volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Již se stalo tradicí, že Zlínská oblast ČJF zahajuje v listopadu sérii vyhodnocení úspěšných jezdců sezony. I letos tomu nebylo jinak. V sobotu 3. 11. byly prostory zámku Holešov plné hovorů o koních. Je to nasnadě, protože se zde sešla početná skupina (cca 600) příznivců jezdeckého sportu.

Autor: redakce Jezdectví, Jana Fatěnová
Kategorie: volný čas
/ 20.11.2012 11:09:02

Vánoce se blíží a předplatné časopisu Jezdectví je skvělý dárek pro každého milovníka koní. Obzvlášť když v roce 2013 čekají na všechny předplatitele krásné dárky v podobě samolepky, plakátu A2 či rozvrhu hodin. Noví předplatitelé, jež si objednají časopis na 2 roky, navíc získají stolní kalendář s fotografiemi od Christiane Slawik zcela zdarma.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 17.11.2012 14:00:00

Pětičlenný Výkonný výbor České jezdecké federace rozhodl na svém listopadovém zasedání o udílení výročních cen za rok 2012 v rámci všech sedmi jezdeckých disciplín, které zastřešuje. Stane se tak 2. února 2013 v pražském Radiopaláci na galavečeru, jehož součástí je i II. ročník plesu Jezdci v gala. Výročními cenami České jezdecké federace je pět kategorií dle vzoru Mezinárodní jezdecké federace. Z komisemi navržených kandidátů bude vybírat vítěze porota složená z členů Výkonného výboru ČJF a jednoho zástupce z každé disciplíny.

 

Autor: Zdena Motyginová, Tisková informace
Kategorie: volný čas
/ 16.11.2012 12:57:51

Ve hře je druhý kalendář na rok 2013 s fotografiemi od Christiane Slawik. Odpověď na dnešní soutěžní otázku najdete (jak jinak než) v listopadovém Jezdectví a bude se týkat naší pravidelné rubriky "A jak to vidím já?". Tentokrát to nebude vůbec těžké, ale nezapomeňte, že ze všeho nejdůležitějši je zaslat správnou odpověď jako první! Aktualizace 16. 11. 9 HOD: Kalendář vyhrává Hana Chrastecká ze Zlína.

Kategorie: volný čas
/ 16.11.2012 9:00:00

A život šel dál“, tak se jmenuje nová publikace Petra Feldsteina, zaznamenávající 21 tragických příběhů slavných českých a slovenských sportovců. Tři z nich se týkají slavných jezdců: Rudolfa Poplera, Vladimíra Hejmovského a Vlastimila Smolíka.

Autor: redakce Jezdectví, Ing. Jiří Křepelka
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 15.11.2012 14:10:00

Právě nyní máte možnost vyhrát hned první stolní kalendář na rok 2013 s fotografiemi od Christiane Slawik. Stačí pouze správně odpovědět na soutěžní otázku uvnitř článku a hlavně - být nejrychlejší! Tak neváhejte a začněte hledat odpověď uvnitř listopadového čísla Jezdectví. Aktualizace 9. 11. 22:25 HOD: Výherkyní prvního kalendáře se stala Petra Hrůzová z Petrovic.

Kategorie: volný čas
/ 9.11.2012 22:25:00

Vzpomínáte ještě na naše pondělní soutěže o kalendář s fotografiemi Christiane Slawik? Určitě ano, protože každý týden řada z vás pravidelně odpovídala na naše otázky týkající se aktuální čísla Jezdectví. Soutěž o kalendáře na rok 2013 přichází tedy znovu, tentokrát však odměníme jen ty nejpozornější a nejrychlejší čtenáře!

