítovi Holému, který po pádu z koně musel podstoupit operaci v ostravské nemocnici. Ať se domácí léčení protáhne jen na nezbytně nutnou dobu! Připomeňme, že dr. Holý se ve svém hřebčíně Amona zabývá chovem trakénských koní, byl v komisi německého trakénského svazu při posledním chovatelském svátku a také je členem prezidia Svazu chovatelů slovenského teplokrevníka v ČR. 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 4.12.2015 13:29:10

Včera se začaly prodávat vstupenky na oslavu 90. narozenin Královny Alžběty - během několika hodin byly vyprodány. Organizátoři však potvrdili, že bude ještě jedna příležitost vstupenky získat. Téměř tisíc koní se zúčastní oslav. Více informací najdete uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.11.2015 20:15:00

Úspěšný skokový pár Julia Kayser a Marc Houtzager se spolu s prvorozenou šestiletou dcerou Ninou těší z narození druhé dcery Liz. Německo-nizozemský pár to oznámil na své facebookovské stránce. Liz se narodila minulé pondělí, vážila 3,39 kilo a měřila 56 centimetrů!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.11.2015 16:30:00

I ve svých 89 letech se Královna Alžběta věnuje své největší zálibě - vyjížďce na koních. Minulý měsíc ji zachytily objektivy fotografů na vyjížďce ve svém obvyklém dlouhém plášti, rajtkách a hedvábném šátku. Často není na vyjížďkách sama. Po loukách kolem hradu Windsor v Berkshire ji doprovází vrchní ošetřovatel koní Terry Pendry (viz foto uvnitř).

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 23.11.2015 19:15:00

Lucy Procter obvykle vozí ve svém přepravníku poníky nebo závodní koně, ale minulý víkend jela zachránit Joeyho - válečného koně. Joey právě cestoval na literární festival v Sherborne Abbey, kde byl sobotní večer věnován autorovi knihy Válečný kůň, Michaelu Morpurgovi. Nákladní auto, které vozí slavnou divadelní loutku mělo však po cestě poruchu, která nešla opravit a tak se už zdálo, že se Joe na festival nestihne dostavit včas. Jak vše dopadlo?

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.11.2015 20:00:00

Německé dvojici Mylene Diederichsmeier a Carsten-Otto Nagelovi se na konci října narodil syn Liam Nagel. Připomeňme, že Carsten-Otto Nagel se v roce 2010 stal v sedle Corradiny spolu s německým týmem mistrem světa.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 6.11.2015 9:00:00

I v měsíci říjnu zaznamenaly statistiky webových stránek časopisu Jezdectví www.jezdectvi.cz rekordní počet čtenářů. Téměř 42 tisíc unikátních uživatelů s 92 tisíci návštěvami si zobrazilo více jak 165 tisíc stránek. Neustále roste také popularita časopisu na Facebooku, kde jsme překročili již 37 tisíc fanoušků. Děkujeme všem čtenářům za vzrůstající přízeň! Webové stránky Jezdectví a sociální média slouží jako doplňkové informační médium k nejprodávanějšímu jezdeckému časopisu na českém trhu.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 3.11.2015 12:45:25

Anglická policie spustila kampaň, která má pomoci ochránit jezdce na silnicích. Akce "Bright Rider" má zdůraznit důležitost oblékání reflexního oblečení při jízdě po silnici. "Být viděn umožní řidičům zavčas reagovat a vyhnout se tak srážce či splašení koně," říká policejní důstojník z Thames Valley. Jakými zásadami byste se měli řídit?

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 1.11.2015 19:40:00

V těchto dnech se dožívá významného životního jubilea 80. let doposud aktivní jezdec pan Stanislav Beránek z Lásenice u Jindřichova Hradce. Za svůj život se věnoval dostihům, pakuru, drezuře a všestrannosti. Je nositelem titulu žokej. Přejeme ještě mnoho úspěšně zajetých parkurů a hodně zdraví do dalších let!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 27.10.2015 19:40:00

Dnes skončily mezinárodní závody ve francouzském Pau. Pokud byste toužili zakoupit farmu na francouzském venkově, můžete vybírat z několika neodolatelných nemovitostí. V článku vám nabízíme přehled několika z nich.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 25.10.2015 20:25:00

David Wilson obdržel tento měsíc cenu za statečnost od British Horse Society's Sefton, když dokázal zachránit policejního koně před brutálním útokem psa. Incident se odehrál již v lednu minulého roku. Mladého policejního koně jménem Quixote napadl při tréninku v Parku Greenwich bulterier. Více v článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 22.10.2015 19:50:00

V úterý 20. října  proběhlo na centrální stanici v Liberci předání záchranné sítě pro koně, kterou hasičům darovala veterinářka MVDr. Lýdia Čačková prostřednictvím občanského sdružení EDUvet.cz. Do konce roku 2015 budou tímto speciálním vybavením disponovat dva hasičské sbory a HZS Libereckého kraje je tím úplně prvním.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 21.10.2015 18:00:00

Vědci z University v Edinburghu pátrali po příčinách smrtelné nemoci z pastvy u koní, když se jim podařilo učinit objev. Při zkoumání nervových tkání šesti koní, kteří zemřeli na toto onemocnění vědci zjistili, že obsahují proteiny, které se běžně vyskytují v mozku pacientů postižených Alzheimerovou chorobou. Více uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 19.10.2015 20:15:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2019