zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Dvanáct dílů našeho seriálu o nekonvenční terapii koní se zabývalo teorií, potřebnou k základní orientaci v problematice. Na žádost redakce budou nyní další díly  věnované konkrétním případům, nemocem či komplikacím a konkrétnímu postupu zvolené léčby. Doplňující informace samozřejmě rád poskytnu v diskuzi pod články.
Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 13.2.2007 6:25:29
Niektoré články sú veselé, niektoré zaujmú, a občas musíme písať aj smutné zvesti. Zánik odborného jazdeckého časopisu nie je vec veselá, hlavne ak sa jednalo o jediný časopis z tejto oblasti.
Autor: Jozef Ornth
Kategorie: zajímavosti
/ 11.2.2007 8:30:00
Oblastní konference ČJF – zástupci klubů přijďte!

Na vyžádání jsme dnes obdrželi od ČJF termíny oblastních (krajských) konferencí ČJF a připomínáme, že každá z uvedených konferencí je schopná usnášení, je li přítomna nadpoloviční většina delegátů s hlasem rozhodujícím (řadových členů ČJF starších 18ti let, jejichž počet z jednotlivých řádně evidovaných subjektů je určen dle klíče pro konference krajů). Důležitost těchto krajských konferencí před nadcházející celorepublikovou konferencí ČJF netřeba zdůrazňovat... Termíny tedy jsou: 24.2. východní Čechy, 3.3. Vysočina, 11.3. jižní Morava, 15.3. střední Čechy, 17.3. západní Čechy a Zlínský kraj, 22.3. severní Morava, 24.3. jižní Čechy, 26.3. severní Čechy a 2.4. Praha. V Karlovarské oblasti krajská konference již proběhla koncem listopadu 2006... Další podrobnosti najdete na stránkách ČJF, popř. si je neváhejte vyžádat na vašich oblastích.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 9.2.2007 3:24:59
Vy se ptáte, prezidenští kandidáti odpovídají...

Vážení čtenáři, jak jsme slíbili, tak i plníme. Dnes proběhnou hned dva on-line rozhovory s podtitulem „Zeptejte se na co chcete“ – tentokrát s Jiřím Skřivanem a Alekem Pejosem, kteří jsou dalšími z možných kandidátů na post prezidenta ČJF. Otázek se i tentokrát nabízí mnoho a proto je můžete zadávat již nyní. Pouze upozorňujeme, že z technických důvodů na straně redakce jsme nuceni začátky obou rozhovorů posunout – Jiří Skřivan bude odpovídat od 13 hodin a Alek Pejos od 18 hodin. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaše dotazy.

Kategorie: zajímavosti
/ 7.2.2007 9:40:43
Zřejmě nejsledovanější kůň současnosti, čtyřletý hřebec Barbaro, který utrpěl katastrofální zranění nohy při loňském květnovém Preakness Stakes, byl ráno 30. ledna uspán. Poté, co sežral svou pravidelnou ranní porci trávy a odpočíval ve svém závěsu, mu byla podána vysoká dávka anestetika, která ukončila jeho život.
Autor: Lenx
Kategorie: zajímavosti
/ 5.2.2007 11:55:00
Veterinární semináře s Jezdectvím

Časopis Jezdectví připravuje ve spolupráci se společností Cymedica již tradiční sérii veterinárních seminářů, jejichž tématy jsou: Bylinná terapie (fytoterapie) v léčbě koní, Praktická ukázka akupunktury u koní (MVDr. Richard Olajec), Základy veterinární prevence a problematika parazitů v chovu koní (Jana Sládková) atd. První se uskuteční 10. 2. v hřebčíně Napajedla, který si samozřejmě účastníci budou moci prohlédnout. Účastnický poplatek je 150 korun, v případě, že s sebou přinesete tento časopis, získáte jednorázovou slevu 55 korun. V ceně semináře je zahrnuto občerstvení. Přihlásit se můžete do 7. 2. telefonicky na bezplatné lince: 800 137 269, faxem: 311 513 611, nebo e-mailem: info@cymedica.cz. Další termíny seminářů budou v sobotu 24. 3. (západní Čechy – bude upřesněno) a v neděli 25. 3. v Kladrubech nad Labem.

Kategorie: zajímavosti
/ 1.2.2007 4:41:41
Extraligy zahájí současně

Do zahájení jezdecké sezony na venkovních kolbištích zbývají rovné dva měsíce a do začátku seriálových soutěží ještě o čtrnáct dní více. Již dnes však můžeme prozradit, že Český skokový pohár i Český drezurní pohár budou mít první kolo v jeden den a na jednom místě – pokud tedy za jedno místo považujeme celý Císařský ostrov. Zatímco v neděli 15. dubna v areálu TJ Žižka Praha bude zahajovat drezurní extraliga, v sousední JS Císařský ostrov odstartuje extraliga skoková a navíc v místní hale vyvrcholí třídenní jarní výstava koní. Milovníci jezdeckého sportu se tak mají skutečně na co těšit...

