zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

(PR článek) Sportovní rok finišuje a i seriál Pony Channel Star se připravuje na finále. Pro závodníky jsou připraveny poslední kvalifikace, zajímavě dotované ceny útěchy pro nekvalifikované a finálové soutěže pro pět nejlepších v každé kategorii...
Kategorie: zajímavosti
/ 8.11.2006 7:00:00
Zkontrolujte si své povinné údaje v medailónku
Při kontrole povinných údajů registrovaných uživatelů Equichannelu jsme bohužel zjistili, že existují tací, kteří si dosud neopravili povinné údaje – tedy pravé jméno, příjmení a město. Platí to především pro uživatele, kteří se registrovali ještě ve starém systému. Prosíme vás proto, abyste si své údaje zkontrolovali a doplnili. Pokud se zde někdo registruje a má tak přístup k těmto povinným údajům všech solidních uživatelů Equichannelu, je od něho fér, aby i on jim tyto informace poskytl. Neuznáváme pouhá písmena, zkratky, znaky a jiné nesmysly. Pokud od příštího týdne narazíme při kontrole na registraci s neopravenými povinnými údaji, budeme ji mazat, neboť předpokládáme, že se jedná o již nepoužívanou registraci nebo její majitel si ji založil pouze pro „čeření vod“ :-) Děkujeme za pochopení a spolupráci a doufáme, že toto opatření přispěje k zajištění rovnosti slušných uživatelů našeho webu.
Autor: jaja
Kategorie: zajímavosti
/ 8.11.2006 6:00:00

Velice nás těší obrovský zájem o soutěž S Jezdectvím na Apassionatu, do které se vás zapojilo přes dva tisíce! Ptali jsme se vás, jak se přesně nazývala loňská show Apassionaty, která zavítala do Prahy. Správná odpověď byla za B) Ovations-Tour! Ze správně zodpovězených SMS počítač vygeneroval dle zadání každou padesátou (až do vyčerpání zásob), jejíž autor od nás získává některou z cen. Více najdete v článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 6.11.2006 0:00:00
Po krátké podzimní pauze pokračuje dalším dílem seriál "Nekonvenční terapie". Dnešní díl nad otázkami "Co je to homeopatie, jaký je rozdíl mezi homeopatickou a alopatickou léčbou, jak se homeopatika vyrábějí, jak homeopatika léčí, jaká jsou kriteria jejich účinku, jak se provádí homeopatická léčba" ad.
Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 1.11.2006 1:45:00
Veterinární minimum u koní
Pokud jste si oblíbili jaju z našich diskuzních fór a máte rádi články MVDr. Dominiky Švehlové v Jezdectví, přijměte pozvání na již několikátý veterinární seminář konaný na Farmě Heroutice právě s touto lektorkou. Dozvíte se o základní problematice, kterou by měl znát každý majitel, jezdec či ošetřovatel. Naučíte se provést základní vyšetření a budete připraveni na to, co bude zajímat veterináře, pokud byste ho museli ke svému koni volat. Součástí je kromě teorie i praktický nácvik. Podrobnosti v kalendáři akcí.
Autor: DasaH
Kategorie: zajímavosti
/ 1.11.2006 0:00:00
(PR článek) Představujeme vám společnost, která se zabývá poskytováním služeb volného času, času stráveného v těsném kontaktu v sedle tak krásného zvířete, jakým je kůň. Společnost s - v dnešní době poněkud atypickým - promyšleným, komplexním přístupem.
Kategorie: zajímavosti
/ 31.10.2006 0:39:07
TV Tip: Apassionata na TV Prima

Nejen redakce časopisu Jezdectví byla na premiéře letošní Hommage Tour Apassionaty. Dvě cca tříminutové reportáže v Neubrandenburku natáčela TV Prima pro pořady T-Music a Extra. Zatímco u prvně jmenovaného pořadu již známe vysílací čas (sobota 4.11. 10.45 hod.), bulvárně zpravodajský magazín Extra chodí každý den od 19.20 hod., který den půjde slibovaná reportáž se nám zatím nepodařilo zjistit. Podrobnosti o této show vyjdou dle dostupných informací také v sobotním vydání Blesku a v některém z nejbližších čísel deníku Metro.

Kategorie: zajímavosti
/ 31.10.2006 0:00:00

I letos můžete soutěžit s časopisem Jezdectví o lístky na show Apassionata a další zajímavé ceny. SMS probíhá do 2. listopadu a ve hře je 20 vstupenek a dalších deset cen. Podrobnosti najdete v článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 30.10.2006 0:00:00

I letos můžete soutěžit s časopisem Jezdectví o lístky na show Apassionata a další zajímavé ceny. SMS probíhá do 2. listopadu a ve hře je 20 vstupenek a dalších deset cen. Podrobnosti najdete v článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 30.10.2006 0:00:00
47.500 Kč pro Pá-ju!

