zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Aktualizace 9.7.2007: Změna sponzora, nově EQUISBOY Brno. Čtěte!

Několik měsíců trvala příprava akce o kterou jste si říkali a která nám samotným ležela již delší dobu v hlavě. Protože jsme pro myšlenku FOTOSOUTĚŽE nadchli i naše významné obchodní partnery, může dnes občanské sdružení EQUICHANNEL.cz, o.s. vyhlásit fotografickou soutěž v uměleckém vyjádření vztahu člověka a koně. A protože rádi děláme věci jinak, budete v naší soutěži fotit bez přesně daného obsahového rámce. Budete fotit přímo o venkovní box s vybavením! Získáte nezapomenutelné zážitky i slevy k nákupům. A nejzajímavější záběry doplní naši porotci vlastním slovním hodnocením. Nakonec dost řečí! Otevřete článek, přečtěte si, vemte foťák do ruky a upalujte k nejbližšímu výběhu :)

Kategorie: zajímavosti
/ 12.3.2007 1:28:36
Equitana startuje

Již tuto sobotu zahajuje v německém Essenu jedna z největších a nejslavnějších koňských výstav na světě - Equitana. Možná stejně jako část naší redakce a čtyři šťastní čtenáři Jezdectví odjíždíte již dnes večer autobusem od společnosti Schwarz & partner, vy ostatní na to máte ještě celý týden. Equitana totiž trvá až do 18. března a právě poslední dny jsou vyhlášené výraznými slevami na veškerý sortiment. Tak neváhejte a jeďte, bude to stát určitě za to!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 9.3.2007 12:55:55
O koních na Regionu

Dnes po jedenácté hodině se bude na rozhlasové stanici Český rozhlas Region (Středočeský kraj) povídat o koních (o Koních na Žofíně, o jezdeckých disciplínách obecně, či o mimosportovním využití koní). Máte-li zájem, můžete se naladit on-line :o)

Kategorie: zajímavosti
/ 8.3.2007 10:05:55
Další veterinární semináře s Jezdectvím

Další dva veterinární semináře pořádané redakcí Jezdectví a společností Cymedica proběhnou v sobotu 24. 3. v Děpoltovicích u Karlových Varů a v neděli 25. 3. v Kladrubech nad Labem. Začátek je naplánován vždy na 13.00 hodin a přednášet se bude o vlivech sedla a uždění na zdravotní stav koně z pohledu veterináře - nejnovější poznatky (přednášející MVDr. Jaroslav Štekl), o parazitech koní (přednášející Jana Sládková), fytoterapii a čínské medicíně v léčbě koní (přednášející MVDr. Richard Olajec). Účastnický poplatek je 150 korun, v případě, že s sebou přinesete březnové vydání časopisu Jezdectví, získáte jednorázovou slevu 55 korun (tj. cena časopisu). Přihlásit se můžete do 20. 3. telefonicky na bezplatné lince: 800 137 269, faxem: 311 513 611, nebo e-mailem: info@cymedica.cz.

Kategorie: zajímavosti
/ 8.3.2007 5:55:16

Ve dnech 22. - 24. 2. 2007 proběhlo v Jezdeckém areálu Zduchovice skokové soustředění "training clinic" úspěšného irského skokového reprezentanta pan Davida O´Briena. David O ´Brien je úspěšný irský skokový reprezentant, vítěz několika velkých cen a trenér irských juniorů a i v letošním roce přijal pozvání do Čech od Ing. Ladislava Krulicha. /PR článek/

Kategorie: zajímavosti
/ 7.3.2007 10:15:00

Dýchací potíže jsou vedle kulhání asi nejfrekventovanějšími zdravotními problémy koní. Už se nějakou dobu scházíme nad problematikou nekonvenční terapie a leccos jsme si vysvětlili a tak už můžete sami odhadnout, že dýchací potíže budou mít určité a předem dané příčiny. Abychom dobře pochopili jaké, začneme od Adama...

Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 7.3.2007 0:00:00
Termíny vašich akcí? Šup s nimi do kalendáře!
Začal březen a je opravdu nejvyšší čas zadat své akce do našeho kalendáře. Nejvíce poptávané jsou aktuálně veřejné tréninky, chovatelské přehlídky a samozřejmě blížící se Den koní (letos 27.5.). Pomocí toho to kalendáře oslovíte zdarma denně tisíce lidí a hlavně jim ponecháte svou zprávu neustále k dispozici. Opravdu toho nechcete využít? Stačí málo. Zaregistrovat se, přihlásit se a vložit :o)
Kategorie: zajímavosti
/ 6.3.2007 12:08:47

Galavečer jezdeckého sportu Koně na Žofíně 2007 je již minulostí. Tato sportovně společenská akce, na kterou se naše redakce intenzivně připravovala déle než čtvrt roku, proběhla v pátek 2. března a my vám z ní aktuálně přinášíme alespoň stručnou tiskovou informaci. Podrobnou fotoreportáž uvedeme v dubnovém čísle Jezdectví. Nezapomeňte sledovat zkrácený záznam České televize na programu ČT4 Sport. Těšíme se také na vaše ohlasy pod článkem a věříme, že snad budou převažovat ty kladné (stejně jako tomu je v případě verbálních ohlasů). Jsme si ale vědomi, že konstruktivní (!) kritika je důležitá pro naše zlepšení v příštím roce a proto se těšíme i na vaše připomínky.

