zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

On-line rozhovor s ing. Klauzem již tuto středu

Připomínáme, že již zítra (ve středu 4.7.) od 11 hodin proběhne další z on-line rozhovorů, tentokrát s manažerem všestrannosti ing. Antonínem Klauzem. Zeptejte se na co chcete!

Kategorie: zajímavosti
/ 3.7.2007 9:00:35
I. dámské klání (nejen) českých dívek a paní

Na zámku v Mnichově Hradišti se ve dnech 7. a 8. července uskuteční I. mistrovství České republiky v jízdě v dámském sedle. Během dvou dnů změří dámy své síly na poli drezury, parkuru, mini-maxi a dojde i na divácky atraktivní jízdu elegance. Vyvrcholením sobotního programu bude stanovení rekordu a zápis do české knihy rekordů ve spolupráci s agenturou Dobrý den. Po uzávěrce přihlášek je na mistrovství České republiky nahlášeno 22 dvojic z ČR a 6 dvojic z Polska. Podívejte se na www.damyvsedle.cz, kde je umístěn seznam startujících dvojic a další podrobnosti.

Kategorie: zajímavosti
/ 3.7.2007 8:59:20
Český svaz chovatelů haflinga (ČSCHH) organizoval víkendový zájezd na výstavu Euro Haflinger 2007, která se konala od 7. do 10. června ve známém italském městečku Meranu. Tato akce se letos uskutečnila poprvé, proto jsme na známé dostihové závodiště v malebném lázeňském městě vstupovali s velkými očekáváními...
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 2.7.2007 1:45:45

Již pošesté startuje počátkem letních prázdnin fotografická a malířská soutěž Kamarád kůň, která si klade za cíl zviditelnit hipoterapii a současně materiálně pomoci konkrétnímu hipoterapeutickému středisku. Letos jím bude o.s. Epona Brno. Jestliže chcete přiložit ruku k dílu, pak vezměte do ruky štětec, tužku, křídu, či fotoaparát a namalujte nebo nafoťte koně na dané téma, která jsou uvedena v tomto článku. Dál stačí postupovat dle uvedených instrukcí a můžete se s námi těšit na zářijové vyhlášení výsledků při výstavě Kůň v Lysé nad Labem...

Kategorie: zajímavosti
/ 28.6.2007 3:45:16
Chystáme další on-line rozhovor!

Jako sedmý v pořadí se zúčastní našich on-line rozhovorů manažer komise všestrannosti Ing. Antonín Klauz, který bude odpovídat na vaše dotazy ve středu 4. července od 11 do 12 hodin. Vzhledem k tomu, že nastává doba dovolených, máte možnost zadávat své dotazy již nyní.

Kategorie: zajímavosti
/ 28.6.2007 2:55:51
Jezdecký den ve Slatiňanech

Národní hřebčín Kladruby nad Labem pořádá v sobotu 30. června v zámeckém parku ve Slatiňanech velký jezdecký den. Od 11 hod. je připravena volná prohlídka hřebčína a promenádní koncert, od 13 hod. pak ukázky různých typů zápřeží, čtverylka starokladrubských hřebců, barokní ježdění, koně ve službách policie ČR, skokové ukázky, křtiny hříběte a ukázka svazu chovatelů ČMB. Podrobnosti najdete v kalendáři akcí.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 25.6.2007 1:42:47
Organizační upozornění
Vzhledem k tomu, že se v průběhu následujících týdnů budu pohybovat ve Švédsku, prosím všechny, aby obecné dotazy k webu psali (jako vždy) na info@equichannel.cz, tatáž adresa platí samozřejmě i pro objednávky řádkové inzerce, kterou jsou schopni kolegové vyřídit. Ostatní osobní budu do konce června vyřizovat průběžně, a to pouze pomocí mailu, ICQ a Skype. Prosím, netelefonujte s běžnými provozními věcmi. Děkuji za pochopení, HG.
Kategorie: zajímavosti
/ 22.6.2007 10:41:43
Žhavé víkendové tipy

