zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

V 58 letech vyhrál loňské olympijské hry v Riu a snad kromě přímých konkurentů v napínavém rozeskakování nebylo člověka, který by mu zlato nepřál. Žijící legenda, houževnatý Brit Nick Skelton opět potvrdil, že jezdecký sport, a to i parkurový, se dá na špičkové úrovni provozovat až do důchodového věku, navzdory prodělaným vážným úrazům... Více v červnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 9.6.2017 6:00:00

Tři roky v českém prostředí slaví první wellness pro koně, klinika Equiwell v Hrobicích u Pardubic. Co je nového na klinice, která má jako jediná k dispozici vodní pás pro koně? Více v červnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 2.6.2017 6:00:00

Ve středu 31. května vyjde nové, snové Jezdectví, což znamená, že na zakoupení slunného slunečnicového máte již jen dva dny! A jaké zajímavé články najdete v tom květnovém? Pojďte se podívat!

Kategorie: zajímavosti
/ 29.5.2017 14:14:14

Přirozený způsob života koní a vývoj koně jako druhu nutně znamenal jeho přizpůsobení potravním zdrojům okolí. Zhruba 10 milionů let spásal trávu na stepích a savanách. Domestikace koně začala z tohoto pohledu před nepatrným časovým úsekem – společný život koně a člověka trvá řádově 6 tisíc let, přičemž způsob výživy koní člověk přizpůsobil přídavkem obilovin nárokům jeho využívání před cca 4 tisíci lety... Více v květnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 26.5.2017 6:00:00

V květnovém Jezdectví si můžete přečíst článek pojmutý zejména jako inspiraci pro koňáky v České republice. Inspiraci, jak nabrat nové znalosti a zkušenosti, cestovat, něco si vydělat a hlavně být neustále okolo koní! Někteří už tuší, že tématem bude ošetřovatel koní v zahraničí neboli groom.

Kategorie: zajímavosti
/ 22.5.2017 11:55:00

Přestože neexistuje žádný způsob, který z vás přes noc udělá lepšího jezdce, výcvikové lekce na lonži k tomu nemají daleko. Představíme si pět tipů, které změní váš sed k lepšímu. Poproste někoho, ať vás vezme na lonž, a můžete se na vlastní kůži přesvědčit, že lonžování není jen pro začátečníky! Více v květnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 19.5.2017 6:00:00

I když je aktuálně nejúspěšnější českou drezurní jezdkyní a na kontě má snad všechny myslitelné tituly, rozhodně netrpí žádnými manýry. Na obdélníku i mimo něj vyniká Tereza Hábová unikátní kombinací vlastností: má talent a cit pro koně, je pracovitá a velice inteligentní. A jak se ukázalo, také velice otevřená... Více v rozhovoru v květnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 12.5.2017 6:00:00

Koně a přírodní produkty – to jde velmi dobře dohromady. Zvířata, která nebyla domestikována, si v přírodním prostředí dokážou najít množství rostlin, jež jim pomáhají v řadě zdravotních problémů. I my lidé dokážeme léčivými rostlinami napravovat svůj zdravotní stav. Léčení bylinkami má obrovskou tradici a také důvěru. I chovatelé koní mohou využívat k prevenci nebo léčení některých problémů řadu bylinných přípravků. Je však třeba uvědomit si zásadní souvislosti... Více v květnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 10.5.2017 12:35:00

Dušnost koní je označovaná starším vžitým názvem COPD (chronické obstrukční onemocnění plic), nebo se můžeme setkat také s novým označením RAO (rekurentní obstrukce dechových cest). Je to vlastně hypersenzitivita na organický prach. Vdechování alergenů vyvolává zánět bronchiální sliznice, provázený reverzibilní bronchiální obstrukcí, nadprodukcí hlenu a později u neléčených pacientů dochází k poškození plic... Více v květnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 5.5.2017 6:00:00

O nejbohatší světové sérii Global Champions Tour (GCT) píšeme dlouho a pravidelně, za což mohou nejenom skvělí jezdci a koně na jejím startu, ale také výborný servis pro novináře včetně fotografií a videozáznamů všech jízd. Ovšem kde by nás napadlo, že v jejím 11. ročníku se začne psát i česká historie! Více v květnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 28.4.2017 6:00:00

Už máte přečtené dubnové, tedy aprílové Jezdectví? Proč? Protože jestli ne, tak zbývají již jen dva dny na jeho zakoupení. Pak už se na stáncích s tiskem objeví květnové, pracovně nazvané slunečnicové. Pojďte se podívat, co ve "čtyřce" najdete zajímavého!

Kategorie: zajímavosti
/ 24.4.2017 14:44:44

Srdcem každého sedla je kostra, na které je postaveno. Nevýhodou kostry je, že zůstává oku běžného pozorovatele skryta pod vrstvami kůže a výplňových materiálů. Není tak vidět ani použitý materiál ani zpracování, zkrátka nic, co by nám na první pohled napovědělo. Více o sedlech se dozvíte v dubnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 23.4.2017 7:00:00

Pro některé neodmyslitelná součást zimní přípravy, pro jiné v podstatě neznámý systém vzdělávání. Česká jezdecká federace díky účelovým dotacím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v současné době provozuje sportovní centra mládeže (SCM) ve čtyřech disciplínách – skoky, voltiž, všestrannost a drezura. V přípravě je také zřízení centra pro vzdělávání pony jezdců. Účel mají všechna SCM vždy stejný – příprava talentovaných jezdců a jejich sportovní rozvoj. Po sérii článků o skokových SCM pojďme nyní společně nahlédnout do toho drezurního... Více v dubnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 22.4.2017 12:00:00

Odběr a konzervace hřebčího ejakulátu nachází v současné době čím dál většího uplatnění. Chovatelé koní si k inseminaci klisen už dávno cestu našli a výhody, které jim tato metoda přinesla, jsou všeobecně známy a akceptovány. Inseminace však má nesporné výhody i pro majitele plemenného hřebce a koneckonců i pro hřebce samotného... Více v článku v dubnovém čísle časopisu Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 21.4.2017 6:00:00

Pro mnoho divaček navždy zůstane králem filmových tanečníků díky nezapomenutelné roli v Hříšném tanci. Celkem si zahrál ve více než třiceti filmech a řadě seriálů a zazářil také na Broadway v muzikálu Pomáda. Ve volném čase byl však Patrick Swayze především nadšeným obdivovatelem a úspěšným chovatelem arabských koní. Více v dubnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 20.4.2017 19:50:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019