sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Ve VC Opavy zvítězil Žíla

VI. kolem pokračoval v Opavě o uplynulém víkendu ČSOB Český skokový pohár 2007. Vítězem hlavní soutěže st. T** se stal Zdeněk Žíla s Le Patronem, který jako jediný absolvoval základní i finálové kolo bez penalizace. Za ním skončil Jiří Luža s Ronaldem-S a třetí místo vybojoval opět Zdeněk Žíla, tentokrát s Carlosem s.v. Ve vedení průběžného pořadí ČSP se stále drží Jaroslav Jindra (68 b.), následovaný Jiřím Lužou, Zdeňkem Žílou a Alešem Opatrným. Více na www.ceskyskokovypohar.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 25.6.2007 1:36:33

Ve dnech 9. - 10.června se Jezdecký areál La-Bohéme stal potřetí pořadatelem Ceny Svatého Norberta, zřejmě nejlépe dotované soutěže pro pony v České republice. Soutěž se skládá ze dvou samostatných soutěží - SP, která se jezdí tradičně jako hlavní pony soutěže sobotního programu a hlavní nedělní STPB. Loňské vítězství tentokrát se svým druhým koněm Pamelou obhájila Alena Homolová (JS Bost B.) před sestrami Míšou a Luckou Krulichovými s koňmi Mars Star a Destiny La-Bohéme (JO La-Bohéme Zduchovice). /Dále v článku./

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 20.6.2007 5:27:14
Jezdecká společnost Equitana poprvé

V sobotu 23. června proběhnou historicky první závody v parkurovém skákání ve zcela novém jezdeckém areálu Jezdecké společnosti Equitana. Vypsány jsou soutěže Z až S s dotací 55 tis. Kč. Parkur bude postaven na kolbišti se směsným  povrchem (bílý písek – geotextilie).  V rámci dne je zajištěn kompletní servis nejen pro jezdce, ale i pro doprovod a další návštěvníky. Další informace najdete na stránkách pořadatele.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 18.6.2007 0:00:00
Veronika Krajníková vyhrála finále velké tůry při CSIJY Neubeeren v Německu
Mladá jezdkyně Veronika Krajníková si s klisnou Cikáda v neděli 17.6. poradila na překážkách 140 cm s ostatními patnácti soupěři kvalifikovanými do finále velké tůry a zvítězila po čistém rozeskakování o vteřinu rychlejším časem než druhá Anna Jürgens, rovněž s nulou i v rozeskakování. Na těchto obtížných mezinárodních závodech pro juniory a mladé jezdce reprezantovaly ČR i Natálie Crnková a Jana Perníčková. Ta byla např. s Cardiff po čistém výkonu šestá v soutěži 135 cm, s La Zarras-T Biofaktory byla ve finále malé tůry (140 cm) "na place" se 4 tr. body. Natálie Crnková chodila soutěže 135 - 140 cm s koňmi La Gabana a Alechandra většinou za 8 tr. bodů, finále malé rundy dokončila jen s jednou chybou, ale na umístění to bohužel nestačilo. Drezúrní části závodů (CDJY) se úspěšně účatnila Libuše Půlpánová a dvakrát se umístila na dekorovaném osmém místě.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 17.6.2007 8:39:45
Právě dnes probíhá uzávěrka nominativních přihlášek na mezinárodní skokové závody juniorů a mladých jezdců a jezdců na pony CSIPJY Heroutice. Konají se 6. - 8. července, přihlášeno je 7 ekip ze zahraničí, tratě staví opět Rakušan Thomas Andresek. Pokud ještě váháte, přečtěte si podrobnosti v článku.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 11.6.2007 6:52:39
VC Litomyšle – další do sbírky Opatrného

Aleš Opatrný pokračuje v sérii vítězství ve Velkých cenách. Do sbírky mu tuto neděli přibyla VC Litomyšle. S Lecarinem dokázal jako jediný překonat základní i finálovou část parkuru st. T** bez penalizace a zaslouženě tak zvítězil. Přestože se nadvakrát Opatrný spletl ve volbě Lecarina do bodování v ČSP (ve VC Brna a VC Kolína zvítězil s Market Tinka´s Boyem), vsadil na něj i napotřetí a tentokrát mu jeho sázka vyšla. Z pátého kola si tudíž odvezl 18 bodů a v tuto chvíli je vedle J. Jindry, Z. Tótha a J. Luži v pomyslné finálové čtveřici. Druhé místo ve VC Litomyšle obsadil Z. Žíla a třetí skončil I. Šulek. Více najdete na www.ceskyskokovypohar.cz a v červencovém Jezdectví.  

