zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Již ve středu 26. července se těšte na nové číslo Jezdectví! Sportovní srpen je plný vrcholných událostí roku a zajímavých rozhovorů o dost důležitých věcech... Ovšem ještě dva dny máte na pořízení žhavého červencového čísla, co je jeho obsahem?

Kategorie: zajímavosti
/ 25.7.2017 10:25:25

Mladý kůň, s nímž začínáme pracovat, by měl být starší tří let. Před samotným obsednutím a ježděním by měl projít základním výcvikem, proto nejprve začínáme lonžováním... Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 23.7.2017 10:30:00

V poslední době se spojují nanotechnologie a nanomateriály nejen s technikou a antibakteriálními přípravky, ale stále častěji se objevují i v potravinářství a krmivářství. S využitím nanotechnologií a nanomateriálů se pojí množství otázek od účinků až po bezpečnost pro jejich uživatele, ale i globální dopady pro lidstvo a Zemi... Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 22.7.2017 18:00:00

V současnosti září jako hlavní hvězda Pirátů z Karibiku, kteří letos přišli do kin už s pátým pokračováním. Johnny Depp má ovšem na kontě desítky jiných filmů, v nichž jsme mimo jiné měli možnost posoudit i jeho jezdecké umění... Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 21.7.2017 6:00:00

Látková výměna koní je plně závislá na dostatku živin a také vody. Voda v těle vytváří podmínky pro růst, využití energie a všechny metabolické procesy včetně zachování stálosti prostředí... Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 14.7.2017 6:00:00

Infekční anémie koní se v minulých letech v chovatelských a jezdeckých kruzích skloňovala ve všech pádech. Důvodem bylo vypuknutí několika ohnisek této nemoci v Maďarsku, v Německu, Polsku a v loňském roce také na sousedním Slovensku. Opatření proti šíření této nebezpečné nákazy byla následně provedena také v České republice. Každý jistě zaznamenal zkrácení doby platnosti krevních testů na 6 měsíců, ale také například přísnější kontroly na závodech, svodech koní a dalších veřejných akcích... Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 10.7.2017 11:55:00

Červencové Jezdectví přináší rozhovor s novým předsedou Svazu chovatelů českého teplokrevníka JUDr. Ing. Jaroslavem Staňkem CSc. o jeho plánech a také reakci Václavy Bouškové na článek v květnovém Jezdectví.

Kategorie: zajímavosti
/ 7.7.2017 12:00:00

Její hit Touch The Sun vás nemohl minout – a i nyní, šest let po jeho vzniku, by mohl být ideálním popěvkem do horkého letního počasí. Ovšem Debbi neusnula na vavřínech a v květnu vydala čerstvé album s novými písničkami. A proč s ní přinášíme rozhovor na stránkách Jezdectví? Protože právě tato rusovláska tráví každou možnou volnou chvilku v sedle! Více v červencovém Jezdectví, kde můžete také soutěžit o nové album Break!

Kategorie: zajímavosti
/ 7.7.2017 6:00:00

V červencovém Jezdectví najdete také rozhovor s odcházející viceprezidentkou pro ekonomiku České jezdecké federace Ing. Evou Pařenicovou o tom, v jakém stavu účetnictví přebírala, co se jí ve funkci za dva roky povedlo, co nepovedlo a proč odchází. Na její místo Rada ČJF tento týden zvolila Ladislava Duba.

Kategorie: zajímavosti
/ 30.6.2017 9:35:28

Také často zvažujete, zda je lepší TRÁVA nebo PÍSEK? Špatně! Je třeba si klást úplně jiné otázky. Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 30.6.2017 6:00:00

Snové, tedy červnové Jezdectví bude na trhu již jen do úterka 27. června - ve středu přichází na trh žhavé červencové, těšte se! Už máte červnové s Jiřím Pecháčkem přečtené? 

Kategorie: zajímavosti
/ 26.6.2017 22:11:38

Vzhledem k nové legislativní úpravě tzv. biocidního zákona, týkajícího se registrace repelentů nejen pro zvířata, je situace na trhu repelentů trochu nepřehledná. V okamžiku vzniku těchto řádků není jasné, které z dříve rozšířených repelentů budou v následujících sezonách k dispozici. Naštěstí máme kromě nákupu repelentních přípravků i jiné možnosti, jak se otravným mouchám bránit... Více v červnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 26.6.2017 11:00:00

Desetiletý Malq měl jako mladík dobře rozběhnutou kariéru. Pak však přišel pád a zranění, kvůli kterému mu doporučili konec dostihové kariéry. Několik let strávil na pastvinách, ale osud tomu nakonec chtěl jinak... Více v červnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 23.6.2017 6:00:00

Ačkoliv v ideálním světě by váš čtyřnohý partner nikdy nebyl nemocný, realita je trochu jiná a asi každý z vás se někdy ocitl v roli osobní ošetřovatelky vašeho koně. A pak už jistě víte, že koně mnohdy nepatří mezi nejlepší pacienty, zvláště pokud musíme koni podávat perorální léky, tedy takové, které kůň musí úspěšně spolknout. Více v červnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 19.6.2017 18:30:00

Jestli je v chovu anglického plnokrevníka na světě nějaká země zaslíbená, není to kupodivu Anglie, ale mořskou úžinou od ní oddělení Irsko. Jeho věčně zelené pastviny se v průběhu posledních století osvědčily jako prostředí, v němž se chovu plnokrevníka daří. Tam, jako téměř nikde na světě. Ve světle této skutečnosti jen těžko může kohokoli udivit, že právě tady sídlí nejúspěšnější světový chovatel, jehož pobočky lze najít po celém světě v zemích, které pro chov plnokrevníka „něco“ znamenají. Chovatel, jehož operace není postavená na arabských petrodolarech ani americkém byznysu. Hřebčín Coolmore... Více v černovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 16.6.2017 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019