zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Pozor POZOR, změna v systému soutěže!! Abychom vám i sobě co nejvíce zpříjemnili účast v naší fotosoutěži a urychlili její zpracování, připravila pro vás naše dobrá duše, Hanka-Hanzy Šmerdová, přehledný FORMULÁŘ, kterým můžete vkládat fotografie do soutěže. Již tedy neposílejte fotky e-mailem. Úspěšné vložení soutěžního fota vám systém ihned potvrdí a sám také přiřazuje vaše fotografie do příslušného kola. Nově máte také možnost přidat k fotce doprovodný komentář. Klikem na nadpis tedy vstupte do článku a zasílejte :o)
Kategorie: zajímavosti
/ 12.8.2007 4:13:00

Do redakce nám nedávno dorazil příspěvek Miloslava Mlčkovského o „Roska týdnu“ na starokladrubských koních, který se uskutečnil již před rokem. Z tohoto pohledu nejde zrovna o aktuální záležitost - nebýt toho, že za pár dní začne letošní ročník, na který se všichni účastníci těší celých dvanáct měsíců. Pojďte se tedy s námi podívat, jak takových sedm dní probíhá a co to vlastně ten Roska týden je...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: hipoterapie
/ 12.8.2007 0:00:00
Aukce pro Kamaráda koně již za 5 dní!

Již ve středu 15. srpna vypukne na portálu Aukro.cz aukce dvou obrazů věnovaných do projektu Kamarád kůň Natálií Roučkovou a Ilonou Neumannovou. Trvat bude 21 dní a pevně věříme, že se do ní zapojíte i vy. Probíhat bude v sekci Sport a turistika – Ostatní sporty – Jezdectví (viz odkaz: http://www.aukro.cz/17657_jezdectvi.html?order=t&view=gtext). Uživatelé bez plné aktivace účtu se nemohou této aukce účastnit, proto vy, kteří chcete pomoci touto cestou hipoterapeutickému centru Epona Brno, neváhejte s registrací. Podrobnosti najdete na www.aukro.cz a v článku. Děkujeme!

Kategorie: zajímavosti
/ 10.8.2007 11:54:38
Hodnocení II. kola naší celoroční fotosoutěže je zde a zřejmě nebude žádným velkým překvapením ;o) Samozřejmě ani tentokrát nechybí komentáře poroty a i tentokrát přidám souhrn událostí, které se stihly udát v průběhu hodnocení. Věděli jste, že dva ze čtyř opět trávili čas po nemocnicích? :o)) A jak vše dopadlo? Gratulujeme Evě Havlátové z Ivančic! Už si může vybírat výhru v e-shopu Equisboy!
Kategorie: zajímavosti
/ 10.8.2007 9:11:00
Zeptejte se na co chcete Václava Drbala

Manažer skokové komise ČJF bude odpovídat na vaše otázky zítra (středa 8.8.) od 11 hodin. Dotazy můžete zadávat již nyní! Přidejte se do diskuze.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 7.8.2007 3:37:10
Technické upozornění pro úterní ráno
Vzhledem k tomu, že ani původně předimenzovaný server nestíhá zpracovávat všechny vaše požadavky a poslední dobou se neustále zahlcuje a vypadává, budeme do něj zítra ráno vkládat nový, dvoujádrový procesor.  Ke krátké odstávce dojde v časných ranních hodinách, přesto pokud byste ráno Equichannel nemohli naladit, nepropadejte panice, o případném problému budeme určitě vědět a pracovat na něm. Děkujeme za pochopení.
Kategorie: zajímavosti
/ 6.8.2007 7:59:05
Do Mannheimu pojedou nejen skokané!

V rámci skokového mistrovství Evropy v Mannheimu je plánován i galavečer, ve kterém chce německá jezdecká federace zrealizovat největší evropskou čtverylku složenou vždy po 8 hřebcích z každého státního či významného hřebčína (Lipice, Topolčinaky, Bábolna, Kladruby...). Českou republiku by tak měli na ME zastupovat nejen kvalifikovaní skokané, ale i kladrubští jezdci a koně (4 bělouši a 4 vraníci). Čtverylka by měla být zapsána do Guinessovy knihy rekordů. Diváci se tedy mají opravdu na co těšit! Více o této významné sportovní události najdete na adrese www.em2007.de.

