zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Problematika dýchacích potíží je složitá, proto přidám ještě dva zajímavé příklady, aby byla patrná různorodost důvodů, pro které koně tyto potíže mají. Zároveň tím dokončíme díl předchozí .

Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 21.3.2007 3:31:40
Veterinární seminář proběhne jen v Kladrubech!

Z důvodu malého počtu zájemců jsme byli nuceni zrušit sobotní (24.3.) veterinární seminář v Děpoltovicích u Karlových Varů. Nedělní seminář (25.3.) v Kladrubech nad Labem proběhne podle plánu. Začátek je naplánován na 13.00 hodin a přednášet se bude o parazitech koní (přednášející Jana Sládková), fytoterapii a čínské medicíně v léčbě koní (přednášející MVDr. Richard Olajec). Účastnický poplatek je 150 korun, v případě, že s sebou přinesete březnové vydání časopisu Jezdectví, získáte jednorázovou slevu 55 korun (tj. cena časopisu). Přihlásit se můžete do 20. 3. telefonicky na bezplatné lince: 800 137 269, faxem: 311 513 611, nebo e-mailem: info@cymedica.cz.

Kategorie: zajímavosti
/ 19.3.2007 0:44:22
Už jste někdy chytali koně? Přijde váš kůň na zavolání? Má váš kůň na každý nový trik jak ho chytit vlastní "protitrik" jak se nenechat chytit? Čtenáři TheHorse.Com hlasovali na podobné téma...
Autor: Lenx
Kategorie: zajímavosti
/ 14.3.2007 11:00:00
Skokový veřejný trénink
Skokové soutěže 30 a 50 cm s vodičem se konají při halovém veřejném tréninku na Farmě Heroutice dne 8. dubna. Ideální pro úplně začínající děti i jako zábavně a příjemně strávený den pro celou rdinu ve sportovním areálu specializovaném právě na jezdecký výcvik dětí a mládeže. Podrobnosti v kalendáři akcí nebo na www.heroutice.cz.
Autor: DasaH
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 14.3.2007 1:29:13
TV záznam Koní na Žofíně

Jak jsme se dozvěděli, nedělní repríza televizního záznamu Koní na Žofíně nakonec nebyla odvysílána, pravděpodobně z důvodu protažení předcházejícího pořadu. Dostala se k nám ovšem zkomprimovaná verze záznamu (32 MB, formát MPG), a tak pro zájemce uvádíme odkaz.

Kategorie: zajímavosti
/ 13.3.2007 4:02:13
Foto výstava Christiane Slawik

Jedinečná prodejní výstava známé fotografky Christiane Slawik probíhá v těchto dnech v obchodním domě Dance and Jump v Praze 7. Slavnostní vernisáž a setkání s autorkou fotek se uskuteční v galerii DJ 23.3. od 18 hodin a všichni čtenáři Equichannelu jsou na ni srdečně zváni. Podrobnosti najdete na stránkách obchodního domu.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 13.3.2007 3:29:34

Aktualizace 9.7.2007: Změna sponzora, nově EQUISBOY Brno. Čtěte!

Několik měsíců trvala příprava akce o kterou jste si říkali a která nám samotným ležela již delší dobu v hlavě. Protože jsme pro myšlenku FOTOSOUTĚŽE nadchli i naše významné obchodní partnery, může dnes občanské sdružení EQUICHANNEL.cz, o.s. vyhlásit fotografickou soutěž v uměleckém vyjádření vztahu člověka a koně. A protože rádi děláme věci jinak, budete v naší soutěži fotit bez přesně daného obsahového rámce. Budete fotit přímo o venkovní box s vybavením! Získáte nezapomenutelné zážitky i slevy k nákupům. A nejzajímavější záběry doplní naši porotci vlastním slovním hodnocením. Nakonec dost řečí! Otevřete článek, přečtěte si, vemte foťák do ruky a upalujte k nejbližšímu výběhu :)

Kategorie: zajímavosti
/ 12.3.2007 1:28:36
Equitana startuje

Již tuto sobotu zahajuje v německém Essenu jedna z největších a nejslavnějších koňských výstav na světě - Equitana. Možná stejně jako část naší redakce a čtyři šťastní čtenáři Jezdectví odjíždíte již dnes večer autobusem od společnosti Schwarz & partner, vy ostatní na to máte ještě celý týden. Equitana totiž trvá až do 18. března a právě poslední dny jsou vyhlášené výraznými slevami na veškerý sortiment. Tak neváhejte a jeďte, bude to stát určitě za to!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 9.3.2007 12:55:55
O koních na Regionu

