chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Celkových dvacet pět milionů korun dotace pro rok 2011 Ministerstvo zemědělství navrhlo rozdělit rovným dílem mezi Zemský hřebčinec Písek a Zemský hřebčinec Tlumačov. Oproti roku 2010 je to navýšení o pět milionů. Celou tiskovou zprávu najdete v článku.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 18.2.2011 13:20:57

Ministr zemědělství Ivan Fuksa dnes představil zásadní kroky ke snížení byrokratické zátěže zemědělců. Rychle se změní vyhlášky spadající do kompetence ministra. Následovat budou návrhy rozsáhlých úprav zákonů. Podstatnou změnu pak přinese slučování organizací zabývajících se kontrolou v resortu ministerstva zemědělství. Kromě jiného hovořil také o přepravě zvířat: české úřady na rozdíl od celé EU nerozlišují komerční přepravu a přepravu chovatelem. Více v tiskové zprávě přiložené pod článkem.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 9.9.2010 15:44:56

Svaz chovatelů Shetland pony ve spolupráci s Asociací svazů chovatelů koní ČR a Hřebčínem Markes pořádá v pátek 14. května od 10.30 hodin v jezdecké hale JO Tedos Tetčice u Brna seminář s Mrs. Roweena A. Provan (mezinárodní posuzovatelkou z Velké Británie akreditovanou Shetland Pony Stud – Book Society) na téma: standard koní plemene Shetland pony, výběr kvalitního chovného jedince, jeho posouzení, příprava pro výstavy a show. Podrobnosti o akci získáte na te.: 723 901 878.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 13.5.2010 12:23:54

(Tisková informace) Na svém dnešním zasedání vzala vláda na vědomí postup při převodu majetku, práv a závazků státního podniku Národní hřebčín Kladruby nad Labem na státní příspěvkovou organizaci Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Státní příspěvková organizace byla zřízena jako nezbytný předpoklad pro podání žádosti o dotaci z Integrovaného operačního programu, což bylo předem konzultováno s Ministerstvem kultury a Ministerstvem pro místní rozvoj. „Převod hřebčína na státní příspěvkovou organizaci je nezbytný pro získání unijních prostředků na jeho obnovu“, řekl ministr zemědělství Jakub Šebesta a dodal: „Musím důrazně odmítnout spekulace o jeho privatizaci. Hřebčín chceme zachránit, nikoliv privatizovat“. Více uvnitř článku...

Komentářů: 1
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 3.5.2010 16:02:03

Pro naše čtenáře jistě není novinkou, že vzhledem ke zřízení státní příspěvkové organizace Národní hřebčín Kladruby nad Labem (NHK) žádá ministerstvo zemědělství ČR o zrušení stejnojmenného státního podniku. Návrhem ministerstva se bude v pondělí zabývat vláda. Více o tom uvádí zpráva vydaná agenturou Mediafax (viz odkaz z nadpisu). V květnovém čísle Jezdectví najdete velmi rozsáhlý rozhovor s ředitelem NHK – Ing. Janem Höckem, který v mnohém osvětlí situaci v tomto podniku. Vřele doporučujeme k přečtení!

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 3.5.2010 0:02:51

Ministerstvo zemědělství podává národu údaje, které si čtenáři mohou vysvětlovat různě. Občas se k tomu přimíchá ještě nepřesně sdělená mediální informace a zmatek a pochybnosti jsou na světě. A tak nezbývá než si dát práci s vysvětlováním. Ing. Lenka Gotthardová si tu práci dala. Pojďte si tedy přečíst velmi podrobné vysvětlení, určitě stojí za vaši pozornost!

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 14.3.2010 21:23:39

Členové sdružení CES by velmi rádi poděkovali všem příznivcům starokladrubských koní a Národního hřebčína za podporu a podpis petice. Celkem petici podepsalo přibližně 5200 občanů, což je výborný výsledek, neboť byla překročena hranice 5 tisíc (tak se dá založit již i politická strana). Podepsané petice přicházely opravdu ze všech koutů Čech a Moravy, z velkých měst i malých vesniček. Petici podepsala i řada umělců či představitelů společenského nebo politického života. Více uvnitř článku Ing. Lenky Gotthardové...

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 14.3.2010 21:16:49

(Tisková informace MZe) Ministerstvo zemědělství provedlo v prvních dvou měsících letošního roku veřejnosprávní kontrolu v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem. Jejím cílem bylo prověřit hospodaření hřebčína v roce 2009 a zejména připravenost hřebčína na přechod z formy státního podniku do formy státní příspěvkové organizace. Kontrola odhalila nedostatky jak v hospodaření hřebčína, tak ve vedení účetnictví a majetkové evidence. Současné vedení hřebčína musí uskutečnit nápravu zjištěných chyb. Více v tiskové informaci Ministerstva zemědělství ČR.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 10.3.2010 9:41:18

Doplňujeme další podrobnosti ze včerejšího dění v NHK. Po dvou letech intenzivní veterinární činnosti na základě trvání mimořádných veterinárních opatření v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem kvůli výskytu nakažlivé metritidy koní totiž mohla Krajská veterinární správa pro Pardubický kraj tato opatření ukončit. Více přinášíme v tiskové zprávě Státní veterinární správy ze včerejšího dne.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 19.2.2010 9:11:09

