zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Téma měsíce v únorovém Jezdectví se zabývá vysokými jezdeckými školami. Materiálů do něj se nám sešlo skutečně mnoho, a tak se ne na všechny dostalo v plném znění. To je příklad i velmi zajímavého článku ing. Lenky Gotthardové, který nezkráceně uvádíme nyní...
Kategorie: zajímavosti
/ 28.1.2007 0:00:00
Být předplatitelem se opravdu vyplatí!
Na četné dotazy, co že dostali naši předplatitelé (v ČR), kterých je mimochodem v tomto jubilejním ročníku již přes 4 tisíce, v únorovém čísle navíc oproti ostatním čtenářům,  hromadně odpovídáme, že kromě časopisu a celonákladových vkladů (plakát Jezdectví, plakát Mitsubishi a Pony Club) obdrželi také DVD plemenných hřebců společnosti Mustang (představuje 14 hanoverských hřebců a jednoho hřebce plemene KWPN, všechny při překonávání parkuru) a dále katalog plemenných hřebců ERC Mnětice. Takže přejeme předplatitelům příjemné pokoukání!
Kategorie: zajímavosti
/ 26.1.2007 10:06:26
Napodruhé vám přinášíme soutěž nazvanou S Jezdectvím na Equitanu. Opět budeme hrát o bezplatnou cestu na letošní ročník světového veletrhu jezdectví Equitana. Brány veletržního areálu v německém Essenu se otevřou 10. března a po devět dní tam budou proudit statisíce návštěvníků z celého světa.
Kategorie: zajímavosti
/ 26.1.2007 9:12:09
Zápis z 39. zasedání VV ČJF
Na webu České jezdecké federace byl uveřejněn zápis ze zasedání VV ČJF dne 17.1.2007, ve kterém najdete mnoho zajímavých informací. Důležitá témata jsou např.: KMK, podmínky Státní veterinární správy pro účast na svodech, klíč pro oblastní (krajské) konference ČJF, formulář pro podání žádosti o přidělení mezinárodních závodů atd.
Kategorie: zajímavosti
/ 25.1.2007 9:08:36
Život se zdravými kopyty koncem února
Zájemce o problematiku ježdění a chovu koní naboso upozorňujeme na další ze seminářů pod názvem "Život se zdravými kopyty", který se koná ve dnech 22.-24.2. 2007 na statku Hněvšín. Poslední den budete mít možnost pod dohledem lektora Patrika Spieledera (žák MVDr. Strasserové, přednáší a provozuje kopytní kliniku v Rakousku), který vede celý seminář s překladem St. Blechy, zkusit si vystrouhat kopyto a pochopit principy úpravy podle MVDr.Strasserové. Další informace rádi poskytneme na tel.732 468 718 Barbora Kredbová nebo 602 211680 Václav Vydra, nebo na e-mail barborakredbova@seznam.cz nebo vvydra@volny.cz. Prosím zájemce, aby se přihlásili nejpozději do 15.2. 2007.
Autor: ringo
Kategorie: zajímavosti
/ 25.1.2007 5:33:00
Anketa o Osobnost roku z řad jezdců, trenérů, majitelů koní, chovatelů, funkcionářů i organizátorů, a to napříč spektrem jezdeckých disciplín, jde do finálové části. V první polovině ledna jste sami dostali možnost nominovat formou SMS adepty na získání tohoto titulu, z nichž do druhého kola, chcete li do „PLAY OFF“, měli postoupit tři nejlepší. Jelikož však rozdíly mezi vedoucí pěticí byly minimální, a v jednom případě dokonce nastala početní shoda, rozhodli jsme se zařadit do kola druhého osobností pět. Rozhodněte tedy definitivně, kdo si skutečně zaslouží být titulován Osobností roku 2006.
Kategorie: zajímavosti
/ 25.1.2007 0:00:00
Reakce Tomáše Krůty na otevřený dopis
V diskuzi pod otevřeným dopisem B. Oslíka právě reagoval T. Krůta.
Autor: DasaH
Kategorie: zajímavosti
/ 24.1.2007 2:04:37
On-line rozhovory s kandidáty budou pokračovat!

Ty z vás, kteří nesledují diskuze pod jednotlivými články, s předstihem informujeme, že on-line rozhovory s potenciálními kandidáty na post prezidenta České jezdecké federace budou mít své pokračování ve středu 7. února. Od 11 do 12 hodin by měl odpovídat na vaše dotazy Jiří Skřivan a od 17 do 18 hodin Alek Pejos (dotazy budete moci vkládat nejméně 24 hodin předem). Jsme v jednání i se současným prezidentem ČJF Jaroslavem Pecháčkem, aby také on odpovídal on-line na vaše dotazy, přestože jsme s ním otiskli rozsáhlý rozhovor v lednovém Jezdectví. O případném termínu vás budeme včas informovat.

