zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Jelikož porota naší celoroční fotosoutěže "Čím je pro mě kůň" se již radí a dokončuje svá hodnocení, můžeme vám zpřístupnit archiv vašich snímků, došlých v prvním kole!
Kategorie: zajímavosti
/ 1.5.2007 11:01:07
Vstupenky na Pignona – aktuální stav!

Upozorňujeme na skutečnost, že od této chvíle jsou přímo na Císařském ostrově k dispozici pouze vstupenky ke stání (190,- Kč/ks). Zbylé vstupenky k sezení (cca 100 ks, převážně sektory A1, A2, A6, B3, B4, E1, E2, E3) a ke stání (cca 300 ks, na výběr sektor C a D) jsou od pondělka pouze v redakci Jezdectví (Křižíkova 35, Praha 8). Vyzvednout si je můžete buďto osobně, popř. vám je zašleme na dobírku. Vzhledem k tomu, že i zbývající sektory k sezení jsou z velké části rozebrané, uvádějte prosíme rovnou náhradní varianty míst, o které byste měli zájem. Další podrobnosti a aktuality najdete v článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 29.4.2007 11:09:16
Květnové Jezdectví je již v prodeji!

Přestože tomu zatím vizualizace na našem webu nenapovídá, květnové číslo Jezdectví je již od čtvrtka v prodeji. Neváhejte proto navštívit nejbližší novinový stánek a koupit si svůj výtisk, čeká vás tradičně na 120 barevných stránkách spousta zajímavých článků a navíc jako dárek zdarma vstupenka do Chuchle! :o)

Kategorie: zajímavosti
/ 27.4.2007 12:29:34

Ve dnech 13. až 15. dubna se konal v pražském jezdeckém centru na Císařském ostrově v Praze již 6. ročník jarní výstavy, pod názvem „Výstava koní a všeho, co ke koním patří“. Jak to celé probíhalo a jaká byla úroveň akce si můžete přečíst v naší reportáži.
Zároveň jsme do GALERIE umístili krásné fotografie Martiny Polákové ze souběžně probíhajících skokových soutěží st. T** - ČSOB Velká cena Prahy 2007. Doporučujeme vaší pozornosti.

Autor: ringo
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 27.4.2007 12:13:21

Jak můžete žít bez koní? Stýská si zpěvák ve známé písničce. A je pravdou, že kdo se k nim přichomýtne, zůstane infikován po celý život. A tak se stalo i nám. Dobrá zpráva, kterou přinášíme, je o 50ti-letém výročí jezdeckého sportu ve Žďáru nad Sázavou!

Kategorie: zajímavosti
/ 26.4.2007 2:21:17
Vzhledem k extrémnímu množství vašich fotografií a s tím bohužel spojené administrativy (stále neuvádíte povinné údaje a tak musím znovu a znovu psát téměř všem soutěžícím e-maily) proběhne vyhlášení prvního kola naší fotosoutěže "Čím je pro mě kůň" o fous déle, než jsme předpokládali. Není ale důvodu, abychom vám ještě před vyhlášením nepředstavili porotu, která se bude nad vašimi záběry trápit s výběrem toho "nej". Zde tedy jsou oni a jejich díla. Respektive zde jsme :o)
Kategorie: zajímavosti
/ 25.4.2007 9:07:24
Vstupenky na Pignona jdou na dračku!

