zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Infekční anémie koní se v minulých letech v chovatelských a jezdeckých kruzích skloňovala ve všech pádech. Důvodem bylo vypuknutí několika ohnisek této nemoci v Maďarsku, v Německu, Polsku a v loňském roce také na sousedním Slovensku. Opatření proti šíření této nebezpečné nákazy byla následně provedena také v České republice. Každý jistě zaznamenal zkrácení doby platnosti krevních testů na 6 měsíců, ale také například přísnější kontroly na závodech, svodech koní a dalších veřejných akcích... Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 10.7.2017 11:55:00

Červencové Jezdectví přináší rozhovor s novým předsedou Svazu chovatelů českého teplokrevníka JUDr. Ing. Jaroslavem Staňkem CSc. o jeho plánech a také reakci Václavy Bouškové na článek v květnovém Jezdectví.

Kategorie: zajímavosti
/ 7.7.2017 12:00:00

Její hit Touch The Sun vás nemohl minout – a i nyní, šest let po jeho vzniku, by mohl být ideálním popěvkem do horkého letního počasí. Ovšem Debbi neusnula na vavřínech a v květnu vydala čerstvé album s novými písničkami. A proč s ní přinášíme rozhovor na stránkách Jezdectví? Protože právě tato rusovláska tráví každou možnou volnou chvilku v sedle! Více v červencovém Jezdectví, kde můžete také soutěžit o nové album Break!

Kategorie: zajímavosti
/ 7.7.2017 6:00:00

V červencovém Jezdectví najdete také rozhovor s odcházející viceprezidentkou pro ekonomiku České jezdecké federace Ing. Evou Pařenicovou o tom, v jakém stavu účetnictví přebírala, co se jí ve funkci za dva roky povedlo, co nepovedlo a proč odchází. Na její místo Rada ČJF tento týden zvolila Ladislava Duba.

Kategorie: zajímavosti
/ 30.6.2017 9:35:28

Také často zvažujete, zda je lepší TRÁVA nebo PÍSEK? Špatně! Je třeba si klást úplně jiné otázky. Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 30.6.2017 6:00:00

Snové, tedy červnové Jezdectví bude na trhu již jen do úterka 27. června - ve středu přichází na trh žhavé červencové, těšte se! Už máte červnové s Jiřím Pecháčkem přečtené? 

Kategorie: zajímavosti
/ 26.6.2017 22:11:38

Vzhledem k nové legislativní úpravě tzv. biocidního zákona, týkajícího se registrace repelentů nejen pro zvířata, je situace na trhu repelentů trochu nepřehledná. V okamžiku vzniku těchto řádků není jasné, které z dříve rozšířených repelentů budou v následujících sezonách k dispozici. Naštěstí máme kromě nákupu repelentních přípravků i jiné možnosti, jak se otravným mouchám bránit... Více v červnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 26.6.2017 11:00:00

Desetiletý Malq měl jako mladík dobře rozběhnutou kariéru. Pak však přišel pád a zranění, kvůli kterému mu doporučili konec dostihové kariéry. Několik let strávil na pastvinách, ale osud tomu nakonec chtěl jinak... Více v červnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 23.6.2017 6:00:00

Ačkoliv v ideálním světě by váš čtyřnohý partner nikdy nebyl nemocný, realita je trochu jiná a asi každý z vás se někdy ocitl v roli osobní ošetřovatelky vašeho koně. A pak už jistě víte, že koně mnohdy nepatří mezi nejlepší pacienty, zvláště pokud musíme koni podávat perorální léky, tedy takové, které kůň musí úspěšně spolknout. Více v červnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 19.6.2017 18:30:00

Jestli je v chovu anglického plnokrevníka na světě nějaká země zaslíbená, není to kupodivu Anglie, ale mořskou úžinou od ní oddělení Irsko. Jeho věčně zelené pastviny se v průběhu posledních století osvědčily jako prostředí, v němž se chovu plnokrevníka daří. Tam, jako téměř nikde na světě. Ve světle této skutečnosti jen těžko může kohokoli udivit, že právě tady sídlí nejúspěšnější světový chovatel, jehož pobočky lze najít po celém světě v zemích, které pro chov plnokrevníka „něco“ znamenají. Chovatel, jehož operace není postavená na arabských petrodolarech ani americkém byznysu. Hřebčín Coolmore... Více v černovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 16.6.2017 6:00:00

V 58 letech vyhrál loňské olympijské hry v Riu a snad kromě přímých konkurentů v napínavém rozeskakování nebylo člověka, který by mu zlato nepřál. Žijící legenda, houževnatý Brit Nick Skelton opět potvrdil, že jezdecký sport, a to i parkurový, se dá na špičkové úrovni provozovat až do důchodového věku, navzdory prodělaným vážným úrazům... Více v červnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 9.6.2017 6:00:00

Tři roky v českém prostředí slaví první wellness pro koně, klinika Equiwell v Hrobicích u Pardubic. Co je nového na klinice, která má jako jediná k dispozici vodní pás pro koně? Více v červnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 2.6.2017 6:00:00

Ve středu 31. května vyjde nové, snové Jezdectví, což znamená, že na zakoupení slunného slunečnicového máte již jen dva dny! A jaké zajímavé články najdete v tom květnovém? Pojďte se podívat!

Kategorie: zajímavosti
/ 29.5.2017 14:14:14

Přirozený způsob života koní a vývoj koně jako druhu nutně znamenal jeho přizpůsobení potravním zdrojům okolí. Zhruba 10 milionů let spásal trávu na stepích a savanách. Domestikace koně začala z tohoto pohledu před nepatrným časovým úsekem – společný život koně a člověka trvá řádově 6 tisíc let, přičemž způsob výživy koní člověk přizpůsobil přídavkem obilovin nárokům jeho využívání před cca 4 tisíci lety... Více v květnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 26.5.2017 6:00:00

V květnovém Jezdectví si můžete přečíst článek pojmutý zejména jako inspiraci pro koňáky v České republice. Inspiraci, jak nabrat nové znalosti a zkušenosti, cestovat, něco si vydělat a hlavně být neustále okolo koní! Někteří už tuší, že tématem bude ošetřovatel koní v zahraničí neboli groom.

Kategorie: zajímavosti
/ 22.5.2017 11:55:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020