zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Galavečer jezdeckého sportu Koně na Žofíně 2007 je již minulostí. Tato sportovně společenská akce, na kterou se naše redakce intenzivně připravovala déle než čtvrt roku, proběhla v pátek 2. března a my vám z ní aktuálně přinášíme alespoň stručnou tiskovou informaci. Podrobnou fotoreportáž uvedeme v dubnovém čísle Jezdectví. Nezapomeňte sledovat zkrácený záznam České televize na programu ČT4 Sport. Těšíme se také na vaše ohlasy pod článkem a věříme, že snad budou převažovat ty kladné (stejně jako tomu je v případě verbálních ohlasů). Jsme si ale vědomi, že konstruktivní (!) kritika je důležitá pro naše zlepšení v příštím roce a proto se těšíme i na vaše připomínky.

Kategorie: zajímavosti
/ 3.3.2007 11:37:48
WebTip: tentokrát ne o koních :o)

Přestože dnešní WebTip se netýká koní, ale goril, jsme přesvědčeni, že on-line porod gorily Kamby si nenechá ujít žádný z milovníků zviřat. Takže, buďte i vy svědky jedinečného okamžiku narození jejího prvního mláděte! :o) Porod se blíží, a proto je Kamba v záběru kamery č. 1 čtyřiadvacet hodin denně!

Kategorie: zajímavosti
/ 27.2.2007 11:50:27
Za okamžik o Galavečeru - Český rozhlas Regina
Za malý okamžik, po zprávách, bude na ČR Regině hovořit zástupce pořadatele, redaktor Jezdectví a náš kolega, Pepa Malinovský, o přípravách 4. galavečeru jezdeckého sportu Koně na Žofíně a o akci samotné. On-line vysílání najdete na http://www.rozhlas.cz/audio/vysilani/ (srolujte dolů a u znaku REGINY si vyberte typ vysílání dle rychlosti připojení). Další odkaz: http://www.abradio.cz/radio/cesky-rozhlas-regina
Kategorie: zajímavosti
/ 27.2.2007 10:58:40
Žofín u stolů do puntíku vyprodaný

Vzhledem ke skutečnosti, že na Žofíně již nezbývají žádná volná místa u stolů, rozhodli jsme se navíc uvolnit omezený počet vstupenek ke stání, za 190,- Kč/ks (max. 20 ks). Případní zájemci o tyto vstupenky si je mohou objednat stejným způsobem, jako vstupenky k sezení (viz článek). K vyzvednutí budou osobně v redakci Jezdectví (do čtvrtka), popř. v pátek od 18.00 do 18.30 hod. u vchodu do paláce Žofín. Přijímáme také rezervace pro případ, že by se nám některé z již objednaných vstupenek vrátily...

Kategorie: zajímavosti
/ 25.2.2007 7:41:43
Kdo půjde zdarma na Žofín?

Poslední dva měsíce jste měli možnost hlasovat prostřednictvím SMS zpráv pro Osobnost roku 2006. Kdo se jí stane, se dozví jako první návštěvníci galavečera Koně na Žofíně a právě díky účasti v SMS hlasování se 20 z vás na tento galavečer dostane zcela zdarma. Výherci dvou vstupenek, kteří byli losováni z prvního i z druhého kola ankety, se stali: Iveta Biolková z Trojanovic, Klára Vochozková z Cerhovic, Eva Sazimová z Prahy, Hana Kamenická z Pardubic, Věra Matějčková ze Zábřehu, Jaroslav Hatla z Petříkova, Jana Bilínová z Prahy, Pavla Procházková z Kladna, Miroslav Falc z Brna, a Milan Adam z Ostravy. Dalších deset výherců od nás získává věcné ceny: Stanislav Nejezchleba z Líné, Tomáš Tengler z Prahy, Zdenka Kračmarová ze Zábřehu, shodou okolností byl ze dvou telefonních čísel vybrán Ladislav Vachutka ze Zábřehu, dále Ilona Hubičková z Kutné Hory, Jana Kramerová z Prahy, Iveta Wolframová z Jenštejna, Rudolf Volný z Ostravy a Josef Kratochvíl z Nýřan. Gratulujeme!

Kategorie: zajímavosti
/ 22.2.2007 6:28:15
S Jezdectvím na Equitanu

Také druhá část naší soutěže nazvaná s Jezdectvím na Equitanu již zná svého výherce, tedy spíše výherkyni. Tou šťastnou, která správně odpověděla na otázku „Jak se jmenuje show konaná v rámci veletrhu Equitana?“ (HOP TOP Show), se stala Beata Gabzdylová z Petrovic u Karviné. Dostává tak od společnosti Schwarz & Partner zdarma jízdenku pro dvě osoby na uvedený veletrh. Pokud i vy chcete vyrazit od 10. – 18. března do Essenu na tento koňařský svátek, můžete ještě nyní kontaktovat paní Lenku Kotlárovou na tel. 558 711 741, 604 240 404, veletrhy@terminy.cz a objednat si vstupenky za zvýhodněnou cenu. Další podrobnosti najdete na internetové stránce www.terminy.cz/equitana2007.html.

Kategorie: zajímavosti
/ 22.2.2007 6:25:48
Zeptejte se na co chcete Jaroslava Pecháčka

Ve středu 21. února mezi 11 a 12 hodinou proběhl další z on-line rozhovorů – tentokrát s podtitulem „Zeptejte se na co chcete ing. Jaroslava Pecháčka“, současného prezidenta ČJF. Zajímavých témat tedy bylo spoustu. Pokud jste se nezapojili, máte možnost se alespoň zpětně podívat, o čem byla řeč. 

