zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

TV Tip: Apassionata na TV Prima

Nejen redakce časopisu Jezdectví byla na premiéře letošní Hommage Tour Apassionaty. Dvě cca tříminutové reportáže v Neubrandenburku natáčela TV Prima pro pořady T-Music a Extra. Zatímco u prvně jmenovaného pořadu již známe vysílací čas (sobota 4.11. 10.45 hod.), bulvárně zpravodajský magazín Extra chodí každý den od 19.20 hod., který den půjde slibovaná reportáž se nám zatím nepodařilo zjistit. Podrobnosti o této show vyjdou dle dostupných informací také v sobotním vydání Blesku a v některém z nejbližších čísel deníku Metro.

Kategorie: zajímavosti
/ 31.10.2006 0:00:00

I letos můžete soutěžit s časopisem Jezdectví o lístky na show Apassionata a další zajímavé ceny. SMS probíhá do 2. listopadu a ve hře je 20 vstupenek a dalších deset cen. Podrobnosti najdete v článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 30.10.2006 0:00:00

I letos můžete soutěžit s časopisem Jezdectví o lístky na show Apassionata a další zajímavé ceny. SMS probíhá do 2. listopadu a ve hře je 20 vstupenek a dalších deset cen. Podrobnosti najdete v článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 30.10.2006 0:00:00
47.500 Kč pro Pá-ju!

V sobotu 28. října vyvrcholil aukcí nejlepších prací již pátý ročník projektu Můj kamarád kůň. Díky čtenářům časopisu Jezdectví a Equichannelu se vybralo na registračních poplatcích úctyhodných 27.600 korun, dalších 19.900 korun se získalo ze závěrečné aukce, která proběhla v obchodním domě Dance and Jump. Finanční prostředky se z velké části ještě týž večer proměnily ve zboží potřebné k provozu hipocentra Pá-ja ve Stanovicích u Karlových Varů, za zbylé peníze byly objednány deky pro koně a další důležité věci. Chtěli bychom touto cestou ještě jednou poděkovat všem, kteří se soutěže zúčastnili, či jinak pomohli při její realizaci.

Kategorie: zajímavosti
/ 29.10.2006 6:49:52
Kamarád kůň vrcholí tuto sobotu

Již tuto sobotu vyvrcholí aukcí nejlepších obrázků a fotografií soutěž Můj kamarád kůň. Ta začíná po 18. hodině v obchodním domě Dance and Jump sídlící na třídě Milady Horákové 11 (Praha 7). Připomínáme, že výtěžek z celé akce půjde na nákup vybavení hipoterapeutického centra Pá-ja ve Stanovicích u Karlových Varů. Z registračních poplatků se již nasbíralo 27.600 korun a pevně věříme, že se po aukci částka pěkně zakulatí. Srdečně všechny zveme!

Kategorie: zajímavosti
/ 27.10.2006 5:38:50
Hubertovská mozaika

I letos se v řadě jezdeckých klubů uskutečnily, nebo ještě uskuteční, tradiční Hubertovy jízdy. Po loňském úspěchu jsme se opět rozhodli vyhlásit soutěž o nejpoutavější hubertovskou fotografii. Ty nám můžete zasílat do 13. listopadu na adresu redakce: Jezdectví, Křižíkova 35, 186 00 Praha 8, event. na e-mail: redakce@jezdectvi.cz (v maximálním možném rozlišení, nejlépe 300 DPI). K fotografii nezapomeňte uvést jméno, příjmení, kontaktní údaje, dále datum a přesné místo konání Hubertovy jízdy, počet zúčastněných koní a dvou až třířádkový text, který stručně popíše průběh akce, čím byla zajímavá a proč jste vybrali právě daný snímek (vtipnosti se meze nekladou). Fotografie uveřejníme v prosincovém čísle a čtenáři prostřednictvím SMS zpráv sami rozhodnou, která dvojice fotografie a průvodního textu se jim líbila nejvíce. Výherce a dalších pět umístěných od nás obdrží zajímavé ceny.

Kategorie: zajímavosti
/ 27.10.2006 0:00:00
TV Tip: Člověk ve sportu a koňská opera

Dnes vás pozveme hned na dva koňské pořady, které jsou v závěsu za sebou na programu ČT4 Sport. V pátek 27. října od 20.00 hodin bude odvysílán dvacetiminutový pořad o drezuře s Hankou Pavlíkovou-Pelikánovou a koněm Ricco pod názvem Člověk ve sportu – Jak lépe rozumět sportu s podtitulem Souhra koně a člověka. Reprízy budou odvysílány na témže programu (28.10. 18:50,29.10. 12:45, 31.10. 23:35). Další zajímavý pořad začíná taktéž v pátek 27. října od 20.20 hodin a jmenuje se Velká pardubická koňská opera. Dokument je o historii i současnosti našeho nejstaršího a nejslavnějšího dostihu.  Nezapomeňte si tedy udělat čas, popř. nastavit videa, protože i tentokrát to bude stát za to!

