zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Pozvánka na spřežení do Heřmanova Městce
Pokud nemáte žádný plán na zítra, sobotu 2. června 2007, přijeďte fandit starokladrubským vraníkům ze Slatiňan a  všem ostatním koním v náročné jednodenní soutěži spřežení v Heřmanově Městci v zámeckém parku Bažantnice. Celá akce začíná v 9,00 hod. a pořadatelem je Hřebčín Slatiňany..
Předpokládá se účast cca 25 jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží ve stále populárnějším vozatajském sportu.

Autor: ringo
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 1.6.2007 2:07:36

Jean-Francois Pignon vystoupil v Praze. Jeho představení bylo vyprodané v podstatě během čtrnácti dnů a zařadilo se mezi ty, které mezi českými příznivci koní vzbudily největší ohlas. Charismatický Francouz po celé Evropě vyprodává obří arény, proč tedy v České republice vystupoval v hale, která i po zvýšení kapacity čítala jen necelých 1400 míst, včetně těch ke stání? To vám možná poodhalí malý pohled do zákulisí příprav.

Kategorie: zajímavosti
/ 29.5.2007 4:15:10
Ten, kdo tančí s koňmi... je v galerii

Konečně jsme se dostali k tomu umístit pár desítek zajímavých snímků z vystoupení Jeana-Françoise Pignona do naší fotogalerie. Samozřejmě nechybí ani další účinkující z představení nazvaného Ten, kdo tančí s koňmi. Autorkou snímků je fotoreportérka Jezdectví Magdaléna Straková. Račte se pokochat...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 29.5.2007 4:12:16
ORGANIZAČNÍ UPOZORNĚNÍ!
Oznamujeme našim čtenářům, že od 29.5. do 7.6. budu pracovně pobývat ve Velké Británii a proto s největší pravděpodobností nebudu mít přístup k webu ani e-mailu. Nutné případy jako vždy směřujte na info@equichannel.cz. A pokud nepůjde o život, užijte si krásný týden, po němž se můžete těšit na exkluzivní informace ze světa pracovních koní v Anglii!
Kategorie: zajímavosti
/ 28.5.2007 11:15:14
Letos již podeváté se sejdou lidé a jejich koně počátkem září, přesně 7.-9.9. na největší výstavě koní v České republice, kdy na pěti předvadištích zároveň máte možnost komfortně sledovat chovatelské ukázky i zajímavý koňský program - specifická vystoupení. Všem, kdo se ještě k návštěvě Pardubic nerozhoupali, doporučujeme právě tuto akci, pořádanou pod záštitou ASCHK ČR, rozhodně letos navštívit. Pořadatel zároveň vyzývá majitele koní východních plemen k účasti! Podrobnosti naleznete v této pozvánce.
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 28.5.2007 2:04:30
Naše weby na novém stroji
Zájemcům o technickou stránku provozu našeho webu a všem, kteří u nás hostují, s radostí oznamujeme, že v noci na dnešek proběhl úspěšný přesun všech domén a webových služeb na nový, výkonnější a lépe dimenzovaný server. Měly by tak odpadnout v poslední době časté výpadky webu a nemožnost přihlásit se. Pokud byste přesto postřehli opakující se problém, prosím, napište nám o něm na info@equichannel.cz. Děkujeme.
Kategorie: zajímavosti
/ 25.5.2007 8:55:50

A je to za námi! Vystoupení Jean-Francois Pignona, o jehož cvičitelských i jezdeckých kouscích básní snad celý svět, mohlo v neděli 20. 5. zahlédnout v hale na Císařském ostrově i české obecenstvo. Takže jaké to bylo? Splnilo vystoupení zázračného Francouze a jeho pěti klisen všechna očekávání?

Autor: jaja
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 22.5.2007 1:00:00
J.F.Pignon – reportáže (MF Dnes, ČTK a další)

Rozsáhlou reportáž s fotografiemi (3/4 strany) ze včerejšího vystoupení J.F.Pignona v jezdecké hale na Císařském ostrově najdete v pražské příloze MF Dnes. Reportáž ČTK doplněné fotografiemi Renáty Kolářové najdete pod odkazem. Těšit se můžete na článek v červnovém Jezdectví (vychází 31.května) a samozřejmě připravíme i fotografii na naše stránky. Ještě jednou děkujeme všem partnerům, kteří nám pomohli toto vystoupení v rekordně krátkém čase připravit. Divákům děkujeme za shovívavost pří výpadcích dieselové elektrocentrály způsobených technickou závadou.

