volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Vzpomínáme na své čtyřnohé kamarády

Rádi vzpomínáte na vašeho čtyřnohého kamaráda, který už ovšem bohužel odešel do koňského nebe? Napište nám o něm na emailovou adresu redakce@jezdectvi.cz a do předmětu zprávy uveďte „Koníček – vzpomínáme“. K textu můžete připojit i fotografii. Vaše příspěvky pak zveřejníme přímo na stránkách Koníčka nebo na našem webu www.jezdectvi.cz.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 3.11.2012 13:00:00

Nadace na ochranu zvířat uspořádala již několikátý ročník oslavy Světového dne zvířat. Oslava proběhla v Centrálním parku Pankrác na Praze 4 v sobotu dne 22. září, od 12:00 do 18:00 hodin. Oproti minulému roku, kdy oslavu Světového dne zvířat navštívilo přibližně 1100 lidí, se nám v tom letošním podařilo získat cca 1500 návštěvníků. Jedná se jistě o pozitivní vývoj, a proto doufáme, že v následujících letech opět naši návštěvnost vylepšíme.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 9.10.2012 20:00:00

Nyní se stáje jen hemží letošními hříbátky a my jsme se rozhodli vyhlásit soutěž o nejroztomilejší fotografii letošního novorozeněte. Podmínky soutěže najdete uvnitř článku. Aktualizace 30. 7. 12 HOD: Soutěž Hříbátka už má dávno své vítěze a stále nám někteří nezaslali adresy, kam můžeme zaslat ceny - prosíme tedy o jejich urychlené dodání, aby mohly být odměny co nejdříve všem odeslány!

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 30.7.2012 12:00:00

Určitě jste se už více než dost inspirovali našimi fotoromány, a tak je na čase vyhlásit soutěž o váš nejlepší prázdninový fotoromán. Podmínky účasti najdete uvnitř článku. POZOR - do uzávěky soutěže zbývají pouhé dva dny! Máte tedy poslední příležitost zaslat nám váš příběh nafocený přímo ve vaší stáji s vašimi kamarády v hlavních rolích!!

Kategorie: volný čas
/ 29.7.2012 14:30:00

Klub českých turistů ve Vizovicích se po domluvě s příslušnými orgány rozhodl, že vyznačí novou turistickou stezku ze Slopného do Vizovic. Žokej Váňa sám kdysi prohlásil, že chodil ze Slopného "na pivo" do Vizovic přes hřebeny Vizovických hor. Stezka byla pojmenována po žokejovi Váňovi, aby bylo jasné, že si Valaši váží svých úspěšných dětí.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 18.7.2012 15:00:00

Během dnešního odpoledne se nedaleko Chlumce nad Cidlinou konal přátelský mezinárodní zápas v koňském pólu. Pořadateli byli provozovatelé místního Hřebčína Ostrov, Naveed a Šárka Gill. Tuto akci předcházel výjezd zástupců Gill Polo do Maďarska na turnaj, jehož se zúčastnilo celkem 5 týmů.

Komentářů: 1
Kategorie: volný čas
/ 15.7.2012 20:30:00
Za vysvědčení červencové Jezdectví!

Dnešek není pro děti školou povinné jen obyčejným pátkem. Ráno je rodiče vystrojili do svátečního a s květinou je vyslali pro vysvědčení. Krásnou odměnou za jejich úsilí jsou jistě dva měsíce prázdnin, ale co je takhle potěšit ještě červencovým číslem Jezdectví? Najdou v něm svého oblíbeného Koníčka s fotorománem, kvízem a novou prázdninovou soutěží! Určitě se rádi zasmějí nad fotografiemi Christiane Slawik a přečtou si o obsedání koní. Řada školáků se navíc určitě těší na vyhlášení soutěže Hříbátka 2012!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 29.6.2012 8:00:00

Dnes máte možnost zasoutěžit si naposledy s červnovým Jezdectvím, ale také naposledy před prázdninami, během nichž se s pondělní soutěžní rubrikou rozloučíme. Prolistujte tedy ještě červnovým číslem, za chvíli ho již na stáncích vystřídá červencové.

