zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

K léčbě lidí a zvířat je možné využít různé druhy energie. V jednom z předchozích dílů jsme si vysvětlili, jak to je se světlem, neboli s využitím energie světelného kvanta, tedy přesně definovaného množství elektromagnetického záření. Elektromagnetické pole má složku elektrickou a magnetickou. Dnes si povíme právě o jeho magnetické složce. 
Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 3.1.2007 0:00:00

Čtvrtý galavečer jezdeckého sportu Koně na Žofíně spojený mj. s vyhlášením nejlepších jezdců a koní v disciplínách drezura a skoky proběhne v pátek 2. března a vy si již nyní můžete na něj objednat vstupenky. Diváci uvidí nevšední show (moderují Tereza Duchková a Miroslav Červený) plnou emocí, skvělé hudby a světelných efektů, po níž bude následovat jezdecký ples pod taktovkou sedmnáctičlenné kapely Big Band Bonit. Ani po půlnoci nebude o zábavu nouze, tečku za programem udělá diskoshow Ludvíka Jandourka a Miroslava Červeného. Chybět by letos neměla ani bohatá tombola a v jedné z přestávek vyhlásíme a oceníme nejpočetnější jezdecký klub.

Kategorie: zajímavosti
/ 2.1.2007 4:04:47
Veřejné ankety jsou již zaběhnutým koloritem žofínských galavečerů a ani tentokrát tomu nebude jinak. Máte příležitost zapojit se do volby jezdecké osobnosti roku 2006, a to napříč spektrem všech disciplín pod Českou jezdeckou federací. Jezdeckou osobností roku by se měla stát ta osoba, která byla úspěšná v uplynulém roce ať již jako jezdec, trenér, majitel, chovatel, funkcionář, organizátor apod. - zkrátka jakkoliv se zapojila do aktivit kolem jezdeckého sportu, a to významným způsobem, který podle vás předčil všechny ostatní. Jak tedy hlasovat? Klikněte si do článku pro podrobnosti!
Kategorie: zajímavosti
/ 28.12.2006 11:27:35
Krásné Vánoce!

Redakce Jezdectví a Equichannelu Vám přejí krásné prožití vánočních svátků! Děkujeme za Vaši přízeň, kterou nám doufáme zachováte i v roce 2007.

Kategorie: zajímavosti
/ 22.12.2006 2:29:53
Jezdectví s dárkem i po Vánocích!

Na dárky se můžete těšit i po Vánocích! Časopis Jezdectví pro vás totiž připravil jako pozornost velký plakát (A2) s kalendářem 2007. Krom toho si v lednovém čísle, které je v prodeji již od čtvrtka 28. prosince, můžete přečíst spoustu zajímavých článků – jen namátkou: Když Silvestr, tak pro všechny!, S Jezdectvím napříč generacemi, České černé perly, Kupujeme koně s veterinářem atd. Těšit se můžete také na nové rubriky - např. Rozhovor měsíce, Navštívili jsme..., Novinky na trhu, Jezdecká móda a další. Tak nezapomeňte – již po Vánocích jsme tu pro vás zas!

Kategorie: zajímavosti
/ 22.12.2006 2:24:21

Každý sportovní, ale i psychický výkon vede v organizmu ke vzniku řady odpadních látek, které je nezbytné při regeneraci po takovém výkonu z těla odstranit. Jednou z cest, jak napomoci regeneraci našeho koňského kamaráda, je kromě dostatku přirozeného pohybu také masáž - dříve přirozená součást života. Jaké jsou její druhy a cíle? Povíme si v dnešním díle seriálu o nekonvenční léčbě koní.

Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 20.12.2006 7:25:30
Zemědělské služby Běstovice a.s., výrobci granulovaných krmných směsí pro koně s melasou řady ENERGY´S, přejí svým zákazníkům a jejich koním krásné vánoční svátky, hodně spokojenosti, zdraví a štěstí po celý rok 2007.
Kategorie: zajímavosti
/ 18.12.2006 8:00:00
Zprávy z ČJF

ČJF natočila ve spolupráci s firmou FTV Production dokument o české účasti našich sportovců na letošních Světových jezdeckých hrách v Cáchách. V něm můžete vidět kromě televizních záznamů z Cách i velké množství dosud nezveřejněných záznamů ze zákulisí, které se v Cáchách podařilo štábu FTV Production natočit. DVD titul „Česká cesta na SJH Cáchy 2006“ (27 min.) můžete získat za 150 Kč + poštovné 25 Kč, objednávky zasílejte na e-mailovou adresu sukova@cjf.cz. Na webu ČJF najdete zápisy z jednání VV a Rady ČJF ze dne 6.12., kde je uvedeno mnoho důležitých informací. Věnujte jim proto svoji pozornost.

