zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

A je to za námi! Vystoupení Jean-Francois Pignona, o jehož cvičitelských i jezdeckých kouscích básní snad celý svět, mohlo v neděli 20. 5. zahlédnout v hale na Císařském ostrově i české obecenstvo. Takže jaké to bylo? Splnilo vystoupení zázračného Francouze a jeho pěti klisen všechna očekávání?

Autor: jaja
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 22.5.2007 1:00:00
J.F.Pignon – reportáže (MF Dnes, ČTK a další)

Rozsáhlou reportáž s fotografiemi (3/4 strany) ze včerejšího vystoupení J.F.Pignona v jezdecké hale na Císařském ostrově najdete v pražské příloze MF Dnes. Reportáž ČTK doplněné fotografiemi Renáty Kolářové najdete pod odkazem. Těšit se můžete na článek v červnovém Jezdectví (vychází 31.května) a samozřejmě připravíme i fotografii na naše stránky. Ještě jednou děkujeme všem partnerům, kteří nám pomohli toto vystoupení v rekordně krátkém čase připravit. Divákům děkujeme za shovívavost pří výpadcích dieselové elektrocentrály způsobených technickou závadou.

Kategorie: zajímavosti
/ 21.5.2007 10:17:40
11. května vyhlásila odborná porota výsledky prvního kola naší celoroční fotosoutěže. Jelikož náš web nemá vlastní modul anket, dlouho jsme zkoušeli nejrůznější možnosti, jak vám umožnit i veřejné, nezávazné hlasování a jak cokoliv zvenčí "naroubovat" na náš na míru šitý systém. Díky pomoci Hanky Šmerdové (jejíž jméno zde nevidíte poprvé :o) se tak dnes konečně stalo a tak vám přinášíme anketu k 1. kolu. Zároveň informuji, že druhé kolo porota od minulého týdne hodnotí. Těšme se a nyní směle do hlasování!
Kategorie: zajímavosti
/ 21.5.2007 7:00:00
Equitana - další fotky v GALERII
Dalších úžasných 30 záběrů vás při pátku provede populární EQUITANOU. Tentokrát skrze oko naší dlouholeté čtenářky, Běly Fialové. Račte tudy do GALERIE.
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 18.5.2007 11:16:27
Polský jezdecký klub Lewada uspořádal minulý víkend Mezinárodní šampionát jízdy v dámském sedle. Kromě závodnic z Polska, Velké Británie, USA a Německa se šampionátu zúčastnila i tříčlenná česká ekipa. Více si přečtete v reportáži přímé účastnice Karolíny Fränkelové.
Autor: Karolína
Kategorie: zajímavosti
/ 17.5.2007 9:51:05
Vstupenky na Pignona: nová šance!

Ano, je tomu tak! Během uplynulého víkendu jsme se rozhodli přeměřit veškeré prostory v hale na Císařském ostrově, abychom se znova přesvědčili, zda bude její kapacita využita skutečně na 100%. Výsledek je 37 nových míst k sezení (ihned rozebrané) a 40 ke stání (190,- Kč/ks) – bez toho, aniž bychom snížili komfort ostatních diváků! Dále jsme se rozhodli pro zlepšení výhledu upravit sektory A1 a A2 (4. a 5. řada). Vy co máte zmíněné vstupenky, nahlédněte prosím do souboru přiloženého pod článkem. Vaše nová místa jsou v sektorech A3 – A6 (3. řada). K nahlédnutí je také nový plánek haly s dalšími podrobnostmi pro návštěvníky a podrobné informace o kurzu s J. F. Pignonem naplánovaném na 21. – 22.května v Masečíně u Štěchovic.

Kategorie: zajímavosti
/ 14.5.2007 12:57:18
Podrobnosti k vystoupeni Pignona

Dle očekávání několik desítek nově uvolněních vstupenek na vystoupení J.F.Pignona bylo rozebráno během pár hodin. Proto prosím již neposílejte objednávky, bohužel více místa v hale na Císařském ostrově nenajdeme. Máme však důležitou informaci pro zhruba 70 diváků s již zakoupenou vstupenkou - pro zlepšení výhledu jsme se rozhodli přeskupit sektory A1 a A2 (4. a 5. řada). Vy co máte zmíněné vstupenky, nahlédněte prosím do souboru přiloženého pod článkem. Vaše nová místa jsou v sektorech A3 – A6 (3. řada). K nahlédnutí je také nový plánek haly s dalšími informacemi pro návštěvníky a podrobnosti o kurzu s J. F. Pignonem naplánovaném na 21. – 22.května v Masečíně u Štěchovic.