Kategorie: zajímavosti
/ 21.5.2007 10:17:40
11. května vyhlásila odborná porota výsledky prvního kola naší celoroční fotosoutěže. Jelikož náš web nemá vlastní modul anket, dlouho jsme zkoušeli nejrůznější možnosti, jak vám umožnit i veřejné, nezávazné hlasování a jak cokoliv zvenčí "naroubovat" na náš na míru šitý systém. Díky pomoci Hanky Šmerdové (jejíž jméno zde nevidíte poprvé :o) se tak dnes konečně stalo a tak vám přinášíme anketu k 1. kolu. Zároveň informuji, že druhé kolo porota od minulého týdne hodnotí. Těšme se a nyní směle do hlasování!
Kategorie: zajímavosti
/ 21.5.2007 7:00:00
Equitana - další fotky v GALERII
Dalších úžasných 30 záběrů vás při pátku provede populární EQUITANOU. Tentokrát skrze oko naší dlouholeté čtenářky, Běly Fialové. Račte tudy do GALERIE.
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 18.5.2007 11:16:27
Polský jezdecký klub Lewada uspořádal minulý víkend Mezinárodní šampionát jízdy v dámském sedle. Kromě závodnic z Polska, Velké Británie, USA a Německa se šampionátu zúčastnila i tříčlenná česká ekipa. Více si přečtete v reportáži přímé účastnice Karolíny Fränkelové.
Autor: Karolína
Kategorie: zajímavosti
/ 17.5.2007 9:51:05
Vstupenky na Pignona: nová šance!

Ano, je tomu tak! Během uplynulého víkendu jsme se rozhodli přeměřit veškeré prostory v hale na Císařském ostrově, abychom se znova přesvědčili, zda bude její kapacita využita skutečně na 100%. Výsledek je 37 nových míst k sezení (ihned rozebrané) a 40 ke stání (190,- Kč/ks) – bez toho, aniž bychom snížili komfort ostatních diváků! Dále jsme se rozhodli pro zlepšení výhledu upravit sektory A1 a A2 (4. a 5. řada). Vy co máte zmíněné vstupenky, nahlédněte prosím do souboru přiloženého pod článkem. Vaše nová místa jsou v sektorech A3 – A6 (3. řada). K nahlédnutí je také nový plánek haly s dalšími podrobnostmi pro návštěvníky a podrobné informace o kurzu s J. F. Pignonem naplánovaném na 21. – 22.května v Masečíně u Štěchovic.

Kategorie: zajímavosti
/ 14.5.2007 12:57:18
Podrobnosti k vystoupeni Pignona

Dle očekávání několik desítek nově uvolněních vstupenek na vystoupení J.F.Pignona bylo rozebráno během pár hodin. Proto prosím již neposílejte objednávky, bohužel více místa v hale na Císařském ostrově nenajdeme. Máme však důležitou informaci pro zhruba 70 diváků s již zakoupenou vstupenkou - pro zlepšení výhledu jsme se rozhodli přeskupit sektory A1 a A2 (4. a 5. řada). Vy co máte zmíněné vstupenky, nahlédněte prosím do souboru přiloženého pod článkem. Vaše nová místa jsou v sektorech A3 – A6 (3. řada). K nahlédnutí je také nový plánek haly s dalšími informacemi pro návštěvníky a podrobnosti o kurzu s J. F. Pignonem naplánovaném na 21. – 22.května v Masečíně u Štěchovic.

Kategorie: zajímavosti
/ 14.5.2007 12:57:18
Tak a máme to zde :o) Obč. sdružení EQUICHANNEL.cz, o.s. vyhlásilo počátkem března velkou fotosoutěž o celodřevěný venkovní box a řadu dalších cen. Jelikož jsou naši porotci velmi zaneprázdnění a ještě nám do hodnocení vstoupila dvě vážná onemocnění, pozdrželo se zpracování výsledků, nicméně v následujícím článku vám konečně představíme snímky prvního kola, které sbor porotců vyhodnotil jako nejlepší. Zároveň známe první měsíční vítězku, kterou se stává Lenka Stříbrná ze Smiřic. Gratulujeme a posíláme poukázku k nákupu :o)
Kategorie: zajímavosti
/ 11.5.2007 10:41:00
Fotosoutěž - aktuálně!
Vzhledem k tomu, že je dnes 10., máme zde uzávěrku dalšího kola naší fotosoutěže o venkovní box. Všichni, kdo jste váhali s fotografiemi, už neváhejte, neb se může stát, že právě ta vaše přijde až po půlnoci a de facto se připravíte o jedno kolo... Ve složce č. 2 mám aktuálně 290 fotografií!
Před malou chvílí také dorazily komentáře Jirky Zacha, našeho nejvytíženějšího porotce, k prvnímu kolu a tak právě pracuji na jeho konečných součtech a vyhlášení. Těšte se a zůstaňte s námi.
Kategorie: zajímavosti
/ 10.5.2007 4:07:55
Aktuální číslo
Obsah čísla 12/2019