zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

(aktualizováno) Tolik očekávané podrobnosti k mezinárodní výstavě KONĚ V AKCI 2006 jsou zde. K účasti na ojedinělém třídenním svátku koní v České republice se přihlásilo na 350 koní. Přibudou dvě nové velké výstavní plochy – Svět malých koní a Westernový ranč. Na četné prosby návštěvníků budeme mít letos polední pauzu na klidné nákupy. Přijedou noví prodejci. Změnil se provozovatel občerstvení. Začíná se dokonce zdát, že na shlédnutí všech nachystaných atrakcí nebude ani prodloužený víkend stačit. Co nás tedy čeká?
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 5.9.2006 4:35:00
WEG Aachen 2006 navštívilo 576 tisíc diváků!

Pořadatelé Světových jezdeckých her v Cáchách mohou být ze zájmu veřejnosti naprosto spokojeni, během 14 dnů navštívilo dějiště her 576 tisíc diváků, sledovanost televizních přenosů v Německu přesahovala 15 procentní hranici a záběry putovaly celkem do 157 zemí světa. Organizátoři se již nechali také slyšet, že si pro nadcházející World Equestrian Festival - CHIO Aachen 2007 ponechají úspěšné logo WEG a líbezného maskota Karliho.

Kategorie: zajímavosti
/ 4.9.2006 12:03:06
Aktualizovaný návod k použití webu
Pro všechny nové uživatele, kteří nám píší o rady k ovládání tohoto serveru, jsme právě zaktualizovali Návod. Doufáme, že naše ovládání je pro poučeného uživatele internetu intuitivní, přesto pokud máte další otázky, samozřejmě nám je pošlete a my je průběžně v návodu zodpovíme.
Kategorie: zajímavosti
/ 3.9.2006 9:28:47
WEG: český Reining a spřežení

Reining měl včera veterinární prohlídky, všichni naši koně byli shledáni způsobilými. Vozatajci mají po drezurách a český tým je bohužel průběžně na 15. místě. Jednotlivci se umístili následovně: Petr Vozáb 35., Zdeněk Jirásek 44. a Jiří Nesvačil 45. Dnes je na programu maraton. „Překážky jsou opravdu těžké, pořadatelé se inspirovali v Kecskemetu. Petr startuje v 10.54, Jiří v 9.24 a Zdeněk ve 12.48 hod.,“ informuje telegraficky naše zpravodajka Lenka Gotthardová. Budeme tedy našim reprezentantům i nadále držet palce.

Kategorie: zajímavosti
/ 1.9.2006 10:48:07
WebTip: WEG Aachen 2006 objektivem T. Holcbechera

Od samotného začátku má časopis Jezdectví v Cáchách svého fotografa Tomáše Holcbechera, který své fotografie umísťuje také na svůj web. Mnozí z vás tyto stránky jistě znají, ty ostatní zveme k jejich prohlídce. Najdete tam stovky fotografií (nejen z Cách).

Kategorie: zajímavosti
/ 1.9.2006 3:20:57
Můj kamarád kůň - Poslední šance!
Pro ty  z vás, kteří ještě nestihli poslat fotografii či obrázek do soutěže Můj kamarád kůň, máme dobrou zprávu. Datum uzávěrky posouváme o pět dní později, tedy do 5. září. Pokud se tedy ještě teď narychlo rozhodnete soutěže zúčastnit a přispět tak na nákup vybavení pro hipocentrum Pá-ja ve Stanovicích u Karlových Varů, máte možnost.
Kategorie: zajímavosti
/ 1.9.2006 0:00:00
Technická poznámka - vadné registrace
Rádi bychom upozornili naše nové čtenáře, že registrace, které odporují pravidlům našeho serveru, budeme průběžně promazávat. Typicky jde o vytečkování jména a příjmení, které jsou povinné. Rádi bychom zde zachovali ucelenou, otevřenou komunitu lidí, kteří se nemusí skrývat. Údaje registrovaných uživatelů jsou opět viditelné pouze registrovaným, navíc jejich zobrazení můžete ve "Správě uživatele" lehce změnit. Děkujeme za pochopení.
Kategorie: zajímavosti
/ 31.8.2006 12:28:49
EQCH Tip: řádková inzerce do Jezdectví elektronicky

Víte, že při zadávání řádkové inzerce do Jezdectví již nemusíte složitě vyplňovat a zasílat kupon z časopisu? Díky novému systému stačí vyplnit elektronický formulář a e-mailem (popř. faxem) zaslat kopii potvrzení o zaplacení inzerátu. A pokud používáte elektronické bankovnictví, tak již nemusíte vstávat od stolu :o) Uzávěrka objednávek inzerce do říjnového čísla je 5. září.

Kategorie: zajímavosti
/ 31.8.2006 10:41:17
Zářijové Jezdectví vychází právě dnes

Od dnešního dne najdete ve všech kvalitních prodejnách tisku a na vybraných poštách nové číslo časopisu Jezdectví. Kromě již anoncovaného kuponu 2+1 vstupenka zdarma na CSIO-W Poděbrady bychom vás rádi upozornili na zajímavé téma měsíce „Trestné body nejen na kolbišti“, na aktuální reportáže z Cách a z finále ČSP 2006 či na článek Christiane Slawik o irském dobrodružství v sedle. Lenka Gotthardová vás mj. bude informovat o tom „Jak ožil Albertovec“ a jistě vaší pozornosti neunikne reportáž Magdalény Strakové z šestého letního tažení sedmé kavalerie. Zajímavé informace o novém systému licencí od r. 2007 přináší Kurýr ČJF.

Kategorie: zajímavosti
/ 31.8.2006 0:00:00
Jubilejní Světové jezdecké hry měly při slavnostní ceremonii hned několik světových unikátů. Umění lze těžko slovy popsat, stejně tak jako pocit, který vás zaleje, když vidíte čtverylku 64 státních hřebců. Kdo si však určitě užil své, byli hudební fajnšmekři. Posuďte sami.
Autor: Lenx
Kategorie: zajímavosti
/ 29.8.2006 0:00:00
Kvůli nedělní havárii stroje, na kterém náš web a přidružené domény běží, se posunul termín spuštění zbrusu nového webu o den později. Někteří z vás řešili abstinenční příznaky na (již legendárním) ilegálním chatu a někteří nám jen psali maily. Tak tedy vítejte a pojďme si, než se pustíte do bližšího zkoumání, říci hlavní změny a novinky.
Kategorie: zajímavosti
/ 29.8.2006 0:00:00
Vypsali jsme pro vás všechny plánované přenosy z WEG Aachen. V druhém týdnu má Česká republika na hrách opravdu silné a početné zastoupení.
Autor: Markéta P.
Kategorie: zajímavosti
/ 28.8.2006 10:00:00
1
Autor: Lenx
Kategorie: zajímavosti
/ 25.8.2006 10:44:19
Aktuální číslo
Obsah čísla 5/2019