Kategorie: zajímavosti
/ 23.1.2007 1:57:17
WebTip: Východočeská oblast ČJF informuje!

Příkladně vedené internetové stránky má Východočeská oblast ČJF, která své členy pravidelně informuje o všem zajímavém. Vzhledem k blížícím se oblastním konferencím je dobrá informovanost členských subjektů dvojnásob důležitá. Na zmíněných stránkách proto najdete např. pozvánku na oblastní konferenci, volební a jednací řád, výzvu k nahlášení kandidátů na předsedu oblasti a členy oblastního výboru a v neposlední řadě i vize a představy jednoho z potenciálních kandidátů na post prezidenta ČJF Jiřího Skřivana. Pevně věříme, že si ostatní oblasti ČJF vezmou příklad a budou i oni své členy podrobněji informovat (nejen o nadcházejících oblastních konferencích). Odkazy na jednotlivé oblasti ČJF najdete na stránkách http://www.cjf.cz (sekce Zajímavé odkazy). Podstatné informace z oblastí rádi uveřejníme i zde na Equichannelu.

Kategorie: zajímavosti
/ 23.1.2007 1:55:04
Redakce našeho webu obdržela před hodinou otevřený dopis pana Bohumila Oslíka, který viní naše členy ze zaujatosti ve věci volby nového šéfa ČJF. Seznamte se s jeho obsahem i s naší reakcí. Váš názor pod článkem přivítáme.
Kategorie: zajímavosti
/ 22.1.2007 9:21:27
Nová anketa: Kolikpak vám je??
Že u vás stoupají v oblibě nejrůznější vážné i nevážné ankety si snad ještě nevšimnul pouze slepý. Obzvláště když jejich lidové podoby čas od času zahltí naše diskuze. A tak abyste měli výsledky hezky na očích a abychom se lépe poznali, srolujte trochu níže a podpořte v nové anketě svou věkovou skupinu!  Kteří čtenáři jsou nejaktivnější? :o)
Kategorie: zajímavosti
/ 22.1.2007 1:36:25
Výstražná informace ČHMÚ trvá do neděle!!
Upozorňujeme všechny bez přístupu k denním zprávám, že výstraha Českého hydrometeorologického ústavu trvá až do neděle! Aktuální stav počasí a informace sledujte pomocí internetu na těchto adresách:
Systém integrované výstražné služby (společně poskytovaná výstražná služba ČHMÚ a Odboru HMZ VGHMÚř (meteorologická služba armády ČR)) - (viz ODKAZ)
Profesní web hasičů, aktuality, události, výstrahy POŽÁRY.CZ - (viz ODKAZ)
Aktuální meteorologické informace ČHMÚ - (viz ODKAZ)
Bouře nad Evropou on-line - (viz ODKAZ)
Kategorie: zajímavosti
/ 19.1.2007 11:53:37
Web Tip: Dámy v sedle

Všechny příznivce jízdy na koni v dámském sedle, upozorňujeme na zprovoznění internetových stránek www.damyvsedle.cz

Autor: ringo
Kategorie: zajímavosti
/ 18.1.2007 3:14:03
Ptali jste se na co chcete PhDr. Tomáše Krůty

Druhý ze série on-line rozhovorů – tentokrát s podtitulem „Zeptejte se na co chcete PhDr. Tomáše Krůty“ je za námi. Chcete vědět, o čem byla řeč? Stačí vstupit... Každopádně máme pro vás dobrou zprávu! Pan doktor Krůta souhlasil s tím, že bude v on-line diskuzi pokračovat, tudíž se můžete ptát dál... Jistě se vám odpovědi dostane, i když třeba ne tak rychle jako dnes. :o)

Kategorie: zajímavosti
/ 17.1.2007 12:00:03

V minulých jedenácti dílech povídání o nekonvenčních terapiích jsme probrali ty nejpoužívanější metody. Vím, že bychom mohli pokračovat klastrovou medicínou, urinoterapií, reiki, shiatsu a mnoha dalšími; rozšiřování spektra léčebných metod by sice mohlo být zajímavé, ale mohlo by vést i k zmatení a zamlžení jejich účinku. Proto se v dnešním díle zmíníme u již popsaných o tom, co se kde používá, kdo to používá a na jaké zdravotní problémy se nekonvenční metody přednostně hodí.

Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 17.1.2007 9:49:36
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2019 ročník: 67