sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

V sobotu opět do Martinic

Letos již potřetí zve Jezdecká společnost Equitana na skokové závody do Martinic. V sobotu od 9.00 hodin začínají v tomto luxusním areálu soutěže stupněm Z - S**. Na posledních závodech se na kolbišti sešla velká konkurence v čele s Alešem Opatrným, přesto v nejtěžší soutěži zvítězila mladičká K. Hnetilová s Veneurem Jiřího Pecháčka. Jak dopadne sportovní klání tentokrát se přijeďte sami přesvědčit i s celou rodinou – pro děti je v areálu k dispozici také skvěle vybavený dětský koutek. Další informace na www.equitana.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 24.7.2007 2:22:48
MČR skoky bleskově

Aktuálně vám přinášíme nejdůležitější výsledky ze skokového MČR v Karlových Varech. Mistrem seniorů se již popáté stal Aleš Opatrný (Cartouche), mezi ženami vybojovala titul Natálie Roučková (EUphorie-BOY) a z mladých jezdců byla nejúspěšnější Klára Stružinská (Lipka Uniren). V soutěži družstev skončili na prvním místě Západočeši ve složení: Jaroslav Jindra – Kreace, Vít Rédl – Pyra, Jan Štětina – Corregio-K a Jiří Luža – Scherlock Holmes. Kompletní výsledkový servis najdete na URL: http://www.cjf.cz/mcr_karlovy_vary.aspx, 50ti minutový záznam ze šampionátu pořídila Česká televize pro program ČT4 Sport. V premiéře jej vysílá v úterý od 17.45 hod. a dále v reprízách: 25.7. 14:15, 25.7. 22:50, 26.7. 08:55 a 27.7. 10:05. Rozsáhlou reportáž jsme pro vás bleskově připravili do srpnového Jezdectví, které vychází již tento čtvrtek!

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 22.7.2007 11:01:12
Přijeďte fandit budoucím mistrům!

Česká skoková špička bude ode dneška do neděle bojovat o mistrovské tituly. Přijeďte i vy povzbudit své favority do impozantního prostředí karlovarského závodiště. Tříkolové soutěže (v případě družstev pouze dvoukolové) začínají dnes, tj. v pátek od 15,30 hod. v pořadí mladí jezdci, ženy, jednotlivci. V sobotu proběhne navíc první kolo družstev (10,00 hod), poté od 13,30 hod budou opět následovat druhá kola mladých jezdců, žen a jednotlivců. Sobotní odpolední soutěže se jedou zároveň jako samostatné, takže se v nich bude o vítězství a finanční ceny rozeskakovat. Nedělní program začíná druhým kolem družstev (10,00 hod) a vrcholí ve 12,30 (ml. jezdci), 14,00 (ženy) a  15,30 (jednotlivci).

Dle informací pořadatelů budou výsledky zveřejňovány vždy večer na webu ČJF (www.cjf.cz), podrobnou reportáž připravujeme v srpnovém čísle časopisu Jezdectví, které vychází již ve čtvrtek, 26. července.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 20.7.2007 9:04:08
CSI Ptýrov uzavírá přihlášky
Jak jsme vás již informovali, proběhnou ve dnech 17.-19. srpna 2007 na farmě PCT Ptýrov u Mnichova Hradiště jedny ze čtyř mezinárodních skokových závodů konaných letos v ČR - CSI Ptýrov. Stavitelem parkurů bude Chorvat Eduard Petrovič, který na WEG Aachen 2006 získal v soutěži course designerů druhé nejvyšší ocenění za kurs Grand Prix. Na třídenní klání je pozvána vetšina světových jezdeckých velmocí, jejichž jezdci budou bojovat o celkovou dotaci 30 000 eur. Upozorňujeme, že uzávěrka nominativních přihlášek je již v pondělí 30.7.2007 !! Zasílejte je na mail Info@csi-ptyrov.cz nebo faxem na č. +420 272 650 069. Rozpis i v české verzi najdete na stránkách www.csi-ptyrov.cz.
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 20.7.2007 1:37:03
Česká republika má medaili z Mistrovství Evropy!
Obrovský úspěch vybojovala Michaela Hažmuková s GRAF CONNY v Istanbulu na Mistrovství Evropy dětí. S celkově jedním trestným bodem za čas z prvního kola se rozeskakovala o druhé a třetí místo a do Čech přiváží bronzovou medaili! Do finále postupovalo 30 nejlepších ze dvou kvalifikací. Míše se tak úročí soustavná příprava v zahraničí a velké možnosti, které se jí tím otevřely. Gratulujeme!
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 15.7.2007 5:47:19
Mistrovství Evropy dětí v Istanbulu
Aktualizace 14.7. 12:40 - po třech čistých parkurech se Míša probojovala do finále mezi 30 nejlepších. S celkovou nulou je 7 účastníků.
Za účasti 16 států bylo středečním slavnostním ceremoniálem zahájeno Mistrovství Evropy dětí v tureckém Istanbulu. ČR reprezentuje členka DJ Teamu Michaela Hažmuková s Graf Conny a německým trenérem Sebastianem Holtgrave. Ve středu bylo na programu zahajovací skákání 110 cm (0 trestných bodů a 16. místo), ve čtvrtek 1. kvalifikační kolo 120 cm, které naše dvojice absolvovala opět bez penalizace. Páteční program sčítá 2 kvalifikační kola. Nedělní finále je pro 30 nejlepších dvojic a je rovněž 120 cm vysoké.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 14.7.2007 12:38:47
WebTip: Fotogalerie CSIPJY Heroutice
Na stránkách závodů je uveřejněno množství fotografií.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 13.7.2007 8:25:04
Seriál Pony liga se přesouvá na Moravu