Kategorie: zajímavosti
/ 14.5.2007 12:57:18
Tak a máme to zde :o) Obč. sdružení EQUICHANNEL.cz, o.s. vyhlásilo počátkem března velkou fotosoutěž o celodřevěný venkovní box a řadu dalších cen. Jelikož jsou naši porotci velmi zaneprázdnění a ještě nám do hodnocení vstoupila dvě vážná onemocnění, pozdrželo se zpracování výsledků, nicméně v následujícím článku vám konečně představíme snímky prvního kola, které sbor porotců vyhodnotil jako nejlepší. Zároveň známe první měsíční vítězku, kterou se stává Lenka Stříbrná ze Smiřic. Gratulujeme a posíláme poukázku k nákupu :o)
Kategorie: zajímavosti
/ 11.5.2007 10:41:00
Fotosoutěž - aktuálně!
Vzhledem k tomu, že je dnes 10., máme zde uzávěrku dalšího kola naší fotosoutěže o venkovní box. Všichni, kdo jste váhali s fotografiemi, už neváhejte, neb se může stát, že právě ta vaše přijde až po půlnoci a de facto se připravíte o jedno kolo... Ve složce č. 2 mám aktuálně 290 fotografií!
Před malou chvílí také dorazily komentáře Jirky Zacha, našeho nejvytíženějšího porotce, k prvnímu kolu a tak právě pracuji na jeho konečných součtech a vyhlášení. Těšte se a zůstaňte s námi.
Kategorie: zajímavosti
/ 10.5.2007 4:07:55
Equitana 2007 ve fotogalerii
Dnešní článek Lenky Gotthardové o české účasti na Equitaně doplňujeme tematickou galerií "HOP TOP Show - Cavaluna" s 36 záběry Pavla Šilhana. Zvolte nahoře odkaz GALERIE.
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 8.5.2007 1:04:42
Váš DEN KONÍ do KALENDÁŘE!
V letošním roce jste zatím zapsali podezřele málo Dnů koní do našeho kalendáře. Ani se nechce věřit, že byste se snad na pořádání této, pro všechny koňomilce stěžejní, aktivity vzdali a místo ní chystali např. privátní opékání buřtů!  Šup tedy s vašimi koňmi do kalendáře a dejte ostatním náležitě vědět, proč mají jet právě k vám :o) Den koní slavíme vždy poslední květnovou neděli. Letos tedy 26.5.
Kategorie: zajímavosti
/ 7.5.2007 0:25:57
Pignon: Nabídka firemní prezentace

Připravili jsme pro vás velmi zajímavou nabídku firemní prezentace při vystoupení J. F. Pignona - Ten, který tančí s koňmi. Reklamní plochu si u nás můžete objednat již od 1500 Kč. Navíc je to jeden z mála způsobů, jak se ještě dostat na toto beznadějně vyprodané představení. Podrobnosti naleznete v příloze (doc, 72kB).

Kategorie: zajímavosti
/ 5.5.2007 12:40:07
WebTip: nový web ČJF

Kdo se v posledních dnech podíval na stránky České jezdecké federace, jistě byl překvapen jejich novým vzhledem. Kromě změny grafiky však přichází i některé další novinky. Např. horizontální červené odkazy v horní části obrazovky Vás provedou všemi důležitými informacemi, které se vztahují k aktuální sportovní sezoně. Nově přibyly odkazy na MČR a mezinárodní závody v ČR, pod nimiž se nachází mj. schválené rozpisy závodů. Fulltexový vyhledávač umožňuje (konečně) najít kariéry jezdců a koní, aniž byste museli znát číslo licence jezdce a koně. Kalendář + výsledky získal nové filtry, které lze vzájemně kombinovat. Takže kdo hledá všechny skokové závody od 1.6. do 31.8.2007 pouze ve středočeském kraji, získá tuto informaci rychle.

Kategorie: zajímavosti
/ 4.5.2007 11:43:51
Delegáti přítomní na Konferenci České jezdecké federace, vrcholném orgánu této organizace, potvrdili správnost cesty, jakou ČJF kráčí, a to i tím, že do volených orgánů potvrdili většinu funkcionářů působících v nich v minulém volebním období. Pouze na post místopředsedy pro sport, kam již nekandidoval z důvodu pracovního vytížení ostravský Pavel Hudeček, byl na třetí pokus zvolen Jiří Skřivan. Více se dozvíte v připraveném článku.
Kategorie: zajímavosti
/ 4.5.2007 2:17:31
J. F. Pignon: VYPRODÁNO!!!

Následující informace bude jistě pro mnohé obrovským zklamáním, ale bohužel musíme oznámit, že všech cca 900 lístků k sezení a 300 ke stání na jedinečné vystoupení J. F. Pignona v Praze má již svého majitele. K jejich rozebrání stačilo jen něco málo přes dva týdny. Znamená to jediné - ostatní mají bohužel smůlu, jelikož kapacita haly na Císařském ostrově je omezena. Přestože bychom rádi uvolnili více lístků ke stání, nebude to pravděpodobně možné z důvodu zachování určitého komfortu pro ty, na které se dostalo. Děkujeme za váš zájem, který nás utvrdil v tom, že má smysl jít i do tak riskantních akcí, kdy na přípravu všeho (včetně reklamní kampaně) je jen šest týdnů. Pevně věříme, že se v budoucnu podaří zrealizovat něco podobného.

Kategorie: zajímavosti
/ 3.5.2007 5:15:24
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019