Následující víkend bude extrémně bohatý na významné jezdecké akce. V Brně se uskuteční hned dvoje mezinárodní závody: na Panské Líše to bude CDI-W Brno (www.jkpanskalicha.cz) a v areálu brněnského výstaviště proběhnou v rámci výstavy Propet (www.bvv.cz/propet) voltižní závody CVI Brno (http://virklis.cust.ignum.cz/cvi-2007).  Příznivci dostihů by si v neděli neměli nechat ujít nejbohatší český rovinový dostih - 87. České derby (www.dostihy.cz/startky.php), které se poběží v Chuchli, vytrvalostní MČR proběhne v sobotu v Kozlově (www.vytrvalost.cz) a v neposlední řadě vás zveme na šesté kolo ČSOB Českého skokového poháru do Opavy (www.ceskyskokovypohar.cz). Na všech těchto akcích najdete i týmy redakce Jezdectví a již příští týden se můžete těšit na aktuální reportáže v červencovém čísle, které vychází 28. června. Čeká nás tedy opravdu rušný víkend – držte nám palce, ať to všechno stihneme! :o)

Kategorie: zajímavosti
/ 20.6.2007 11:49:43
FEI Coaching System na Slovensku!
Počas CDI v Topoľčiankach, v piatok 29. júna vo večerných hodinách, sa uskutoční stretnutie zástupcov SR, ČR, Chorvatska a ďaľších zainteresovaných s pani Jacqueline Braissantovou, manažérkou rozvojovej komisie FEI, ktorá bude prítomných informovať o možnostiach prípravy trénerov jazdectva lektormi FEI . Všetci záujemcovia z radov jazdcov a trénerov sú vítaní.
Kategorie: zajímavosti
/ 18.6.2007 0:00:00

První květnovou sobotu uspořádalo sdružení Dámy v sedle již čtvrtý den koní v Líšnici u Milevska. Téměř tříhodinový program provedl diváky z pohádky do pohádky. Začátek programu byl naplánován na čtrnáctou hodinu a ačkoliv ještě v poledne pršelo, přivítalo kolbiště v Líšnici více než dvě stovky diváků...

Autor: Karolína
Kategorie: zajímavosti
/ 13.6.2007 2:11:37
Na základě některých vašich ohlasů otevíráme dnes pro vás hlasování k druhému kolu naší fotosoutěže, a to PŘED vyhlášením výsledků poroty, abychom ozkoušeli i postup opačný :o) Podívejte se tedy do článku na podmínky a soutěžní fotografie kola č. 2.
Kategorie: zajímavosti
/ 11.6.2007 2:33:28
Dnes uzávěrka třetího kola fotosoutěže!
Nadpis říká vše. Pokud jste chtěli poslat své foto do třetího kola, musíte to bezpodmínečně učinit tak, aby dorazilo do dnešní půlnoci! Zároveň je pro vás připraveno k hlasování kolo druhé a porota svá hodnocení doufejme vbrzku dokončí. Takže nezapomeňte, do půlnoci.
Kategorie: zajímavosti
/ 10.6.2007 4:01:36
Veterinární seminář s MVDr. Dominikou Švehlovou
Oblíbené veterinární semináře MVDr. Dominiky Švehlové pokračují příští víkend 16. - 17. června tématem Veterinární prevence, anatomie a fyziologie jezdecky využívaných koní. Volně navazuje na základní část semináře a zaměřuje se již úžeji zaměřená témata, která bezprostředně souvisí s jezdeckým využíváním koní. K dispozici jsou poslední volná místa. Podrobnosti v kalendáři akcí.
Autor: DasaH
Kategorie: zajímavosti
/ 8.6.2007 11:40:43
Problémy se zasíláním hesel - řešíme
V průběhu týdne jsme díky vašim e-mailům zaregistrovali vážnou chybu v zasílání hesel a generování nových na našem serveru. Ve středu a dnes opakovaně jsme chybu nahlásili na helpdesk spol. Web4ce a budeme se snažit o její brzké vyřešení. Prosíme vás o pochopení a strpení. Děkujeme!
Kategorie: zajímavosti
/ 8.6.2007 9:37:08
Policejní MČR v jízdě na koni

Již tuto sobotu (9. června) proběhne v areálu Jezdecké společnosti Císařský ostrov v Praze policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. Začátek je naplánován na 12.00 hodinu. Podrobnosti najdete na stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 5.6.2007 0:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020