Seriál Pony liga se ve svém jubilejním pátém ročníku poprvé rozšiřuje i na východní část naší republiky. Jeho čtvrté kvalifikační kolo se koná 21. července v Rudné pod Pradědem. Na programu jsou soutěže pro pony ZLP až SPB, pro velké koně Z až L. O seriálové body mohou jezdci do 12 let na pony bojovat v soutěži LP (kategorie Pony liga), jezdci do 16 let v kategorii Pony extraliga v soutěži SPB. Kategorie Teenager pro jezdce do 21 let na velkých koních má svou kvalifikaci v rámci soutěže ZL. Průběžné pořadí seriálu je velmi vyrovnané. Připomínáme, že se bojuje o účast v listopadovém finále a o velmi hodnotné ceny. Veškeré podrobnosti najdete v kalendáři akcí nebo na www.ponyliga.cz.

Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 12.7.2007 1:59:04
Velká cena Frenštátu

Během uplynulého víkendu probíhaly ve Frenštátu pod Radhoštěm závody zařazené do ČSOB Českého skokového poháru, jejichž vrcholem byla tradiční Velká cena. Prvenství v ní vybojoval Zdeněk Žíla s Carlosem s.v., druhé místo obsadila Kateřina Bardonová s Vikomtem a třetí skončil ing. Petr Eim s Puerto Rico Fitmin. Podrobné výsledky všech soutěží najdete na www.ceskyskokovypohar.cz. Vy, co jste ve Frenštátu nebyli osobně, se můžete podívat již dnes od 18.00 a od 22.55 hodin na hodinový televizní záznam vysílaný na programu ČT4 Sport. Další reprízy jsou naplánovány na stejném kanálu v tyto termíny: 10.7. od 12.15 hod., 12.7. od 22.55 hod. a 13.7. od 8.00 hod.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 9.7.2007 2:09:42
CSIPJY Heroutice - výsledky
Na stránkách mezinárodních skokových závodů pro juniory, mladé jezdce a jezdce na pony najdete kompletní výsledky. KOOPERATIVA GRAND PRIX pro jezdce do 21 let (140 cm) vyhrála Klára Stružinská - LIPKA UNIREN, EQUISERVIS GRAND PRIX PONY Lucie Strnadlová - MARIO 2. V sobotním Memoriálu Dr. Miroslava Krůty - mezinárodní soutěži družstev bylo nejlepší složené družstvo Ukrajina - Česko ve složení Konstyantin Pisarenko (SANCHO PANSO), Valentyn Makarenko (KISS COOL), Klára Stružinská (LIPKA UNIREN) a Barbora Hudcová (VIKYTA). Soutěž byla velmi vyrovnaná, po dvou kolech 130 cm se tři družstva rozeskakovala.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 8.7.2007 10:57:02
Na Radegasta do Frenštátu

Během následujícího prodlouženého víkendu (od pátku do neděle) proběhne ve Frenštátu pod Radhoštěm další kolo ČSOB ČSP 2007. Sobotní program vyvrcholí tradiční Cenou Radegasta (ST**) sponzorovanou stájí Mustang a v neděli se můžete těšit na ČSOB Velkou cenu Frenštátu p. R. (T**). Jako programovou vložku pořadatelé připravili soutěž zvanou „Kůň a motokára“. Podrobnosti na stránkách Asociace ČSP.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 3.7.2007 8:57:24

Opět se nám do Jezdectví nevešlo vše, co bychom tam chtěli vtěsnat, a tak již tradičně u některých článků přichází na řadu internet. Dnes vám přinášíme mj. novinky ze závodů Balve Optimum, které vždy patřily a stále patří k nejlépe obsazeným červnovým závodům. Na startu se sešli čtyři z první světové pětky (M. Fuchs, M. M.-Beerbaum, Ch. Ahlmann i pátá J. Kürten) a ředitel závodů, hrabě Dieter Landsberg-Velen se mohl jen radovat, protože se mu přihlásily i drezurní stars v čele s Nadine Capellmann a Hubertusem Schmidtem. Článek připravila Kateřina Hanušová.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 30.6.2007 9:29:23
CSIPJY Heroutice - seznam startujících
Na webových stránkách mezinárodních skokových závodů juniorů, mladých jezdců a jezdců na pony najdete aktuální seznam startujících. Přihlášena je téměř stovka dvojic ze sedmi států Evropy.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 29.6.2007 5:31:59
Novinky o CSIO4*-W Praha

Na internetových stránkách www.csio.cz přibylo v posledních dnech několik novinek týkajících se těchto největších skokových závodů v České republice. Dozvíte se např. podrobnosti o zkoušce tří různých typů povrchu písku s umělými vlákny, aby byla zajištěna jeho maximální kvalita, event. které nové firmy se staly partnery letošního ročníku.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 26.6.2007 4:48:07
Uzávěrka přihlášek CSIPJY Heroutice
Dnes ve 12.00 končí uzávěrka jmenovitých přihlášek na mezinárodní skokové závody pro juniory, mladé jezdce a jezdce na pony. Více o závodech v článku.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 25.6.2007 8:08:07
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020