V sobotu 28. října vyvrcholil aukcí nejlepších prací již pátý ročník projektu Můj kamarád kůň. Díky čtenářům časopisu Jezdectví a Equichannelu se vybralo na registračních poplatcích úctyhodných 27.600 korun, dalších 19.900 korun se získalo ze závěrečné aukce, která proběhla v obchodním domě Dance and Jump. Finanční prostředky se z velké části ještě týž večer proměnily ve zboží potřebné k provozu hipocentra Pá-ja ve Stanovicích u Karlových Varů, za zbylé peníze byly objednány deky pro koně a další důležité věci. Chtěli bychom touto cestou ještě jednou poděkovat všem, kteří se soutěže zúčastnili, či jinak pomohli při její realizaci.

Kategorie: zajímavosti
/ 29.10.2006 6:49:52
Kamarád kůň vrcholí tuto sobotu

Již tuto sobotu vyvrcholí aukcí nejlepších obrázků a fotografií soutěž Můj kamarád kůň. Ta začíná po 18. hodině v obchodním domě Dance and Jump sídlící na třídě Milady Horákové 11 (Praha 7). Připomínáme, že výtěžek z celé akce půjde na nákup vybavení hipoterapeutického centra Pá-ja ve Stanovicích u Karlových Varů. Z registračních poplatků se již nasbíralo 27.600 korun a pevně věříme, že se po aukci částka pěkně zakulatí. Srdečně všechny zveme!

Kategorie: zajímavosti
/ 27.10.2006 5:38:50
Hubertovská mozaika

I letos se v řadě jezdeckých klubů uskutečnily, nebo ještě uskuteční, tradiční Hubertovy jízdy. Po loňském úspěchu jsme se opět rozhodli vyhlásit soutěž o nejpoutavější hubertovskou fotografii. Ty nám můžete zasílat do 13. listopadu na adresu redakce: Jezdectví, Křižíkova 35, 186 00 Praha 8, event. na e-mail: redakce@jezdectvi.cz (v maximálním možném rozlišení, nejlépe 300 DPI). K fotografii nezapomeňte uvést jméno, příjmení, kontaktní údaje, dále datum a přesné místo konání Hubertovy jízdy, počet zúčastněných koní a dvou až třířádkový text, který stručně popíše průběh akce, čím byla zajímavá a proč jste vybrali právě daný snímek (vtipnosti se meze nekladou). Fotografie uveřejníme v prosincovém čísle a čtenáři prostřednictvím SMS zpráv sami rozhodnou, která dvojice fotografie a průvodního textu se jim líbila nejvíce. Výherce a dalších pět umístěných od nás obdrží zajímavé ceny.

Kategorie: zajímavosti
/ 27.10.2006 0:00:00
TV Tip: Člověk ve sportu a koňská opera

Dnes vás pozveme hned na dva koňské pořady, které jsou v závěsu za sebou na programu ČT4 Sport. V pátek 27. října od 20.00 hodin bude odvysílán dvacetiminutový pořad o drezuře s Hankou Pavlíkovou-Pelikánovou a koněm Ricco pod názvem Člověk ve sportu – Jak lépe rozumět sportu s podtitulem Souhra koně a člověka. Reprízy budou odvysílány na témže programu (28.10. 18:50,29.10. 12:45, 31.10. 23:35). Další zajímavý pořad začíná taktéž v pátek 27. října od 20.20 hodin a jmenuje se Velká pardubická koňská opera. Dokument je o historii i současnosti našeho nejstaršího a nejslavnějšího dostihu.  Nezapomeňte si tedy udělat čas, popř. nastavit videa, protože i tentokrát to bude stát za to!

Kategorie: zajímavosti
/ 24.10.2006 9:55:45
Nové Jezdectví od čtvrtka na stáncích

Listopadové vydání Jezdectví je již ve výrobě a na stáncích bude od tohoto čtvrtka. V tématu měsíce vám představíme všechny základní typy jezdeckých hal, jejich výhody a nevýhody, jak by měly být vybaveny a jistě vás zaujme informace, že financovat náklady na její výstavbu nemusíte jen z vlastních zdrojů... Letošní sezona končí... a co dál? Na to odpoví námi oslovení odborníci. Magdaléna Straková vás pozve za shetlandy, kam jinam než na Shetlandy. Projedete se s námi na koni panstvím Lobkowiczů, zastavíme se za koňmi na jevišti a podíváme se i na Americké rodeo do Sazka Areny. Milovníci odborných článků si také přijdou na své, věnovat se budeme problematice parazitů, povíme si něco o Flegmóně, nemoci bílé čáry a také o selenu, který je jednou z častých součástí krmných doplňků. Zkrátka se máte na co těšit!

Kategorie: zajímavosti
/ 23.10.2006 2:50:44
Adresář - NOVÁ KATEGORIE pro přepravce koní!
Na četná přání a pro ulehčení vaší orientace na našem webu jsme dnes otevřeli novou kategorii v našem ADRESÁŘI SUBJEKTŮ, která je určena výhradně pro přepravce koní. Do ní se může každý přepravce zdarma zapsat vč. loga, jako se zapisují do svých kategorií jiné komerční subjekty. Diskuzi k témtau poté naleznete zde. Ať vám slouží!
Kategorie: zajímavosti
/ 20.10.2006 1:25:01
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020