Upozorňujeme případné zájemce o vstupenky na vystoupení J. F. Pignona, že sektory A3, A4, A5, C1, C2, C3, C4, D1, D2, D3 a D4 jsou již v podstatě vyprodané. Sektory A1/3.řada, A2/2.řada, A6/2.řada, B4/1. a 2.řada (vše 490,- Kč/ks) a E2/3.řada (290,- Kč/ks) jsou nyní v předprodeji v restauraci na Císařském ostrově. Ostatní vstupenky jsou k objednání na dobírku, či k přímé koupi v redakci Jezdectví (Křižíkova 35, Praha 8, 200m od metra Florenc). Dovolujeme si doporučit velmi pěkná místa s dobrým výhledem v sektorech B1, B2, B3 a B4 (490,- Kč/ks), což jsou vyvýšené tribuny dole na ploše, tradičně dobrý výhled na plochu je i ze sektorů E1, E2 a E3 (290,- Kč/ks), tj. krátká stěna nad vstupem do haly. K dispozici je ještě velké množství vstupenek ke stání za pouhých 190,- Kč/ks v sektorech C a D. Plánek a další podrobnosti najdete v článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 25.4.2007 3:12:01
Veterinární seminář s MVDr. Dominikou Švehlovou
Oblíbené veterinární semináře s naší členkou, kterou znáte nejen z článků na Equichannelu, ale i z Jezdectví a z diskuzí jako jaju, pokračují NOVINKOU na téma Onemocnění končetin koně. Koná se 5. - 6. května opět na Farmě Heroutice, jako vždy se prolíná teorie s praxí a jako vždy je cena velmi příjemná - 1.200 Kč včetně ubytování a stravy. Dále se pro váš velký zájem opakuje 16. - 17. června téma Veterinární prevence, anatomie a fyziologie jezdecky využívaných koní. Podrobnosti obou seminářů v kalendáři akcí.
Autor: DasaH
Kategorie: zajímavosti
/ 23.4.2007 7:58:48
Již v úterý jsme vás informovali o jedinečné možnosti sledovat tohoto skromného Francouze při jeho práci-hrátkách s koňmi, a to přímo v Praze. Více o JFP si můžete přečíst v článku "Jean-Francois Pignon: skromný a šťastný". Pokud vás zaujal, podrobnosti a ceny vstupenek na jeho jedinou show v hale v ČR najdete v článku dnešním. Neváhejte. Rychle mizí :o)
Kategorie: zajímavosti
/ 19.4.2007 8:21:42
Předpokládám, že název dnešního článku ve vás evokuje všelicos, jen ne jeho obsah. Jak se ale říká, co tě nezabije, to tě posílí (zdravíme kolegu Pepu) a tak i my stále ještě jedeme na vlně stresu, který v obou redakcích v uplynulém týdnu vypukl. Přijměte tento článek jako vlaštovku jarních zpráv a jako informaci, co se u nás děje, co se chystá, jak to u nás vlastně funguje... Zkrátka a dobře buďte více s námi :o)
Kategorie: zajímavosti
/ 17.4.2007 3:37:41
Pepa Malinovský dočasně práce neschopen
S lítostí oznamujeme, že jeden z našich nejaktivnějších členů, "ferda mravenec prácevšehodruhu" Pepa Malinovský, je dočasně hospitalizován v nemocnici. Jelikož všechno zlé je k něčemu dobré, leží, doufejme, v bezpečné vzdálenosti od počítačů a internetu a má tak čas na tolik potřebnou rekonvalescenci :o) Pokud potřebujete nutně něco řešit, obracejte se do odvolání na e-maily info@equichannel.cz nebo redakce@jezdectvi.cz. Děkujeme.
Kategorie: zajímavosti
/ 12.4.2007 10:41:57
Fotografie prvního kola soutěže JEN DO ZÍTRA!
POZOR, POZOR! Všem, kteří se rozhodli zkusit vyjádřit svůj vztah ke koním prostřednictvím naší fotosoutěže, připomínám, že už jen do zítřejší půlnoci (rozhoduje čas doručení k nám)  mohou zasílat snímky do prvního kola!  Veškeré podrobnosti jsou uvedeny v článku a diskuzi pod ním na www.equichannel.cz/clanek/ukaz6539. Prozatím dorazilo přes 200 (!) fotografií :o)
Kategorie: zajímavosti
/ 9.4.2007 1:25:46
Den koní podesáté!

Poslední květnovou neděli proběhne jubilejní desátý roční Dne koní, jehož hlavním posláním je propagace jezdeckých aktivit a chovu koní mezi širokou veřejností. Oslavy koňského svátku probíhají tradičně formou dnů otevřených dveří, jezdeckých ukázek, bezplatným vozením dětí, či pořádáním jezdeckých soutěží. Pokud se rozhodnete zapojit do této celorepublikové akce, časopis Jezdectví vám jako její hlavní propagátor zdarma uveřejní podrobnější informace o připravovaném programu. Důležité však je, aby informace dorazily do redakce nejpozději do 10. dubna. Nezapomeňte také informace zadat do našeho elektronického kalendáře akcí a s předstihem informovat ostatní média ve vašem regionu!

Kategorie: zajímavosti
/ 3.4.2007 0:00:00
Pony liga startuje
V neděli 1. dubna startuje v Herouticích 5. ročník seriálu Pony liga. Novinkou je rozšíření konání kvalifikačních kol i na Moravu. Kategorie Teenager je letos určena pro jezdce do 21 let na velkých koních. Podrobnosti hledejte na www.heroutice.cz/pony_liga.htm a v nejbližší době i na www.ponyliga.cz.
Autor: DasaH
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 28.3.2007 10:50:30

Jezdecký areál Zduchovice připravil na duben několik závodů pro všechny kategorie parkurových jezdců. Kromě toho řada z vás jistě přivítá jednu významnou inovaci. Každou první středu v měsíci bude zduchovické kolbiště s kompletně připraveným parkurem se všemi náležitostmi k dispozici k tréninku. Blíže všechny novinky představí dnešní PR článek.

Kategorie: zajímavosti
/ 22.3.2007 0:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020