sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Kvůli k množícím se spekulacím se pořadatelé závodů 1. ročník Lamborghini Praha Parkur Cup rozhodli vydat následující tiskovou zprávu vztahující se k průběhu zmiňovaných závodů.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 28.3.2007 10:57:47
WebTip: nové stránky CSI* Ptýrov

V dnešním WebTipu vám přinášíme odkaz na nově vzniklé internetové stránky mezinárodních skokových závodů CSI* Ptýrov, které se uskuteční v polovině srpna. Pro začátek na nich najdete rozpis soutěží, kontaktní údaje a fotogalerii z loňských prvních závodů konaných v areálu PCT Ptýrov. Zajímavá je jistě informace, že autorem parkurů na CSI* bude chorvatský stavitel Eduard Petrovič, který na WEG Aachen 2006 získal v soutěži course designerů druhé nejvyšší ocenění za kurs Grand Prix. Zbývá doplnit URL: www.csi-ptyrov.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 22.3.2007 1:27:01
Lamborghini Praha Parkur Cup

V neděli 1. 4. se v hale jezdeckého areálu Equus Kinský v Hradišťku u Sadské uskuteč1. ročník Lamborghini Praha Parkur Cupu doplněného bohatým doprovodným programem a možností vyhrát zajímavé ceny pro každého návštěvníka. Pořadateli akce jsou Jezdecká společnost Equinenter a Tělovýchovná jednota Equus Kinský. Celý soutěžní den bude začínat v 10 hodin, na programu budou tři skokové soutěže a hlavním bodem programu je Cena společnosti Lamborghini Praha (st. ST). Celkem se mezi závodníky rozdělí ceny v hodnotě 130 tisíc korun. Více informací o závodech naleznete na www.equinenter.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 8.3.2007 3:35:17

Již tradičně vám přinášíme v elektronické podobě nezkrácené verze sportovních článků ze zahraničí od Kateřiny Hanušové otištěné v časopisu Jezdectví. Tentokrát se podíváme na tyto témata: Cöster opět ve formě, Lítý souboj Ehning versus Ahlmann, Ochuzený Amsterdam, Dvojnásobný domácí triumf ve francouzském SP, Druhý Guerdatův triumf v SP a Bohaté curyšské Swiss Life.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 23.2.2007 11:45:31
Výroční zpráva ČSP

Na stránkách Asociace Českého skokového poháru byla uveřejněna výroční zpráva ČSP pro rok 2006, která je ve více než pochvalném duchu. Dozvíte se v ní, jak strmě stoupla návštěvnost jednotlivých závodů, jaké novinky pro ČSP nastaly v uplynulém roce, v jakém rozsahu byli prezentováni partneři seriálu a naopak, jak hodně byl seriál prezentován v médiích. Také vyhodnocení akce je zaměřeno především na marketingovou část... Inu, nahlédněte sami!

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 12.1.2007 9:01:43
Lednové závody s jarními teplotami?

Tak to vypadá, že o první letošní skokové závody, které se uskuteční 20. – 21. ledna v hale JS Císařský ostrov, bude nemalý zájem. Aktuální předpověď počasí totiž slibuje v následujících dnech doslova jarní teploty a mráz se sněhem by se alespoň v Praze neměl objevit nejméně dalších čtrnáct dní. Podmínky pro trénink jsou tak téměř ideální a zbývá se jen těšit na to, jak široké startovní pole dorazí. Rozpis závodů najdete na stránkách pořadatele.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 8.1.2007 8:59:43
Vánoční Parkuriáda v galerii

Sliby se mají plnit nejen o Vánocích! Jeden slib plníme ještě před Vánocemi a uveřejňujeme alespoň několik záběrů z Vánoční Parkuriády v naší galerii...

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 22.12.2006 9:21:23

CSIJ,P,CH kategorie A se konalo 24.-26.11. v Belgickém Neeroeterenu, který je vzdálen jen několik kilometrů od Lanakenu a Cách. Na startu se objevili zástupci 17 národů, mezi kterými byla i Česká republika, reprezentovaná Kateřinou Mestenhauserovou. Podrobnější informace nám zaslal její otec - Vladimír Mestenhauser.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 6.12.2006 9:49:01
Vánoční Parkuriáda se blíží!