Kategorie: zajímavosti
/ 17.12.2006 10:15:35

Koniec roku je tu a s ním aj hodnotenie uplynulej sezóny. Vyhodnotenie najlepších jazdcov, koní, klubov. Nové trofeje do vitrín víťazov... Ale predovšetkým čas na stretnutie sa, na zamyslenie a hodnotenie, na obzretie sa dozadu či na stanovenie nových cieľov či mét. A čas na poďakovanie všetkým tým, ktorí pomáhali na ceste k týmto úspechom.

Autor: Jozef Ornth
Kategorie: zajímavosti
/ 15.12.2006 8:37:40

Pro velký zájem bude znovu opakován seminář MVDr.Dominiky Švehlové VETERINÁRNÍ MINIMUM U KONÍ - koná se v termínu 27. - 28. ledna 2007 v areálu JK Heroutice u Neveklova. Listopadový termín byl zcela obsazen, dokonce se na řadu zájemců nedostalo. Seminář se týká základní veterinární problematiky, kterou by měl znát každý majitel koně, jezdec či ošetřovatel. Střídají se teoretické lekce s praktickým nácvikem na koních. Na tento seminář volně navazuje další, který je novinkou: VETERINÁRNÍ PREVENCE, ANATOMIE A FYZIOLOGIE JEZDECKY VYUŽÍVANÝCH KONÍ. Termín tohoto semináře je 17. - 18. březen 2007, je vhodný pro všechny absolventy předchozích seminářů, ale není to podmínkou. Bližší info v kalendáři akcí nebo na kalendáři akcí nebo na www.heroutice.cz.

Autor: DasaH
Kategorie: zajímavosti
/ 14.12.2006 1:43:31
Zeptejte se na co chcete ing. Františka Lomského

Dnes jste měli  mezi 11 a 12 hodinou možnost zeptat se na cokoliv při  on-line rozhovoru ing. Františka Lomského. Ten od loňského 1. listopadu pracuje ve funkci generálního sekretáře České jezdecké federace a nabízela se spousta otázek, které mohly být zodpovězeny. Na co jste se ptali, to se můžete podívat v našem nově založeném diskusním fóru.  Neváhejte proto a vstupte!  Účast v dalším z on-line rozhovorů (St 17.1.2007, 11-12 hod.) nám přislíbil PhDr. Tomáš Krůta.

Kategorie: zajímavosti
/ 13.12.2006 8:40:35
Jezdectví: výsledky SMS soutěží

Přinášíme vám jména výherců dvou SMS soutěží z prosincového Jezdectví. Knihu Václava Vydry a Dalibora Gregora „Můj rok s koňmi“ získávají Václav Sikola z Turnova, Ivana Hofmannová ze Sušice a Pavla Capová z Nymburka. Stejně jako dalších 344 čtenářů odpovídali na otázku jak se jmenuje nakladatelství, které vydalo uvedenou knihu. Správná odpověď je Růže. V Hubertovské mozaice jste pro změnu hlasovali pro nejpoutavější ze 16 fotografií. Nejvíce se vám zalíbil snímek s číslem 3 od Martiny Osykové z obce Tovéř (okres Olomouc). Získává od nás, stejně jako následujících pět hlasujících pro zmíněnou fotografii, ledvinku s logem Jezdectví: Martina Malinská z Rosic, Blanka Horáková z Lesné, Adéla Bílková z Chrudimi, Vilma Krištofová z Frýdlantu v Čechách a Hana Osyková z Tovéře.

Kategorie: zajímavosti
/ 12.12.2006 3:12:30
Firma Equestrian World zastupuje světové prodejce a výrobce jezdeckých potřeb a doplňků pro jezdecký sport, jakož i výrobce kvalitních krmení a krmných směsí pro koně. Její bližší představení i vánoční nabídku vám zprostředkuje dnešní PR článek. A pro čtenáře našeho webu má firma vánoční bonus. Kdo si článek vytiskne a přinese... ale to už najdete v článku ;-)
Kategorie: zajímavosti
/ 7.12.2006 0:00:00
Zeptejte se na co chcete...
Od ledna vám budeme v našem časopise přinášet několik nových rubrik, jednou z nich bude např. přetisk toho nejzajímavějšího z on-line rozhovorů se zajímavými osobnostmi jezdeckého odvětví. Probíhat budou každý měsíc na našich internetových stánkách a první z nich proběhne ve středu 13. prosince mezi 11. a 12. hodinou. Ptát se na co chcete budete moci generálního sekretáře České jezdecké federace ing. Františka Lomského. Již nyní si tedy můžete připravovat dotazy.
Kategorie: zajímavosti
/ 6.12.2006 8:30:00
Další metodou, která je v léčbě velmi užitečná a o které si povíme v dalším díle našeho seriálu, je terapie světlem. S tímto pojmem se setkáváme od narození a mnozí z nás ani nevědí, co to světlo vlastně je. Proto si v úvodu nejprve řekneme pár fyzikálních definic.
Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 6.12.2006 0:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020