Kategorie: zajímavosti
/ 24.10.2006 9:55:45
Nové Jezdectví od čtvrtka na stáncích

Listopadové vydání Jezdectví je již ve výrobě a na stáncích bude od tohoto čtvrtka. V tématu měsíce vám představíme všechny základní typy jezdeckých hal, jejich výhody a nevýhody, jak by měly být vybaveny a jistě vás zaujme informace, že financovat náklady na její výstavbu nemusíte jen z vlastních zdrojů... Letošní sezona končí... a co dál? Na to odpoví námi oslovení odborníci. Magdaléna Straková vás pozve za shetlandy, kam jinam než na Shetlandy. Projedete se s námi na koni panstvím Lobkowiczů, zastavíme se za koňmi na jevišti a podíváme se i na Americké rodeo do Sazka Areny. Milovníci odborných článků si také přijdou na své, věnovat se budeme problematice parazitů, povíme si něco o Flegmóně, nemoci bílé čáry a také o selenu, který je jednou z častých součástí krmných doplňků. Zkrátka se máte na co těšit!

Kategorie: zajímavosti
/ 23.10.2006 2:50:44
Adresář - NOVÁ KATEGORIE pro přepravce koní!
Na četná přání a pro ulehčení vaší orientace na našem webu jsme dnes otevřeli novou kategorii v našem ADRESÁŘI SUBJEKTŮ, která je určena výhradně pro přepravce koní. Do ní se může každý přepravce zdarma zapsat vč. loga, jako se zapisují do svých kategorií jiné komerční subjekty. Diskuzi k témtau poté naleznete zde. Ať vám slouží!
Kategorie: zajímavosti
/ 20.10.2006 1:25:01
Jaká bude letošní Apassionata?

Bude stát za shlédnutí? V pátek ráno odlétá redakční tým časopisu Jezdectví do Neubrandenburgu na premiéru letošní Hommage Tour, abychom se vám již příští čtvrtek, v listopadovém čísle, snažili na tyto otázky odpovědět. Do pražské Sazka Areny dorazí Apassionata za tři týdny. Celkem proběhnou tři představení, po oba dva dny od 14 hodin a v sobotu navíc od 19 hodin. Pro ty čtenáře, kteří rádi zkouší štěstí, jsme i letos připravili doprovodnou soutěž, tentokrát o 20 vstupenek na show a další zajímavé ceny jako např. trička, čepice a DVD. Podrobnosti hledejte přesně za týden v Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 19.10.2006 10:14:58
Pokud se ještě rozmýšlíte, kam za koňmi tento víkend, využijte dnešní nabídku a přijeďte na premiérového Huberta do Zduchovic. Na programu jsou terénní jízda za mastrem, večerní soud a tanec, speciální lot pro děti na pony a milé večerní posezení. Více podrobností v PR článku...
Kategorie: zajímavosti
/ 19.10.2006 0:00:00

Koho z vás zaujaly články o rodině Štipkových, vězte, že Romeo se dnes vydal na věčné pastviny. Patnáctiletý plemenný fríský hřebec poslední 3 roky bojoval s nemocí. Ještě než mu došly poslední síly, jeho majitel Robert Štipka nejml. mu dopřál klidný odchod. Rovněž Demon von Pecínov, nadějný a talentovaný hřebec, který se měl prezentovat 30. září na Svodu fríských koní v Kladrubech, podlehl krátce před svodem kolice.

Autor: Lenx
Kategorie: zajímavosti
/ 12.10.2006 10:14:39
Koně byli na jevišti

Tuto sobotu proběhlo v milovickém divadle Mladá představení pod názvem Koně na jevišti. Jako upoutávku na reportáž z této akce, kterou připravujeme do listopadového čísla Jezdectví, jsme pro vás připravili sérii fotografií v naší galerii.

Kategorie: zajímavosti
/ 8.10.2006 10:36:59

Tiskařský šotek nás v říjnovém čísle Jezdectví opravdu potrápil. Jak mnozí z vás sami poznali, některé fotografie nekorespondovaly s tím, co bylo ve článku uvedeno. Všem dvounohým i čtyřnohým postiženým se velice omlouváme a přinášíme opravný příspěvek.

Kategorie: zajímavosti
/ 6.10.2006 12:30:31
TV Tip: dnes večer na ČT4 sport také western a dostihy
Dostali jsme žhavý tip, že dnes večer na ČT4 v pořadu "Debata o sportu" (19:25) budou přítomni a o westernovém ježdění či nadcházející Heart of Europe Show s redaktory hovořit Lukáš Jirák, Jitka Kynclová a Michal Petlan.
Pořad trvá 25 minut a krátkou chvíli po něm, od 20 hodin, poběží pořad "Chuchelské proměny" ke stému výročí chuchelského závodiště.
Nenechte si ujít.
Kategorie: zajímavosti
/ 4.10.2006 5:46:24
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2019 ročník: 67