Jezdecký areál na Císařském ostrově naši jezdeckou scénu v předvánočním čase doslova rozzáří. První akcí, která se tam v tento měsíc uskuteční, je v sobotu 9. prosince druhý ročník vánoční Parkuriády. Startovat budete moci v soutěžích do 80 cm - volba dráhy a soutěž s postupným vylučováním (paralelní skákání), v mini-maxi a v kostýmovém skákání. Podrobnosti najdete na adrese www.milavitek.cz/parkuriada.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 4.12.2006 0:00:00
CSIO-W Praha 2007 = veřejné tajemství

Ano, doslova veřejným tajemstvím byla v posledních  dnech informace, že se české CSIO****-W uskuteční v příštím roce nikoliv v Poděbradech, ale v nově zrekonstruovaném pražském areálu TJ Žižka. Aby oficialitám bylo učiněno za dost, vše ještě projedná Rada ČJF a posléze bude změna místa konání nahlášena na FEI. Co vedlo společnost Golem s.r.o. k přesunu do Prahy jsme se zeptali jejího ředitele Luďka Novotného. Jeho odpověď najdete v prosincovém Jezdectví (na str. 18), které je od dnešního dne v prodeji.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 30.11.2006 0:00:00
Pony liga po pátém kole
Na stránkách www.ponyliga.cz najdete aktuální pořadí všech kategorií po pátém kole. V seriálu se objevila nová jména a také letošní první odvážná jezdkyně z mladší věkové kategorie, která s jedním ze svých koní bodovala v otevřené extralize na obtížnosti STPB. Je to teprve desetiletá Lucie Přikrylová z Handicap clubu Pamír. Připomínáme, že poslední kvalifikace a finále se konají již tento víkend!
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 21.11.2006 1:56:06
Úspěšně na CSI* v Lešnu

Během uplynulého víkendu se početná ekipa našich skokových jezdců zúčastnila CSI* v Lešnu, kde vybojovali nejedno prvenství a další lichotivá umístění. Jaká to byla, to zjistíte buďto na koňském webu Voltahorse, popř. v nejbližším čísle Jezdectví.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 20.11.2006 2:38:01
Jezdci bojovali o auto

Uplynulou sobotu vyvrcholila v jezdecké hale na Císařském ostrově Volvo Auto Hase Tour. Její finále začalo díky obrovskému počtu startujících až ve 21 hodin a nejvíce se v něm dařilo Petře Hrnčířové z PJK Gabrielka. Jezdci však bojovali nejen o prvenství v závěrečné soutěži tohoto třídílného seriálu, ale také o dvě prémie – automobil a letecký zájezd. Úkolem bylo absolvovat parkur přesně ve stanoveném čase (mezi 60 – 80 sec.), který byl zapečetěn uvnitř vystaveného automobilu, event. se mu co nejvíce přiblížit. Času 67,47 se však nikomu nepodařilo dosáhnout a novým autem tak nikdo neodjel. Nejvíce se mu přiblížila Zuzana Líkařová, která získala alespoň druhou prémii a podívá se díky tomu v těchto chladných měsících do teplých krajin.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 13.11.2006 9:04:58
Svatomartinský pohár

V sobotu 11. listopadu, kdy se na náměstí ve Frenštátě p. R. koná tradiční jarmark s příjezdem Svatého Martina na bílém koni, se uskuteční v hale TJ Slovan Frenštát skokové závody pod názvem Svatomartinský pohár. Na programu budou soutěže stupňovaná obtížnost do 100 cm, ZL a Mini-maxi se zajímavou finanční dotací. Všichni Martinové budou mít slevu na startovném. Podrobnosti najdete pod odkazem.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 2.11.2006 0:00:00
Zkušební novinka
zkouška II
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 13.10.2006 12:37:25
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020