Kategorie: zajímavosti
/ 1.8.2007 11:23:32
Exkurze na MS do Warky
(PR) Národní hřebčín organizuje ve dnech 31. 8. - 2. 9. exkurzi na Mistrovství světa dvojspřeží do polské Warky u Varšavy. Vzhledem k malé kapacitě ubytování v širokém okolí MS je plán akce následující - odjezd autobusem z Kladrub v pátek 31. 8. již v 16 hodin, zastávka v polském hřebčinci v Ksiazi, cesta přes noc do Warky, sledování maratonu a po jeho skončení cesta zpět do Kladrub. Zájezd stojí velmi přijatelných 1300,- Kč na osobu (v ceně je cesta, pojištění a vstupné). Protože v NH zbylo ještě několik volných míst, je možné se přihlásit na e-mailové adrese: kladruby@nhkladruby.cz nebo telefonicky u pí. Novákové 466 933 832.
Kategorie: zajímavosti
/ 31.7.2007 10:56:13
V rámci konání ME v kombinovaných soutěžích chladnokrevných koní ve dnech 28.-29. září 2007 na Klokočově vyhlašuje předsednictvo Svazu chovatelů haflingů rámcovou soutěž NEJSILNĚJŠÍ HAFLING ČR. V článku naleznete podrobnosti.
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 30.7.2007 0:00:00
Equus Kinsky hledá ošetřovatele koní
Jezdecká škola Equus Kinsky v Hradištku u Sadské přijme ošetřovatele nebo ošetřovatelku koní. Informace vážným zájemcům rádi poskytneme na telefonních číslech 777 247 110 a 776 057 706. Při kontaktu přes e-mail uvádějte, prosím, kontaktní údaje na vás a informaci o praxi. Děkujeme.
Kategorie: zajímavosti
/ 29.7.2007 5:23:53
Jezdectví s velkou soutěží o sedlo Kentaur Naxos

Časopis Jezdectví se rozhodl oslavit své letošní 55. jubileum neobvyklým způsobem. O 55 cen bude moci soutěžit ten, kdo si zakoupí srpnové Jezdectví a zapojí se do velké letní soutěže. Hlavní výhrou je sedlo Kentaur Naxos, ale také další ceny jsou velmi lákavé, uvidíte sami. A co obnáší samotná soutěž? Dvacet otázek, na něž je potřeba správně odpovědět. Ale pro pravidelné čtenáře Jezdectví určitě nebude problém správnou odpověď nalézt. Dalším příjemným bonusem je kupón na 2+1 vstupenku zdarma na zářijovou výstavu Koně v akci v Pardubicích. Tak nezapomeňte - již tento čtvrtek!

Kategorie: zajímavosti
/ 24.7.2007 2:24:14
O víkendu, 7. a 8. 7. 2007, přivítal barokní zámek Mnichovo Hradiště účastnice prvního ročníku Mistrovství ČR jízdy v dámském sedle, které se konalo pod hlavičkou občanského sdružení Dámy v sedle. Ačkoliv přípravy celé akce provázela řada problémů (nedostatek sponzorů, nekompletní dodávka mobilních boxů i nepřízeň počasí), bylo v sobotu ráno vše přichystáno k slavnostnímu zahájení dvoudenního mistrovského klání. Do mistrovských i doprovodných soutěží bylo přihlášeno celkem 25 dvojic, z toho dvě účastnice z Polska...
Autor: Karolína
Kategorie: zajímavosti
/ 16.7.2007 6:09:39
Stejně jako v kole druhém, i dnes pro vás otevíráme anketu třetího kola naší fotosoutěže, abyste sami mohli posoudit, které fotografie podle vás "stojí za to"! :o) Anketa bude otevřena k hlasování od dnešního dne do půlnoci, 22.7.2007. Zároveň tajně hodnotí též naše porota. Do toho!
Kategorie: zajímavosti
/ 12.7.2007 2:35:44
TV TIP: „Nehasit! Hořím! - mistr opratí Tomáš Barták“

Česká televize dnes ve 23:00 vysílá další díl dokumentárního cyklu „Nehasit! Hořím!“ s podtitulem „ Mistr opratí Tomáš Barták“. Tento pořad se zabývá životem mladých a úspěšných lidí, kteří něco dokázali. Také by měla být zmínka o starokladrubských koních, které Tomáš úspěšně zapřahá do jednospřeží. Více informací naleznete na webu ČT .

Kategorie: zajímavosti
/ 11.7.2007 7:07:38
Pozdě, ale přece. Tak by se dalo charakterizovat hodnocení druhého kola naší fotosoutěže, do kterého tentokrát dramaticky vstoupily veletrhy a výstavy (Jirka Zach) a dovolené (zbývající porota). Jelikož si umíme představit, jak netrpělivě čekáte na slíbenou zpětnou vazbu, bez dlouhých okolků, zde je. Zároveň gratulujeme výherkyni druhého kola - Lucii Schönové z Dolan!
Kategorie: zajímavosti
/ 9.7.2007 1:33:07
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020