Kategorie: zajímavosti
/ 3.3.2007 11:37:48
WebTip: tentokrát ne o koních :o)

Přestože dnešní WebTip se netýká koní, ale goril, jsme přesvědčeni, že on-line porod gorily Kamby si nenechá ujít žádný z milovníků zviřat. Takže, buďte i vy svědky jedinečného okamžiku narození jejího prvního mláděte! :o) Porod se blíží, a proto je Kamba v záběru kamery č. 1 čtyřiadvacet hodin denně!

Kategorie: zajímavosti
/ 27.2.2007 11:50:27
Za okamžik o Galavečeru - Český rozhlas Regina
Za malý okamžik, po zprávách, bude na ČR Regině hovořit zástupce pořadatele, redaktor Jezdectví a náš kolega, Pepa Malinovský, o přípravách 4. galavečeru jezdeckého sportu Koně na Žofíně a o akci samotné. On-line vysílání najdete na http://www.rozhlas.cz/audio/vysilani/ (srolujte dolů a u znaku REGINY si vyberte typ vysílání dle rychlosti připojení). Další odkaz: http://www.abradio.cz/radio/cesky-rozhlas-regina
Kategorie: zajímavosti
/ 27.2.2007 10:58:40
Žofín u stolů do puntíku vyprodaný

Vzhledem ke skutečnosti, že na Žofíně již nezbývají žádná volná místa u stolů, rozhodli jsme se navíc uvolnit omezený počet vstupenek ke stání, za 190,- Kč/ks (max. 20 ks). Případní zájemci o tyto vstupenky si je mohou objednat stejným způsobem, jako vstupenky k sezení (viz článek). K vyzvednutí budou osobně v redakci Jezdectví (do čtvrtka), popř. v pátek od 18.00 do 18.30 hod. u vchodu do paláce Žofín. Přijímáme také rezervace pro případ, že by se nám některé z již objednaných vstupenek vrátily...

Kategorie: zajímavosti
/ 25.2.2007 7:41:43
Kdo půjde zdarma na Žofín?

Poslední dva měsíce jste měli možnost hlasovat prostřednictvím SMS zpráv pro Osobnost roku 2006. Kdo se jí stane, se dozví jako první návštěvníci galavečera Koně na Žofíně a právě díky účasti v SMS hlasování se 20 z vás na tento galavečer dostane zcela zdarma. Výherci dvou vstupenek, kteří byli losováni z prvního i z druhého kola ankety, se stali: Iveta Biolková z Trojanovic, Klára Vochozková z Cerhovic, Eva Sazimová z Prahy, Hana Kamenická z Pardubic, Věra Matějčková ze Zábřehu, Jaroslav Hatla z Petříkova, Jana Bilínová z Prahy, Pavla Procházková z Kladna, Miroslav Falc z Brna, a Milan Adam z Ostravy. Dalších deset výherců od nás získává věcné ceny: Stanislav Nejezchleba z Líné, Tomáš Tengler z Prahy, Zdenka Kračmarová ze Zábřehu, shodou okolností byl ze dvou telefonních čísel vybrán Ladislav Vachutka ze Zábřehu, dále Ilona Hubičková z Kutné Hory, Jana Kramerová z Prahy, Iveta Wolframová z Jenštejna, Rudolf Volný z Ostravy a Josef Kratochvíl z Nýřan. Gratulujeme!

Kategorie: zajímavosti
/ 22.2.2007 6:28:15
S Jezdectvím na Equitanu

Také druhá část naší soutěže nazvaná s Jezdectvím na Equitanu již zná svého výherce, tedy spíše výherkyni. Tou šťastnou, která správně odpověděla na otázku „Jak se jmenuje show konaná v rámci veletrhu Equitana?“ (HOP TOP Show), se stala Beata Gabzdylová z Petrovic u Karviné. Dostává tak od společnosti Schwarz & Partner zdarma jízdenku pro dvě osoby na uvedený veletrh. Pokud i vy chcete vyrazit od 10. – 18. března do Essenu na tento koňařský svátek, můžete ještě nyní kontaktovat paní Lenku Kotlárovou na tel. 558 711 741, 604 240 404, veletrhy@terminy.cz a objednat si vstupenky za zvýhodněnou cenu. Další podrobnosti najdete na internetové stránce www.terminy.cz/equitana2007.html.

Kategorie: zajímavosti
/ 22.2.2007 6:25:48
Zeptejte se na co chcete Jaroslava Pecháčka

Ve středu 21. února mezi 11 a 12 hodinou proběhl další z on-line rozhovorů – tentokrát s podtitulem „Zeptejte se na co chcete ing. Jaroslava Pecháčka“, současného prezidenta ČJF. Zajímavých témat tedy bylo spoustu. Pokud jste se nezapojili, máte možnost se alespoň zpětně podívat, o čem byla řeč. 

Kategorie: zajímavosti
/ 21.2.2007 8:47:22
Posledních padesát lístků na Žofín

V tuto chvíli je k dispozici posledních cca 50 volných lístků na galavečer jezdeckého sportu Koně na Žofíně (cena 290 a 390 korun). Pokud si je objednáte do pátečního dopoledne, mohou vám přijít domů na dobírku. V ostatních případech budou k vyzvednutí buďto osobně v redakci Jezdectví (po telefonické domluvě na čísle 221 863 301), popř. v den konání akce od 18 do 18.30 hodin u vchodu do paláce Žofín. Během galavečera Koně na Žofíně proběhne také sbírka na pomoc koňskému domovu důchodců Rolinka, který v noci na sobotu 17. února vyhořel.

Kategorie: zajímavosti
/ 20.2.2007 10:50:16
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2019 ročník: 67