zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Vstupenky na Pignona jdou na dračku!

Upozorňujeme případné zájemce o vstupenky na vystoupení J. F. Pignona, že sektory A3, A4, A5, C1, C2, C3, C4, D1, D2, D3 a D4 jsou již v podstatě vyprodané. Sektory A1/3.řada, A2/2.řada, A6/2.řada, B4/1. a 2.řada (vše 490,- Kč/ks) a E2/3.řada (290,- Kč/ks) jsou nyní v předprodeji v restauraci na Císařském ostrově. Ostatní vstupenky jsou k objednání na dobírku, či k přímé koupi v redakci Jezdectví (Křižíkova 35, Praha 8, 200m od metra Florenc). Dovolujeme si doporučit velmi pěkná místa s dobrým výhledem v sektorech B1, B2, B3 a B4 (490,- Kč/ks), což jsou vyvýšené tribuny dole na ploše, tradičně dobrý výhled na plochu je i ze sektorů E1, E2 a E3 (290,- Kč/ks), tj. krátká stěna nad vstupem do haly. K dispozici je ještě velké množství vstupenek ke stání za pouhých 190,- Kč/ks v sektorech C a D. Plánek a další podrobnosti najdete v článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 25.4.2007 3:12:01
Veterinární seminář s MVDr. Dominikou Švehlovou
Oblíbené veterinární semináře s naší členkou, kterou znáte nejen z článků na Equichannelu, ale i z Jezdectví a z diskuzí jako jaju, pokračují NOVINKOU na téma Onemocnění končetin koně. Koná se 5. - 6. května opět na Farmě Heroutice, jako vždy se prolíná teorie s praxí a jako vždy je cena velmi příjemná - 1.200 Kč včetně ubytování a stravy. Dále se pro váš velký zájem opakuje 16. - 17. června téma Veterinární prevence, anatomie a fyziologie jezdecky využívaných koní. Podrobnosti obou seminářů v kalendáři akcí.
Autor: DasaH
Kategorie: zajímavosti
/ 23.4.2007 7:58:48
Již v úterý jsme vás informovali o jedinečné možnosti sledovat tohoto skromného Francouze při jeho práci-hrátkách s koňmi, a to přímo v Praze. Více o JFP si můžete přečíst v článku "Jean-Francois Pignon: skromný a šťastný". Pokud vás zaujal, podrobnosti a ceny vstupenek na jeho jedinou show v hale v ČR najdete v článku dnešním. Neváhejte. Rychle mizí :o)
Kategorie: zajímavosti
/ 19.4.2007 8:21:42
Předpokládám, že název dnešního článku ve vás evokuje všelicos, jen ne jeho obsah. Jak se ale říká, co tě nezabije, to tě posílí (zdravíme kolegu Pepu) a tak i my stále ještě jedeme na vlně stresu, který v obou redakcích v uplynulém týdnu vypukl. Přijměte tento článek jako vlaštovku jarních zpráv a jako informaci, co se u nás děje, co se chystá, jak to u nás vlastně funguje... Zkrátka a dobře buďte více s námi :o)
Kategorie: zajímavosti
/ 17.4.2007 3:37:41
Pepa Malinovský dočasně práce neschopen
S lítostí oznamujeme, že jeden z našich nejaktivnějších členů, "ferda mravenec prácevšehodruhu" Pepa Malinovský, je dočasně hospitalizován v nemocnici. Jelikož všechno zlé je k něčemu dobré, leží, doufejme, v bezpečné vzdálenosti od počítačů a internetu a má tak čas na tolik potřebnou rekonvalescenci :o) Pokud potřebujete nutně něco řešit, obracejte se do odvolání na e-maily info@equichannel.cz nebo redakce@jezdectvi.cz. Děkujeme.
Kategorie: zajímavosti
/ 12.4.2007 10:41:57
Fotografie prvního kola soutěže JEN DO ZÍTRA!
POZOR, POZOR! Všem, kteří se rozhodli zkusit vyjádřit svůj vztah ke koním prostřednictvím naší fotosoutěže, připomínám, že už jen do zítřejší půlnoci (rozhoduje čas doručení k nám)  mohou zasílat snímky do prvního kola!  Veškeré podrobnosti jsou uvedeny v článku a diskuzi pod ním na www.equichannel.cz/clanek/ukaz6539. Prozatím dorazilo přes 200 (!) fotografií :o)
Kategorie: zajímavosti
/ 9.4.2007 1:25:46
Den koní podesáté!

