zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

WebTip: Kalendář ČJF 2007

Na internetových stránkách České jezdecké federace již najdete kalendář závodů plánovaných na letošní rok.

Kategorie: zajímavosti
/ 16.1.2007 12:37:58
Poslední šance hlasovat pro Osobnost roku!

Pondělí 15.ledna je posledním dnem, kdy máte možnost ovlivnit, kdo bude mezi třemi adepty na titul Osobnost roku 2006 české jezdecké scény. První kolo hlasování probíhá zcela bez nominací, a tak je jen na vás, koho vypíšete do hlasovací SMS zprávy a dáte mu šanci na postup do již uzavřeného kola druhého. Z každé SIM karty lze zaslat pouze 1 hlas, nejde tudíž v žádném případě o anketu Fun Clubů. Výsledky budou vyhlášeny 2. března na galavečeru jezdeckého sportu Koně na Žofíně. Zapojením se do hlasování navíc můžete získat jednu z desítek zajímavých cen – A POZOR! - ještě před víkendem byla šance na výhru větší než 1:10! Cena hlasu je 8 Kč vč. DPH. Podrobnosti najdete ve článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 14.1.2007 11:22:04
Druhé drezurní soustředění s Celine Willms ve Spomyšli u Mělníka

Ve dnech 15.-16.ledna 2007, pro velký zájem většiny účastníků prvního soustředění s bývalou dlouholetou reprezentantkou Belgie ve drezůře, paní Celine Willms,které se konalo v listopadu v Hradišťku u Sadské, proběhne další soustředění tentokrát konané ve Spomyšli u Mělníka v areálu JK Spomyšl. Vítáni jsou koně i jezdci v jakémkoliv stupni výcviku. Možnost ustájení již od neděle s plnou péčí o koně, k dispozici je venkovní jízdárna i  hala, je možné dle dohody i jezdit v pozdějších hodinách. Zájemci a diváci se mohou dozvědět více informací na tel.č. 602662710, mgr.Hájková

Autor: ringo
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 12.1.2007 1:00:54
S plesy a galavečery do kalendáře!

Pořádáte jezdecký ples, taneční zábavu, či snad dokonce galavečer? Tak proč ještě není v našem kalendáři akcí? Neváhejte pozvat milovníky koní ze sousedství! :o) Stačí zadat konkrétní informace pomocí jednoduchého formuláře...

Kategorie: zajímavosti
/ 10.1.2007 11:10:08
Veterinární minimum u koní - poslední volná místa
Nepropásněte oblíbený seminář MVDr. Dominiky Švehlové (jaja v našich diskuzích a autorka článků v Jezdectví). I v dodatečně vypsaném termínu 27. - 28. 1. jsou již jen poslední volná místa! Seminář se koná na Farmě Heroutice a v ceně 1.150 Kč je zahrnuta odborná část, ubytování i strava. Podrobnosti v kalendáři akcí.
Autor: DasaH
Kategorie: zajímavosti
/ 10.1.2007 10:14:02
/PR článek/ Překvapivě to všechno začalo na elektrotechnické fakultě ČSTV, kde studoval Tomáš Sychra, budoucí inženýr sdělovací elektrotechniky, přenosu informace a lékařské elektroniky. V praxi v nemocnici pak pokračoval ve studiu biomedicínského inženýrství, ze kterého nakonec složil specializační atestaci. Velmi brzo se dostal do kolektivu lékařů, kteří prováděli akupunkturu a jeho učiteli tak byli prakticky všichni naši přední akupunkturisté...
Kategorie: zajímavosti
/ 10.1.2007 10:07:47

Stejně jako hlasování o Osobnost roku 2006 i sms soutěž S Jezdectvím na Equitanu probíhá oproti původní informaci uvedené v lednovém Jezdectví nikoliv do 11., nýbrž až do 15. ledna. Stále tedy máte možnost zapojit se a doufat, že právě vy vyhrajete jízdenku na Equitanu od společnosti Schwarz & Partner zdarma. Podrobnosti o soutěži najdete v článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 10.1.2007 9:42:29
TV Tip: Všechnopárty o koních s J.Váňou, V.Vydrou a Dr. Charvátem
Ve čtvrtek, 4. ledna, proběhlo v dejvickém divadle Semafor natáčení talk show Karla Šípa Všechnopárty s hosty které všichni známe. Ve zcela zaplněném sále divadla se hovořilo o koních a vzpomínalo se např. s Josefem Váňou na Železníka, ale i na jeho první "Velkou". Pořad vysílá Česká televize v úterý 9. ledna od 21.00 hodin na programu ČT1.
Kategorie: zajímavosti
/ 5.1.2007 11:32:52

V letošním roce přechází ČJF na nový systém licencí sportovních koní. Místo samostatného průkazu bude jako licence sloužit průkaz koně, který je vystavován Ústřední evidencí koní. Podrobné informace naleznete v samostatném pokynu, který uveřejňujeme v příloze pod článkem.