Kategorie: volný čas
/ 25.6.2012 0:00:01

Projekt, který tady ještě nebyl. Projekt, který se zrodil v hlavě Zuzany Krištofové a který možná jednou zachrání život spoustě koní. Její kobylku se po porodu zachránit nepodařilo, ale jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré. A tak Zuzana nyní pomáhá v těžkých začátcích hříběcím sirotkům, co zůstali na čtyřech nohách sami - bez mámy... Už jste se začetli do červnového tématu měsíce? Pokud ano, jistě znáte odpověď na dnešní soutěžní otázku. Aktualizace 20. 6. 15 HOD: Kalendář vyhrává Marie Puldová (Litoměřice).

Kategorie: volný čas
/ 20.6.2012 15:00:01

Moravský teplokrevník je tu s námi již po generace. Teplokrevní koně chovaní na bývalém území Rakouska-Uherska v hřebčínech Radovec, Mezöhegyes, Piber, Kisber, Bonczhida, Wieselburg vytvořili kmeny Furioso (F), Przedswit (P), Gidran (G), Star of Hannover (SoH), North Star (NS), Nonius (N) a Shagya, které přetrvaly až do dnešních dní. Těchto koní se bude týkat i dnešní soutěžní otázka. Aktualizace 14. 6. 17 HOD: Kalendář vyhrává Lucie Zelenková (Kdyně).

Kategorie: volný čas
/ 14.6.2012 17:00:01

Kdo jste nalistoval stranu devět červnového Jezdectví, našel jste zpověď našeho VIP čtenáře Zbyňka Frice. Nejen muzikálový, ale hlavně filmový a televizní herec zodpověděl netradičním způsobem tři tradiční otázky. A právě na televizní seriál bychom rádi upozornili - jeho role Smajla ve Zdivočelé zemi III se hodně odehrává v sedle. Pojďte se podívat na fotografie, děj třetí série a nezapomeňte - Zdivočelá země jde každé pondělí od 20 HOD na České televizi a jejím prvním programu!

 

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 9.6.2012 8:00:11

Kdo zná drezurní jezdkyni Helenu Dubovou nebo jejího manžela, rozhodčího a parkurového jezdce Ladislava Duba, nedovede si představit jejich stín bez dvou bílých teček. Při bližším ohledání zjistíte, že se jedná o dvě roztomilé parson russel teriérky, holčičky tělem i duší. Tušíte, jak se jmenují? Aktualizace 6. 6. 19 HOD: Kalendář vyhrává Anna Roubíčková z Vřesiny.

Kategorie: volný čas
/ 6.6.2012 19:00:01

Jeden z dalších dopisů nám zaslala naše věrná čtenářka Michaela Žáková ze Sázavy: Kůň je živá bytost, živý tvor, stejně jako člověk. Milující svého páníčka i za nějaký pamlsek. Nesnáším ubližování zvířátkům.

Kategorie: volný čas
Rubrika: vaše příběhy
/ 4.6.2012 18:53:44

V květnovém čísle časopisu Jezdectví se dozvíte spoustu aktuálních informací a jednou z nich je také fakt, že počet koní v České republice neustále stoupá a to už od roku 1996. S tím souvisí i to, že se zvyšuje počet koní dovezených. Prozradíme vám kolik procent koní z celkového počtu sportuje a ve stejném článku také najdete odpověď na dnešní soutěžní otázku. Aktualizace 29. 5. 13 HOD: Kalendář vyhrává Lucie Štarmanová z Dubence.

Kategorie: volný čas
/ 29.5.2012 13:00:01

V květnovém čísle jsme se v tématu měsíce soustředili na otázky ochrany zvířat. Snažili jsme se uvést pár příkladů, v nichž se překračuje zákon na ochranu zvířat proti týrání (zákon č. 246/92 Sb.). Oslovili jsme také pro potřeby článku Krajské veterinární správy, zda by nám nepodali informace o překročení tohoto zákona v jejich jurisdikci. Ne všechny odpovědi se nám do tématu vešly, navíc se nevešly ani k článku v červnovém Jezdectví, a proto je uvádíme zde. Tak třeba ve Středočeském kraji se vloni řešilo 12 případů a týkalo se 136 koní...

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 26.5.2012 8:00:08
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2019 ročník: 67