Poslední květnovou neděli proběhne jubilejní desátý roční Dne koní, jehož hlavním posláním je propagace jezdeckých aktivit a chovu koní mezi širokou veřejností. Oslavy koňského svátku probíhají tradičně formou dnů otevřených dveří, jezdeckých ukázek, bezplatným vozením dětí, či pořádáním jezdeckých soutěží. Pokud se rozhodnete zapojit do této celorepublikové akce, časopis Jezdectví vám jako její hlavní propagátor zdarma uveřejní podrobnější informace o připravovaném programu. Důležité však je, aby informace dorazily do redakce nejpozději do 10. dubna. Nezapomeňte také informace zadat do našeho elektronického kalendáře akcí a s předstihem informovat ostatní média ve vašem regionu!

Kategorie: zajímavosti
/ 3.4.2007 0:00:00
Pony liga startuje
V neděli 1. dubna startuje v Herouticích 5. ročník seriálu Pony liga. Novinkou je rozšíření konání kvalifikačních kol i na Moravu. Kategorie Teenager je letos určena pro jezdce do 21 let na velkých koních. Podrobnosti hledejte na www.heroutice.cz/pony_liga.htm a v nejbližší době i na www.ponyliga.cz.
Autor: DasaH
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 28.3.2007 10:50:30

Jezdecký areál Zduchovice připravil na duben několik závodů pro všechny kategorie parkurových jezdců. Kromě toho řada z vás jistě přivítá jednu významnou inovaci. Každou první středu v měsíci bude zduchovické kolbiště s kompletně připraveným parkurem se všemi náležitostmi k dispozici k tréninku. Blíže všechny novinky představí dnešní PR článek.

Kategorie: zajímavosti
/ 22.3.2007 0:00:00

Problematika dýchacích potíží je složitá, proto přidám ještě dva zajímavé příklady, aby byla patrná různorodost důvodů, pro které koně tyto potíže mají. Zároveň tím dokončíme díl předchozí .

Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 21.3.2007 3:31:40
Veterinární seminář proběhne jen v Kladrubech!

Z důvodu malého počtu zájemců jsme byli nuceni zrušit sobotní (24.3.) veterinární seminář v Děpoltovicích u Karlových Varů. Nedělní seminář (25.3.) v Kladrubech nad Labem proběhne podle plánu. Začátek je naplánován na 13.00 hodin a přednášet se bude o parazitech koní (přednášející Jana Sládková), fytoterapii a čínské medicíně v léčbě koní (přednášející MVDr. Richard Olajec). Účastnický poplatek je 150 korun, v případě, že s sebou přinesete březnové vydání časopisu Jezdectví, získáte jednorázovou slevu 55 korun (tj. cena časopisu). Přihlásit se můžete do 20. 3. telefonicky na bezplatné lince: 800 137 269, faxem: 311 513 611, nebo e-mailem: info@cymedica.cz.

Kategorie: zajímavosti
/ 19.3.2007 0:44:22
Už jste někdy chytali koně? Přijde váš kůň na zavolání? Má váš kůň na každý nový trik jak ho chytit vlastní "protitrik" jak se nenechat chytit? Čtenáři TheHorse.Com hlasovali na podobné téma...
Autor: Lenx
Kategorie: zajímavosti
/ 14.3.2007 11:00:00
Skokový veřejný trénink
Skokové soutěže 30 a 50 cm s vodičem se konají při halovém veřejném tréninku na Farmě Heroutice dne 8. dubna. Ideální pro úplně začínající děti i jako zábavně a příjemně strávený den pro celou rdinu ve sportovním areálu specializovaném právě na jezdecký výcvik dětí a mládeže. Podrobnosti v kalendáři akcí nebo na www.heroutice.cz.
Autor: DasaH
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 14.3.2007 1:29:13
TV záznam Koní na Žofíně

Jak jsme se dozvěděli, nedělní repríza televizního záznamu Koní na Žofíně nakonec nebyla odvysílána, pravděpodobně z důvodu protažení předcházejícího pořadu. Dostala se k nám ovšem zkomprimovaná verze záznamu (32 MB, formát MPG), a tak pro zájemce uvádíme odkaz.

Kategorie: zajímavosti
/ 13.3.2007 4:02:13
Foto výstava Christiane Slawik

Jedinečná prodejní výstava známé fotografky Christiane Slawik probíhá v těchto dnech v obchodním domě Dance and Jump v Praze 7. Slavnostní vernisáž a setkání s autorkou fotek se uskuteční v galerii DJ 23.3. od 18 hodin a všichni čtenáři Equichannelu jsou na ni srdečně zváni. Podrobnosti najdete na stránkách obchodního domu.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 13.3.2007 3:29:34
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2019 ročník: 67