Kategorie: zajímavosti
/ 4.1.2007 10:00:02
K léčbě lidí a zvířat je možné využít různé druhy energie. V jednom z předchozích dílů jsme si vysvětlili, jak to je se světlem, neboli s využitím energie světelného kvanta, tedy přesně definovaného množství elektromagnetického záření. Elektromagnetické pole má složku elektrickou a magnetickou. Dnes si povíme právě o jeho magnetické složce. 
Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 3.1.2007 0:00:00

Čtvrtý galavečer jezdeckého sportu Koně na Žofíně spojený mj. s vyhlášením nejlepších jezdců a koní v disciplínách drezura a skoky proběhne v pátek 2. března a vy si již nyní můžete na něj objednat vstupenky. Diváci uvidí nevšední show (moderují Tereza Duchková a Miroslav Červený) plnou emocí, skvělé hudby a světelných efektů, po níž bude následovat jezdecký ples pod taktovkou sedmnáctičlenné kapely Big Band Bonit. Ani po půlnoci nebude o zábavu nouze, tečku za programem udělá diskoshow Ludvíka Jandourka a Miroslava Červeného. Chybět by letos neměla ani bohatá tombola a v jedné z přestávek vyhlásíme a oceníme nejpočetnější jezdecký klub.

Kategorie: zajímavosti
/ 2.1.2007 4:04:47
Veřejné ankety jsou již zaběhnutým koloritem žofínských galavečerů a ani tentokrát tomu nebude jinak. Máte příležitost zapojit se do volby jezdecké osobnosti roku 2006, a to napříč spektrem všech disciplín pod Českou jezdeckou federací. Jezdeckou osobností roku by se měla stát ta osoba, která byla úspěšná v uplynulém roce ať již jako jezdec, trenér, majitel, chovatel, funkcionář, organizátor apod. - zkrátka jakkoliv se zapojila do aktivit kolem jezdeckého sportu, a to významným způsobem, který podle vás předčil všechny ostatní. Jak tedy hlasovat? Klikněte si do článku pro podrobnosti!
Kategorie: zajímavosti
/ 28.12.2006 11:27:35
Krásné Vánoce!

Redakce Jezdectví a Equichannelu Vám přejí krásné prožití vánočních svátků! Děkujeme za Vaši přízeň, kterou nám doufáme zachováte i v roce 2007.

Kategorie: zajímavosti
/ 22.12.2006 2:29:53
Jezdectví s dárkem i po Vánocích!

Na dárky se můžete těšit i po Vánocích! Časopis Jezdectví pro vás totiž připravil jako pozornost velký plakát (A2) s kalendářem 2007. Krom toho si v lednovém čísle, které je v prodeji již od čtvrtka 28. prosince, můžete přečíst spoustu zajímavých článků – jen namátkou: Když Silvestr, tak pro všechny!, S Jezdectvím napříč generacemi, České černé perly, Kupujeme koně s veterinářem atd. Těšit se můžete také na nové rubriky - např. Rozhovor měsíce, Navštívili jsme..., Novinky na trhu, Jezdecká móda a další. Tak nezapomeňte – již po Vánocích jsme tu pro vás zas!

Kategorie: zajímavosti
/ 22.12.2006 2:24:21

Každý sportovní, ale i psychický výkon vede v organizmu ke vzniku řady odpadních látek, které je nezbytné při regeneraci po takovém výkonu z těla odstranit. Jednou z cest, jak napomoci regeneraci našeho koňského kamaráda, je kromě dostatku přirozeného pohybu také masáž - dříve přirozená součást života. Jaké jsou její druhy a cíle? Povíme si v dnešním díle seriálu o nekonvenční léčbě koní.

Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 20.12.2006 7:25:30
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2019 ročník: 67