zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Rolinka a její koně volají S.O.S. – aktuální informace zde

Aktualizováno 19.2. v 22:05 - sledujte v tomto článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 20.2.2007 7:23:40
ORGANIZAČNÍ UPOZORNĚNÍ!

POZOR! Protože budu po celý týden pracovně v terénu, směřujte, prosím, veškeré dotazy na info@equichannel.cz, kde si je rozeberou ostatní členové sdružení. Má e-mailová schránka nebude vybíraná. Děkuji za pochopení, Helena Görnerová.

Kategorie: zajímavosti
/ 19.2.2007 6:12:33

Aktualizováno 19.2. ve 22:05

Jelikož webové stránky útulku, které byly umístěny na wz.cz (webzdarma), stále vypadávaly pro přetížení a poskytovatel hostingu neuměl (nebo nechtěl) tuto situaci promptně řešit, přesunuli jsme webovky útulku na náš server... (DÁLE V ČLÁNKU)

Smutné, šílené a ukrutné zprávy tohoto týdne ještě nekončí, bohužel jsme právě obdrželi další. V noci na dnešek, přesněji kolem třetí hodiny ranní, vyhořel koňský domov důchodců o.s. Rolinka. Podle slov majitelky, paní Zuzany Polákové, se kterou jsme právě hovořili, bohužel uhořelo i 6 koní z celkových 44, kteří byli na noc ustájení v boxech. Mezi koňmi, odsouzenými k tak kruté smrti, byl k naší velké lítosti i známý plemeník EK, 333 Almhirt týnský - Červánek :-( Z útulku zbyly ohořelé zdi. Prosíme, vyjádřete svou možnou pomoc pod článkem zde, zároveň v něm uvádíme další potřebné údaje a aktuality. Prosíme, nebuďme lhostejní. Každá pomoc a podpora je prospěšná.

Kategorie: zajímavosti
/ 17.2.2007 12:07:38
On-line rozhovor s prezidentem ČJF

Ještě před první letošní krajskou konferencí ČJF (24.2. východočeská oblast) završíme naše předvolební on-line rozhovory debatou se současným prezidentem ČJF – ing. Jaroslavem Pecháčkem. Uskuteční se tradičně ve středu, a to 21.2. od 11 hodin. Otázky budete mít možnost pokládat opět s předstihem, přesto věříme, že si vyšetříte volnou hodinku a budete živě reagovat.

Kategorie: zajímavosti
/ 16.2.2007 9:38:34
Smutná zpráva z jihu Čech - MVDr. Vlastimil Sixta

Smutná zpráva zasáhla sportovní a chovatelské kruhy. Dne 13.února nás navždy opustil MVDr. Vlastimil Sixta ve věku nedožitých 80 let. Jeho jméno bylo spojeno s jezdeckým sportem, chovem koní i aktivní publikační činnosti. Poslední rozloučení proběhne 20. února v 11.30 hodin v obřadní síni českobudějovického krematora. Čest jeho památce!

Kategorie: zajímavosti
/ 16.2.2007 1:17:55

Smrt tohoto dostihového šampióna by měla vyvolat širší otázky. Možná to budou ony, které se stanou Barbarovým největším dědictvím. Jsou to otázky, kterými by se mělo zabývat dostihové odvětví. Neil Clarkson, tak jako v jiném článku Miller, se po smrti Barbara zabývá otázkami, kam dostihy a plnokrevný chov míří.

Autor: Lenx
Kategorie: zajímavosti
/ 14.2.2007 8:33:47
Plakátová soutěž prodloužena

Upozorňujeme čtenáře, že jsme uzávěrku plakátové soutěže, vyhlášené při příležitosti konání galavečera Koně na Žofíně, posunuli až na termín jeho konání, tedy na 2. března. Do té doby můžete na náš e-mail: galavecer@jezdectvi.cz posílat fotografie z digitálního fotoaparátu či mobilního telefonu vyvěšeného plakátu s pozvánkou na uvedený galavečer jezdeckého sportu. Z došlých snímků vybereme pět šťastlivců (nezávisle na místě a způsobu vyvěšení plakátu), kteří od nás získají půlroční předplatné Jezdectví. Nezapomeňte tedy připsat kontaktní údaje, šance na výhru je ještě velmi vysoká!

Kategorie: zajímavosti
/ 14.2.2007 2:44:54
Dvanáct dílů našeho seriálu o nekonvenční terapii koní se zabývalo teorií, potřebnou k základní orientaci v problematice. Na žádost redakce budou nyní další díly  věnované konkrétním případům, nemocem či komplikacím a konkrétnímu postupu zvolené léčby. Doplňující informace samozřejmě rád poskytnu v diskuzi pod články.
Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 13.2.2007 6:25:29
Niektoré články sú veselé, niektoré zaujmú, a občas musíme písať aj smutné zvesti. Zánik odborného jazdeckého časopisu nie je vec veselá, hlavne ak sa jednalo o jediný časopis z tejto oblasti.
Autor: Jozef Ornth
Kategorie: zajímavosti
/ 11.2.2007 8:30:00
Oblastní konference ČJF – zástupci klubů přijďte!

