zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

On-line rozhovory s kandidáty budou pokračovat!

Ty z vás, kteří nesledují diskuze pod jednotlivými články, s předstihem informujeme, že on-line rozhovory s potenciálními kandidáty na post prezidenta České jezdecké federace budou mít své pokračování ve středu 7. února. Od 11 do 12 hodin by měl odpovídat na vaše dotazy Jiří Skřivan a od 17 do 18 hodin Alek Pejos (dotazy budete moci vkládat nejméně 24 hodin předem). Jsme v jednání i se současným prezidentem ČJF Jaroslavem Pecháčkem, aby také on odpovídal on-line na vaše dotazy, přestože jsme s ním otiskli rozsáhlý rozhovor v lednovém Jezdectví. O případném termínu vás budeme včas informovat.

Kategorie: zajímavosti
/ 23.1.2007 1:57:17
WebTip: Východočeská oblast ČJF informuje!

Příkladně vedené internetové stránky má Východočeská oblast ČJF, která své členy pravidelně informuje o všem zajímavém. Vzhledem k blížícím se oblastním konferencím je dobrá informovanost členských subjektů dvojnásob důležitá. Na zmíněných stránkách proto najdete např. pozvánku na oblastní konferenci, volební a jednací řád, výzvu k nahlášení kandidátů na předsedu oblasti a členy oblastního výboru a v neposlední řadě i vize a představy jednoho z potenciálních kandidátů na post prezidenta ČJF Jiřího Skřivana. Pevně věříme, že si ostatní oblasti ČJF vezmou příklad a budou i oni své členy podrobněji informovat (nejen o nadcházejících oblastních konferencích). Odkazy na jednotlivé oblasti ČJF najdete na stránkách http://www.cjf.cz (sekce Zajímavé odkazy). Podstatné informace z oblastí rádi uveřejníme i zde na Equichannelu.

Kategorie: zajímavosti
/ 23.1.2007 1:55:04
Redakce našeho webu obdržela před hodinou otevřený dopis pana Bohumila Oslíka, který viní naše členy ze zaujatosti ve věci volby nového šéfa ČJF. Seznamte se s jeho obsahem i s naší reakcí. Váš názor pod článkem přivítáme.
Kategorie: zajímavosti
/ 22.1.2007 9:21:27
Nová anketa: Kolikpak vám je??
Že u vás stoupají v oblibě nejrůznější vážné i nevážné ankety si snad ještě nevšimnul pouze slepý. Obzvláště když jejich lidové podoby čas od času zahltí naše diskuze. A tak abyste měli výsledky hezky na očích a abychom se lépe poznali, srolujte trochu níže a podpořte v nové anketě svou věkovou skupinu!  Kteří čtenáři jsou nejaktivnější? :o)
Kategorie: zajímavosti
/ 22.1.2007 1:36:25
Výstražná informace ČHMÚ trvá do neděle!!
Upozorňujeme všechny bez přístupu k denním zprávám, že výstraha Českého hydrometeorologického ústavu trvá až do neděle! Aktuální stav počasí a informace sledujte pomocí internetu na těchto adresách:
Systém integrované výstražné služby (společně poskytovaná výstražná služba ČHMÚ a Odboru HMZ VGHMÚř (meteorologická služba armády ČR)) - (viz ODKAZ)
Profesní web hasičů, aktuality, události, výstrahy POŽÁRY.CZ - (viz ODKAZ)
Aktuální meteorologické informace ČHMÚ - (viz ODKAZ)
Bouře nad Evropou on-line - (viz ODKAZ)
Kategorie: zajímavosti
/ 19.1.2007 11:53:37
Web Tip: Dámy v sedle

Všechny příznivce jízdy na koni v dámském sedle, upozorňujeme na zprovoznění internetových stránek www.damyvsedle.cz

Autor: ringo
Kategorie: zajímavosti
/ 18.1.2007 3:14:03
Ptali jste se na co chcete PhDr. Tomáše Krůty

Druhý ze série on-line rozhovorů – tentokrát s podtitulem „Zeptejte se na co chcete PhDr. Tomáše Krůty“ je za námi. Chcete vědět, o čem byla řeč? Stačí vstupit... Každopádně máme pro vás dobrou zprávu! Pan doktor Krůta souhlasil s tím, že bude v on-line diskuzi pokračovat, tudíž se můžete ptát dál... Jistě se vám odpovědi dostane, i když třeba ne tak rychle jako dnes. :o)

Kategorie: zajímavosti
/ 17.1.2007 12:00:03

V minulých jedenácti dílech povídání o nekonvenčních terapiích jsme probrali ty nejpoužívanější metody. Vím, že bychom mohli pokračovat klastrovou medicínou, urinoterapií, reiki, shiatsu a mnoha dalšími; rozšiřování spektra léčebných metod by sice mohlo být zajímavé, ale mohlo by vést i k zmatení a zamlžení jejich účinku. Proto se v dnešním díle zmíníme u již popsaných o tom, co se kde používá, kdo to používá a na jaké zdravotní problémy se nekonvenční metody přednostně hodí.

Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 17.1.2007 9:49:36
WebTip: Kalendář ČJF 2007

Na internetových stránkách České jezdecké federace již najdete kalendář závodů plánovaných na letošní rok.

Kategorie: zajímavosti
/ 16.1.2007 12:37:58
Poslední šance hlasovat pro Osobnost roku!

Pondělí 15.ledna je posledním dnem, kdy máte možnost ovlivnit, kdo bude mezi třemi adepty na titul Osobnost roku 2006 české jezdecké scény. První kolo hlasování probíhá zcela bez nominací, a tak je jen na vás, koho vypíšete do hlasovací SMS zprávy a dáte mu šanci na postup do již uzavřeného kola druhého. Z každé SIM karty lze zaslat pouze 1 hlas, nejde tudíž v žádném případě o anketu Fun Clubů. Výsledky budou vyhlášeny 2. března na galavečeru jezdeckého sportu Koně na Žofíně. Zapojením se do hlasování navíc můžete získat jednu z desítek zajímavých cen – A POZOR! - ještě před víkendem byla šance na výhru větší než 1:10! Cena hlasu je 8 Kč vč. DPH. Podrobnosti najdete ve článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 14.1.2007 11:22:04
Druhé drezurní soustředění s Celine Willms ve Spomyšli u Mělníka

Ve dnech 15.-16.ledna 2007, pro velký zájem většiny účastníků prvního soustředění s bývalou dlouholetou reprezentantkou Belgie ve drezůře, paní Celine Willms,které se konalo v listopadu v Hradišťku u Sadské, proběhne další soustředění tentokrát konané ve Spomyšli u Mělníka v areálu JK Spomyšl. Vítáni jsou koně i jezdci v jakémkoliv stupni výcviku. Možnost ustájení již od neděle s plnou péčí o koně, k dispozici je venkovní jízdárna i  hala, je možné dle dohody i jezdit v pozdějších hodinách. Zájemci a diváci se mohou dozvědět více informací na tel.č. 602662710, mgr.Hájková

Autor: ringo
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 12.1.2007 1:00:54
S plesy a galavečery do kalendáře!

Pořádáte jezdecký ples, taneční zábavu, či snad dokonce galavečer? Tak proč ještě není v našem kalendáři akcí? Neváhejte pozvat milovníky koní ze sousedství! :o) Stačí zadat konkrétní informace pomocí jednoduchého formuláře...

Kategorie: zajímavosti
/ 10.1.2007 11:10:08
Veterinární minimum u koní - poslední volná místa
Nepropásněte oblíbený seminář MVDr. Dominiky Švehlové (jaja v našich diskuzích a autorka článků v Jezdectví). I v dodatečně vypsaném termínu 27. - 28. 1. jsou již jen poslední volná místa! Seminář se koná na Farmě Heroutice a v ceně 1.150 Kč je zahrnuta odborná část, ubytování i strava. Podrobnosti v kalendáři akcí.
Autor: DasaH
Kategorie: zajímavosti
/ 10.1.2007 10:14:02
/PR článek/ Překvapivě to všechno začalo na elektrotechnické fakultě ČSTV, kde studoval Tomáš Sychra, budoucí inženýr sdělovací elektrotechniky, přenosu informace a lékařské elektroniky. V praxi v nemocnici pak pokračoval ve studiu biomedicínského inženýrství, ze kterého nakonec složil specializační atestaci. Velmi brzo se dostal do kolektivu lékařů, kteří prováděli akupunkturu a jeho učiteli tak byli prakticky všichni naši přední akupunkturisté...
Kategorie: zajímavosti
/ 10.1.2007 10:07:47

Stejně jako hlasování o Osobnost roku 2006 i sms soutěž S Jezdectvím na Equitanu probíhá oproti původní informaci uvedené v lednovém Jezdectví nikoliv do 11., nýbrž až do 15. ledna. Stále tedy máte možnost zapojit se a doufat, že právě vy vyhrajete jízdenku na Equitanu od společnosti Schwarz & Partner zdarma. Podrobnosti o soutěži najdete v článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 10.1.2007 9:42:29
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020