Kategorie: zajímavosti
/ 21.2.2007 8:47:22
Posledních padesát lístků na Žofín

V tuto chvíli je k dispozici posledních cca 50 volných lístků na galavečer jezdeckého sportu Koně na Žofíně (cena 290 a 390 korun). Pokud si je objednáte do pátečního dopoledne, mohou vám přijít domů na dobírku. V ostatních případech budou k vyzvednutí buďto osobně v redakci Jezdectví (po telefonické domluvě na čísle 221 863 301), popř. v den konání akce od 18 do 18.30 hodin u vchodu do paláce Žofín. Během galavečera Koně na Žofíně proběhne také sbírka na pomoc koňskému domovu důchodců Rolinka, který v noci na sobotu 17. února vyhořel.

Kategorie: zajímavosti
/ 20.2.2007 10:50:16
Rolinka a její koně volají S.O.S. – aktuální informace zde

Aktualizováno 19.2. v 22:05 - sledujte v tomto článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 20.2.2007 7:23:40
ORGANIZAČNÍ UPOZORNĚNÍ!

POZOR! Protože budu po celý týden pracovně v terénu, směřujte, prosím, veškeré dotazy na info@equichannel.cz, kde si je rozeberou ostatní členové sdružení. Má e-mailová schránka nebude vybíraná. Děkuji za pochopení, Helena Görnerová.

Kategorie: zajímavosti
/ 19.2.2007 6:12:33

Aktualizováno 19.2. ve 22:05

Jelikož webové stránky útulku, které byly umístěny na wz.cz (webzdarma), stále vypadávaly pro přetížení a poskytovatel hostingu neuměl (nebo nechtěl) tuto situaci promptně řešit, přesunuli jsme webovky útulku na náš server... (DÁLE V ČLÁNKU)

Smutné, šílené a ukrutné zprávy tohoto týdne ještě nekončí, bohužel jsme právě obdrželi další. V noci na dnešek, přesněji kolem třetí hodiny ranní, vyhořel koňský domov důchodců o.s. Rolinka. Podle slov majitelky, paní Zuzany Polákové, se kterou jsme právě hovořili, bohužel uhořelo i 6 koní z celkových 44, kteří byli na noc ustájení v boxech. Mezi koňmi, odsouzenými k tak kruté smrti, byl k naší velké lítosti i známý plemeník EK, 333 Almhirt týnský - Červánek :-( Z útulku zbyly ohořelé zdi. Prosíme, vyjádřete svou možnou pomoc pod článkem zde, zároveň v něm uvádíme další potřebné údaje a aktuality. Prosíme, nebuďme lhostejní. Každá pomoc a podpora je prospěšná.

Kategorie: zajímavosti
/ 17.2.2007 12:07:38
On-line rozhovor s prezidentem ČJF

Ještě před první letošní krajskou konferencí ČJF (24.2. východočeská oblast) završíme naše předvolební on-line rozhovory debatou se současným prezidentem ČJF – ing. Jaroslavem Pecháčkem. Uskuteční se tradičně ve středu, a to 21.2. od 11 hodin. Otázky budete mít možnost pokládat opět s předstihem, přesto věříme, že si vyšetříte volnou hodinku a budete živě reagovat.

Kategorie: zajímavosti
/ 16.2.2007 9:38:34
Smutná zpráva z jihu Čech - MVDr. Vlastimil Sixta

Smutná zpráva zasáhla sportovní a chovatelské kruhy. Dne 13.února nás navždy opustil MVDr. Vlastimil Sixta ve věku nedožitých 80 let. Jeho jméno bylo spojeno s jezdeckým sportem, chovem koní i aktivní publikační činnosti. Poslední rozloučení proběhne 20. února v 11.30 hodin v obřadní síni českobudějovického krematora. Čest jeho památce!

Kategorie: zajímavosti
/ 16.2.2007 1:17:55

Smrt tohoto dostihového šampióna by měla vyvolat širší otázky. Možná to budou ony, které se stanou Barbarovým největším dědictvím. Jsou to otázky, kterými by se mělo zabývat dostihové odvětví. Neil Clarkson, tak jako v jiném článku Miller, se po smrti Barbara zabývá otázkami, kam dostihy a plnokrevný chov míří.

Autor: Lenx
Kategorie: zajímavosti
/ 14.2.2007 8:33:47
Plakátová soutěž prodloužena

Upozorňujeme čtenáře, že jsme uzávěrku plakátové soutěže, vyhlášené při příležitosti konání galavečera Koně na Žofíně, posunuli až na termín jeho konání, tedy na 2. března. Do té doby můžete na náš e-mail: galavecer@jezdectvi.cz posílat fotografie z digitálního fotoaparátu či mobilního telefonu vyvěšeného plakátu s pozvánkou na uvedený galavečer jezdeckého sportu. Z došlých snímků vybereme pět šťastlivců (nezávisle na místě a způsobu vyvěšení plakátu), kteří od nás získají půlroční předplatné Jezdectví. Nezapomeňte tedy připsat kontaktní údaje, šance na výhru je ještě velmi vysoká!

Kategorie: zajímavosti
/ 14.2.2007 2:44:54
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020