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 11.6.2007 4:19:00
Veronika Macánová v Poznani

Jako jediná nás letos reprezentuje na CSIO-W v Poznani Veronika Macánová ze stáje Tecton Most. Hned první den se jí dařilo, s L´Amie obsadila v soutěži do 135 cm 18. pozici (71 startujících) a s Pompösem skončila v soutěži do 145 cm sedmnáctá (64 startujících). V obou případech parkur absolvovala čistě. Pravidelný výsledkový servis s těchto vrcholných skokových závodů v Polsku můžete sledovat na stránkách www.voltahorse.pl.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 8.6.2007 9:17:22
Český skokový pohár míří do Litomyšle

Od pátku do neděle bude na kolbišti pod Primátorskou hrází v Litomyšli pořádně živo. Kromě jezdeckých závodů v rámci ČSOB Českého skokového poháru budete moci sledovat nabitý doprovodný program. V „show programu“ uvidíte např. Václava Vydru, Petru Minářovou a Laďu Kerndla. Součástí jsou již tradičně atrakce pro děti a relaxační program pro účastníky. Více najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 6.6.2007 0:00:00
Grand Prix Hradce pro Opatrného

Aleš Opatrný opět dokázal, že je jednička českého skokového sportu. V neděli odpoledne zvítězil s Cartouchem v Grand Prix Města Hradce Králové při mezinárodních závodech CSI* pořádaných stájí Tarpan Odolena Voda. V napínavém rozeskakování soupeřil s Polákem Tomaszem Kleinem na koni Maaik. Obě dvojice ani jednou nezaváhaly, Cartouche s Alešem Opatrným však projel cílem o více jak dvě sekundy rychleji. Na třetím místě skončila Monika Štangelová s Lux Ass, která měla taktéž po dvou kolech čisté konto, v rozeskakování ovšem vzdala. Podrobnosti o celkovém průběhu CSI* najdete na stránkách www.tarpan.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 4.6.2007 8:54:52
V krásném prostředí Beskyd se letos poprvé závodilo v Trojanovicích. Během let zde vyrostl krásný jezdecký areál. Nová hala o rozměrech 25 x 67m byla přes zimu plně využita k soustředěním, vedle haly je vybudované pískové kolbiště (42x70) a přibylo i pískové opracoviště. Poprvé se v rozpise objevil i parkur st. „S“...
Autor: Vít Holý
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 1.6.2007 0:00:00
CSI*, J/Y Hradec Králové startuje již tento pátek!

V pátek 1.června od 8.00 hodin startuje první soutěž letošního CSI*, J/Y Hradec Králové. Vzhledem k počtu účastníků a zajímavému programu jde zcela jistě o největší skokovou událost první poloviny letošní jezdecké sezony. Skákat se bude doslova od rána až do večera – např. sobotní I.kolo Velké ceny Města Hradce Králové začíná až v 18.00 hodin, II.kolo pak v neděli od 17.00 hodin. Veškeré podrobné informace a později i aktuální výsledky můžete sledovat na stránkách www.tarpan.cz. Redakce časopisu Jezdectví však doporučuje všem internetovým surfařům osobní účast! – Zn.: má být krásně! - Tak co doma? :o)

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 30.5.2007 2:28:40
Další triumf pro Opatrného

ČSOB Velká cena Kolína má stejnou vítěznou dvojici, jako druhé kolo ČSOB ČSP 2007 v Brně. Tvoří ji Aleš Opatrný a Market Tinka´s Boyem. Ani tentokrát si jej však jezdec nevybral pro bodování do poháru, a tak se musí spokojit pouze s devíti body, které získal s Lecarinem za 9.místo. Plný počet bodů si z Kolína odvezl Luboš Vondráček s Argonem 1 (2. místo). Podrobnosti o čtvrtém kole skokového poháru najdete na stránkách http://www.ceskyskokovypohar.cz. Aktuální reportáž najdete již tento čtvrtek v červnovém čísle časopisu Jezdectví!

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 28.5.2007 9:50:58
Pohár pokračuje v Kolíně

Po dvou moravských kolech se ČSOB Český skokový pohár přesouvá zpět do Čech, kde se o tomto víkendu zastaví v Kolíně. V sobotu jsou na programu celkem tři soutěže (Z – S**), v neděli bude soutěžní program (SO do 130 cm, ST**, T**) doplněn zábavnou vložkou v níž budou společně závodit jezdci + trenéři a majitelé + sponzoři. Zajisté tedy půjde o zajímavou podívanou, kterou si nesmíte nechat ujít. Startky a posléze aktuální výsledky najdete pod odkazem.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 25.5.2007 5:36:09
V Ostravě zvítězil Jiří Luža

Celkem třem jezdcům se podařilo překonat ve ČSOB VC Ostravy základní i finálové kolo parkuru st. T** bez bodové penalizace. Nejrychlejší z nich byl Jiří Luža s Ronaldem-S, na druhém, resp. třetím místě skončili se svými svěřenci Bronislav Chudyba a Petr Eim. Podrobné informace najdete na stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 21.5.2007 10:16:01
Aktualizace: 20.5.2007 - nedělní výsledky
JS Kolesa a Stáj Vasury pořádají tento víkend skokové závody VEIDEC CUP - Kolesa. Opět vám na základě ankety, kde jste jednoznačně upřednostnili možnost získávat na tomto webu rychlé a průběžné výsledky, přinášíme požadované informace.
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 20.5.2007 4:15:31
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020