Na vyžádání jsme dnes obdrželi od ČJF termíny oblastních (krajských) konferencí ČJF a připomínáme, že každá z uvedených konferencí je schopná usnášení, je li přítomna nadpoloviční většina delegátů s hlasem rozhodujícím (řadových členů ČJF starších 18ti let, jejichž počet z jednotlivých řádně evidovaných subjektů je určen dle klíče pro konference krajů). Důležitost těchto krajských konferencí před nadcházející celorepublikovou konferencí ČJF netřeba zdůrazňovat... Termíny tedy jsou: 24.2. východní Čechy, 3.3. Vysočina, 11.3. jižní Morava, 15.3. střední Čechy, 17.3. západní Čechy a Zlínský kraj, 22.3. severní Morava, 24.3. jižní Čechy, 26.3. severní Čechy a 2.4. Praha. V Karlovarské oblasti krajská konference již proběhla koncem listopadu 2006... Další podrobnosti najdete na stránkách ČJF, popř. si je neváhejte vyžádat na vašich oblastích.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 9.2.2007 3:24:59
Vy se ptáte, prezidenští kandidáti odpovídají...

Vážení čtenáři, jak jsme slíbili, tak i plníme. Dnes proběhnou hned dva on-line rozhovory s podtitulem „Zeptejte se na co chcete“ – tentokrát s Jiřím Skřivanem a Alekem Pejosem, kteří jsou dalšími z možných kandidátů na post prezidenta ČJF. Otázek se i tentokrát nabízí mnoho a proto je můžete zadávat již nyní. Pouze upozorňujeme, že z technických důvodů na straně redakce jsme nuceni začátky obou rozhovorů posunout – Jiří Skřivan bude odpovídat od 13 hodin a Alek Pejos od 18 hodin. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaše dotazy.

Kategorie: zajímavosti
/ 7.2.2007 9:40:43
Zřejmě nejsledovanější kůň současnosti, čtyřletý hřebec Barbaro, který utrpěl katastrofální zranění nohy při loňském květnovém Preakness Stakes, byl ráno 30. ledna uspán. Poté, co sežral svou pravidelnou ranní porci trávy a odpočíval ve svém závěsu, mu byla podána vysoká dávka anestetika, která ukončila jeho život.
Autor: Lenx
Kategorie: zajímavosti
/ 5.2.2007 11:55:00
Veterinární semináře s Jezdectvím

Časopis Jezdectví připravuje ve spolupráci se společností Cymedica již tradiční sérii veterinárních seminářů, jejichž tématy jsou: Bylinná terapie (fytoterapie) v léčbě koní, Praktická ukázka akupunktury u koní (MVDr. Richard Olajec), Základy veterinární prevence a problematika parazitů v chovu koní (Jana Sládková) atd. První se uskuteční 10. 2. v hřebčíně Napajedla, který si samozřejmě účastníci budou moci prohlédnout. Účastnický poplatek je 150 korun, v případě, že s sebou přinesete tento časopis, získáte jednorázovou slevu 55 korun. V ceně semináře je zahrnuto občerstvení. Přihlásit se můžete do 7. 2. telefonicky na bezplatné lince: 800 137 269, faxem: 311 513 611, nebo e-mailem: info@cymedica.cz. Další termíny seminářů budou v sobotu 24. 3. (západní Čechy – bude upřesněno) a v neděli 25. 3. v Kladrubech nad Labem.

Kategorie: zajímavosti
/ 1.2.2007 4:41:41
Extraligy zahájí současně

Do zahájení jezdecké sezony na venkovních kolbištích zbývají rovné dva měsíce a do začátku seriálových soutěží ještě o čtrnáct dní více. Již dnes však můžeme prozradit, že Český skokový pohár i Český drezurní pohár budou mít první kolo v jeden den a na jednom místě – pokud tedy za jedno místo považujeme celý Císařský ostrov. Zatímco v neděli 15. dubna v areálu TJ Žižka Praha bude zahajovat drezurní extraliga, v sousední JS Císařský ostrov odstartuje extraliga skoková a navíc v místní hale vyvrcholí třídenní jarní výstava koní. Milovníci jezdeckého sportu se tak mají skutečně na co těšit...

Kategorie: zajímavosti
/ 31.1.2007 9:51:00
Plesová sezona se rozjíždí naplno!

O nadcházejícím víkendu se bude konat hned několik jezdeckých plesů. Kromě galavečera všestrannosti a spřežení v Humpolci (3.2.), o kterém vás podrobněji informujeme níže, se uskuteční 2.2. ples Národního hřebčína Kladruby n.L., 3.2. jezdecký ples v Českém Krumlově (pořadatel JO Srnín - Stáj Papoušek) a Pražská jezdecká zábava v Praze – Kolovratech (pořadatel JK VÚŽV Uhříněves). Tím však plesová sezona rozhodně nekončí. Informace o následujících akcích najdete v našem kalendáři. Pokud víte o nějakých dalších, neváhejte zadat podrobnosti o nich pomocí jednoduchého formuláře.

Kategorie: zajímavosti
/ 30.1.2007 10:57:29
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2019 ročník: 67