Dnes po jedenácté hodině se bude na rozhlasové stanici Český rozhlas Region (Středočeský kraj) povídat o koních (o Koních na Žofíně, o jezdeckých disciplínách obecně, či o mimosportovním využití koní). Máte-li zájem, můžete se naladit on-line :o)

Kategorie: zajímavosti
/ 8.3.2007 10:05:55
Další veterinární semináře s Jezdectvím

Další dva veterinární semináře pořádané redakcí Jezdectví a společností Cymedica proběhnou v sobotu 24. 3. v Děpoltovicích u Karlových Varů a v neděli 25. 3. v Kladrubech nad Labem. Začátek je naplánován vždy na 13.00 hodin a přednášet se bude o vlivech sedla a uždění na zdravotní stav koně z pohledu veterináře - nejnovější poznatky (přednášející MVDr. Jaroslav Štekl), o parazitech koní (přednášející Jana Sládková), fytoterapii a čínské medicíně v léčbě koní (přednášející MVDr. Richard Olajec). Účastnický poplatek je 150 korun, v případě, že s sebou přinesete březnové vydání časopisu Jezdectví, získáte jednorázovou slevu 55 korun (tj. cena časopisu). Přihlásit se můžete do 20. 3. telefonicky na bezplatné lince: 800 137 269, faxem: 311 513 611, nebo e-mailem: info@cymedica.cz.

Kategorie: zajímavosti
/ 8.3.2007 5:55:16

Ve dnech 22. - 24. 2. 2007 proběhlo v Jezdeckém areálu Zduchovice skokové soustředění "training clinic" úspěšného irského skokového reprezentanta pan Davida O´Briena. David O ´Brien je úspěšný irský skokový reprezentant, vítěz několika velkých cen a trenér irských juniorů a i v letošním roce přijal pozvání do Čech od Ing. Ladislava Krulicha. /PR článek/

Kategorie: zajímavosti
/ 7.3.2007 10:15:00

Dýchací potíže jsou vedle kulhání asi nejfrekventovanějšími zdravotními problémy koní. Už se nějakou dobu scházíme nad problematikou nekonvenční terapie a leccos jsme si vysvětlili a tak už můžete sami odhadnout, že dýchací potíže budou mít určité a předem dané příčiny. Abychom dobře pochopili jaké, začneme od Adama...

Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 7.3.2007 0:00:00
Termíny vašich akcí? Šup s nimi do kalendáře!
Začal březen a je opravdu nejvyšší čas zadat své akce do našeho kalendáře. Nejvíce poptávané jsou aktuálně veřejné tréninky, chovatelské přehlídky a samozřejmě blížící se Den koní (letos 27.5.). Pomocí toho to kalendáře oslovíte zdarma denně tisíce lidí a hlavně jim ponecháte svou zprávu neustále k dispozici. Opravdu toho nechcete využít? Stačí málo. Zaregistrovat se, přihlásit se a vložit :o)
Kategorie: zajímavosti
/ 6.3.2007 12:08:47

Galavečer jezdeckého sportu Koně na Žofíně 2007 je již minulostí. Tato sportovně společenská akce, na kterou se naše redakce intenzivně připravovala déle než čtvrt roku, proběhla v pátek 2. března a my vám z ní aktuálně přinášíme alespoň stručnou tiskovou informaci. Podrobnou fotoreportáž uvedeme v dubnovém čísle Jezdectví. Nezapomeňte sledovat zkrácený záznam České televize na programu ČT4 Sport. Těšíme se také na vaše ohlasy pod článkem a věříme, že snad budou převažovat ty kladné (stejně jako tomu je v případě verbálních ohlasů). Jsme si ale vědomi, že konstruktivní (!) kritika je důležitá pro naše zlepšení v příštím roce a proto se těšíme i na vaše připomínky.

Kategorie: zajímavosti
/ 3.3.2007 11:37:48
WebTip: tentokrát ne o koních :o)

Přestože dnešní WebTip se netýká koní, ale goril, jsme přesvědčeni, že on-line porod gorily Kamby si nenechá ujít žádný z milovníků zviřat. Takže, buďte i vy svědky jedinečného okamžiku narození jejího prvního mláděte! :o) Porod se blíží, a proto je Kamba v záběru kamery č. 1 čtyřiadvacet hodin denně!

Kategorie: zajímavosti
/ 27.2.2007 11:50:27
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020