Kategorie: zajímavosti
/ 31.1.2007 9:51:00
Plesová sezona se rozjíždí naplno!

O nadcházejícím víkendu se bude konat hned několik jezdeckých plesů. Kromě galavečera všestrannosti a spřežení v Humpolci (3.2.), o kterém vás podrobněji informujeme níže, se uskuteční 2.2. ples Národního hřebčína Kladruby n.L., 3.2. jezdecký ples v Českém Krumlově (pořadatel JO Srnín - Stáj Papoušek) a Pražská jezdecká zábava v Praze – Kolovratech (pořadatel JK VÚŽV Uhříněves). Tím však plesová sezona rozhodně nekončí. Informace o následujících akcích najdete v našem kalendáři. Pokud víte o nějakých dalších, neváhejte zadat podrobnosti o nich pomocí jednoduchého formuláře.

Kategorie: zajímavosti
/ 30.1.2007 10:57:29
Téma měsíce v únorovém Jezdectví se zabývá vysokými jezdeckými školami. Materiálů do něj se nám sešlo skutečně mnoho, a tak se ne na všechny dostalo v plném znění. To je příklad i velmi zajímavého článku ing. Lenky Gotthardové, který nezkráceně uvádíme nyní...
Kategorie: zajímavosti
/ 28.1.2007 0:00:00
Být předplatitelem se opravdu vyplatí!
Na četné dotazy, co že dostali naši předplatitelé (v ČR), kterých je mimochodem v tomto jubilejním ročníku již přes 4 tisíce, v únorovém čísle navíc oproti ostatním čtenářům,  hromadně odpovídáme, že kromě časopisu a celonákladových vkladů (plakát Jezdectví, plakát Mitsubishi a Pony Club) obdrželi také DVD plemenných hřebců společnosti Mustang (představuje 14 hanoverských hřebců a jednoho hřebce plemene KWPN, všechny při překonávání parkuru) a dále katalog plemenných hřebců ERC Mnětice. Takže přejeme předplatitelům příjemné pokoukání!
Kategorie: zajímavosti
/ 26.1.2007 10:06:26
Napodruhé vám přinášíme soutěž nazvanou S Jezdectvím na Equitanu. Opět budeme hrát o bezplatnou cestu na letošní ročník světového veletrhu jezdectví Equitana. Brány veletržního areálu v německém Essenu se otevřou 10. března a po devět dní tam budou proudit statisíce návštěvníků z celého světa.
Kategorie: zajímavosti
/ 26.1.2007 9:12:09
Zápis z 39. zasedání VV ČJF
Na webu České jezdecké federace byl uveřejněn zápis ze zasedání VV ČJF dne 17.1.2007, ve kterém najdete mnoho zajímavých informací. Důležitá témata jsou např.: KMK, podmínky Státní veterinární správy pro účast na svodech, klíč pro oblastní (krajské) konference ČJF, formulář pro podání žádosti o přidělení mezinárodních závodů atd.
Kategorie: zajímavosti
/ 25.1.2007 9:08:36
Život se zdravými kopyty koncem února
Zájemce o problematiku ježdění a chovu koní naboso upozorňujeme na další ze seminářů pod názvem "Život se zdravými kopyty", který se koná ve dnech 22.-24.2. 2007 na statku Hněvšín. Poslední den budete mít možnost pod dohledem lektora Patrika Spieledera (žák MVDr. Strasserové, přednáší a provozuje kopytní kliniku v Rakousku), který vede celý seminář s překladem St. Blechy, zkusit si vystrouhat kopyto a pochopit principy úpravy podle MVDr.Strasserové. Další informace rádi poskytneme na tel.732 468 718 Barbora Kredbová nebo 602 211680 Václav Vydra, nebo na e-mail barborakredbova@seznam.cz nebo vvydra@volny.cz. Prosím zájemce, aby se přihlásili nejpozději do 15.2. 2007.
Autor: ringo
Kategorie: zajímavosti
/ 25.1.2007 5:33:00
Anketa o Osobnost roku z řad jezdců, trenérů, majitelů koní, chovatelů, funkcionářů i organizátorů, a to napříč spektrem jezdeckých disciplín, jde do finálové části. V první polovině ledna jste sami dostali možnost nominovat formou SMS adepty na získání tohoto titulu, z nichž do druhého kola, chcete li do „PLAY OFF“, měli postoupit tři nejlepší. Jelikož však rozdíly mezi vedoucí pěticí byly minimální, a v jednom případě dokonce nastala početní shoda, rozhodli jsme se zařadit do kola druhého osobností pět. Rozhodněte tedy definitivně, kdo si skutečně zaslouží být titulován Osobností roku 2006.
Kategorie: zajímavosti
/ 25.1.2007 0:00:00
Reakce Tomáše Krůty na otevřený dopis
V diskuzi pod otevřeným dopisem B. Oslíka právě reagoval T. Krůta.
Autor: DasaH
Kategorie: zajímavosti
/ 24.1.2007 2:04:37
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020