Kategorie: volný čas
/ 6.11.2012 13:00:00
Vzpomínáme na své čtyřnohé kamarády

Rádi vzpomínáte na vašeho čtyřnohého kamaráda, který už ovšem bohužel odešel do koňského nebe? Napište nám o něm na emailovou adresu redakce@jezdectvi.cz a do předmětu zprávy uveďte „Koníček – vzpomínáme“. K textu můžete připojit i fotografii. Vaše příspěvky pak zveřejníme přímo na stránkách Koníčka nebo na našem webu www.jezdectvi.cz.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 3.11.2012 13:00:00

Nadace na ochranu zvířat uspořádala již několikátý ročník oslavy Světového dne zvířat. Oslava proběhla v Centrálním parku Pankrác na Praze 4 v sobotu dne 22. září, od 12:00 do 18:00 hodin. Oproti minulému roku, kdy oslavu Světového dne zvířat navštívilo přibližně 1100 lidí, se nám v tom letošním podařilo získat cca 1500 návštěvníků. Jedná se jistě o pozitivní vývoj, a proto doufáme, že v následujících letech opět naši návštěvnost vylepšíme.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 9.10.2012 20:00:00

Nyní se stáje jen hemží letošními hříbátky a my jsme se rozhodli vyhlásit soutěž o nejroztomilejší fotografii letošního novorozeněte. Podmínky soutěže najdete uvnitř článku. Aktualizace 30. 7. 12 HOD: Soutěž Hříbátka už má dávno své vítěze a stále nám někteří nezaslali adresy, kam můžeme zaslat ceny - prosíme tedy o jejich urychlené dodání, aby mohly být odměny co nejdříve všem odeslány!

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 30.7.2012 12:00:00

Určitě jste se už více než dost inspirovali našimi fotoromány, a tak je na čase vyhlásit soutěž o váš nejlepší prázdninový fotoromán. Podmínky účasti najdete uvnitř článku. POZOR - do uzávěky soutěže zbývají pouhé dva dny! Máte tedy poslední příležitost zaslat nám váš příběh nafocený přímo ve vaší stáji s vašimi kamarády v hlavních rolích!!

Kategorie: volný čas
/ 29.7.2012 14:30:00

Klub českých turistů ve Vizovicích se po domluvě s příslušnými orgány rozhodl, že vyznačí novou turistickou stezku ze Slopného do Vizovic. Žokej Váňa sám kdysi prohlásil, že chodil ze Slopného "na pivo" do Vizovic přes hřebeny Vizovických hor. Stezka byla pojmenována po žokejovi Váňovi, aby bylo jasné, že si Valaši váží svých úspěšných dětí.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 18.7.2012 15:00:00

Během dnešního odpoledne se nedaleko Chlumce nad Cidlinou konal přátelský mezinárodní zápas v koňském pólu. Pořadateli byli provozovatelé místního Hřebčína Ostrov, Naveed a Šárka Gill. Tuto akci předcházel výjezd zástupců Gill Polo do Maďarska na turnaj, jehož se zúčastnilo celkem 5 týmů.

Komentářů: 1
Kategorie: volný čas
/ 15.7.2012 20:30:00
Za vysvědčení červencové Jezdectví!

Dnešek není pro děti školou povinné jen obyčejným pátkem. Ráno je rodiče vystrojili do svátečního a s květinou je vyslali pro vysvědčení. Krásnou odměnou za jejich úsilí jsou jistě dva měsíce prázdnin, ale co je takhle potěšit ještě červencovým číslem Jezdectví? Najdou v něm svého oblíbeného Koníčka s fotorománem, kvízem a novou prázdninovou soutěží! Určitě se rádi zasmějí nad fotografiemi Christiane Slawik a přečtou si o obsedání koní. Řada školáků se navíc určitě těší na vyhlášení soutěže Hříbátka 2012!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 29.6.2012 8:00:00

Dnes máte možnost zasoutěžit si naposledy s červnovým Jezdectvím, ale také naposledy před prázdninami, během nichž se s pondělní soutěžní rubrikou rozloučíme. Prolistujte tedy ještě červnovým číslem, za chvíli ho již na stáncích vystřídá červencové.

Kategorie: volný čas
/ 25.6.2012 0:00:01
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020