Ministr zemědělství Jakub Šebesta dnes v Kladrubech nad Labem uspořádal společně s ředitelem NHK Janem Höckem tiskovou konferenci. Za účasti několika desítek novinářů z regionálních, celoplošných i odborných médií nastínil možnosti dalšího rozvoje hřebčína a chovu kladrubského koně. Neplánovaně při své návštěvě Kladrub také pokřtil první letošní kladrubské hříbě, jež se narodilo dnes v noci. V následujícím článku vám přinášíme nejaktuálnější informace k tomuto tématu, které průběžně doplňujeme... POZOR! Aktuálně vám přinášíme audio nahrávky (v MP3) průběhu tiskové konference s ministrem zemědělství Jakubem Šebestou a ředitelem NHK Janem Höckem, dále reakci bývalé ředitelky NHK Lenky Gotthardové, která byla na konferenci přítomna tentokrát jako „volně píšící“ novinářka a v neposlední řadě podrobnější rozhovor s Janem Höckem. Vše je uveřejněno v plném znění – tedy bez střihů a krácení...

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 18.2.2010 13:05:14

Ministerstvo zemědělství se odmítlo zabývat návrhem britské společnosti Northcroft na spolupráci při obnově Národního hřebčína v Kladrubech. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ministerstva Petr Vorlíček. Podrobnosti přináší Finanční noviny - ekonomický server ČTK.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 21.1.2010 12:37:20

Také jste dosud neslyšeli o občanském sdružení CERNO ET SCRIBO (CES), které stojí za organizací včera uveřejněné petice „Státní hřebčín pro státní koně“? Váháte, zda byste měli onu petici podepsat, či nikoliv? Zda to má vůbec nějaký smysl? Tak právě pro vás je zde reakce Ing. Lenky Gotthardové, která je jednou z členek uvedeného sdružení... „Otevřený dopis i petice vznikly jako spontánní reakce na informaci uveřejněnou na portálu Aktuálně.cz, kde bylo poprvé psáno o možnosti vniknutí privátního sektoru do Národního hřebčína. Bylo třeba tudíž jednat rychle a operativně. Z mnoha kauz je známo, že člověk v roli jednotlivce a poukazovatele na určité problémy není brán až tak vážně a že je tudíž třeba se sdružit. Protože občanské sdružení se nedá oficiálně založit během několika hodin, domluvila se skupina lidí, kterým není lhostejný osud hřebčína, že použije již založené sdružení.“ Více již ve článku...

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 21.1.2010 8:29:14

Občanské sdružení CERNO ET SCRIBO (CES) se rozhodlo napsat otevřený dopis ministru zemědělství ČR a zorganizovat petici nazvanou „Státní hřebčín pro státní koně“. „Hlavním impulzem je skutečnost, že o Národní hřebčín má zájem privátní sektor a MZe místo, aby nabídku rezolutně odmítlo, se jí zabývá. Od roku 2008 činí MZe mnoho kroků, které vyvolávají obavy o existenci hřebčína,“ uvádí se mj. v otevřeném dopisu podepsaném Vladimírem Krajinou, předsedou Občanského sdružení CES. Samotná petice usiluje o zachování Národního hřebčína Kladruby n.L. a Slatiňany (NH) jako státního podniku, zachování celistvosti majetku NH Kladruby n. L a Slatiňany včetně koní staroskladrubského plemene a zabránění celkové i částečné privatizaci a v neposlední řadě o dostatečnou státní finanční podporu NH umožňující existenci a rozvoj NH. V následujícím článku najdete jak kompletní znění otevřeného dopisu, tak si v níže uvedené příloze můžete stáhnout petiční arch.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 20.1.2010 8:38:26

Čechoangličan Jiří Šmíd a firmy ISA UK Ltd. a Northcroft, které zastupuje, jednají s ministerstvem zemědělství, jak získat národní kulturní památku. Světoznámý hřebčín Kladruby. Britové jsou připraveni investovat stovky milionů korun do zařízení, kde se už od 16. století šlechtí starokladrubští koně. Šmíd pro Aktuálně.cz řekl, že hřebčín může peníze získat „prakticky okamžitě“, pokud se dohodne s ministerstvem zemědělství na podmínkách investice. Jedná o projektu PPP (Public Private Partnership), tedy takovém, kdy soukromá firma spolupracuje s veřejným sektorem. Šéf odboru komunikace ministerstva zemědělství Hugo Roldán už potvrdil, že Šmídovu nabídku nyní analyzuje ekonomický odbor ministerstva. Více ve článku serveru Aktuálně.cz. Podrobnosti zjišťujeme...

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 11.1.2010 17:19:22

V únorovém čísle časopisu Jezdectví najdete již tradičně inzertní speciál s nabídkou plemenných hřebců. Pokud v něm chcete prezentovat své(ho) plemenné(ho) hřebce, tak nezapomeňte včas zaslat objednávku - uzávěrku objednávek jsme posunuli z 8. na 11. ledna 2010. Samotný časopis pak vychází 28. ledna. Kontaktujte tedy včas naše inzertní oddělení (tel./fax: +420 222 317 809, e-mail: inzerce@jezdectvi.cz) a rezervujte si dostatečný prostor. Standardní formát inzerce je 6 x 6 cm za akční cenu 1500 Kč vč. DPH (plochu lze zvyšovat násobky prostoru – např. 6 x 12 cm, resp. 6 x 18 cm atd.). Nestandardní formáty se řídí ceníkem plošné inzerce.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 11.1.2010 3:01:33
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020